Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Skrzynia biegów - problemy/olej - temat zbiorczy

Temat utworzony · 316 Posty · 77624 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"]
    Jeśli mechanik [b]Ciebie[/b] pyta o takie informacje to radzę zmień go byle szybko, on ma [b]Ci[/b] pomóc, a nie żebyś [b]Ty[/b] go za rączkę prowadził.[/quote]

    Tzn. ja jestem z tych ludzi co nie lubią zostawiać samochodów u mechanika i wole żeby naprawa była zrobiona na miejscu przy mnie i chciałbym mieć już zimering w ręku żeby mi go założył a nie czekał aż on ściągnie wszystko i wiesz... 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-07-2010, 21:45[/i] ][/size]
    [b]andrzejk26[/b] czyli mówisz że trzeba ściągać wszystkiego tak jak przy wymianie rozrządu przy moim silniku?

  • Tak jak napisałem koło , nadkole, pasek od alternatora, koło pasowe i wyszarpnąć zimering i wszystko poskładać. Jak szybko odkręcisz i wyjmiesz koło pasowe to całość Ci zajmie 20 minut roboty.

  • Jaki masz przebieg? Sprzęgło wymieniane?

    Miałem podobne objawy. Zignorowałem to, bo nie było zbyt uciążliwe - uznałem za efekt zużycia skrzyni biegów. Teraz się okazało, że to były początki końca sprzęgła. Samochód teraz mi stoi w garażu i czeka na naprawę

  • kiedyś mi ktoś mówił że może poduszki pod silnikiem... u mnie ciężko wchodzi 1 i 2, ale to zależy. Czasem jest ok a czasem lipa.

  • Przebieg mam 68tyś. U mnie czasem dłuższy czas nic się nie dzieje, że zapominam o problemie.

  • Dzięki za pomoc 😉 jak zbiorę się i wezmę się za wymianę to dam znać jak poszło 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie też czasem te biegi nie wchodzą, zależy, jaki auto ma okres 😄 <!-- s:D --> W takich sytuacjach puszczam sprzęgło, wciskam jeszcze raz i wszystko wchodzi. A jak przegonię Fabkę na trasie, to wszystko przez jakiś czas gra i buczy.

  • Jak coś to pisz staram się co dziennie przeglądać forum skody

  • Witam,
    Niestety skrzynia biegów mi się wysypała :mad: <!-- s:mad: --> po 108 tys km i potrzebuję kupić jakąś używaną. Na początku objawy były podobne jak w postach związanych z głośniejszą pracą skrzyni poruszanych na tym forum. Czyli chrobotanie na wolnych obrotach, a po wciśnięciu sprzęgła cisza! Jeździłem tak chyba z 1500 km, sprawdziłem olej - był. Prawdopodobnie wysypały się łożyska na głównym wałku napędowym. Marna jakość.
    Teraz mam mały problem, nie mogę odczytać trzyliterowego oznaczenia skrzyni, który jest wybity w górnej części obudowy skrzyni biegów.
    Niby skrzynia od 1,4 tdi koncernu VAG powinna pasować zarówno do polo, ibizy, arosy, foxa czy mojej fabki, ale istnieją pewne małe różnice konstrukcyjne pomiędzy nimi (np. mocowanie linek czy przełożenia trybów. Jest chyba z 10 różnych oznaczeń jak np. JCZ, CGV, JHG, itd...
    Skrzyń biegów np. na allegro jest mnóstwo, tylko którą wybrać. Czy ktoś może powiedzieć jakie oznaczenia są wspólne do fabii z silnikiem 1,4 z 2006 po FL?
    Czy na podstawie VINu można coś wywnioskować?
    Dzięki.

  • [quote="roberto_san"]Czy na podstawie VINu można coś wywnioskować[/quote]
    tak, po Vin-ie powiedzą Ci np. w ASO jaki jest dokładny kod skrzyni

  • [quote="zlloty"]U mnie też czasem te biegi nie wchodzą, zależy, jaki auto ma okres 😄 <!-- s:D --> W takich sytuacjach puszczam sprzęgło, wciskam jeszcze raz i wszystko wchodzi. A jak przegonię Fabkę na trasie, to wszystko przez jakiś czas gra i buczy.[/quote]
    Mam podobnie.. bieg wchodzi "do połowy", trzeba czasem dosprzęglić przy parkowaniu do tyłu..

    TTTM- Ten Typ Tak Ma :wstyd:

  • Witajcie

    Mam problem z Fabią. mianowicie chodzi o skrzynie biegów - 1 bardzo ciężko wchodzi, 2 i trójka również, z 4 i 5 problemów nie ma. Powiedzcie mi proszę czy wina może leżeć tu w sprzęgle ? Fabianka ma ponad 200 tyś więc sprzęgło prawdopodobnie do wymiany ? Tak jak mówię, często chroboczą biegi jak próbuje je wbić, trzeba wysprzeglić ponownie itp

    pzdr.

  • wymień sprzęgło i sie przekonasz 200 tys na sprzęgło to sporo

  • potwierdzam, to najprawdopodobniej sprzęgło.

  • Witam, jak w temacie, dość głośny dźwięk jakby od skrzyni biegów, przebieg 55 tys. km.
    Wydaje mi się że to wina skrzyni biegów, bo pamiętam że wiele lat temu miałem podobny objaw w maluchu i trza było skrzynię remontować. Na razie ten hałas nie jest jakiś bardzo głośny ale słyszalny. Jest takie jakby nie za głośne tarcie/buczenie. Dotyczy to w zasadzie momentu jak owe hamowanie silnikiem ma miejsce przy 60-80 km/h. A może fabie tak mają?
    Pozdrawiam

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-09-2010, 14:02[/i] ][/size]
    Nikt czegoś takiego nie przerabiał?

  • sprzegło dopomina sie wymiany mozesz tez sprobowac wyregulowac linkami ale szkoda roboty

  • [quote="guliwerkrknh"]sprzegło dopomina sie wymiany mozesz tez sprobowac wyregulowac linkami ale szkoda roboty[/quote]

    kolego "linki wyszły z mody wszystko opiera sie na elekronice i hydraulice

  • Ja za to mam inny problem. Czasem jedynka nie chce wejść od razu podobnie jest ze wstecznym. Obwiniam za to blokadę skrzyni biegów. Co prawda problem nie jest na razie uporczywy ale jak się nasili to chyba wizyta w ASO się przyda 😄 <!-- s:D -->

    Pozdrawiam
    sid

  • Witam!
    Ja mam tak samo 1,2,3 cieżko tzn.jak juz ma bieg wskoczyć to nagle jest opór jakby jakaś blokada sie wlączyła nie idzie dac drążka do końca,ale mówić chcialem o mechaniku do którego sięudałem-mianowicie Pan mechanik powiedział mi "a ta Skoda ma dopiero 60tyś zrobinoe to jeszcze sie nie wyrobiło,a ja na to że to nie jest niewyrobione tylko się blokuje to ja nie wytrzymałem i poszedłem mechanik na odchodne powiedział że samo się naprawi 😄 :rotfl: <!-- s:rotfl: --> Dzieki za takich fachowców!

  • to juz w naszych cackach normalne