Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] fabia 1.9 tdi silnik ma ochote wyskoczyc z pod maski

Temat utworzony · 28 Posty · 11769 Wyświetlenia
  • Witam,

    jakis czas temu uszkodzil mi sie silnik, jechalem na 5 biegu ok 2000 obr i nagle cos szarpnelo i silnik zaczal chodzic inaczej, dojechalem do domu (ok 10km ) i nagralem filmik, dodatkowo spadla moc silnika, co to moze byc ? Zachowuje sie jak by mial ochote wyskoczyc z pod maski

    ponizej link z filmikiem na youtube

    http://www.youtube.com/watch?v=XogjOH0Pdnw<!-- m -->

  • może rozrząd jakimś cudem przeskoczył. To by teoretycznie tłumaczyło spadek mocy i takie szarpanie. Powody jak to zwykle bywa mogą być różne.
    Czemu w danych silnika masz napisane 1,2 a jeździsz 1,9 tdi ?

  • bo mam 2 "parszywe" fabie 1.2 i 1.9 zeby bylo smieszniej w tej 1.2 wlasnie przeskoczyl mi rozrzad niecaly tydzien temu =))

    Aha samochod odpala bez problemow ale zostal raz porzadnie zagrzany ( byla uszkodzona chlodnica ) ale pozniej jezdzil bezproblemowo ok miesiaca czasu i zepsul sie podczas naprawde spokojnej jazdy

    O ile tej z silnikiem 1.9 mozna wybaczyc bo jezdzila od nowosci bezawaryjnie to ta z 1.2 jest kompletna porazka.

  • no to wyjaśnia kwestię silnika jakim jeździsz. Poczekaj na opinię innych może podpowiedzą coś więcej.

  • ale sie wsciekl 🙂 <!-- s:) --> rowniez mysle ze to mogl przeszkoczyc rozrzad

  • Raczej wątpię by pasek rozrządu przeskoczył, natomiast zastanawiam się czy jeden z pompowtrysków nie zakończył życia.

  • [quote="MirekS"]Raczej wątpię by pasek rozrządu przeskoczył, natomiast zastanawiam się czy jeden z pompowtrysków nie zakończył życia.[/quote]

    Ale żeby aż tak targało silnikiem?

  • Wiesz nie jestem pewny, tak tylko przypuszczam.

  • Może jakaś śruba mocująca się upieprzyła i dlatego chodzi głośniej i się tak telepie? Tylko to nie tłumaczyłoby spadku mocy.

  • niech kolega sprawdzi poduszke pod skrzynią - taki "lizak"
    jest przykręcona śrubą do sanek.
    ja też to przerabiałem ale u mnie aż tak źle nie było ....
    a co do mocy - może to "transakcja wiązana" i na skutek tych drgań spadł jakiś wężyk ? z IC albo z podciśnienia na gruszce ? należałoby posprawdzać wszystkie połaczenia i ew. zlogować auto.

  • miałem podobne objawy na 1,9 dci w "nysce P12" - po wymianie wtryskiwacza (mój bardzo ale to bardzo nie wtryskiwał tylko lał ropę do cylindra, stąd wymiana) i przeglądzie technicznym pozostałych wtrysków (regulacja) wszystko wróciło do normy.

    W celu wykluczenia tej usterki najlepiej podmienić wtrysk z innego auta z takim silnikiem i sprawdzić pracę silnika.

  • Możliwe powody :

    I uwaga chłopaki to jest diesel tu jak przeskoczyłby pasek to jest szybki zgon i motor nie pojedzie byłby taki huk , że hej . W dieslach tłok w normalnych warunkach prawie dotyka zaworów a komora spalania jest zrobiona w denku tłoka jest bardzo ale to bardzo mało miejsca , jeszcze nie widziałem paska co by takie coś wytrzymał .

    1. Uszczelka pod głowicą ( przynajmniej słyszę uciekającą kompresję na tym filmiku ) lub coś z głowicą => <!-- s=> --> brak kompresji na , którymś z cylindrów , może pierscienie ale wtedy biło by przez korek wlewu oleju .

    2. Padł wtryskiwacz lub pompowtryskiwacz , padło koło dwumasowe , przycięty zawór ssący lub wydechowy , uszczelka pod głowicą

  • Dzieki za odpowiedzi, uszczelke pod glowica raczej wykluczam bo wracalem nim jeszcze calkiem spory kawaleki wszystko bylo ok z temperatura (zeby zagrzac ten silnik jadac bez sprawnej chlodnicy to nawet trzeba sie postarac - raz mi sie udalo - przejechal ok 200km bez wody w chlodnicy bo byla dziurawa =))

    postaram sie przejrzec pozostale opcje tzn : wtryski, pompowtryskiwacze(znajomy tez mowil ze mozliwe ze to pompowtryskiwacz)

    a moze ktos z was ma auto z takim silnikiem i zna sie na rzeczy to chetnie bym skorzystal z uslug, oczywiscie odplatnie

  • [quote="DIABOLO75"]Możliwe powody :

    I uwaga chłopaki to jest diesel tu jak przeskoczyłby pasek to jest szybki zgon i motor nie pojedzie byłby taki huk , że hej . W dieslach tłok w normalnych warunkach prawie dotyka zaworów a komora spalania jest zrobiona w denku tłoka jest bardzo ale to bardzo mało miejsca , jeszcze nie widziałem paska co by takie coś wytrzymał .

    1. Uszczelka pod głowicą ( przynajmniej słyszę uciekającą kompresję na tym filmiku ) lub coś z głowicą => <!-- s=> --> brak kompresji na , którymś z cylindrów , może pierscienie ale wtedy biło by przez korek wlewu oleju .

    2. Padł wtryskiwacz lub pompowtryskiwacz , padło koło dwumasowe , przycięty zawór ssący lub wydechowy , uszczelka pod głowicą[/quote]

    Co masz na myśli pisząc że padł wtryskiwacz lub pompowtryskiwacz ?

  • To że nie podaje paliwa pompowtryskiwacz .

  • To ja dorzucę jeszcze uszkodzenie wiązki pompowtryskiwacza.
    W tym silniku to częsta przypadłość.

  • a mozecie mi polecic jakis tani warsztat w warszawie gdzie to zrobie ? zalezy mi zeby to zrobic jak najmniejszym kosztem na raczej uzywanych czesciach

  • Zobacz na Płowieckiej serwis VW http://vwserwis.neostrada.pl/index2.html<!-- m -->
    Warsztat polecany przez VW Golf klub.

    Pzd. M.

  • Jak pisał poprzednik sprawdź wszystkie poduszki silnika , Moim zdanie mało prawdopodobne aby wtryskiwacz, pompo wtryskiwacz powodował takie drgania .

    Jeżeli będziesz wymieniał to wymień wszystkie poduszki .

    Nie daj się naciągnąć :idiota: <!-- s:idiota: -->

  • nie wydaje mi sie aby to byly lapy silnika, mialem kiedys urwane w innym samochodzie i zachowywal sie zupelnie inaczej poza tym nie tracil mocy, a co do drgan to np w drugiej fabii 1.2 jak padla mi cewka to tez byly takie drgania tylko swiecilo sie check engine, po wymianie wrocilo do normy. A wlasnie dodam, ze tutaj nie pali mi sie dioda check engine