Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Skrzynia biegów - problemy/olej - temat zbiorczy

Temat utworzony · 316 Posty · 77651 Wyświetlenia
  • Witam
    Mam problem ze swoja Fabia 1.4 MPI 2000r po wymianie "wczoraj" tarczy,docisku, i łozyska oporowego na razy nie moge wrzucic wstecznego 1 i 2 ,stawia duzy opór czego to moze byc winna????

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-01-2011, 18:42[/i] ][/size]
    [quote="Rysiek2811"]Witam
    Mam problem ze swoja Fabia 1.4 MPI 2000r po wymianie "wczoraj" tarczy,docisku, i łozyska oporowego na razy nie moge wrzucic wstecznego 1 i 2 ,stawia duzy opór czego to moze byc winna????[/quote] Dzis zrobiłem ponad 40km i biegi wchodziły normalnie ,a jak podjwchałem pod dom to juz biegi nie wchodza a wsteczny przy wrzucaniu zgrzyta wiec raz sa a raz nie prosze o szybka odpowiedz :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • mozna gdybac ,moze byc zapowietrzony wysprzeglik ,moze ciegna do regulacji,moze ktos inny docisk wsadzil,moze nie ma oleju w skrzyni,trzeba zobaczyc,moze cos z wybierakiem,..

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-01-2011, 01:19[/i] ][/size]
    [quote="FIGO-23"][quote="guliwerkrknh"]sprzegło dopomina sie wymiany mozesz tez sprobowac wyregulowac linkami ale szkoda roboty[/quote]

    oteraz zauwazylem dopiero 🙂 <!-- s:) --> kolego "linki wyszły z mody wszystko opiera sie na elekronice i hydraulice[/quote]
    ...kolego powiedz mi co w skrzyni w fabi mpi 1.4 5bieg, opiera sie na elektronice??chyba tylko czujnik wstecznego ... a hydraulice?

  • Mi biegi wchodza normalnie jak auto jest zimne lub na zgaszonym sillniku a odpowietrzałem sprzęgło...

  • no to nie mam pojecia czary hehe moze podchodzi ci wycieraczka pod pedal sprzegla i nie wysprzegla do konca..jeszcze jest mozliwosc ze walek w skrzyni sie przesuwa ale to chyba nie ta skrzynia pozatym bylo by bardziej odczuwane

  • Panowie , jestem na chwile przed zwodowaniem tego auta w Spree .
    Fabia 1.4 mpi 2002, przechodzilem juz walke z niedomykajaca sie klapa silnika, walczylem z otwieraniem kufra, z myszami tj piszczacymi gumami w wachaczach itd. Teraz do listy doszedl problem -skrzynia.
    Praca skrzyni fatalna , wsteczny brak. Moze macie jakies himanitarne pomysly na rozwiazanie tego problemu.
    W przyszymy tygodniu wizyta u mechanika. Calkiem mozliwe ze ostatnia przed egzakucja

  • Mam wyciek oleju ze skrzyni biegów przy lewej półosi - Skoda Fabia 1,4 MPI 2001
    Szukałem na forum, ale albo nie ma , albo nie potrafię odszukać jak ten problem rozwiązać samemu.
    Oczywiście najbardziej interesowałby mnie opis czynności przy demontażu. Zakładam że do wymiany będzie jakiś uszczelniacz.
    Proszę o pomoc.

  • tak - uszczelniacz wałka,
    należy odkręcić półoś od skrzyni i wtedy jest wszystko widoczne.
    podaj typ samochodu ( oznaczenie silnika i skrzyni) to poszukam konkretnych informacji dla Twojego typu.
    jeśli samo odkręcenie półosi cie przeraża, to od razu proponuje zlecenie naprawy w warsztacie.

  • Skoda Fabia 1,4 2001, 50 kW, nr silnika AME 050226. Skrzynia - to co udało mi się odczytać od góry. W jednym rzędzie pisany ciąg symboli 002 301 107 T ponad nimi 07, obok w głębi litera G przed nią prawdopodobnie M , bądź jeszcze jeden znak. Niestety widoczność zasłania linka biegnąca górą. Z książki jaką dysponuję dla tego silnika po 09/00 produkowana jest skrzynia typ MQ 150 - 002 G kod skrzynki FNK. Nijak się to ma do oznaczeń podanych wyżej.
    W załączniku foto wycieku.

  • [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub]pliki znajdują się TUTAJ 🙂 <!-- s:) -->[/url]
    oznaczenie jak podałeś : AME + FNK,
    ale dla tego silnika sa 4 typy:
    EMH
    FCM
    FNK
    GCG
    więc musisz być pewny co masz.

  • Jutro postaram się w serwisie dowiedzieć czegoś więcej. Nie bardzo wiem w którym miejscu na skrzyni szukać tego oznakowania.
    Tak już czysto w ramach akademickiej dyskusji - w tej samej książce piszą że : EMH to produkcja od 08/99 do 05/00, FCM to 06/00 do 08/00 a FNK od 09/00 i dalej.
    Oznaczenie GCG nie występuje tutaj przy jakiejkolwiek wersji silnikowej.
    Pewnie będę miał jeszcze kilka pytań, ale to co już teraz narzuciło mi się po przejrzeniu schematów - Co to jest młotek udarowy ? Jak dotychczas dla mnie każdy był udarowy 😄 <!-- s:D --> . Mam nadzieję że nie jest niezbędny. I ten smar uszczelniający o symbolu G 052 128 A1 - niezbędny ? Czy można go zastąpić czymś popularnym. Chyba że dostanę go bez problemu i za rozsądną cenę to ma o czym rozmawiać.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-02-2011, 20:50[/i] ][/size]
    Zadzwoniłem do autoryzowanego serwisu w którym samochód był serwisowany. Ta skrzynia to FNK.
    Przy okazji, to już inny temat, czy plastikowa, górna osłona silnika (ta z korkiem wlewu oleju) powinna luźno nachodzić na cylinder w osłonie klawiatury zaworów ?Czy nie ma tam żadnego gumowego pierścienia który to uszczelnia ?
    Proszę jeszcze o odpowiedź w temacie owego młotka udarowego i "adaptera" - czy można obejść się bez tego cuda ?

  • Ej to co z tymi biegami? Wiecie moze co było przyczyna niewchodzenia biegów? Bo ja zrobiłem kilkaset km i nadal mam z nimi problem...

  • W ostatnim czasie pojawiają się trudności z wrzuceniem biegu wstecznego po nocnym postoju samochodu w niskiej temperaturze.. Reszta biegów wchodzi płynnie.

    Po pierwszym wrzuceniu wstecznego wchodzi już wszystko płynnie.

    co może być przyczyną problemu?

  • _reg5

  • Część fabii miała nieco problem z wstecznym lub jedynką, wymiana oleju w skrzyni nieco powinna poprawić sytuację.

  • up up

    jak sprawdzić prawidłowo poduszki silnika i skrzyni ?

  • Znalazłem to gdzieś w sieci może się komuś przyda. Mnie "mechanior" zmieniał olej w skrzyni i nie zastosował kręcenia skrzynią 2 min. na włączonym silniku przez co weszło tylko 1.5 litra oleju do skrzyni, a powinno wejść ok. 2 litrów. Plik z załącznika objaśnia procedurę kontroli oleju w skrzyni.

    Spakowany pdf w załączniku poniżej ...

  • Witam.
    Na początku witam Wszystkich, bo jestem tu nowy 😄 <!-- s:D -->
    Muszę wymienić skrzynię biegów w F1 (6Y Comfort) 1.9 SDI (ASY) 2000r (350 tyś.km 🙂 ) i nie wiem czy jest kilka modeli czy też tylko jeden. Znalazłem skrzynię, jednakże pochodzi ona z angielskiej wersji, ma oznaczenie "GDR" i nie mam pewności czy będzie pasowała?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

  • Nie mam pojęcia jak to jest w skodzie ale ogólnie grupa VW ma strasznie dużo modeli skrzyń do jednego silnika. Musisz chyba spytać jakiegoś mechanika.Na skrzyni powinien być typ i numer. Według tego powinieneś kierować się zakupem.

  • Dziękuję za odpowiedź.
    Sprzedawca zapewnia, że będzie pasowała. Zobaczymy...

  • skrzynia do ciebie to MQ 200 -02 T. GDR oznacza że była produkowana od 06/02 - 05/03 tak samo jak GDJ.