Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Spalanie LPG

Temat utworzony · 89 Posty · 20208 Wyświetlenia
  • [quote="wolfmark"]Mam pytanie odnośnie spalania które pokazuję komputer. Jest one prawidłowe czy raczej się nim nie sugerować po prostu wyjeździć butle i wtedy policzyć ile km przejechałem na butli ?
    Dzisiaj odebrałem fabie i na trasie spalił mi wg komp. 7,5l gazu przy ekonomicznej jeździe na A1/A4, co Wy na to ?[/quote]
    Przecież to co pokazuje komputer dotyczy tylko benzyny, a nie gazu. Chyba, że jakimś cudem masz podłączony odczyt do lpg, ale jeżeli nie, to w ogóle się tym nie sugeruj.

  • Ok, dzięki za info.
    Nie miałem nigdy do czynienia z gazem, i słyszałem że ogólnie spalanie powinno być takie jak na Pb.
    Komputer pokazywał spore różnice dlatego się zdziwiłem.

  • Ja też dopiero zaczynam zabawe z lpg, ale wiem, że spalanie będzie około 20% wyższe niż na benzynie.

  • [quote="seven"]Ja też dopiero zaczynam zabawe z lpg, ale wiem, że spalanie będzie około 20% wyższe niż na benzynie.[/quote]

    Jestem ciekawy ile mi spali, plusem jest to, że do pracy jadę drogą szybkiego ruchu także wrzucam 5 i jadę ok 30km.
    Chce spr ile spali mi ekonom (80km/h) a na drugim tankowaniu pojadę trochę szybciej 🙂 <!-- s:) -->
    Pewnie i tak lepiej na tym wyjdę miesięcznie na paliwo wydawałem 850zł 😕

  • [quote="wolfmark"]
    Pewnie i tak lepiej na tym wyjdę miesięcznie na paliwo wydawałem 850zł 😕 <!-- s:/ -->[/quote]
    Na pewno lepiej 😄

  • ja mam instalacje od 8 października a już na siebie zarobiła 250zł a nie minął miesiąc jak jeżdżę, myślę że do 8 listopada jeszcze na siebie zarobi 🙂 <!-- s:) -->
    Póki co spalanie mam na poziomie 9,5-10l gazu , skoda spalała benzyny po mieście 7-8,5l zależy jak się noga ułoży 🙂

  • [quote="nowynh"]ja mam instalacje od 8 października a już na siebie zarobiła 250zł a nie minął miesiąc jak jeżdżę, myślę że do 8 listopada jeszcze na siebie zarobi 🙂 <!-- s:) -->
    Póki co spalanie mam na poziomie 9,5-10l gazu , skoda spalała benzyny po mieście 7-8,5l zależy jak się noga ułoży 🙂 [/quote]
    Na mieście palę 7l Pb, na trasie 5.2l Pb 🙂 jeżeli 20% zwiększy się zużycie gazu to na trasie spali ok 6,3 l/LPG 🙂 na mieście 8.4l/LPG

  • [quote="wolfmark"]
    Na mieście palę 7l Pb, na trasie 5.2l Pb 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Albo u mnie albo u Ciebie jest coś nie tak :szok: W mieście poniżej 8l na PB nie dało rady, a w trasie 5.9l i już mi się morda cieszyła 😛 A jeżdże spokojnie i oszczędnie. Zobaczymy na LPG ile spali w mieście..

  • ja na trasie na 4,6l Pb w trasie, silnik 1.4 16v 75Km, zobaczymy jak będzie dalej z tym spalaniem wszystko wyjdzie z czasem ;]

  • [quote="seven"][quote="wolfmark"]
    Na mieście palę 7l Pb, na trasie 5.2l Pb 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Albo u mnie albo u Ciebie jest coś nie tak :szok: W mieście poniżej 8l na PB nie dało rady, a w trasie 5.9l i już mi się morda cieszyła 😛 A jeszcze spokojnie i oszczędnie. Zobaczymy na LPG ile spali w mieście..[/quote]

    Tylko, żeby osiągnąć takie spalanie muszę jeździć na "grandpa style" - co mnie mocno wkurza.

  • Aha to wszystko jasne 😛 Czyli u mnie jest ok 😄 <!-- s:D -->

  • Moja była na przebiegu ok. 80tys. km średnio paliła 9l/100km plus Pb na podpałkę.

  • Butla 42, wchodzi 35l. Jestem po drugim pełnym tankowaniu. Drugi raz przejechałem taką samą ilość km, czyli 330. Spalanie wychodzi 10,7. Jazda spokojna tylko po mieście. Niby się zgadza, bo na PB było 8 z groszami, ale latem. Niedługo jade na pierwszy darmowy przegląd od czasu założenia LPG. Mam prosić o regulacje czy jednak wszystko jest w normie?

  • Bez proszenia powinni zrobić regulację 😉 <!-- s;) -->

  • Dobra, ale czy jest to konieczne przy takich wynikach ?

    edit:

    Przy 300km zaczeło się pikanie, czyli włączyła się rezerwa. Przejechałem na niej 30km i nalałem do pełna. Gdybym nie nalał, to ile km jeszcze bym mógł przejechać? Jakieś 350?

  • mi wchodzi 33 litry gazu robie ok 315-335 km do totalnego zera i mniej nie będzie raczej paliła 🙂 <!-- s:) -->

  • E to luzik nie mam się czym przejmować, bo widze ze to norma 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja również posiadam butlę 42 litry do której wchodzie 35/36 litrów. I na tym do wyłączenia robię spokojnie te 420 km a jak jadę mega spokojnie to i więcej 😉 <!-- s;) -->

  • Masz zupełnie inny silnik a poza tym kwestia regulacji i samej instalacji, więc na moją niekorzyść jest to możliwe 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="seven"]
    Przy 300km zaczeło się pikanie, czyli włączyła się rezerwa. Przejechałem na niej 30km i nalałem do pełna. Gdybym nie nalał, to ile km jeszcze bym mógł przejechać? Jakieś 350?[/quote]

    Hmmm... moja centralka jak pika to już gazu ni ma ]:-> Rezerwa to powinna być czerwona dioda, którą widziałem 2 razy w życiu (jak pourywałem kable od czujnika).

    Rezerwę ustawia się z poziomu komputera, więc tylko gaziorz, który Ci to robił będzie Ci mógł mniej-więcej powiedzieć ile Ci dał rezerwy.

    Z tym pikaniem to bym się jeszcze upewnił 😛 <!-- s:P -->