Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62891 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"]Uważam, że po nazywaniu NAS [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=58453#58453]żenującymi[/url], a następnie 142 min później prosić nas o pomoc jest nie na miejscu :wsciekly: . Skoro [b]Ci[/b] nie odpowiadamy zwróć się do swej lubej alfy o pomoc.[/quote] Człowieku czy ja zwróciłem się do ciebie apropos zenujący ? napewno nie bo jestem dobrze wychowany , miałem na myśli auta jakie tam widziałem , nikogo nie chciałem obrażić jeżeli tak to odebrałeś ja ze swojej strony przepraszam . Jeżeli chodzi o tą nieszczęsną sprężarke no cóż chyba musze liczyć na siebie . 😞 <!-- s:( -->

  • sprawdz czujnik wysokiego cisnienia w kompresorze/ instalacje elektryczna

  • Witam wszystkich klubowiczów oraz forumowiczówm
    Mam problem z klimatyzacja poniewaz klima chodzi w czasie jazdy a gdy sie zatrzymam to juz nie działa co moze byc tego przyczyna i jakie dolegliwosci mogą byc zwiazane z takim problemem 😕 <!-- s:/ -->

  • chciałem dodać iż wentylator nie załancza się na pierwszy bieg tylko od razu na drugi

  • Witam Mam pewien problem.
    Mam wszystkie części żeby dołożyć do auta klimatyzację lecz po telefonie do osób które się tym zajmują mówią mi że potrzebne będzie dołożenie do auta nowych zegarów, nowego kompa który obsługuje klimę i czujnika temperatury zewnętrznej. Koleś mi powiedział że jeśli tych rzeczy nie zrobię to po 30min padnie kompresor klimy o ile wogóle się włączy.

    Wg. mnie nie jest to portrzebne gdzyż całe sterowanie jest CHYBA z panela sterującego.

    Czy to prawda??

    Może ktoś już zakładał klimę do fabki i przerabiał taki temat. Pomóżcie.

  • Witaj
    Po pierwsze: na jakiej podstawie twierdzisz, że masz wszystkie potrzebne części?;
    po drugie: jaka to klima - automatyczna, półautomatyczna, manualna?, bo od tego zależy jaki osprzęt potrzebujesz,
    po trzecie: jakąkolwiek klime zakładasz musi być ona połączona z urządzeniem sterującym samochodu (nieważne czy bezpośrednio czy pośrednio), choć są tacy co twierdzą, że nie musi, tylko że oni nie dają gwarancji po założeniu, każdy zakład zakładający takie urządzenia i dający gwarancję podpina wszystko pod urządzenie sterujące samochodu, powodów jest wiele, aczkolwiek sprowadzają się one generalnie do tego, że klimatyzacja powoduje duże obciążenie silnika co sprawia, że silnik musi odpowiednio na to reagować, tyczy się do głównie biegu jałowego silnika, przy złym montażu, po włączeniu klimy silnik będzie ci gasł albo niemiłosiernie telepał (zależy co jeszcze włączysz w tym samym momencie); w niektórych stanach (najczęściej tryb awaryjny) sterownik odłącza wszystkie urządzenia w celu, czy to łatwiejszego rozruchu czy też zachowania pracy silnika, w celu przysłowiowego dojechania do serwisu, czy też ochrony samego urządzenia, gdy sterownik nie wie nic o klimatyzacji jest to utrudnione.
    Reasumując jeśli nie masz pojęcia o tym co robisz nie rób tego i poszukaj dobrego zakładu i porównaj ceny z aso, czasami mają ceny takie same, a dodatkowo zyskujesz gwarancję. Jeśli lubisz sam majsterkować i jesteś osobą myślącą ściągnij sobie schematy i zrobisz to sam.

  • Chciałbym się dowiedzieć co polecacie oraz jakie macie doświadczenia z klimatyzacją.
    Musiałbym układ wyczyścić i tak czy robić to w autoryzowanym serwisie, na co nalezy zwrócic uwagę, co wymienić i orientacyjne koszty ??
    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

  • z tego co sie orientuje w mojej okolicy koszt takiej usługi tj odgrzybianie i nabijanie klimy to jest jakies 130 zł to ja nie wiem czy ci sie oplaca robic to samemu

  • Zależy kiedy ostatnio to było robione. Ja full opcje ( wymiana czynnika, czyszczenie , wymiana oleju w sprężarce) robiłem po 3 latach. koszt ..tak jakoś koło tego co [b]banco[/b] napisał wyżej.( oczywiście nie w ASO) A tak na bieżąco 1-2 razy do roku robie to preparatem w sprayu i jestem zadowolony z efektów.

  • Witam
    Ja mam pytanko jak użyć tego spry do odgrzybiania klimy,nigdy tego nie używałem i nie wiem jak to robić.

  • Nie polecam spray`ów ze sklepowych półek...wielkie naciąganie. Właściwe odgrzybienie tylko i wyłącznie w fachowym zakładzie. Pseudo neutralizatory to tylko pic na wodę. Oczyścisz na czas póki środek nie odparuje - a że jest tłusty to potrwa jakieś 2-3 tygodnie.

  • [quote="bloku"]Nie polecam spray`ów ze sklepowych półek...wielkie naciąganie[/quote]
    A ja polecam. Mnie nie zawiodły. A jeśli chodzi o to odparowywanie to u mnie trwa z pół roku zanim zaczyna być cos czuć z klimy.
    [quote="raswider"]jak użyć tego spry do odgrzybiania klimy[/quote]
    Wszystko masz dokładnie opisane na opakowaniu.

  • Wczoraj wyczyściłem klimatyzację. Czyszczenie, uzupełnienie środka, wymiana filtra razem wyszło 188 PLN. Czyszczenie ozonem, była opcja czyszczenia ultradźwiękami, która polecana jest przy czyszczeniu śmierdzących już układów, u mnie nie było potrzeby 🙂 <!-- s:) -->

  • Nie ma to jak czyszczenie ozonem, daje bardzo dobre efekty.

    Co do czyszczenia wszelkimi środkami to jest ich na rynku "od groma", decyzja tak naprawde należy do użytkownika.

  • Witam,
    podpinam się pod temat. Mam takie dwa pytania: ile +/- wynosi koszt dołożenia klimatyzacji manualnej do fabii 1.4, która takiej klimy fabrycznie nie posiadała? I gdzie można takie coś zlecić: ASO czy może jakieś inne firmy?

  • [b]yacoob[/b], zajrzyj może Cię zainteresuje
    http://allegro.pl/item724552895_klimatyzacja_skoda_fabia_vw_polo_z_montazem.html<!-- m -->

  • Witam i chciałbym sie podzielic moim problemem z ktorego chciałbym wyjsc osobiscie bez pomocy elektryków lub mechaników od klimatyzacji. Ponadto mam klimatyzacje i ona załacza sie dopiero po dłuższej jeździe samochodu czyli tak po godzinie przy właczonym przycisku AC moze troche dłuzej chciałbym sie dowiedziec co moze byc tego przyczyna sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i sa dobre prosze o jakies podpowiedzi zwiazane z tym problemem

  • poniżej 5 stopni ciepła klima nie działa, może w tym problem...

  • byc moze ale ona wcale nawet czy 15 stopni nie załancza sie od razu przy właczeniu przycisku AC

  • moim zdaniem zbyt mało freonu