Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Topic created · 254 Posts · 109617 Views
  • Witam,

    kiedy masz ten przeglad. Ja swoj na 90.000km mam na poczatku czerwca. Dowiem sie dokaldnie, co do wymiany, bo bedzie mi robil pracownik ASO, z tym, ze w swoim warsztacie a nie w ASO - szkoda przeplacac, bo i tak ta sama osoba to zrobi. Podam wtedy co zostalo wymienione i jakie koszta.

    Pozdrawiam

  • Widzieliście tą promocję w ASO Skoda
    http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/promocje/wizyta-w-aso-sie-kalkuluje.html<!-- m -->

    Wymiana oleju za 199 zł to niezła cena jak na ASO:)

  • Witam.
    Powiem wam ja za wymiane oleju w f2 fl zapłaciłem 263 zł. Więc cena 199 zł to tanio.

  • "Za usługę zapłacisz jedynie 199 zł!
    Cena obejmuje koszt oleju syntetycznego Castrol Professional, koszt filtra oleju oraz robociznę. "

    No i dobrze- bo ten olej w Kraku, w sklepie stoi za ok.34 pln / 1l, filtr też niedrogo i tak powinno być ! :super: <!-- s:super: --> ale już pisanie o tym że:

    "Dokładnie skontrolowane zostanie oświetlenie, ciśnienie w oponach, a także poziom płynów eksploatacyjnych" to śmiech :rotfl: - takie coś to powinno być w standardzie - zwłaszcza w ASO, za to że ktoś do nich przyjechał.

    omron

  • cena nawet w miarę się wydaje jak na ASO. [b]TOMUŚ[/b] w ASO tyle płaciłeś??
    Nie wiem ile teraz biorą za wymianę ale za olej dałem 110 Castrol Edge+ wymiana więc wyjdzie porównywalnie lub trochę mniej. Widać oferta skierowana dla samochodów pogwarancyjnych, gdybym nie miał już oleju kupionego może skorzystałbym 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja tam takie rzeczy wolę zrobić sobie sam, a olej z filtrem 150 pln i cześć pieśni.

  • Fabie z rocznika 2007 i starsze ... Od 2008 jakieś droższe oleje są lane? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • W Oplu za wyminę oleju krzyknęli 350-500zł, robocizna 100zł
    350 zł to koszt z olejem mineralnym w technologii HC -DEXOS 2 5w-30

    Wygląda że oferta Skody jak na ASO jest interesująca.

    M.

  • Śmiech na sali :zabawa: Ile to odkręcić śrubę korka spustowego Kluczem imbusowym , Zakupić filtr oleju 25zł i podkładkę miedzianą w Skoda salon za 5 zł , Odkręcasz zlewasz , zakręcasz i tak samo z filtrem oleju . i zalewasz nowy olej :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • [b]Nicram[/b] te 263 zł = olej (około 3.6 litra; tyle co wchodzi do 1.2 tsi) + filter + robota

  • [quote="zibibyd"]Fabie z rocznika 2007 i starsze ... Od 2008 jakieś droższe oleje są lane? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->[/quote]

    Młodsze są na gwarancji warunkowanej przeglądami, więc można kosić więcej ;>

  • Chłopaki tak czytam wasze wypowiedzi odnośnie serwisu i się zastanawiam czy jechać do ASO na przegląd czy nie, następny przegląd mam przy 50 tys., czyli za trochę ponad 1 tys. km. Możecie mi podać jaki będzie średni koszt przeglądu przy tym przebiegu, tak abym miał porównanie. Osobiście skłaniam się do zrobienia przeglądu w Poznaniu, ewentualnie w Grudziądzu, u rodziców, gdzie zresztą samochód był serwisowany od początku, a ze względu na to, że jest to 3 samochód kupiony u nich w serwisie ojciec ma spore zniżki.

  • [b]Serwet[/b] to zależy co chcesz zrobić oraz jak stare masz wóz. Jeśli masz gwarancję to jedź to ASO bez względu na cenę, jeśli nie to poszukaj jakiegoś dobrego warsztatu bez autoryzacji na pewno będzie taniej.

  • [b]nicram[/b], Fabia jest przełom 2004/2005 tzn. w dowodzie rok produkcji 2004, pierwsza rejestracji 2005, także już parę lat ma. Mój dylemat czy dalej serwisować czy nie wynika tylko z faktu, iż samochód od nowości był serwisowany (poprzednim użytkownikiem była mama), ostatni serwis początek marca tego roku przy 35.000 km. W zasadzie w mojej ocenie w samochodzie nie trzeba na razie nic robić, oczywiście poza zbliżającą się wymianą oleju i filtra oleju.

    [b]anubis[/b], No właśnie filtr powietrza i przeciwpyłkowy wymieniałem samemu jakieś 2 tygodnie temu. Dzięki za podpowiedź z paskiem alternatora muszę mu się bliżej przyjrzeć.

  • witam
    może ktoś ostatnio robił 1 przegląd w aso (gwarancyjny po 15tys km),
    jak to wygląda obecnie cenowo w rzeczywistości ?

    pozdr.

  • Dobre pytanie bo jak widać temat zamieciony dawno pod dywan 😐 <!-- s:| -->

  • [b]Serwet[/b] To już zależy jak chcesz bo gwarancja wyszła więc decyzja należy do Ciebie, cały czas do ASO raczej jeździć nie będziesz kiedyś musi być ten pierwszy raz.

  • odpowiem na swoje pyt.(może sie komuś przyda), byłem, zrobiłem, książka gwarancyjna podbita,
    pierwszy przegląd w ASO w W-wie (15 tyś lub po 1 roku) dla wersji junior to wydatek rzędu ok.700-800 PLN, cena wraz z materiałami eksp. (olej klasy 5W40, filtry)

  • Powiem szczerze, że całego wątku nie czytałem więc pozwolę sobie zapytać...czy przeglądy serwisowe można wykonywać również bez problemu w Czechach ?

  • Z tego co wiem to tak, ale niech się ktoś wypowie. Jak kupiłem moją 5 lat temu, serwisowana była w szwajcarii i zajechałem do ASO to nie widzieli problemu by serwisować nadal bez utraty gwary na perforację blachy, jednak ja podziękowałem ze względu na stawki.

Log in to reply