Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62981 Wyświetlenia
  • Proszę podać namiary na tą firmę w której robił [b]Ciacho[/b] i [b]Wojtas[/b], link z Allegro jest już w archiwum. Może macie też inne firmy montujące klimę?

  • [quote="pawel.js"]Proszę podać namiary na tą firmę w której robił Ciacho[/quote]
    ja tam klimy nie robiłem, bo mam ją w aucie od nowości, napisałem że polecam klimę - tak ogólnie polecam, bo to jest super rzecz

    świeży link, firma chyba ta sama co wyżej:
    http://allegro.pl/klimatyzacja-skoda-fabia-vw-polo-z-montazem-i1211779740.html<!-- m -->

  • [b]Ciacho[/b], dokladnie to ta firma

  • [quote="Wojtas"][b]Ciacho[/b], dokladnie to ta firma[/quote]

    Wielkie dzięki za podpowiedzi o firmie z klimą, miałem kiedyś Passata z climatronikiem i teraz żal trochę 🙂 Pozdrowienia dla [b]Ciacha[/b] i [b]Wojtasa[/b]

  • Wojtas, jak Ci się klima sprawuje?

  • wszystko smiga jak nalezy 🙂 dzieki za zainteresowanie 🙂 najlepszy mod jak zrobilem do tej pory w fabce 😄 <!-- s:D -->

  • Czy ktos wymieniał manualną klimatyzację na klimatronik czy to tak jak w golfie?

    http://furmanka.blogspot.com/2008/12/mk5-klimatronik-climatronic.html<!-- m -->

  • co do jazdy to bedzie problem chyba ze dobierze ci ktos na czas jazdy bez kompresora odpowiedniej dlugosci pasek wielorowkowy..

  • [quote="guliwerkrknh"]co do jazdy to bedzie problem chyba ze dobierze ci ktos na czas jazdy bez kompresora odpowiedniej dlugosci pasek wielorowkowy..[/quote]

    Już po problemie. Okazało się, że wszystko było ok. Nie wiem skąd wziął się ten wyciek zimą. Pojechałem na sprawdzenie klimy i poziom gazu i oleju w układzie klimy był zgodny z zaleceniami. Klima działała bez zarzutu.

  • Podłącze się do tematu bo mam pytanie (w instrukcji nic na ten temat nie pisze) czytając tematy nie znalazłem odpowiedzi:

    • w moim Roomsterze jest klimatyzacja Climatic czyli połautomat (to mój pierwszy samochód z klimą więc dlatego mam pytanie), do tej pory myślałem że klimę włączam sam i wtedy kiedy tego właśnie potrzebuję, u mnie klima włącza się sama. Włączam nawiew przekręcam pokrętło kierunku nawiewu np, na kabinę i wtedy samoczynnie włącza się klima (albo oszukuje i włącza się tylko kontrolka), nic nie reguluję z temperaturą.
      Tak samo dzieje się jak przekręce na inne kierunki. Dziwiło mnie to i myślałem że coś z tym nie tak, ale miałem kilka dni Octavię z taką samą klimą i było dokładnie tak samo.
      Chciałbym żebyście mi naświetlili czy takie działanie jest wporządku czy to jakaś przypadłość?
      Jestem w temacie zielony więc liczę na wyrozumiałość.
  • coś tu nie rozumiem, nic podobnego sie nie dzieje u mnie, a też mam climatic

    zerknij w instrukcję, powinno być to wyjaśnione, to chyba jakaś nowość jest, bo pierwsze słysze żeby sie klima sama włączała

  • Najnormalniej w świecie sama się włącza! Instrukcja milczy na ten temat!
    Tak jak pisałem dziś to samo: włączam wentylator na 1, przekręcam na nogi bo mi zimno i jest ok, nie zaświeca się, zaczyna mi troszke zaparowywać przednia szyba więc przełączam na szybę sekunda dwie i kontroka świeci! Naciskam kontrokę, gaśnie, przełączam pokrętło na nawiew na wnętrze i... tak samo, świeci!
    Tak samo było w nowej Octavii. Dlatego wydaje mi się to podejżane.
    Nie wiem co się dzieje, może pokrętło kierunku ma coś zblokowane (zwarte) z kontrolką klimy? Może teraz montują jakieś czujniki?
    Nie zawsze się tak dzieje więc może cos ma na to wpływ?!

  • kurcze, pojęcia nie mam...

  • Musze napisać do SAP i do serwisów może mi coś naświetlą.

  • ale czy w instrukcji nic na ten temat nie pisze?

  • Czytałem właśnie jeszcze raz instrukcję , nic tam o takim zachowaniu nie pisze.
    Pisze tylko że "Klimatyzacja działa tylko wtedy, gdy przycisk AC strona 84, rys. 89 jest wciśnięty" - czyli jak rozumiem sam muszę go nacisnąć a nie że sam się włączy.

  • no to być może coś jest nie tak, trzeba to wyjaśnić, ja bym podjechał do ASO

  • Jest też taka opcja, ale to musiała by być jakaś wada całej serii, tak jak pisałem w Octavii dzieje się tak samo.

  • [quote="zaber"]- w moim Roomsterze jest klimatyzacja Climatic czyli połautomat (to mój pierwszy samochód z klimą więc dlatego mam pytanie), do tej pory myślałem że klimę włączam sam i wtedy kiedy tego właśnie potrzebuję, u mnie klima włącza się sama. [/quote] Jak mam włączony nawiew i przestawię na szybę to automatycznie włącza mi się klimatyzacja (kontrolna świeci). Jeśli po chwili przełączę nawiew na jakiś inny np. na nogi (zresztą wystarczy przesunąć pokrętło o jeden ząbek) to klimatyzacja się automatycznie wyłączy (kontrolka gaśnie).
    Jeśli jednak klimatyzacja będzie chodzić dość długo i przełączę pokrętło z szyby w inną pozycję to klimatyzacja się nie wyłączy.
    Żeby było ciekawiej jeśli w pozycji "szyba" (nawiew tylko na szybę) mam ustawione i dopiero włączę nawiew to klimatyzacja się nie włączy.
    No i ostatnia wersja - jeśli mam włączona ręcznie klimatyzacje, z obiegiem zamkniętym (z kabiny) w pozycji innej niż "szyba" to po przełączeniu pokrętła w pozycje "szyba" klimatyzacja działa ale wyłącza się obieg zamknięty.
    To też mój pierwszy samochód z klimą... nieźle to kręcone 🙂

    [u]klimatyzacja i zima[/u]
    Na szybie od wewnątrz robi się taki nalot że nic nie widać, a jeszcze jak siedzi pasażer w środku i czeka aż odśnieżę samochód to już wogle jest tragedia (chucha na szybę).
    Nie wiem czy to dobrze dla klimy że się 'przesmarowuje' jak ktoś wcześniej wspomniał, nie wiem też czy włączanie klimatyzacji na krótkich odcinkach do 5km jest szkodliwe wiem tylko że [b]sytuacja zmusza mnie do używania klimatyzacji w zimę przy ujemnych temperaturach[/b]. Ostatnio musiałem ją włączyć przy -15 stopniach.

    [b]/EDIT
    pisze o Climatic w Fabii II[/b]

  • [quote="jeronimo"]Nie wiem czy to dobrze dla klimy że się 'przesmarowuje' jak ktoś wcześniej wspomniał, nie wiem też czy włączanie klimatyzacji na krótkich odcinkach do 5km jest szkodliwe wiem tylko że sytuacja zmusza mnie do używania klimatyzacji w zimę przy ujemnych temperaturach. Ostatnio musiałem ją włączyć przy -15 stopniach.[/quote]
    kolega nie doczytał instrukcji jak widać, bo klima nie załącza sie od temperatury +5 stopni w dół, niestety... świeci sie jedynie przycisk AC, lecz poza tym klima kompletnie nie działa, trzeba poczekać do wiosny 😄 <!-- s:D -->

    to sie niestety gryzie z tym całym przesmarowywaniem klimy w zimie