Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Rozrząd PB - temat zbiorczy

Temat utworzony · 465 Posty · 76612 Wyświetlenia
  • Lepiej zmień łańcuszek,wymiana jest banalnie prosta.Nie ma tam żadnych napinaczy jak co niektóre osoby twierdzą.Są zwyczajnie dwie zębatki i łańcuch.Budowa prosta jak konstrukcja cepa.Do wymiany nie potrzeba zadnych specjalnych narzędzi,jedynie trzeba ustawić koła na znakach a miedzy znakami musi być dokładnie 12 ogniw łancucha.

  • Jak zmieniać to cały komplet, łańcuch razem z kołami zębatymi.

  • Witam.
    Niedawno kupiłem fabie '02 1,4Mpi...
    Nie wiem jaki rozrząd ma ten silnik czyli pasek czy łańcuszek...jak to można samemu sprawdzić...
    I może ktoś podpowie jak sprawdzić ile km ma samochód ....
    i tak ostatnio zastanawiałem się jaki układ wspomagania ma bo wlewu płynu niewidać czyli może mieć elektryczny...
    Proszę o podpowiedzi dzięki

  • masz lancuch rozrzadu i powinno sie wymieniac co 100 k km (tak najbezpiecznej)

  • No ale słyszałem że są takie silniki z paskiem...czy można to sprawdzić samemu?

  • [quote="2faces"]Nie wiem jaki rozrząd ma ten silnik czyli pasek czy łańcuszek...jak to można samemu sprawdzić... [/quote]
    Kolega Wojtas podał ci odpowiedź 😉 <!-- s;) -->
    możesz poszukać jego kodowe oznaczenie na obudowie albo na wlepce w bagażniku lub ksiązce seriwsowej i potem wg tego poszukać na forum.

    [quote="2faces"]zastanawiałem się jaki układ wspomagania ma bo wlewu płynu niewidać czyli może mieć elektryczny... [/quote]
    każda Fabia ma elektrohydrauliczne wspomaganie i MUSI mieć zbiorniczek który jest częścią pompy wspomagania i znajduje się POD akumulatorem.
    poszukaj na forum [b]jak sprawdzić [/b]jakiego producenta masz wspomaganie gdyż sa różne.
    powodzenia.

  • Dokładniej - musisz wyjąć akumulator i zdemontować półkę (plastik) na której on stoi
    i dopiero wtedy widać korek wlewu płynu do pompy wspomagania.

    omron

  • [quote="2faces"]No ale słyszałem że są takie silniki z paskiem...czy można to sprawdzić samemu?[/quote]

    Z paskiem były tylko silniki 1,4 ale 16V 1,4 MPI ma sprawdzony łańcuch rozrządu.

  • Orientuje sie ktoś czy wałek rozrządu w 1.4 mpi 8v wychodzi w stronę rozrządu czy koła zamachowego?

  • Musi wyjść w stronę rozrządu , od strony koła zamachowego jest zabrokowany .

  • Fabka odebrana w marcu 2004.
    Rozrząd przeskoczył przy przebiegu 82 tyś km. :] <!-- s:] -->

  • Moja jest z grudnia 2003, silnik AZQ, rozrząd wymieniłem przy 140.000 w maju, mechanik twierdził, że długo bym już nie pojeździł. Łańcuch był już sporo rozciągnięty, a poza tym silnik głośno pracował. O dziwo fabrycznie zamontowany już był dłuższy ślizg. Wymiana nie była droga, ze wszystkim zmieściłem się w 700zł (części + usługa wymiany). Warto zaznaczyć, że przy tym silniku jest sporo roboty przy wymianie rozrządu.

  • A mam takie głupie pytanie. Olej przy wymianie rozrządu trzeba dać nowy?

  • 1.4 MPI - 146 000 km.

    Jeszcze jeździ, ale pod koniec sierpnia jedzie na wymiane.

    Czy do 700 zł zmieszczę się przy 1.4 60 KM ?

  • Cześć

    Panowie jestem już załamany swoim samochodem.
    Po zakupie (na liczniku niecałe 90 tys.) zamontowana instalacja LPG firmy BRC. Długo się nie nacieszyłem gdyż po przekroczeniu 90 tys. km przeskoczył łańcuch. Pojechałem do miejscowego serwisu. Naprawili, przejechałem około 2-3 tysiące km. i znów przeskoczył. Auto ponownie do nich trafiło, naprawili ale tym razem na nowsze części. Auto teraz jeździ elegancko, przejechane obecnie 135 tys. km (czyli 45 tys. bez awarii), spalanie LPG 7,5 L (stale takie samo). Jednak silnik pożera masakryczne ilości oleju. Około 1-1,5 litra na 1000 km. Wiem, że z tym rozrządem były problemy. Jednak nie spotkałem się z opinią wciągania oleju. Brak wycieków na silniku. Wciąganie oleju pojawiło się zaraz po naprawie rozrządu. Panowie z warsztatu coś skaszanili? Co warto sprawdzić i/lub wymienić?

  • _reg5

    Pozdrawiam
    sid

  • zerknij do zbiorniczka płynu chłodzącego. Tam może być twój olej - wywalona uszczelka pod głowicą.

  • Co to znaczy naprawa na nowsze części. Podejrzewam naprawę głowicy bez wymiany pierścieni tłokowych.

  • Możesz dać nowy wraz z filtrem, no chyba, że ma bardzo mało przejechane.

  • Na przyszłość proszę zakładaj nowy temat, bo tamten tyczy się silnika 1.2.

    Z rozrządem i wymianą zmieścisz się myślę max w 300 zł. To jest silnik starej generacji na łańcuchu który kosztuje grosze.