Witaj na forum Fabia Club Polska

Filtr paliwa w Fabii

Temat utworzony · 125 Posty · 39799 Wyświetlenia
  • Fabia 1 2000r. 1.4 MPI 8V

    Filtr paliwa pod podwoziem prawa strona w okolicach tylna drzwi pasażera . Filtr paliwa uwaga jest parę rodzai w moim przypadku z jednej strony dwie odnogi na wężyki z drugiej jeden .
    na same wydrzyki jest jeszcze jeden podobny z tym że na dwa z jednej i tu jeden wężyk podpina się normalnie a drugi jest z takim gniazdem bolcem, kupując i ten filtr ma specjalne wyżłobienie ( otwór ) , z drugiej strony jeden węrzyk .

    To jest mój :

    http://www.skoda-sklep.pl/popup_image.php?pID=1012&image=0&osCsid=d38da53ae469bd0b10756c0f5539c7ba<!-- m -->

    Przy odpinaniu filtra należy docisnąć odpinany wężyk do filtra spinka ma taki kształt

    { } w kształcie litery u odwróconej , należy cieniutkim śrubokrętem wypchać ku górze jedną odnogę lewą , i prawą , podniesie się nam spinka i wtedy podważyć od samej góry .

    Wyciągamy całą spinkę i zapamiętujemy bo spinka ma z jednej strony wyżłobienie , i tym wyżłobieniem wkładamy spinkę w kierunku wężyka .

    Należy zaznaczyć przed demontażem aby nie zamienić wężyków , ze strony gdzie biegną dwa .

    Montaż sprawdzamy czy uszczelka w wężyku jest czysta i wkładamy Wężyk w filtr , Dociskamy do samego końca i na końcu wkładamy spinkę dobrą stroną , Wyżłobieniem w kierunku Wężyka .

  • Witam

    Chciałem wymienic sobie filtr paliwa ale nowy wygłada nieco inaczej. Mam nawet jeden przewód za krótki. Zreszta zerknijcie na fotki. Pierwsza stary filtr na aucie a druga nowy zakupiony do mojej skody. Czyżbym kupił zły czy musze przewód ''naciągnać'' ? Wytłumaczcie mi to prosze:)
    Aha na starym nie mam zadnych strzałek tylko na przewodach.
    pozdr

  • Oddaj I zakup Oryginalny są inaczej poprowadzone Przewody .
    Nie kombinuj Bo przekombinujesz :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • Ale oddajac musze podac powód. Czyli on jest zły nie do tego modelu czy jak?:) Fakt jest to zamiennik ale powinien byc ok

  • [quote="stecko"]Ale oddajac musze podac powód. Czyli on jest zły nie do tego modelu czy jak?:) Fakt jest to zamiennik ale powinien byc ok[/quote]
    powinien, ale nie jest.
    powód - np. węże za krótkie, złe umiejscowienie króćców.... może i średnica inna a co za tym idzie nie bedzie się trzymać w gnieżdzie.

    jak pisze kolega - oddaj i kup taki jak należy.

  • On mi wygląda jak filtr z Octavii a nie Fabii. Z wymianą nie powinno być problemu, możesz nawet posłużyć się zdjęciem.

  • Witam

    Filtr wymieniony na prawidlowy. Oczywiscie przez pomylke dostalem tego i musialem doplacici 20 zl bo do fabi drozszy...;-)

  • Przy okazji się spytam. Mógłby ktoś opisać albo podlinkować temat o wymianie takiego filtra? Sam mam 1.9 tdi i przed zimą przydałoby się to wymienić, a nie mam o tym zielonego pojęcia 😉 <!-- s;) -->

  • Witaj

    Ja tez jeszcze nie wymienialem ale tam nie powinno byc problemu. Dobry dostep. Zapamietaj jak ida wezyki i zamontuj do nowego. Na wezach sa znaki gdzie trzeba przycisnac zeby lekko zeszlo;-) Aha po zamontowaniy nowego przekrec kilka razy stacyjka zeby "napompowalo" paliwa do nowego pustego filtra.

    Ja bede sie bawil w sobote + wymiana czujnika temperatury + nowy zbiorniczek.

  • [quote="stecko"]Witaj

    Ja tez jeszcze nie wymienialem ale tam nie powinno byc problemu. Dobry dostep. Zapamietaj jak ida wezyki i zamontuj do nowego. Na wezach sa znaki gdzie trzeba przycisnac zeby lekko zeszlo;-) Aha po zamontowaniy nowego przekrec kilka razy stacyjka zeby "napompowalo" paliwa do nowego pustego filtra.

    Ja bede sie bawil w sobote + wymiana czujnika temperatury + nowy zbiorniczek.[/quote]

    Wężyki najlepiej oblepić samoprzylepnymi karteczkami i napisać coś na nich żeby było wiadomo co do czego 😉 Więc wiesuaf miłej pracy 😉 <!-- s;) -->

  • Ja juz po wymianie. Panowie nie ma co oblepiac wezykow:) Sa tylko 2 i nie sposob sie pomylic. Jeden idzie od zbiornika do filtra a drugi wychodzi w kierunku silnika:)
    Jezeli nie macie paliwka tak jak ja zeby wlac do filtra to trzeba z 10-15 razy napopmpwac do filtra zeby odpalil:)

  • Ktoś mi kiedyś mówił że do nowego filtra powinno się nalać paliwa żeby nie zabić baterii, bo zanim dojdzie tam paliwo to się zejdzie. Jak z tym jest?

  • Filtr się zalewa po to by nie zapowietrzyć układu paliwowego.

  • Ja nie zalalem paliwka bo nie mialem. Pokrecilem chwile, bateria oczywiscie nie jest zabita:) System sam sie odpowietrzy wiec nie powinno byc problemu.

  • A ja mam dylemat jaki filtr paliwa będzie wymagany do mojej Skodziny... Z tego co wiem są z regulatorem ciśnienia i bez, chciałbym filtr firmy Mann zakupić. Przeczytałem cały temat i kurka jednoznacznej odpowiedzi nie zauważyłem...

    Silnik: 1.4 16V 75KM BBY rok: 2002

    Pomoże ktoś 🙂 <!-- s:) --> ?

  • Tak czytam i dochodze do wniosku, że u mnie filtr powinien być już dawno zmieniony, szczególnie teraz przed zimą 😛 <!-- s:P --> I do tego ostatnio zmiana paliwa na gaz.

    W skodaczesci.pl maja dwa
    http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=147#
    http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=357&ref=
    Ten zamiennik jest dramatycznie tańszy, ale czy warto go kupować? Różnica w jakości może być tak duża jak w cenie... (tak wiem, doczytałem, że trzeba przełożyć zawór 😉 )

    Czy czystość filtra paliwa ma duży wpływ na spalanie?

  • Zamiennik jest bez regulatora ciśnienia. A watpie żeby dało sie przełozyć ze starego - rdza. Ja kupiłem ten - http://allegro.pl/filtr-paliwa-pp836-3-fabia-octavia-golf-polo-ibiza-i2588237049.html - wymiana bez problemu, wszytsko gra i burczy 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam,

    chciałbym odświeżyć temat... moja fabia to 1.2 47kW 62 kkm.
    Jakiej marki filtr polecacie? Oryginalny http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=147#<!-- m --> to koszt 100 zł, Manna mozna dostac juz chyba od ~50 zł.
    Dajcie znac jaki konkretnie warto kupic bo trudno o taka informacje.

    Pozdro.

  • Ja co prawda mam diesla, ale jak wymieniałem pierwszy raz filtr parę lat temu też chciałem założyć zamiennik, w sumie pod sklepem sprawdziłem 3 różnych firm i okazało się, że nie da się podpiąć żadnego ponieważ nie pasują podcięcia gdzie się podłącza wężyki itd., także jestem skazany na org.

  • Mann / Knecht to wiodące firmy i można je stosować jako zamienniki - polecam !!!

    Zakładałem do aut które są czułe na jakość np. BMW, VW z nowymi silnikami które są dość wysilone i na wysokich obrotach chodzą bez problemu.