Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 247014 Wyświetlenia
  • [quote="TOMUŚ"]Czy ktoś wie jaki jest olej fabrycznie zalany w fabii 2 1.2tsi. Zbliżam się do 1500 km i nie wiem czy zmieniać olej czy nie ale chyba zmienię. [/quote]

    W książce powinneś mieć napisane którą dostałeś do autka jaki olej jest zalecany do poszczególnych silników.
    Co do wymiany to możesz sobie zrobić ją sam i zapłacić tylko za olej i filtr.

    [quote="wiesuaf"]Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel.[/quote]

    A czy ten olej ma info, że może być używany do pompowtrysków :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="MirekS"]

    [quote="wiesuaf"]Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel.[/quote]

    A czy ten olej ma info, że może być używany do pompowtrysków :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Nie mam zielonego pojęcia, sprawdzałem na głównej stronie castrola, dokładnie wpisując model i parametry. Taki mi się pokazał i uznałem że będzie dobry. Aż takim znawcą, niestety, nie jestem.

  • [quote="wiesuaf"][quote="MirekS"]

    [quote="wiesuaf"]Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel.[/quote]

    A czy ten olej ma info, że może być używany do pompowtrysków :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Nie mam zielonego pojęcia, sprawdzałem na głównej stronie castrola, dokładnie wpisując model i parametry. Taki mi się pokazał i uznałem że będzie dobry. Aż takim znawcą, niestety, nie jestem.[/quote]

    Cześć

    Może być stosowany na pomp wtrysków na 100% 🙂
    Oto jego specyfikacje

    VW 502 00/ 505 00/ 505 01
    MB-Approval 229.51
    BMW Longlife-04
    Meets Ford WSS-M2C917-A
    RENAULT RN0710 / RN0700
    Spełnia Fiat 9.55535-S2
    API SM/CF
    ACEA A3/B3, A3/B4, C3

    Norma 505.01 to specyfikacja do pomp wtrysków z interwałem wymiany co 15k km.

    Przy pomp wtryskach ważne są dodatki specjalnych związków przeciw działających zatarciom.

    Pozdrawiam Michał

  • Mirek ja mam napisane instrukcji normę vw502.00. To mam rozumieć że olej musi spełniać tą normę 🙂 <!-- s:) --> .

    Sprawdzałem castrola i on spełnia tą normę dla olejów:

    • edge sport 5W40
    • edge 5W40
    • edge sport 0W40
      Nie mam napisane co mam wlane (jaki olej) 😕 .

    Szczerze mówiąc to nalałbym jakiegoś sporta od castrola 😄 .

    W aso skody w Polsce mówią że dopiero po 15000 km trzeba olej zmienić. Nie wiem co robić :zakrecony: ?

  • Wymień, pierwsze 1500km zebrało[b] Ci[/b] wszelkie nieczystości z wnętrza oraz to minimalne dotarcie wszystkiego.

  • Dzięki Mirku za info 🙂 <!-- s:) --> .

  • Jaki olej polecacie? Za niedługo planuje wymianę. Obecnie korzystam z Mobile One 10W40.

  • Kolego [b]szymon189[/b] zalej sobie do tego silniczka olej Valvoline MaxLife 10w40 - półsyntetyk i ciesz się jazdą. Ze swojego doświadczenia wiem, że pozwoli to wyciszyć nieznacznie silnik (szum łańcucha rozrządu), oraz zwiększy się ogólna kultura pracy. Ja miałem u siebie mobil 1 5w50, następnie przez dwie wymiany Valvoline i teraz mam ten sam olej co Ty - Mobil 10w40 (czyli półsyntetyk) bo taki zalał mi mechanik po naprawie w zimie. I już nie mogę się doczekać wymiany ponownej przed zimą profilaktycznie - oczywiście na Valvoline. Polecam ten olej jak najbardziej 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="szymon189"]Jaki olej polecacie? Za niedługo planuje wymianę. Obecnie korzystam z Mobile One 10W40.[/quote]

    Stosuje Castrol Edge 5W40.

  • [quote="Pulstar"]Kolego [b]szymon189[/b] zalej sobie do tego silniczka olej Valvoline MaxLife 10w40 - półsyntetyk i ciesz się jazdą. Ze swojego doświadczenia wiem, że pozwoli to wyciszyć nieznacznie silnik (szum łańcucha rozrządu), oraz zwiększy się ogólna kultura pracy. Ja miałem u siebie mobil 1 5w50, następnie przez dwie wymiany Valvoline i teraz mam ten sam olej co Ty - Mobil 10w40 (czyli półsyntetyk) bo taki zalał mi mechanik po naprawie w zimie. I już nie mogę się doczekać wymiany ponownej przed zimą profilaktycznie - oczywiście na Valvoline. Polecam ten olej jak najbardziej 🆗 <!-- s🆗 -->[/quote]

    Z tego, co widzę, to na etykiecie nie ma klasyfikacji VW.

  • Ja mam mobil 1 10w40 półsyntetyk.

  • Nie ma oleju Mobil 1 10W40, jest Mobil S 10W40, sami nie wiecie co macie;) Poza tym można polecić ten olej do starych silników 1.4 tych co pamiętają czasy skody 105s

  • [quote="zlloty"]Z tego, co widzę, to na etykiecie nie ma klasyfikacji VW.[/quote]

    A to ma znaczenie,że nie posiada normy VW - wszystkie inne normy się zgadzają a Valvoline (10w40 półsyntetyk) nie ma żadnej normy producenta samochodów.
    Jeśli ta norma jest tak ważna proszę wyprowadzić mnie z błędnego myślenia i za namową przejdę bijąc się w pierś na olej innej "rekomendowanej" firmy.

  • Ciekawe że użytkownicy silników 1,4 16V z grupy VW jeżdżący na olejach nie spełniających normy VW maja ciągłe problemy z popychaczami hydraulicznymi.
    Sugeruje wiec do benzynowców stosować oleje VW 502.00

    m.

  • norma oleju - ZAWSZE wg specyfikacji VW a nie jakieś tam " xx W coś tam "
    to tak jakby zrobić frytki na przepracowanym oleju 😄 <!-- s:D --> ciekawe ilu je strawi
    do TDI , SDI, silników benzynowych.... zawsze wg specyfikacji VW :!: dla silników VW
    zgadzam się z kolegą [b]michal33686 [/b].
    myślałem że to jest oczywisate, a jednak nie jest. :dontgetit:

  • Mój wybór padnie chyba na CASTROL 10W40 4L Magnatec lub CASTROL 5W40 4L Magnatec. Może być?

  • [quote="szymon189"]Mój wybór padnie chyba na CASTROL 10W40 4L Magnatec lub CASTROL 5W40 4L Magnatec. Może być?[/quote]

    Uważaj tylko na pochodzenie oleju, niestety w Polsce można kupić ,,Coś" w niby oryginalnym opakowaniu i stąd rodzą się później negatywne opinie o markowych olejach.
    Słyszałem kiedyś o człowieku który kupował po 5 zł oryginalne opakowania po olejach silnikowych i napełniał je Selektolem 😉 a potem tylko na giełdę.....

    Pozdrawiam Michał

  • Mam zamiar zakupić to [url=http://www.skodaczesci.pl/oferta/]tutaj[/url] lub w jakimś hipermarkecie albo [url=http://www.italparts.com.pl/oferta.html?a=23&b=128]tutaj[/url].

  • [quote="sławol"]Nie ma oleju Mobil 1 10W40, jest Mobil S 10W40, sami nie wiecie co macie;) Poza tym można polecić ten olej do starych silników 1.4 tych co pamiętają czasy skody 105s[/quote]

    Dzięki, serio nie wiedziałem. Czy według Ciebie ten olej się nie nadaje do Fabii? Jak kupiłem auto, nie wiedziałem co jest w środku wlane (sprzedawca mówił, że full-syntetyk 10w40 od shella, ale pan w sklepie powiedział że nie ma takiego oleju), zgłupiałem więc i wolałem nie polegać na sprzecznych informacjach. Podjechałem do mechanika i ten mi wlał mobil 10w40 półsyntetyk. Przynajmniej tak twierdzi, co wlał - nie wiem 😕 <!-- s:/ -->

    Swoją drogą mam wrażenie, że silnik lepiej pracował na tamtym oleju, ale jego poziom był już na poziomie MIN na bagnecie, więc musiałem coś z tym zrobić.

  • Ostatnio kupowałem [url=http://www.superolej.pl/]TU[/url], cenowo najtaniej jakie znalazłem, ponadto w ofercie są także wszelkiego rodzaju filtry.

    Castrol Edge 5W40 4l. syntetyk - 110 PLN

    Trzeba to jednak przekalkulować z kosztami transportu (wysyłki), ja akurat tego problemu nie miałem :] <!-- s:] -->