Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Spalanie LPG

Temat utworzony · 89 Posty · 20208 Wyświetlenia
  • Wczoraj zatankowałem gaz 34,41l /550km co daje około 6,2l/100km

  • [quote="szymek krusz"]Wczoraj zatankowałem gaz 34,41l /550km co daje około 6,2l/100km[/quote]
    LOL !!! Też tak chcę - zwłaszcza ze mam ten sa, silnik 🙂 <!-- s:) -->

    Zobaczymy, właśnie jestem po pierwszej regulacji instalcji gazowej.
    Pojechałem bo zdazalo sie, ze mi auto gaslo na wolnych obrotach. Wynik analizy, za bogata mieszanka gazu była podawana - ciekawy wniosek, ale chyba słuszny.
    Po korekcie auto jezdzi bez problemow a i spalanie powinno sie obnizyc.
    Jak narazie srednie spalanie to 9,88 l/100km, przy czym najnizsze to 7,84 a najwyzsze 11,8.

    Chociaż ja jeżdżę trochę szybciej 🙂

  • kurde dziwne... To juz drugie tankowanie gdzie przekraczasz granicę 500 km... ciekawe .... czas zrobic test u siebie ale bede patrzec na wskaznik z butli gazowej... i do konca butli bede jezdzic

  • ja średnio robie 520km na 35l gazu oczywiście przy ekonomicznej jezdzie

  • [quote="kapi"]podobno niektórzy gazownicy sa w stanie go idealnie wykalibrować. - to tylko słyszałem i nie znam nikogo kto to robi. [/quote]

    To akurat robię sobie sam. Wystarczy umieć dzielić przez 5 (w moim przypadku, bo mam 5cio stopniową podziałkę). W STAG 400 Eko mapę, mnożnik, i skalę z ilością lpg itd. ustawiam sam.

    [quote="szymek krusz"]Wczoraj zatankowałem gaz 34,41l /550km co daje około 6,2l/100km[/quote]

    Ja też tak chce.... - ale przy dotychczasowym ustawieniu to na ok 34-36l robię 250km na trasie 280 (spokojnej jazdy) a przy ostatnim wypadzie do KR robiłem 220km na butli (za pośpiech się płaci). Teraz zmniejszyłem trochę mnożnik, co obniży trochę moc (minimalnie) ale powinienem robić więcej km na butli.

  • ustawienie rezerwy to banał. tak jak napisal MARKO, trzeba umieć dzielić przez pięć 🙂 <!-- s:) -->

    Ale w większości przypadków to winowajcą jest czujnik na butli, który nieraz sie zacina itd. U mnie np stanął w jednej pozycji i ciągle pokazuje mi jedno napięcie. Muszę nad nim popracować.

    [b]Jegoband[/b], jak Ty jeździsz, jak zmieniasz biegi, ze tak mało Ci pali? 😮

  • normalnie jezdze bez gwałtownych przyspieszen. oczywiscie tak jakmowilem to jest trasa w miescie niestety pali ok 9litrow co i tak uwazam ze nieduzo. wczesniej mialem astre tez na gazie i palila duzo wiecej jednak sekwencja robi swoje

  • Wczoraj zatankowałem gaz 34,41l /550km co daje około 6,2l/100km
    tylko tankowanie wcześniej i z Poznania do Łeby spalił 30,14l na 339 km co daje 8,8
    I MOJE PYTANIE PONAWIAM

    SKĄD TAKA RÓŻNICA?

  • [quote="Jegoband"]normalnie jezdze bez gwałtownych przyspieszen. oczywiscie tak jakmowilem to jest trasa w miescie niestety pali ok 9litrow co i tak uwazam ze nieduzo. wczesniej mialem astre tez na gazie i palila duzo wiecej jednak sekwencja robi swoje[/quote]

    Nie wspominałeś, że trasa. w tkaim razie zero zachwytów, bo i mój tak pali w trasie 😜

  • [quote="MARKO"][quote="kapi"]podobno niektórzy gazownicy sa w stanie go idealnie wykalibrować. - to tylko słyszałem i nie znam nikogo kto to robi. [/quote]

    To akurat robię sobie sam. Wystarczy umieć dzielić przez 5 (w moim przypadku, bo mam 5cio stopniową podziałkę). W STAG 400 Eko mapę, mnożnik, i skalę z ilością lpg itd. ustawiam sam.
    [/quote]
    MARKO , mi akurat nie chodzi o kalibracje wg programu, a kalibracje pływaka w butli czy jak on sie tam zwie.
    wiem, że ma duży wpływ na ilośc gazu jaką możesz zatankować. i robi się to na pustej / otwartej butli.

  • [quote="kapi"]i robi się to na pustej / otwartej butli.[/quote]
    Kalibruje sie też na zatankowanej na Full

  • Koledzy , mam butle 35l ostatnio tankowałem gaz na pewnej stacji na pustą butle i licznik dystrybutora wskazał 37l na moje uwagi pracownik stwierdził "że butla jest pewnie większa" . Moje pytanie czy spotkaliście się z takimi przypadkami? że to oszustwo to sprawa jasna.

  • [quote="hynek"]Koledzy , mam butle 35l ostatnio tankowałem gaz na pewnej stacji na pustą butle i licznik dystrybutora wskazał 37l na moje uwagi pracownik stwierdził "że butla jest pewnie większa" . Moje pytanie czy spotkaliście się z takimi przypadkami? że to oszustwo to sprawa jasna.[/quote]
    butle chyba masz większą, a jej znamionowa pojemność to 35 l. czyli ok 80% całkowitej pojemnośći.
    czasem tak jest, że pompa na niektórych stacjach ma duże ciśnienie i nabije więcej gazu. doświadczyłem tego na sobie. normalnie ładuje ~40-41 a czasem więcej.

  • Ja miałem butlę 42 lub 43 litry i wchodziło mi do niej nieco ponad 37 litrów właśnie. Także masz albo butlę większą, albo oszukują na tej stacji.

  • Ja mam podobno butlę 35 a wchodzi zawsze 42-43 😛 <!-- s:P -->

  • Ja dopiero mam instalacje od 8.10.2012 BRC SEQUENT 24
    Dopiero wyjeździłem 1 butle 32 l (butla 42l w kole) zrobiłem na tym 318 km z czego 60 w trasie Kraków - Rajbrot , więc trochę sporo bo ok 10 l wychodzi.
    Teraz kończę drugą butle miga już ostatnia kropka, przejechane jakies 270km więc pewnie znowu szału nie będzie. Jak dla mnie to i tak taniej wychodzi niż bak benzyny tygodniowo za 260 zł.
    Czekam żeby zrobić ten 1000 km i do gaziarza na regulacje i przegląd.

  • Trochę dużo pali, choć moja fabka też czasami tak pali , a innym razem w trasie około 6,5.
    Nie czekaj do 1000km , jedź do gazownika wcześniej nie sprawdzi.
    Jaki masz motor?
    Ile kosztował montaż? ( jeśli to nie tajemnica)

  • Mam silnik 1.4 16v 75km kod AUA ,za instalacje dalem 2650 zl

  • ja rok temu dałem 2500 . a teraz kosztuje 2700,
    mam BBY 1.4 16V

  • Mam pytanie odnośnie spalania które pokazuję komputer. Jest one prawidłowe czy raczej się nim nie sugerować po prostu wyjeździć butle i wtedy policzyć ile km przejechałem na butli ?
    Dzisiaj odebrałem fabie i na trasie spalił mi wg komp. 7,5l gazu przy ekonomicznej jeździe na A1/A4, co Wy na to ?