Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Skrzynia biegów - problemy/olej - temat zbiorczy

Temat utworzony · 316 Posty · 77644 Wyświetlenia
  • Witam Forumowiczów,

    czy ktoś potrafi powiedzieć co ile km należy wymienić olej w skrzyni biegów (Fabia I, 1.4)? Spotkałem się z opinią, że się nie wymienia.

    Pozdrawiam,

    scarrion

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7125]Tutaj jest odpowiedni temat[/url]

  • Przy wymianie czujnika cofania, mechanik bardzo się dziwił że nie wypływa płyn od skrzyni biegów!
    Czujnik był wykrecony przez kilka minut i nic.

    Biegi wchodzą ładnie , pomyslalem ze moze mam przyzyczajenia z poprzedniego auta, ale porownywalem w innej Fabii i u mnie wchodzą tak samo.

    Co o tym sądzić?

  • Fajny mechanik. Nie probowal dolac oleju do skrzyni? Chyba nie, bo znalazl frajera na naprawe albo wymiane skrzyni biegow w najblizszej przyszlosci. W tym wypadku - kto nie smaruje ten jedzie!

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-07-2012, 13:16[/i] ][/size]
    [quote="comfort"]Udało mi się dzisiaj zdemontować gałkę, ale nie chciała się łatwo poddać. W moim przypadku była jedna śruba torx pod popielniczką, inaczej nie dałbym rady wyciągnąć ramki.

    Z tego co udało mi się zaobserwować mam już trochę wyrobioną gałkę w środku w związku z czym podczas zmiany biegów delikatnie się rusza. Poradziłem sobie z tym owijając drążek taśmą izolacyjną. Strasznie mi się jednak podoba gałka z RS, rozumiem że pasuje do każdej F1?

    http://allegro.pl/galka-mieszek-lewarka-skoda-fabia-rs-vw-golf-iv-i2467596202.html<!-- m -->[/quote]

    Pasowac pasi, ale masz 6 biegow w twojej Fabiance?

  • Mam 5. Czyli będzie pasować aż do momentu jak nie będę chciał na siłę włączyć 6? 😄 <!-- s:D -->

  • Uważaj aby po 5 nie włączyć "RAKIETY" (R)

  • Zauwazylem dzisiaj stojac na parkingu w jankach plamke pod silnikiem tak jakby idealniue w miejscu lączenia silnika ze skrzynia. Juz pare miesiecy temu zauwazylem ze jest tam mokro, uznalem ze to normalne bo podobno czeskich silnikow nie da sie idealnie uszczelinic czego by sie nie robilo. Poziom oleju na bagnecie bez zmian. Byc moze jest to ubytek ze skrzyni. Biegi wchodza normalnie. Co o tym myslicie ? Moze powinienem to z\weryfikowac, tez z drugiej strony bez sensu ladowac kase w uszczelnienie laczenia skrzyni i silnika aby nie "kapalo" 😉 <!-- s;) --> koszty pewnie bajonskie. Ciekaw jestem waszej opinii
    Pozdrawiam
    🙂 Danniel

  • W jaki sposób sprawdzić symbol skrzyni biegów? planuję wymianę oleju w skrzyni ile litrów oleju muszę zakupić?
    Silnik 1.2 12v AZQ

  • Na wlepie w bagażniku lub w książce.
    Albo książka cedrycha ...

  • Witam a ja mam taki problem. Skoda Fabia 2 1.9 tdi. Problem polega na ciezko wchodzącej jedynce, oraz kiedy chce szybo zmienic bieg na 2 lub 4 to czasem mi siento pogubi. Powoli wchodzi . 3 i 5 wchodzi miodzio. Co to moze byc bo w serwisie chcą na telefon zwalać skrzynie ... auto ma 270 tys przebiegu . Przy 240 zmieniane sprzęgło i koło dwumasowe. Poci sie z uszczelniacze w tym momencie. Pozdrawiam

  • Cześć wszystkim.
    Wczoraj rano spotkała mnie niemiła sytuacja, a mianowicie po odpaleniu samochodu usłyszałem straszne chrobotanie(kończące się łożysko czy coś). Po wciśnięciu sprzęgła, chrobotanie to ustawało, coś jakby łożysko oporowe w sprzęgle.(tylko wg mnie w przypadku łożyska, sytuacja powinna być odwrotna, lecz może się mylę). Miał ktoś może podobną sytuację? Samochód ma przejechane 100tys km, sprzęgło jest od nowości, nie widać zużyć na nim, tzn. nie ślizga się, trzyma itp. Dodam że chrobotanie to słychać, zarówno na biegu jałowym jak i na każdym innym.
    Prosiłbym o jakieś sugestie, bo nie mogę się dodzwonić do swojego mechanika, a nie wiem czy jeździć z tym póki co czy odstawić całkowicie auto.
    Pozdrawiam

    EDIT:
    No i mam problem. Byłem ze swoją Fabianką u pięciu mechaników, trzech mi powiedziało że łożysko oporowe w sprzęgle, jeden ze chyba nie sprzęgło a skrzynia i wysłał mnie do jakiegoś swojego kumpla od skrzyni, a tamten że nic tylko łożyska w skrzyni. Powiedział mi za robotę (wymianę łożysk w skrzyni ) 1000zł, myślicie że to dobra cena?

    Mechanicy którzy mówili że łożysko w sprzęgle, twierdzili że jeżeli nawet na luzie, kiedy skrzynia nie pracuje to się tłucze, to nie będzie do raczej wina skrzyni tylko sprzęgła.

    Ma ktoś może wiedzę, czy w Fabii 2 z okolic 2008-2009r, był jakiś problem ze skrzyniami, czy były one awaryjne?
    Bo już nie wiem komu wierzyć, i w którą stronę iść.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

  • Witam czy w skrzyni JHQ jest korek spustowy? Ma ktos jakis obrazek gdzie sa oba korki? imbus 17?

  • [quote="patgaw"]Witam czy w skrzyni JHQ jest korek spustowy? Ma ktos jakis obrazek gdzie sa oba korki? imbus 17?[/quote] https://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-biegow-volkswagen-vw-typ-02t.html<!-- m --> Przejrzyj tą stronę a znajdziesz odpowiedż.

  • Dziekuje Ci. Widzialem wczesniej ta stronke ale szukalem po numerze JHQ i nie bylo go tam, wiec pomyslalem ze nie ma tam mojej skrzyni a okazuje sie ze to na inny numer trzeba bylo patrzec. Zlokalizowalem te korki juz u siebie tylko teraz mam pytanie jaki jest rozmiar imbusa? Bo tam nie ma podane, a nie mam takiego zeby przymierzyc, wiec wole od razu kupic dobry.

  • [quote="patgaw"] teraz mam pytanie jaki jest rozmiar imbusa? Bo tam nie ma podane, a nie mam takiego zeby przymierzyc, wiec wole od razu kupic dobry.[/quote] Będzie 17. Jak masz wątpliwości możesz przymierzyć łeb śruby M10. Imbusa nie musisz kupować. Jest drogi na jednorazowe użycie. Ja odkręcam te korki często i go nie mam. Używam nakrętki przedłużanej https://www.google.pl/search?q=nakrętka+przedłużana+m10&oq=nakrętka+przedłużana&gs_l=psy-ab.1.0.0i71k1l4.0.0.0.41030.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1..64.psy-ab..0.0.0.Azy4CMA2zH8<!-- m --> plus klucz nasadowy.

  • Dzieki Bonifacy bardzo mi pomagasz. Jeszcze mam pytanie odnosnie oleju, czy 2L to wystarczy? bo uzytkownicy roznie pisza niektorym weszlo mniej a niektorym troszke wiecej?

    I kolejne pytanie bo wedlug ETKI skrzynia JHQ ma nr 02T300057E lub 02T300057EX ale jak przegladam na aukcjach skrzynie JHQ to maja wybity numer 02T 301 103 i jak to jest? Ktory olej do niej bedzie dobry?