Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Topic created · 254 Posts · 109559 Views
  • Teraz to zbieraj na olej i filtr po 1500 km.

  • W nowym silniku konieczna jest zmiana oleju i filtra po 1500 km, poniewaz nalezy sie pozbyc pierwszych odpadow jakie wytworzyly sie po tym okresie jazdy. 4 litry oleju kosztuja ok 100 (Texaco) oraz filtr oleju ok 40 zl.

  • Pierwszy przeglad nie jest obowiazkowy, ale jest zalecany.
    Mysle ze skoro juz wydales ok 40tys na autko, to warto o niego zadbac od nowosci, i nie skapic tych dodatkowych ok250zl (nie pamietam dokladnie ile zaplacilem).
    Ale decyzja nalezy do ciebie, ja wymienialem

  • [quote="Dudi"]Ceny duże 😄 Ja osobiscie filtr p.pylkowy odkurzam nie kupuje nowego i tym sposobem zaoszczedzilem juz ponad 200 zł 🙂 <!-- s:) -->

    Filtr olejowy jednej z lepszych firm a mianowicie Weber-a kosztuje 12 zł
    Płyn chłodniczy po 15 tysiacach ? Po co ? :shock: No chyba , że wymiana na lepszy typu Dynagel ?[/quote]

    Na takich żeczach sie nie oszczedza.
    😮 😮 😮

  • [quote="buba"]Nie wiem mysle nad serwisem Śliwki,był tam kto???
    Jak to w końcu jest z tym 1500 km ????Bo juz zgłupiałem,w książce nic takiego mi nie pisze :?[/quote]
    By nie stracić gwarancji musisz wykonać przegląd po 15 tys lub po roku, co wypadnie wcześniej. I to jest [b]OBOWIĄZKOWE[/b], natomiast przez skodę jest [b]ZALECANA[/b] wymiana oleju i filtra po 1500 i lepiej to zrobić bo przez te pierwsze km poszczególne podzespoły się z sobą docierają i zawsze wynikiem tego są jakieś "mikro pyłki". Poza tym fabrycznie masz wlany olej mineralny i zdrowiej dla silnika jest jak najszybciej przejść na pełny syntetyk.
    Olej na Twoim miejscu wymieniłbym sobie sam, a nie płacił w ASO. Nikt Ci nie udowodni jak pojedziesz na przegląd roczny, że miałeś cokolwiek ruszane, no chyba, że się przyznasz sam. A 100 pln na biedę zostanie Ci w kieszeni na weekendowy wypad.

  • [quote="Adas - FCP"]Jak jest z gwaranją na blache ?:)
    Bo mi rdzewieje tylna klapa 😕 <!-- s:/ --> ma dopiero 4 latka.
    Dodam, że dużo rzeczy zmieniałem, ale nie na klapie, tak więc nie wiem jak jest z gwarancją ?[/quote]
    To jest drugi przypadek, że fabka gnije o którym słyszę.
    Na gwarancję jest chyba 12 lat jak mnie pamięć nie myli, tylko musisz mieć wykonywane regularne przeglądy.

  • [quote="lysyy"]jakbys sobie wygladzil klape to juz sobie u nich nie pomalujesz bo tracisz gwarancje jak ruszasz cos z blacha. a zeby malowac klape na gwarancji to musisz miec przeglady wbite do ksiazki.[/quote]

    Ale jak by mu juz uznali gwarancje na blache i zakwalifikowali klape do malowanie, to wtedy moglby zrobic na gladko u blacharza i oddac do aso do lakierowania. CHyba ze sie tak tez nie da

  • [quote="MirekS"]Jako, że zbliża mi się kolejne 15000 km, trzeba wykonać przeglądzik w związku z tym zakupiłem trochę rzeczy, podaję ceny byście sobie mogli porównać:

    • filtr powietrza 23 zł
    • filtr przeciwpyłkowy 47 zł
    • filtr oleju 29.70 zł
    • olej Mobil 1 5W50 4l. 133 zł
    • wycieraczki boscha 48 zł
    • podkładka pod korek spustu oleju 0.45 zł
    • płyn chłodniczy G12 plus 3l. 65.55 zł
    • woda destylowana 3l. 4.50 zł
    • płyn hamulcowy 1l. 22.80 zł
      Razem wyszło 374 zł
      Prócz tego postaram się zrobić trochę zdjęć i wraz z opisem przesłać Wojtasowi by zamieścił to w dziale zrób to sam.[/quote]

    W sobote bylem na przegladzie po 30 tys.
    Podaje ceny porownawcze z ASO w katowicach:

    • filtr powietrza fabia 1.2 AZQ 36 zł
    • filtr przeciwpylkowy 41 zł
    • filtr oleju 32 zł
    • olej Mobil1 0W-40 208L (3,5 l) 147 zł
    • podkładka miedzian. 1 zł
    • srodek smarujacy 12 zł
    • materialy pomocnicze 6 zl
    • przeglad co 30 tys. 214 zł

    RAZEM: 489 zł.

    dodatkowo zakupilem pioro do tylnej wiecieraczki:

    • pioro wycieraczki tyl fabia 20 zł

    RAZEM: 509 zł.

    ASO Piotr Śliwka
    Katowice ul. Kosciuszki 94

    Ogolnie jestem srednio zadowolony ale to tylko ze wzgledu na koszty.. Mowili mi okolo 450 zl no ale wyszlo wiecej..

  • Ja tam powiedziełm nigdy więcej do ASO nie pojade, byłem raz po 15 tys i powiedziałem szlus.

  • [quote="zygus"]to dla porownania podam ceny z krakowskiego ASO, przeglad po 30tys w styczniu br.

    • filtr powietrza 62,35zl
    • filtr przeciw pylkowy 53,59zl
    • filtr oleju 34,54zl
    • olej mobil 1 5W/50 za 3,5 l 124,25zl
    • uszczelka korku oleju 0,77zl
    • robocizna 170zl[/quote]

    [quote="Wolfmk"]W sobote bylem na przegladzie po 30 tys.
    Podaje ceny porownawcze z ASO w katowicach:

    • filtr powietrza fabia 1.2 AZQ 36 zł
    • filtr przeciwpylkowy 41 zł
    • filtr oleju 32 zł
    • olej Mobil1 0W-40 208L (3,5 l) 147 zł
    • podkładka miedzian. 1 zł
    • srodek smarujacy 12 zł
    • materialy pomocnicze 6 zl
    • przeglad co 30 tys. 214 zł [/quote]

    Wolf my mamy obaj silnik 1.2 i robilismy przeglady po 30tys. Popatrz na ceny z Krakowa i sie ciesz.
    Robocizna tansza w Kraku, ale ceny filtro to jakas parodia.
    I zauwazylem ze leja ci inny olej!! Od poczatku taki miales, czy teraz ci zmienili. [/quote]

  • [quote="buba"][b]wolfmk[/b] jak obsługa???spoko???
    Czy lepiej ich pilnować???
    Wkrótce się tam wybieram bo u nich kupowałem autko,więc chce się dowiedzieć co i jak.[/quote]

    Obsluga - powiedzialbym srednia, ale zastrzezen specjalnych nie mam.
    Gdy czekasz na autko patrzysz sobei rpzez szybke co oni Ci z tym autkiem robia wiec jest spox - nie wiem czy wszedzie tak jest?

    [quote]I zauwazylem ze leja ci inny olej!! Od poczatku taki miales, czy teraz ci zmienili?[/quote]
    Kiedys przed pierwszymi 15 tys. dzwonilem do nich i pytalem sie jaki olej kupic na dolewke bo jechalem nad morze. Powiedzieli mi ze "leja zawsze Mobil1 0W-40 pelny syntetyk". Taki zakupilem i... o dziwo nawet nie skorzystalem z tego oleju az do dzis dnia wiec sobie lezy w bagazniku nadal 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote]Wolf my mamy obaj silnik 1.2 i robilismy przeglady po 30tys. Popatrz na ceny z Krakowa i sie ciesz.[/quote]

    Zygus pokaz te ceny bo nie wiem gdie ich szukac 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmk"][quote]Wolf my mamy obaj silnik 1.2 i robilismy przeglady po 30tys. Popatrz na ceny z Krakowa i sie ciesz.[/quote]

    Zygus pokaz te ceny bo nie wiem gdie ich szukac 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    W moim wczesniejszym poscie, najpierw zacytowane sa moje ceny a pozniej twoje 😛 Suma sumarum to wyszlo tyle samo, tylko nie wiem skad takie roznice w cenach filtrow

  • [quote="zygus"]
    W moim wczesniejszym poscie, najpierw zacytowane sa moje ceny a pozniej twoje 😛 <!-- s:P --> Suma sumarum to wyszlo tyle samo, tylko nie wiem skad takie roznice w cenach filtrow[/quote]
    Marża serwisu.

  • [quote]Ja tam powiedziełm nigdy więcej do ASO nie pojade, byłem raz po 15 tys i powiedziałem szlus.[/quote]

    dales sie przyslowiowo wydymac bez urazy 🙂 <!-- s:) --> musisz zawsze wiedziec za co placisz, kto ci to robil itd masz prawo zoaczyc swoje zurzyte czesci ktore wymienili i je zabrac do domu bo tak ci sie podoba ajak niemasz kasy na oryginalne zceci skody to mozesz dostac u nich zamienniki tansze na ktore tez dostaniesz prez znich gwarancje. Bez tego niewychodzisz z aso.
    Co do wymianu oleju po 1500 troche za wczesnie. Ja bede wymienial po 5 tys. Jedni mowia zeby wymienic po 5 tys inni mowia zeby po 15 tys bo tak zaleca producent itd. Ale Lepiej ten pierwszy olej zmienic jednak po 5 tys. Potem mozna silnik krec do max obrotow

  • [quote="Bartek1112"][quote]Ja tam powiedziełm nigdy więcej do ASO nie pojade, byłem raz po 15 tys i powiedziałem szlus.[/quote]

    ... Ja bede wymienial po 5 tys. Jedni mowia zeby wymienic po 5 tys inni mowia zeby po 15 tys bo tak zaleca producent itd. Ale Lepiej ten pierwszy olej zmienic jednak po 5 tys. Potem mozna silnik krec do max obrotow[/quote]

    Zależy jeszcze w jakim samochodzie, w Nissanie S14 200 SX każą wymieniać olej każdorazowo max co 5 tyś. Więc ja sie slucham jak zaleca producent. A czemu ten pierwszy olej jest wymienić lepiej po 5 tyś :?: <!-- s:?: --> Jeździsz na jakimś innym, a po 5 tyś zaleją ci inny, nie trybie tego. Przecież raczej nie zaleca sie jakiś drastycznych zmain olejów .... :? I skąd samochód ma wiedzieć że mineło 5 tyś a nie 15 tyś, osobiście dla mnie to bzdura. 😎

  • Nie bzdura. Auto wyjezdza z fabryki na oleju mineralnym potem dopiero sie zalewa taki jaki powinien byc a ze powinno byc bardzo dobre smarowanie to niemozna go tak krecic ostro na tym oleju z fabryki. Postanowilem olej wymienic przy 3 tys km 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]Luki[/b], 489 zł to ja płaciłem za przegląd 30 kkm, aż się boję pomyśleć ile Ty zapłacisz przy 30 kkm

  • [quote="LUKI"]ja w piątek robiłem przegląd 15.000 w ASO Bielsko Biała, welm centrum, płaciłem 482 pln 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Bandytyzm, ode mnie by złotego nie dostali.

  • Podziele się moimi wydatkami przy przeglądze 75tyś.
    -filtr oleju :24,87 zł
    -filtr powietrza: 52,48zł
    -filtr przeciwpyłokowy: 51,99zł
    -klocki hamulcowe przód:163,51zł
    -pióra wycieraczek przód:73,35zł
    -smar do hamulców:5,32zł
    -uszczelka korka oleju:0,68zł
    -woda destylowana:1,19zł
    -zmywacz do hamulców:3,94
    Robocizna:
    -wymiana klocków:54,90zł
    -serwis olejowy:72,47zł

    Olej silnikowy miałem swój.Rabat mam 10% na robociznę, 5% na części.
    za całość zapłaciłem 504,7zł w tym 34,02 zł rabatu.Serwis Inter auto-Kraków. Kocmyrzowska 1a
    😞

Log in to reply