Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151577 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"][quote="misiek2208"]Mozna odczytac orginalny przebiek ale nie w silnikach bnzynowych[/quote]

    Też się da, ale po pewnej modyfikacji programowej, trzeba co nie co siedzieć w tym temacie.[/quote]

    Oczywiscie ze sie da ale pod jednym warunkiem ze jest ktos dobrym programista i potrafi odzyskac skasowany zapis z pamieci licznika

  • [b]misiek2208[/b] akurat miałem styczność z takim gościem i przyznaję ma "łeb" w tym temacie niesamowity.

  • [b]MirekS[/b], tez jestem z wykształcenia ekektronik samochodwy, a temat odzyskiwania przebiegu znam na poziomie wystarczajacym, tyle ile mi potrzeba.

  • a może ktoś napisać jak to uczynić :?: <!-- s:?: --> i czy wystarczy zwykły kabel z viakena czy coś lepszego

  • wystarczy sciagnac dane z pamieci sterownika silnika, a nastepnie przetworzyc przez program ktory wyciaga przebiek zapisany w tej pamieci, robilem to tylko raz w passacie.
    Wazne tylko przy ropniakach.

  • Bylem niedawno na takim "odczycie" i zwykły kabelek nie dziala w tej materii. poza tym trza miec program (chyba "Tacho...." ) no i wiedziec co sie robi, aby sobie auta nie przeprogramować. bo wtedy to można tylko sie załamać :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    po takim odczycie śpie spokojnie bo wiem że nie był kręcony,

    i jeszcze jedno - wg bloków odczytanych a wskazania licznika moze wystąpić niewielka różnica - jak mi to spec wytłumaczył wynikająca z motogodzin przepracowanych przez silnik i tak u mnie jest 7kkm różnicy i potwierdzil że wskazanie licznika jest jaknajbardziej prawidłowe 🙂

    usługa taka u rzeczoznawcy samochodowego - 150 zł a z dokumentem potwierdzającym autentyczność przebiegu - 300 zł. :kwasny:

  • Trochę mnie zaintrygował ten temat i postanowiłem przejechać sie do znajomego Andrzeja - niektórzy z forum go już znają. Po podłączeniu sprzętu okazało się, że przebieg jak i szwajcarska książka serwisowa są prawdziwe :hurra: <!-- s:hurra: --> . Natomiast nasunęły się i pewne wątpliwości na szczęście pozytywne, mianowicie ciekawym jaką ma prawdziwą moc ten silnik gdyż wartości które wyskoczyły są nieco wyższe niż powinny być przy takim TDI. Wszystko wskazuje na to, że chyba miał lekkiego chipa, ciekawym tylko czy fabryczny, czy nie. Chyba nie darmo u mnie literki DI są czerwone. Ale to już zagadka dla hamowni, narazie nie mam kasy na tego typu sprawdzania.

  • mhm...bo macie dieselka to odczytaliscie...z benzyna jest wiekszy problemik...

  • [b]MirekS[/b], o jakich wartościach mówimy? 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="szmigi"][b]MirekS[/b], o jakich wartościach mówimy? 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Przepłwomierza podobno powinny oscylować około 260 (nie wiem w jakich jednostkach), natomiast u mnie jest 310.

  • Witam, jestem zainteresowany kupnem VAG .Znalazłem taki na allegro może ktoś z was posiada taki jestem ciekawy jakie są opinie.

    http://moto.allegro.pl/item572957848_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_usb_od_ss_fv.html<!-- m -->

  • ja posiadam tego
    http://moto.allegro.pl/item575247950_interfejs_vag_usb_kkl_z_kablami_obd2_piny_promo.html<!-- m -->
    od września i zero problemów. Sprawdzałem do na fabii i A3 i śmiga na VAG-COM 4.9PL Więc polecam

  • I jeden i drugi zbudowany w ten sam sposob. Najdrozsza czescia jest wtyczka OBD. Teraz robilem pare sztuk plytek jak jestes zainteresowany to moge Ci jednego zrobic. VAG oczywiscie na USB bo nowe laptopy nie maja RS232 (przynajmniej w wiekszosci)

    P.S Nie dokonca jest tez prawda, ze interfejs na linie K obsluguje auta tylko do 2004 roku. Wszystko zalezy od sterownika. Ja mam z 2005r auto i smiga az milo.

  • Witam! Osobiście zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch zestawów:

    http://moto.allegro.pl/item588932952_interfejs_vag_usb_kkl_z_kablami_obd2_piny_promo.html#gallery<!-- m -->

    http://moto.allegro.pl/item579826212_inter_vag_usb_kkl_z_kablami_obd2_obd1_pinypromcja.html#gallery

    Teraz pytanie za 100 pkt. Czy wartko dołożyć te pare złoty i kupić z OBD1? Do czego będzie mi pasowała kostka ODB1?

    Czy podane przezemnie zestawy są wartne zakupu?

  • W sprawie kabla mozesz odezwac sie na priv jesli chcesz. Wtyczki OBD1 sa do starych aut gdzie nie ma zlacza EOBD 16 pinowego. Mozliwe ze nigdy nie beda Ci potrzebne a napewno nie w przypadki Fabi. Pytanie z ktorego roku masz Fabie ?

  • Witam. W penym momencie jazdy moja fabka (12v) zamuliła ina tym moja jazda sie zakończyła, do 2000obr/min szła a potem zmulanie. Podpiołem sie do vaga i wyszły kody 16825 -zawór oparów - nie prawidlowy przepływ EVAP- oraz17925- przekaźnik silnika otwarty obwód . natępnie wykasowałem błędy i dokonałem jazdy probnej Wynik mizerny: po 100m dalej zmula po 2000obr/min i moge sie poruszć tylko skokowo na 1 biegu.
    Natepnie przeszedłem do ponownego odczytu błędów - wynik żadnych błędów - a "kicha" pozostaje. Silnik odpala bez zarzutu i chodzi równo na biegu jałowym. Więc nagrzałem silnik do 80 stopni i dokonałem diagnostyki z wnioskami :
    Grupa 1 pole 4 i Grupa30 - sondy OK!
    Grupa2 pole2 wynik 2,06 poniżej 2 świadczy o zbyt dużej ilości paliwa wukładzie odpowietrzania zbiornika paliwa - jest ciut ponad 2.
    Grupa 4 pole jest 13.8V( wielkość zadana11.4-14.4V)napięcie zasilania sterownika silnika jest OK!!!
    ???????
    Wobec powyższego niby wszystko jest OK!! a fabka nie hula - czy ktoś ma jakąś RADĘ!? pozdro mar04

  • Sorry za pomyłkę - oczywiście w poście powinny być bloki a nie grupy - mar04

  • Zrobiłem jeszcze nastawy dla zaworu N80 w bloku70 - efekt jest taki, że mogę jeździć na kazdym biegu pod warunkiem, że nie przekraczam 2000obr/min - czy ktos ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić ? pozdro mar04

  • Hej,

    kupilismy taki samochodzik:

    Škoda Fabia 14 MPI kombi comfort (z boku ma napis Fresh)

    Rok produkcji: 2002, Moc: 70 KM (51 kW), Pojemność skokowa: 1400 cm3, benzyna+LPG,

    I tu moje pytanie: jaki VAG (wtyczka i program) do takiego samochodu. Tylko prosze tak "lopatologicznie" jak dla kobiety ;D

  • Ja wybrałem wersję ekonomiczną:

    [url=http://allegro.pl/item601905574_interfejs_diagnostyczny_vag_kkl_obd2_na_usb_pl.html]Taki[/url] niebieski kabel

    Do tego [url=http://www.speedyshare.com/851769299.html]VAG-COM 311.2[/url].

    W Twojej Fabii wszystko powinno działać OK - ewentualnie można ustawić w opcjach programu Start Baud na 9600.

    pozdro