Witaj na forum Fabia Club Polska

Filtr paliwa w Fabii

Temat utworzony · 125 Posty · 39833 Wyświetlenia
  • witam,w pierwszy dzień Świąt przytrafiła mi sie taka sytuacja.Jechałem 60 na 4 biegu za dwoma autami,zredukowałem do 3 i gaz ,wyprzedzam,doszło do 4 tyś obr. i nagle Na obrotomierzu wyskoczyło EPC ,wskażówki Obrot. i Prędkość. opadły ,auto nie przyspiesza.Dobrze ,że auto z naprzeciwka było daleko.Zjechałem na pobocze ,zgasiłem silnik ,odpaliłem ,jade dalej.
    Dzisiaj wracałem i dokładnie taka sama sytuacja tyle że jak przestał przyspieszac zgasiłem i odpaliłęm w ruchu.Sprawdzałem pod domem na 2 i 3 doszłem do 5 tyś obr. było już OK.Po trzech takich manewrac moja żona powiedziała że już ze mną nie jeżdzi.
    Podejrzewam zanieczyszczony filtr paliwa.
    Fabia Combi 2003r,1.2 htp 47kW,przebieg 60000,nie wymieniany rozrząd ani filtr paliwa.
    Jak ktoś wie o co chodzi proszę o odpowiedz.

  • A czy te problemy nie zaczęły się po tym jak zatankowałeś jakieś nie pewne paliwo?

  • nie nie zawsze tankuje na tej samej stacji BP

  • Witam,
    mój problem jest następujacy: Zawsze rano(jak zimny silik)długo musze kręcic(koło 10sek)i dopiero mi odpala Fabia. Ale jak ciepły to od razu. Jaka może być przyczyna???świece wymieniłem, i myślę że może to filtr paliwowy :zakrecony: <!-- s:zakrecony: --> bo nigdy nie był wymieniany!
    I czuję tak jakby mniejszą moc miał ale napewno nie ubywa mi płynu chłodniczego więc to nie uszczelka pod głowicą(tak myślę)!
    Proszę o rady, pomoc 😉

  • Mi się wydaje że filtr paliwa nie ma tu nic do rzeczy, bo gdyby tak było to nie ważne czy ciepły czy zimny tak samo by było (w ogóle inaczej).

  • Myślę że to albo wtryskiwacz :zalamany: albo cewka zapłonowa. :zalamany: <!-- s:zalamany: --> Jak myślicie???

  • Przyczyn może być wiele np. coś z aut ssaniem, listwa zapłonowa, świece.

  • [quote="MirekS"]Przyczyn może być wiele np. ...... świece.[/quote]
    Napewno nie świece, wymienione, patrzyłem nawet na starych i tak samo więc świece odpadają

  • Witam
    Chcę wymienić sobie filtr paliwa w skodzie fabi 1.2 htp tylko nie wiem w jaki sposób zdjąć wężyki z filtra?

  • Z tego co pamiętam, to na wężykach są linie, które trzeba przycisnąć np. śrubokrętem. Powinny wtedy zejść bez problemu.

  • wymieniłem filtr faktycznie proste

  • Witam
    Dziś wymieniłem filtr paliwa w swojej fabii - i tu niespodzianka. Fabia niemogła odpalic. Niewiem w czym problem? Czy to wina węzyków. Podłączył mechanik je tak jak były założone na oryginalnym filtrze.Czarny węzyk na rodku niebieski po boku. Mechanikowi niechaiło sie pozmieniac wężyków wiec założył stary i wrociłem z niczym znaczy z założonym starym filtrem. Czy to wina filtr paliwa(zamiennik filtron) jakis wadliwy?
    Pozdrawiam

  • [b]eber83[/b], Ja miałem filtrona i też na początku nie chciała odpalić bestia. Ściągnąłem i założyłem od nowa węże i po paru sekundach odpaliła.

  • Przyczyna jest prosta , filtr przy wymianie trzeba zalać paliwem, w przeciwnym razie, najpierw on się musi napełnić, a to trwa i auto nie odpali, druga sprawa jak się nie zaleje filtra można zapowietrzyć układ paliwowy. Jeżeli natomiast nie zalewa się filtra tylko montuje na sucho są takie specjalne pompki które się podłącza pod układ i zaciąga paliwo - osobiście preferuję ten drugi sposób.

    Co[b] Ty[/b] masz za mechanika [b]eber83[/b] który nie wie podstawowych rzeczy :?: <!-- s:?: -->

  • [b]MirekS[/b], Ale piszesz chyba o dieselku bo w benzyniaku filtr jest przywieszony do podłogi poziomo i ciężko by go było zalać.

  • POwiem tak mechanik moj chyba zartował ze po raz pierwszy od kąd pamieta wymienia filtr paliwa(pewnie nieopłącalny biznes). NO fakt niewiedział ze sie zalewa filt paliwa. Za to dmuchał spreżonym powietrzem do baku z paliwem- by jak mowił zatrybił filtr:/.
    Dziś odwiedizełm mechanika ponownie zalałem filtr paliwem przed podpięciem i autko odrazu zatrubiło. Szkoda tylko czau i nerwów a naziwska mechanika niezdradze bo szkoda:) pewnie i tak nie czyta for.
    Pozdrawiam

  • To dobrze, że jest oki[b] eber83[/b].

    [b]Kornat[/b] w benzyniakach też się zalewa, a jak jest tak jak w fabce 1.4 to się zaciąga z pomocą pompki.

  • u mnie nie było tak wesolo zapieczone w h....j te spinki na filtzre paliwa probemy problemy problemyyyyy

  • Czy w silnikach 1.9 SDI spuszcza się wodę z filtru paliwa? Idą mrozu więc nie chciałbym mieć wody w filtrze, a później związanych z tym kłopotów ;] Jeśli tak to czy odbywa się to wyjęcie filtra i lekkie odkręcenie tej plastikowej nakrętki? Zamieszczam poniżej zdjęcie filtru z zaznaczonym korkiem, który wydaje mi się, że jest do spuszczania wody.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea347dcc62e32bf9.html<!-- m -->

  • Tak, ten korek jest do spuszczania wody. W każdym dieslu spuszcza się wodę ale z tego co czytałem to zalecają wymianę filtra przed zimą.