Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG w Fabii 1

Temat utworzony · 129 Posty · 30672 Wyświetlenia
  • Gazik założony :super: , wydaje mi się że minimalnie zamuliło autko ale myślę ze na pierwszym strojeniu to się skoryguje. Przejechałem moją 4 kilometrową trasę i się bardzo miło zaskoczyłem gdyż już po 800 metrach auto się przełączyło na gaz 😄 , tak z ciekawości aż jutro zobaczę czy nie ubyło płynu w chłodnicy 😛 <!-- s:P -->.

  • No to super [b]Dziewiarz[/b], największa przyjemność Cię teraz będzie czkała na stacji. Aż się chce jeździć za ... grosze 🆗 <!-- s🆗 -->

  • no to fachowcy od LPG co polecacie do mojej popierdówki , może bede musiał załozyć jak dostane prace w Gliwicach na strefie dziennie około 50 km dom/praca/dom

    czy przy dziennym 50-80 km sie opłaca LPG

    i co powiecie na temat tego http://www.czakram.pl/kalkul.php<!-- m -->

  • Kalkulator spoczko, oczywiście [b]Młody[/b], że się opłaca. Jest jedno , ale musisz założyć conajmniej III generację przy Twoim silniku.

  • przejechałem dopiero 230 km na gazie i od 15 km raz mi świeci jedna dioda a raz miga ( jak miga to oznacza rezerwę). Czy jak będe jeździł na gazie aż go braknie to czy przełączy mi się na benzynę ? Czy wskazania tych diod są dokładne ? Bo jeśli są to Fabia pali mi ponad 13,5 l gazu na 100 km 😕 . Wiem że jestem jeszcze przed pierwszą regulacją no ale spodziewałem się 11l/100km góra 12l a ponad 13l to już moim zdaniem dużo za dużo ( przecież to tylko 1.4 60 km 😛 <!-- s:P -->).

  • Hej. Nie sugeruj się wskaźnikiem poziomu gazu - to jest tylko wskaznik orientacyjny. Wszystko zależy jak ci ustawili poziom kontrolek w serwisie. Mnie do butli wchodzi 29 litrów czystego gazu. Rezerwa zapala się po przejechaniu 250km a na baku zrobię 400km, więc rezerwa wynosi ok. 60%. Oczywiście można to wyregulować jak komuś to przeszkadza 🆗 Po skonczeniu gazu automatycznie przełączy się na benzyne i bedzie to sygnalizowane dzwiekiem akustycznym. Jak Ci miga kontrolka zielona na rozgrzanym silniku to znaczy, że jedziesz na benzynie - dzieje się to bardzo rzadko kiedy spada ciśnienie gazu np. ja tak zauwazylem jak jezdzę na luzie z górki :hurra: <!-- s:hurra: --> Przynajmniej fabjka nie zapomni jak sie jezdzi na benzynie... Pozdrawiam

  • [b]Dziewiarz[/b] masz ten sam silnik co ja spalanie w mieście nie powinno przekroczyć [b]Ci[/b] 10 litrów, jak przekracza to coś nie tak z regulacją. Poziomem diód się nie przejmuj gaz ma dużą bezwładnośc i tak jak powiedział poprzednik to jest tylko orientacyjne. Ja jeżdżę na wskazania licznika dziennego i tankuję co około 350 km. Nie tankuj na na badziewnych małych stacjach jak i BP. Bo na gazie od nich auto jest zmulone i więcej pali. Ja osobiście preferuje shella.

  • Dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi, rezerwa dalej miga a kolejne kilometry zrobione 🙂 ( rezerwa miga już prawie od 60 km 😄 ). Powiadasz Mirku że na BP słaby gaz mają, ale benzyne mają OK, przynajmniej na Bora Komorowskiego, bo tankuje tam od 4 lat i jeszcze nie było problemów 🙂 <!-- s:) -->. Moglibyście podać jakieś konkretne adresy, gdzie warto tankować gaz w Krakowie a których stacji unikać jak ognia ?

  • [b]Złe stacje[/b]:

    • Pachońskiego
    • Między mostami na wyjeżdzie na wawę
    • BP koło makro i 29 listopada
      [b]Dobre stacje[/b]:
    • Opolska, koło kauflanda i plazy - 4 schelle
    • Lublańska statoil
  • Podłączam się do tematu - rozważam zagazowanie mojej fabcii.
    Jeśli ktoś ma 1,4 55kW (75KM) zagazowane, to poproszę o Wasze opinie, wrażenia, jakie koszta. 🙂 <!-- s:) -->

    Ja jednak wyleczyłem się z gazu w swjej Fabci. Zniechęcił mnie pracownik serwisu ASO Zimny w Łodzi, a ponieważ nie widzę powodu dla którego miałby korzyść z oszukania mnie, więc mu wierzę. Powiedział, że jeśli do tej pory nie mam problemów z samochodem, a chcę mieć, to żebym założył gaz.

  • [quote="Dziewiarz"]przejechałem dopiero 230 km na gazie i od 15 km raz mi świeci jedna dioda a raz miga ( jak miga to oznacza rezerwę). Czy jak będe jeździł na gazie aż go braknie to czy przełączy mi się na benzynę ? Czy wskazania tych diod są dokładne ? Bo jeśli są to Fabia pali mi ponad 13,5 l gazu na 100 km 😕 . Wiem że jestem jeszcze przed pierwszą regulacją no ale spodziewałem się 11l/100km góra 12l a ponad 13l to już moim zdaniem dużo za dużo ( przecież to tylko 1.4 60 km 😛 <!-- s:P -->).[/quote]

    Mam pytanie do ciebie:

    Ile cie kosztowało założenie LPG?? i jaką generacje LPG załozyleś??

    Pytam ponieważ tez zamiezam załozyć LPG a mam ten sam silnik.

    No i pytanie najwazniejsze: Ile ci pali Gazu na 100KM w miescie lub trasie

  • Witam 🙂 ja mam fabie 1.2 htp 12V 64hm i instalacja landi z serwisu. Fabka ma przejechane 60tys na gazie i sprawuje sie bez problemu... Osobiscie co do osiagow to nie odczuwam ruzniczy gaz czy benzyna... Spalanie jak to w 1.2 wysokie od 7.5l/100km w gore zalezy czy jade z klima w ile osob i czy trasa czy miasto. ale 10l nie przekracza 🙂 <!-- s:) --> . Osobiscie polecam gaz nawet do tak malego silnika

  • Witam 🙂 <!-- s:) --> od roku jeżdżę FII Combi 1,2 70 KM z LPG TOMASETTO. Instalacja w salonie, zbiornik w kole. Silnik może i słaby (jak niektórzy twierdzą), ale przyczep kempingowych nie ciągnę więc moc i siła jest wystarczająca. Przez 32.000 żadnych problemów, spalanie LPG piękne, aż miło podjeżdżać do tankowania. Sporo przejechałem poza granicami, też bez uwag. Trzeba tylko zainwestować 50zł w wymienne końcówki do tankowania.
    Na przeglądzie rocznym wymieniono niemniej: katalizator i tylny tłumik, ale nie powiązano tego z LPG. Czy słusznie, to się dopiero okaże po kolejnych 30.000km.
    Ogólnie jestem zadowolony i oby tak dalej.
    Pozdrawiam.

  • Tłumiki niestety częściej lecą przy LPG. co do kata to nie wiem.

  • [quote="MirekS"]Nie tankuj na na badziewnych małych stacjach jak i BP. Bo na gazie od nich auto jest zmulone i więcej pali. Ja osobiście preferuje shella.[/quote]

    hmm mogę z Tobą polemizować co do jakości gazu. Tankowałem na BP przez ostanie 4 lata (koło makro, koło ronda polsadu, mateczny, przy zakopiance i na podwawlskim oraz w innych miastach: katowice, wrocław, legnica, wielkopolska) w sumie na gazie z BP przejechałem jakieś 100.000km przeplatane czasem gazem z shella, fabie II w firmie też maja gaz i tez leja go na BP i nie mamy żadnych problemów. Miałem ścierwo 1.8 na gaźniku paliła gazu w mieście około 11l/100km i na trasie 8l/100km po zatankowaniu na shellu wynik taki sam w ziemie spalanie odpowiednio +1l/100km. Nie tankowałem i nie tankuje na żadnej innej stacji. Teraz jeżdżę na benzynie z BP i nie mam powodu do narzekania.

    Wiem, że kolega zatankował gaz kilka razy na ARGE i spalanie mu wyszło wyższe o 1l/100km niż na BP.

    Pozdrawiam

  • [quote="jawi63"]Witam 🙂 <!-- s:) --> od roku jeżdżę FII Combi 1,2 70 KM z LPG TOMASETTO. Instalacja w salonie, zbiornik w kole. Silnik może i słaby (jak niektórzy twierdzą), ale przyczep kempingowych nie ciągnę więc moc i siła jest wystarczająca. Przez 32.000 żadnych problemów, spalanie LPG piękne, aż miło podjeżdżać do tankowania. Sporo przejechałem poza granicami, też bez uwag. Trzeba tylko zainwestować 50zł w wymienne końcówki do tankowania.[/quote]

    możesz konkretnie podać średnie spalanie?

  • [b]pandrejew[/b],
    Witam!
    Jak się spisuje autko na gazie. Mam podobny i zastanawiam się nad zagazowaniem, a różne opinie wyczytałem.
    Pozdrawiam

  • Ja mam przejechane na gazie 165 000km. Instalacja gazowa LOVATO 2 generacja. Skoda FABIA 1,4MPI 50 kW 2000 rok

  • Witam!
    Jestem umówiony na instalację 20 listopada.
    Zastanawiam się tylko jaką założyć. Mam do wyboru następujące:
    BRC FLY SEQUENT PD za 3300zł
    Landirenzo Omegas za 3500zł
    AG Zenit
    Nie wiem którą wybrać. Gościo namawia mnie na BRC.
    Co Wy na to?

  • Ostateczną decyzję podejmiesz sam, ja podpowiem tylko tyle, że w favoritce miałem landi, w poprzedniej fabii również, w sumie przejechane ponad 100tys km i problemów brak.