Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151577 Wyświetlenia
  • [quote="koko"]Nie znam się na tych błędach, ale jak chodzi o wskazanie błędu przy s.lambda to może to być tylko czujnik temp. i to powoduje błedy w odczycie lambdy.Ja tak miałem i okazało się że to właśnie czujnik temp. dzięki temu zostało mi w kieszonce jakieś 6 stówek.[/quote]

    Jaki czujnik temp?

  • [quote="Hildek"]Jaki czujnik temp?[/quote]
    cieczy chłodzącej..tak mi powiedzeli w aso.

  • Stronka gdzie można sprawdzić poszczególne kody błędów, co one oznaczają.

    http://www.autoelektronikaonline.pl/<!-- m -->

    dzięki koko

  • witam mam problem zeswoja skodzinką z silnikiem 1,9 tdi.
    problemy polegają na tym ze

    1. swieci mi sie caly czas kontrolka na ktorej widnieje siedzący ludzik zapiety pasami i przed nim jest wyszczelona poduszka powietrzna.
    2. mruga mi caly czas żóŁta kontrolka na ktorej widnieje cewka.

    jestem nowicjuszem na tym forum i w dodatku nie znam sie zbytnio na tych zeczach.
    takze bylbym bardzo wdzieczny jakby mi ktos powiedzial co moge sam zrobić zeby te prolemy usunać i co jest przyczyną ze wogole one wystapily. mam dostep do Vaga. pozdrawiam

  • podłączyć pod vaga, zczytać błędy i sprawdzić co oznaczają. 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Zygus"]podłączyć pod vaga, zczytać błędy i sprawdzić co oznaczają. 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    do poduszki VASem ja w ASO ok 60-70 zl

    pali Ci sie pewnie od świec żarowych kontrolka - sprawdz najpierw czy masz swiatla stopu

  • Witam , Co jakiś czas zapala mi się kontrolka silnika ( co jakieś 300km)(1,2HTP) na diagnostyce (robię sam w garażu) wychodzi kod 16804 :Katalizator,bank 1- niski próg sprawności. po wykasowaniu błędu pomyślałem że zatankuje V-power i przegonie po autostradzie - nie pomogło ten sam objaw . Pytanie czy jest jakiś pomysł, żeby nie naprawiać inwazyjnie ?
    W przeciwnym wypadku będę musiał wymieniać kata ( nowy ok250pln) a może ktoś montował kata uniwersalnego? Prosze o sugestie!!! Pozdrawiam mar04.

  • Oczywiście cena nowego kata to ok 2500 PLN. mar04

  • Zanim zaczniesz wymieniać katalizator, pogadaj z jakimś mechanikiem co ma o tym pojęcie. Jeżeli się nie mylę to za katem jest druga sonda lambda. Możliwe że ona jest walnieta i daje złe odczyty do kompa. Nie jestem tego pewny , ale to możliwe . Bez katalizatora można jeździć ( kwestia przeglądu) dlatego postaraj się wykluczyć inne usterki bo 2.5 kilo kasy to sporo. 😉 <!-- s;) -->

  • Witam!Rano po wyprowadzeniu Fabki(1.2 64KM) z garażu odpalam ponownie i zonk nie pali - aku OK, więc zaraz podipiołem laptopka z VAGiem i wyskoczył kod błędu 16725 z uwgi na to , że mam polskiego Vaga 2,5 nie mam opisów dokładnych kodów . Czy ktoś może mi pomóc " jak to zjeść" ? tzn . zdiagnozować i zaradzić pozdrawiam mar04

  • Patrz tutaj ;
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=3310<!-- m -->

    Obawiam się że czeka cię robota rozrządu.
    I tak z ciekawości napisz z którego roku i miesiąca masz fabkę, bo ponoć później rozrząd poprawiono.A sam żyje w stresie bo mam taki sam silnik.

  • 16725 -czujnik wałka rozrządu poza zakresem działania , Fabia z 03.2003. Podmieniłem ten czujnik i dalej kicha , chyba masz rację - rozrząd do wymiany - jeszcze dzisiej sprawdzę czy jest zasilanie na kablu poniędzy tym czujnikiem a ECU . pozdro

  • Jeśli to rozrząd to poszukaj na forum. Było to już omawiane. I jest możliwośc wytargać od skody pewien zwrot kosztów. Jest to wada fabryczna do której się oficjalnie nie przyznają, ale mozna ponegocjować. 😉 <!-- s;) -->
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1155&highlight=rozrz�d
    Jeszcze poszukaj i nnych postów...

  • Witam.
    W skodzie fabia 1,2 HTP cały czas pali się kontrolka ABS i po podłączeniu VAG-COM pojawia się błąd ABS:

    VAG-COM Version: Release 409.1-US

    Control Module Part Number: 6Q0 907 379 G
    Component and/or Version: ABS 5.7 FRONT V40
    Software Coding: 00044
    Work Shop Code: WSC 13765
    1 Fault Found:
    00301 - ABS Return Flow Pump (V39)
    35-00 - -

    Na czym polega to uszkodzenie. Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam.

  • Po Polskiemu to :

    1. 00301
      (ABS ESP EDS ASR/Błędy)
      Pompa V39 systemu ABS tłocząca zwrotnie.
      Niestety nie wiem co to oznacza konkretnie. Wychodzi że pompa nawaliła.
  • Miałem identyczną usterkę. Proponuję sprawdzić bezpiecznik na akumulatorze 40A. To było u mnie.

  • Sprawdziłem, to nie to.

  • Ostatni znalazlam kilka artykułow w kwestii oryginalego przebiegu...wynika z nich ze za pomoca VAG i kabla mozna odczytac oryginalny przebieg auta...co Wy na to? czy ktos probowal? najzwyklejszy VAG i kabelek z allegro za 70zl pozwoli ocenic czy licznik nie został cofnięty?? :dobani: <!-- s:dobani: --> chyba zbyt proste...

  • Mozna odczytac orginalny przebiek ale nie w silnikach bnzynowych, jeynie w nowszych ropniakach gdzie przebik jes zapisywany takrze w głuwnym sterowniku silnika.

  • [quote="misiek2208"]Mozna odczytac orginalny przebiek ale nie w silnikach bnzynowych[/quote]

    Też się da, ale po pewnej modyfikacji programowej, trzeba co nie co siedzieć w tym temacie.