Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 247010 Wyświetlenia
  • Ja jeździłem na Castrolu Magnatec 10W40 i nie było problemów.

  • Ja też leję Castrola i nie narzekam.

  • [quote="Super8"]
    Odradzam Mobil 1, Castrol i inne mainstreamowe marki.[/quote]

    Jeżeli coś odradzasz to proszę o konkrety, dlaczego?

  • [quote="MirekS"][quote="Super8"]
    Odradzam Mobil 1, Castrol i inne mainstreamowe marki.[/quote]

    Jeżeli coś odradzasz to proszę o konkrety, dlaczego?[/quote]

    Bardzo złe doświadczenia z Celice, Colcie 1.3, 1.6 i 1.8. 😉 Jeżeli ktoś chce oleju w normalnej cenie, niech kupi sobie Valvoline. Rewelacyjny olej za małą kasę. P za tym, moimi poprzednimi autami jeździłem często do odciniki. Mobil 1 i Castrol były wciągane jak Coca Cola do wódki. 😉 <!-- s;) -->
    Jeździłem na Motulach, Liqui Moly i ostatnio w Colcie Sport Edition na Valvoline. Zmianę słychać i czuć i widać na bagnecie.
    Mobil 1 jest też często podrabiany, jego jakość jest bardzo różna w zależności od partii itp. Wystarczy poszukać informacji na forum Hondy/Mitsubishi. Japońskie silniki nie mogą mieć wlewanych sikaczy. Potrzebują dobrego smarowania. Co więcej, koszt kupna Valvoline zamiast Mobil 1/Castrola, to raptem dodanie 20 zł do ostatecznego rachunku. A jakość oleju jest nieporównywalnie lepsza.
    Nie chcę się przy tym kłócić, że mam rację itp. Po prostu to wiem i sprawdziłem to na własnej skórze na przestrzeni 9 lat i kilku setek tysięcy km. spędzonych w różnych autach (około 30 parę wymian oleju).

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją 2 strony medalu i, że do dość słabych (w zasadzie tylko 1.6 w Fabiach 1 jest OK i 1.9 TDI) silników Skody i VW montowanych w Fabiach nie ma co lać oleju typu Motul czy Liqui Moly. Nie mniej jednak dobrze zadbany silnik przejedzie znacznie większy dystans, niż ten karmiony słabym olejem. Jeżeli mam być szczery, to wolałbym wlać Lotosa, Orlen albo BP Visco, zamiast Mobil 1/Castrola.

  • Tu nie chodzi by się kłócić, każdy ma prawo do własnego zdania, Ty masz inne ja inne i każdy z nas wlewa to co uważa za dobre przy zachowaniu parametrów wyznaczonych przez producenta.
    Wracając do toyoty, żony yaris przejechał już prawie 130tys km na 5W30 mobila i grama oleju nie bierze.

  • Już dawno chciałem wam pokazać film, na którym pokazane jest jak bardzo silnik dostaje w kość podczas zimnego rozruchu w zimie. W końcu udało mi się go odnaleźć.

    Przepraszam, że jest w języku angielskim, jakby co służę pomocą w przetłumaczeniu niezrozumiałych fragmentów. Ten film jest w szczególności dla tych osób, które twierdzą że olej półsyntetyczny (10W) czy też mineralny (15W) jest odpowiedni do smarowania silnika w takich warunkach jakie obecnie panują w Polsce. A przypominam, że poprzedniej zimy temperatura w nocy spadała nawet do -30 stopni. Jeżeli chodzi o testy z filmu to zostały one wykonane przy temperaturze -35 stopni.

    ps. zwróćcie szczególną uwagę na test uruchomienia samochodu od 5 minuty 35 sekundy - dla ułatwienia tłumaczę, że pierwsze odpalenie samochodu odbyło się na oleju 0W30, natomiast drugie na oleju 10W30. Myślę, że ten film definitywnie zakończy dyskusje na temat czy warto kiedykolwiek przechodzić na olej półsyntetyczny lub mineralny.

    Miłego oglądania!

    [url=http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII]esso engine oil winter conditions part 1[/url]

  • [b]comfort [/b]prezentacja 🆗 <!-- s🆗 --> .
    Ja dziś właśnie zakupiłem do moich pompowtrysków 5W30, wkrótce wymiana.

  • dot. olejów do silników benzynowych :

    na OCP wywiązała się dyskusja, że Mobil zaczyna zmieniać baze olejową na tańszą... :

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1004258#1004258<!-- m -->

  • [quote="MirekS"][b]comfort [/b]prezentacja 🆗 <!-- s🆗 --> .
    Ja dziś właśnie zakupiłem do moich pompowtrysków 5W30, wkrótce wymiana.[/quote]

    Nie wiem jakie masz dokładnie autko ale jeżeli kupiłeś 5W/30 to nie zaszkodzi do zwykłego 1,9TDI ale ten olej spełnia normy 507.00 i jest do filtra cząstek oraz do LongLife !!! którego nie polecam tylko standard co 15tys. km. wprawdzie nie pamiętam czy fabia ma czujnik jakości oleju.

  • Witam, za niedługo będę musiał wymienić olej, zawsze wlewałem syntetyczny a zaproponowali mi do mojego auta po przebiegu 130 tyś zacząć wlewać półsyntetyczny.
    Jaki Wy wlewacie i jaka jest różnica ?

    Pozdrawiam

  • Mamy na naszym forum temat F1i F2 jaki olej - temat zbiorczy.Proponuję abyś zajrzał tam, a nie tworzył nowego (zdublowanego) tematu.
    Użyj szukajki.
    [color=#000000][/color

  • [quote="Wojol"]Witam, za niedługo będę musiał wymienić olej, zawsze wlewałem syntetyczny a zaproponowali mi do mojego auta po przebiegu 130 tyś zacząć wlewać półsyntetyczny.
    Jaki Wy wlewacie i jaka jest różnica ?

    Pozdrawiam[/quote]

    180k na liczniku i dalej syntetyk leję.

  • ja tez leje syntetyk, przebieg 150 tyś.

  • [quote="Wojol"]Witam, za niedługo będę musiał wymienić olej, zawsze wlewałem syntetyczny a zaproponowali mi do mojego auta po przebiegu 130 tyś zacząć wlewać półsyntetyczny.
    Jaki Wy wlewacie i jaka jest różnica ?

    Pozdrawiam[/quote]

    Ja osobiście używam oleju Mobil 1 Peak Life 5W50.Stosuje go ze względu na wysoki parametr wg specyfikacji VW 505.00 przeznaczony praktycznie do wszystkich rodzajów silników które są poddawane ciężkiej pracy.Ja co prawda nie piłuję swojego silnika ale stosując olej o wyższej specyfikacji VW wychodzi mu to tylko na lepsze.

  • Hmmm ale ten z norma 505.00 to jest przeznaczony do silnikow diesla z turbosprezarka i bez. Chyba ze miales na mysli diesla piszac o wysilonej pracy:)

  • [quote="Wojol"]Witam, za niedługo będę musiał wymienić olej, zawsze wlewałem syntetyczny a zaproponowali mi do mojego auta po przebiegu 130 tyś zacząć wlewać półsyntetyczny.
    Jaki Wy wlewacie i jaka jest różnica ?

    Pozdrawiam[/quote]

    Kup syntetyk i ciesz się dalszą bezawaryjnością.
    Różnica jest w płynności oleju syntetyk jest rzadki, półsyntetyk gęstszy, a mineral najgęstszy.

  • Ja zgadzam się z użytkownikiem Super8 w kwestii Mobila. Ja bym tego oleju nie kupował. Poza tym jeśli ktoś oszczędza na aucie 40 zł (bo tyle średnio droższy jest Liqui Molly, który jest świetny moim zdaniem) w większości raz na rok... Olej to jednak ważna rzecz i nie ma co na niej oszczędzać.

  • Czolem!
    Muszę zmienic olej we fabii (benzyna 1,4 16V 75KM 2004 r.). W sumie powinien juz byc zmieniony pod koniec zesłego roku, ale jakoś mi ti wyleciało z głowy. Nie wiem jaki olej był lany do silnika przez poprzedniego właściela i kontatku do niego juz nie mam. Co zalać? Słyszę, ze najlepiej Mobil1 5W50 ale to jest pełny syntetyk, a nie wiem czy poprzednik nie wlewał coś gęstszego. Co radzicie Panowie?

    Pozdrawiam!

  • Od 2004 roku najpierw Fabia I teraz Fabia II leje zawsze Mobil 1 5w/50.

  • witam
    czytam ten temat i juz zgłupialem
    musze wymienic olej - pytanie jaki wlać?
    F II 1.2HTP V12 70KM, przebieg 35000km
    1 i 2 wymiana w ASO co wlali nie wiem
    3 wymiana LOTOS QUAZAR 5W40 - ten najlepszy (dostalem w prezencie wiec wlalem)
    czy jak teraz wleje [b]Castrol EDGE 5W30[/b] bedzie dobrze czy polecicie mi inny olej ?
    blisko mam warsztat który oferuje
    [url]http://allegro.pl/olej-syntetyk-castrol-edge-5w30-wymiana-gratis-i3108859972.html[/url]
    pozdrawiam