Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62951 Wyświetlenia
  • klima była ładowana w lipcu także powinno byc jeszcze tego w miare duzo

  • [quote="luk1985"]klima była ładowana w lipcu także powinno byc jeszcze tego w miare duzo[/quote]

    ne koniecznie mała nieszczelność i po czynniku chłodzącym

  • tak jak mowiłem ona chłodzi tylko po dłuższym włączeniu klimy czyli jak by była nie szczelna to by wlace nie chłodziła bo by nie miała z czego. A moze być wadliwy jakis czujnik? albo sterownik klimatyzacj

  • Byłeś na kompie? Sprawdź błędy, to będziesz wiedział czy to jakiś czujnik. Ja miałem problem z czujnikiem temp. i zachowywała się podobnie tzn. jak było chłodniej, chłodziła po jakimś czasie, a jak się zrobiło gorąco, wcale nie chłodziła. Poszukaj, poczytaj trochę tutaj, sprawdź błędy i będziesz wiedział co Twojej klimie dolega.

  • Witajcie.
    Mam problem. Pare dni temu byłem w ASO Skody, aby wymienić sprzęgło i sprawdzić poziom oleju w skrzynce biegów w mojej Fabci i mechanik zauważył, że mam wyciek z kompresora klimatyzacji. Wcześniej tego nie zauważyłem, ale faktycznie teraz widzę, że zostawiam zielonkawe, tłuste plamy pod silniekiem z prawej strony.

    Mam pytanie:
    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jak sobie z tym poradziliście? Czy można oddać kompresor do regeneracji? Czy można wymontować kompresor i jeździć samochodem, czy samochód jest w tym momencie uziemiony? (mam 1.4 16V BKY)

    Pozdrawiam.

  • Witam,
    Mam Fabke 1.2 HTP z 2007r w wersji active (klima półautomatyczna). Rzecz w tym, że już po 2 latach klima zaczęła głośno chodzić. Słychać wyraźnie takie "wycie" - nie za głośno bo przy jeździe ponad 20-30 km/h jest już zagłuszane przez inne odgłosy. Jendak na postoju jest to wyraźne. Po wyłączeniu klimy przyciskiem odgłos momentalnie cichnie. Po powtórnym włączniu hałas stopniowo narasta - czasami kilka sekund czasami minutę. Sprawa była zgłoszono podczas ostatniego przeglądu ubiegłego lata w ASO. Powiedzieli mi, że coś tam było nie tak, i zrobili "pełny przegląd klimy", ale że było to troszkę po znajomościach miałem taniej policzone, ale za to nie mogłem się głośno dopytywać o co poszło przy świadkach 🙂 <!-- s:) --> .
    Niestety już na jesień sprawa wróciła. Potem nie używałem klimy za często (w zimie i tak nie działa) aż do niedawna. Zrobiło się cieplej no i sobie przypomniałem o sprawie. Dodam, że klima raczej działa (chłodzi), ale to nie powinno raczej tak wyć - w końcu jako nowa działała bezgłośnie.
    Macie jakieś pomysły???? Wolałbym w ASO tego nie załatwiać, bo ten "pełny przegląd" normalnie kosztuje 320zł, a widać na za długo się nie zdał.

  • Witam serdecznie,

    jestem drugim właścicielem samochodu Fabia II 2007 rok. Silnik 1.4 85HP. Przejechane 28.000 km. Auto wyposażone jest w klimatyzację automatyczną (Climatronic) i do lipca 2010 jest na gwarancji.

    Problem jest następujący: Kiedy temperatura na zewnątrz wynosi 5 stopni lub więcej, praca klimatyzacji zaczyna być irytująco głośna: słychać wyrażny syk oraz coś w rodzaju warczenia, dobywającego się z okolic kierownicy. Sytuacja ma miejsce przy każdej prędkości i na każdym biegu. Normalna, cicha praca klimatyzacji ma miejsce jedynie, gdy włączę tryb "ECON" - wtedy problemu nie ma.

    Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem? Specjaliści z ASO zarzekają się, że jest to normalna praca klimatyzacji i że Fabia II tak ma. Nie zabardzo chce mi się w to wierzyć.

    Pozdrawiam
    Andrzej Nowak

  • No i nie wierz. Powinno być cicho.Poniżej 5 stopni na zewnatrz klima nie działa. A czy jestes pewien że ECON to klimma włączona? Bo w golfie 5 ECON oznaczał wyłaczenie klimy ( na 100%).
    Jedź do innego aso i strugaj głupa że było cicho a jest głośno.

  • [quote="koko"]A czy jestes pewien że ECON to klimma włączona? [/quote]

    Tak, ECON wyłącza klimę i włącza tylko wiatraczki. Wg informacji w necie tak działa każdy Climatronic - czy to Fabia, Otavia, czy Golf.

    Pozdrawiam,
    Andrzej

  • [quote="shonelli"] Specjaliści z ASO zarzekają się, że jest to normalna praca klimatyzacji i że Fabia II tak ma.

    Pozdrawiam
    Andrzej Nowak[/quote]

    W takim razie poproś panów z ASO niech [b]Ci [/b]załączą klimę w nowej fabce co stoi na placu i się okaże czy TTTM.

  • [b]shonelli[/b], poki jest na gwarancji to bedzie TTTM jak pojedziesz po tym okresie to juz bedzie sie dalo naprawic ale za kilka stovek

  • Odgrzeję trochę ten temat, bo mam podobny problem, ale nie do końca.

    Mam Climatic-a, ale zazwyczaj jeżdżę bez włączonego agregatu, natomiast temperaturą steruje komputer.
    Dotychczas, przy ustawieniu temperatury na 20-21 stopni, miałem idealny, letni nawiew.
    Niestety ostatnio, żeby mieć letni nawiew, muszę ustawić na ok. 18 stopni, [b]przy czym system nie działa zero-jedynkowo - nadal mam możliwość regulacji,[/b] ale w znacznie mniejszym zakresie, bo przy 20 stopniach zaczyna lecieć już gorące powietrze.

    Zdaję sobie sprawę, że jeżeli samochód jest zimny, to na początku klima daje gorące powietrze przy niższym ustawieniu, aby wyrównać temperaturę, ale zawsze to się wyrównywało po 5-10 minutach, tymczasem teraz problem nie znika nawet po 40 minutach jazdy.

    Nie wiem co to może być

  • [quote="Gonzop"]Odgrzeję trochę ten temat, bo mam podobny problem, ale nie do końca.

    Mam Climatic-a, ale zazwyczaj jeżdżę bez włączonego agregatu, natomiast temperaturą steruje komputer.
    Dotychczas, przy ustawieniu temperatury na 20-21 stopni, miałem idealny, letni nawiew.
    Niestety ostatnio, żeby mieć letni nawiew, muszę ustawić na ok. 18 stopni, [b]przy czym system nie działa zero-jedynkowo - nadal mam możliwość regulacji,[/b] ale w znacznie mniejszym zakresie, bo przy 20 stopniach zaczyna lecieć już gorące powietrze.

    Zdaję sobie sprawę, że jeżeli samochód jest zimny, to na początku klima daje gorące powietrze przy niższym ustawieniu, aby wyrównać temperaturę, ale zawsze to się wyrównywało po 5-10 minutach, tymczasem teraz problem nie znika nawet po 40 minutach jazdy.

    Nie wiem co to może być[/quote]
    Najpierw zczytaj Vagiem jakie masz błędy , oczywiście ze sterownika klimy ,potem pomyślimy.

  • Sprawdzę kompa przy następnej wizycie w ASO.
    Jak na razie, zadziałała metoda, która doczytałem gdzieś na forum, to znaczy gdy zaczęło mi nawiewać gorące powietrze (przy niskiej ustawionej temperaturze), przekręciłem na chwilę ustawienie na max, a później wróciłem do 19-20 stopni. Ku mojemu zaskoczeniu zadziałało - leciało letnie powietrze.

  • [quote="Gonzop"]Sprawdzę kompa przy następnej wizycie w ASO.
    Jak na razie, zadziałała metoda, która doczytałem gdzieś na forum, to znaczy gdy zaczęło mi nawiewać gorące powietrze (przy niskiej ustawionej temperaturze), przekręciłem na chwilę ustawienie na max, a później wróciłem do 19-20 stopni. Ku mojemu zaskoczeniu zadziałało - leciało letnie powietrze.[/quote]
    Podejrzewam,że będziesz miał problem z regulacją klapki temperatury V68 , w dziale Zrób to sam zamieściłem mamual - też miałem ten problem - ale najpierw zczytanie błędów

  • Po 7 latach uzytkowania Fabii przebrala sie miarka, chcialbym zamontowac klime manualna w mojej fabce. Jaki bylby koszt (oczywiscie mowa o nowym zestawie), gdzie moglbym to zamontowac w okolicy Slaska lub Krakowa :help: <!-- s:help: -->

  • http://www.allegro.pl/item1069194273_klimatyzacja_skoda_fabia_vw_polo_z_montazem.html<!-- m -->

    polecam, rewelacyjnie sie jeździ z klimą przy obecnych upałach, ja jestem wniebowzięty dosłownie 🙂

  • troche daleko .. koszt dojazdu i powrotu to jakies 300 zl 😕 moze uda sie blizej zalatwic 🙂 <!-- s:) -->

  • Kraków Ostatnia1C SWIFT klimatyzacje spróbuj zadzwonic i zapytać jak ostatnio byłem nabijac klime był gość firmową fabią i zakładał klime nie mam pojęcia jki kosz al e wiem że sie znaja n aklimach nie to co w aso kiedyś coś mi buczał onikt nie potrafił powiedziec co to pojechałem tam i odrazu naprawili takze moge polecic

  • dzwonilem do nich ... cena prawie 6000 zl :wsciekly: jak narazie najlepsza opcja jest link ktory podal [b]Ciacho[/b], 2500 z montazem, 1 rok gwarancji, montaz 1 dzien, 10 dni wczesniej trzeba sie zapisac na montaz ... jeszcze troche i w lipcu poczuje zimny wiaterek z nawiewow :sanki: <!-- s:sanki: -->