Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia sedan - opinie

Topic created · 62 Posts · 23938 Views
  • [quote="el_bartoo"][...]czy aby od ciezaru np butelki w plynem nie odpinaja sie??[/quote]
    Wożę w bagażniku 4-litrową butlę z płynem do spryskiwaczy (co widać na zdjęciu) i siatka jak dotąd się nie odczepiła 🙂 <!-- s:) --> Trzymają się te kieszenie całkiem przyzwoicie - jak raz przyczepiłem, tak są.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 15-03-2011, 08:39[/i] ][/size]
    Miałem zmierzyć rozstaw między otworami w haczyku - 113 mm.

  • Napewno musisz wziąść pod uwagę, że łatwiej by Ci było sprzedać combi lub krótką, sedan nie zdobył serca głównie za mały otwór załadunkowy bagażnika.

  • [quote="jacekpk"]Miałem zmierzyć rozstaw między otworami w haczyku - 113 mm.[/quote]
    dzieki.

  • [quote="jacekpk"]Po zakupie mojej Fabii sedan dziwiło mnie to, że w bagażniku są po bokach dosyć spore, niewykorzystane przestrzenie, które w wersji kombi zostały przeznaczone za zamykane schowki. Warto skorzystać z tych luk i zabudować je siatkami rzepowymi. Widoczne na zdjęciu płotki zostały zakupione na stronie autosiatki.pl, model kieszeń 27x46 LUX, cena 20 zł za sztukę. Na razie trzymają się dobrze i od razu lepiej zrobiło się w temacie latających dotąd po bagażniku drobiazgów 🙂 W planie jeszcze jedna kieszeń rzepowa na oparcie tylnej kanapy, na jakieś altasy, mapy i tego typu rzeczy :luka: <!-- s:luka: -->
    [/quote]
    dobre z tymi siatkami... 🙂 zakup gwarantowany 🙂 Dzięki za cynk!

  • Fajna sprawa. Tym bardziej, że odczuwam brak kieszeni z tyłu na przednich siedzeniach.

  • Bagażnik w mojej skodzie, z gazem

  • dobrze pomyslane 🙂 koloa nie lata po bagazniku i jest miejsce na jakies extra plyny 🙂 <!-- s:) -->

  • Dokładnie taką wersję kupiłem 3 miesiące temu ale nie sprzedam za żadne skarby 😉 <!-- s;) -->
    Jeżeli chodzi o kulturę pracy silnika to nie ma lepszego wyboru więc polecam.

  • [quote="icemanv"]Jesli ktos by sprzdawal chetnie bym ja zobaczyl[/quote]

    Nosiłem się ze zmianą samochodu, ale ostatecznie podjąłem decyzję, że jeszcze trochę fabią się nacieszę 😉 A wszystko by pasowało, bo widzę że i silnik i klima i.. miasto 😉 tylko trochę więcej ją cenię :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    A może kolega na spoty będzie przyjeżdżał?

  • [b]rufus[/b], jak kupi to przyjedzie 🙂 <!-- s:) -->

  • http://otomoto.pl/skoda-fabia-C19558959.html Mój kolega ma do sprzedania ale sedan http://otomoto.pl/skoda-fabia-C19558959.html<!-- m --> Licznik nie kręcony

  • Heh, z tą kulturą pracy to bym nie przesadzał. Na twoim miejscu celowałbym w diesela, ew. 1.4 16V 101KM, podobno różni się on blokiem silnika, więc może nie ma on tych samych wad co wersja 75KM. Sam posiadam ten silnik i moim zdaniem nie jest to udana konstrukcja. Po pierwsze - spalanie. Silnik jest tak słaby, że przy normalnej jeździe pali dużo więcej niż byś się spodziewał. W mieście 8-10 litrów to norma. W trasie jest całkiem nieźle, osobiście najniższe spalanie jakie miałem w trasie Wawa-Wrocław to 5.6-5.7 bez klimy. Jeśli chodzi o wspomnianą kulture pracy to temu silnikowi bliżej do diesela niż benzyny. Przy wyższych przebiegach silnik w specyficzny sposób klekocze, odzywają się popychacze. Do tego czytałem o paru przypadkach wycierania się tłoków. [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=228070&start=28]Link[/url] Na twoim miejscu naprawde nie pakowałbym się w ten silnik. Jeżeli oczekujesz jakichkolwiek osiągów to tak jak pisałem bierz 1.9tdi.

  • 1.4 w wersji 100KM wymaga 98 oktanów... koszty paliwa będą dużo większe. Dodatkowo jest typowo wysoko-obrotowym silnikiem, słabo ciągnie z niskich obrotów.
    Wersja 75KM zaczyna płynnie przyspieszać już od 1800 obr/min. Jeździ się nią prawie jak dieslem.
    Mam porównanie do 1.9 SDI w Golfie 4, moja Fabia ma zdecydowanie lepszą elastyczność.

  • [quote="comfort"]Mam porównanie do 1.9 SDI w Golfie 4, moja Fabia ma zdecydowanie lepszą elastyczność.[/quote]

    Nie ma co porównywać sdi z tdi. Sdi to muł. 1.9 tdi najsłabsze w porównaniu do 1.9 sdi jest bardzo żwawe. To prawda, że 1.4 75km w porównaniu do sdi wypada lepiej, ale o wiele gorzej w porównaniu z tdi.

  • Zależy kto czego oczekuje i co można nazwać przyspieszaniem... Szczególnie w lecie, przy włączonej klimie, poruszanie się tym autem jest po prostu tragiczne. Ja zwyczajnie jako użytkownik auta z tym silnikiem mam takie odczucia a nie inne. Nigdy w życiu nie kupiłbym auta z tym silnikiem. Wolałbym auto mniej doposażone, z korbami z tyłu, ubogim audio, i brakiem paru innych udogodnien ale z 1.9tdi. Jeśli chodzi o dynamike i spalanie, to diesel nie ma sobie równych w gamie silników jakie oferowane były w f1. Krótko mówiąc dla mnie 1.4 75KM to syf, którym nie da się sprawnie poruszać na trasie a w mieście spalanie jest niewspółmierne do osiągów...

  • [quote="tomkierz"]Jeśli chodzi o dynamike i spalanie, to diesel nie ma sobie równych w gamie silników jakie oferowane były w f1[/quote]
    Ten diesel ma turbo i spala ON, więc nie może być inaczej.
    Porównywalny silnik benzynowy 1.4 ma podobną moc ale na wysokich obrotach więc pod obiema względami musi przegrać.

    Kupujący Octavie czy też Roomstery mieli większy wybór, tam był dodatkowo silnik benzynowy 1.6 105KM.
    To był dopiero genialny silnik, niestety niemontowany w Fabiach.

    [b]Wszystko zależy od tego co dla icemanv jest ważne. [/b]
    Zastanów się 10x zanim wybierzesz silnik, dobrze Ci radzę. Potem już nie ma odwrotu 🙂 <!-- s:) -->

    Moje osobiste zdanie jest takie że 1.9TDI pracuje jak traktor i w życiu nie kupiłbym takiego samochodu nawet za pół darmo.
    Po drugie sposób rozwijania mocy przez ten silnik jest daleki od ideału (nierównomierny).
    Po trzecie koszty napraw są dużo wyższe niż podobnego silnika benzynowego.

    Dlatego wolę płacić więcej za spalanie benzyny.

  • [quote="comfort"]Kupujący Octavie czy też Roomstery mieli większy wybór, tam był dodatkowo silnik benzynowy 1.6 105KM.
    To był dopiero genialny silnik, niestety niemontowany w Fabiach. [/quote]
    1.6 16V 105KM był montowany w Fabii II od początku produkcji do liftingu, czyli w latach 2007 - 2010

  • wiesz mi najbardzie przypasilo 1.4 16v 101 lub 1.9 tdi 101 te dwa motory mnie najbardzie interesuja :rotfl: oczywiscie klima musi byc :] <!-- s:] -->

  • tylko ze 1.9 bedzie o wiele drozszy w serwisowaniu niz 1.4 16V ... jak kupisz uzywke to na wejsciu mozesz miec kilka drozszych rzeczy do wymiany ... poprostu z dieslem moze byc tak ze to co zaoszczedzisz jezdzac na ropie wydasz potem na czesci ...

  • Mimo to polecił bym brać silnik 1.9 TDI.

    [quote]Moje osobiste zdanie jest takie że 1.9TDI pracuje jak traktor i w życiu nie kupiłbym takiego samochodu nawet za pół darmo.[/quote]

    I nie chodzi on jak traktor... -.- Jest to moim zdaniem najlepsza jednostka silnikowa, która znajduje się w fabii. 101KM bardzo ładnie sobie radzi ( a 130 w RS jeszcze lepiej:) ). Bez większego trudu, jeżeli byś tylko chciał, możesz pojechać na chipa, i z autka wykrzesać jeszcze więcej koników, przez co fabka stałaby się jeszcze żwawsza.

    [quote]Po drugie sposób rozwijania mocy przez ten silnik jest daleki od ideału (nierównomierny).[/quote]

    Nie wiem co masz na myśli mówiąc że jest nierównomierny? Pracuje idealnie, przyśpiesza płynnie ( co prawda największy moment ma przy mniejszej ilości obrotów niż jest to w benzynie, gdzie moment rośnie wraz ze wzrostem obrotów praktycznie do końca)

    [quote]Po trzecie koszty napraw są dużo wyższe niż podobnego silnika benzynowego. [/quote]
    Dlaczego od razu wpędzasz chłopaka w naprawy?;> Nie koniecznie musi pakować do samochodu pieniądze... Zależy od egzemplarza, jak się dobrze zakręci, to ogarnie solidne autko i będzie mógł jeeździć i jeździć... Fakt faktem, że jeżeli padnie turbinka, to koszt roboty jest w okolicach 1500PLN, mogą paść wtryski, co też trochę kosztuje, ale moja fabka ma koło 235 tyś i jej stan silnikowy jest bardzo dobry (co prawda już wymieniałem turbinę, ale to tak trochę z mojej nadgorliwości:) ).

    A więc ja ze swojej strony jak najbardziej polecam silnik 1.9TDI .

    Pozdro:)

Log in to reply