Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG w Fabii 1

Temat utworzony · 129 Posty · 30675 Wyświetlenia
  • No i zagazowałem swoją Fabkę. Założyłem BRC Fly Sequent P&D. Po pierwszej jeździe mam pozytywne odczucia. 🙂 :super: <!-- s:super: -->
    Pojeżdżę dłużej to się okaże co i jak. Jutro wyjadę poza miasto na teścik. 😉

  • MirekS widze, że jesteś obeznany w temacie. Mam Fabie 1,4 16V też zastanawiamy się nad gazem. Jaki do tego silnika polecasz gazik.

    P.S. Znacie kogoś w Poznaniu montującego instalację?

    pzdr!

  • [b]Milczar[/b] osobiście mam zaufanie do landi i w to bym szedł, pamiętaj jednak o tym, że dobra instalka to połowa sukcesu, druga połowa to sam montaż. Bo jeżeli on zostanie nie prawidłowo wykonany, to najlepsza nawet generacja nie będzie pracować prawidłowo. Nim oddasz auto do warsztatu [b]X[/b], najpierw pogadaj z osobami które już tam montowały i jeżdżą co najmniej z pół roku bez żadnych problemów. Do [b]Twego[/b] silnika trzeba montować od III generacji w zwyż.

  • Zastawiam się nad zamontowaniem w mojej Fabii gazu. Samochodem jeżdżę do pracy w jedną stronę około 4km. Poza tym raz na jakiś czas jadę na miasto, gdzie odległość mam 15-20km. Co powiecie o montowaniu gazu w tym samochodzie i co polecacie? Obecnie raz w miesiącu muszę zatankować pełny bak paliwa.

    [b]FABIA RUN Silnik: AZE-1.4 8V 60KM[/b]

    Oto oferta, gdzie chciałbym to zamontować.
    [quote]W zależności od potrzeby, montujemy instalacje gazowe I, II i IV generacji. Zrezygnowaliśmy z oferowania naszym klientom instalacji gazowych V generacji (z ciekłym wtryskiem gazu) ze wględu na ich niemałą awaryjność i wysoką cenę.

      Aktualnie oferujemy naszym klientom instalacje gazowa sprawdzonych marek następujących producentów:
    
    * Prins
    * BRC
    * Tomasetto
    * Zavoli
    * Landi Renzo
    * AC
    * KME
    * AEB
    * AGC
    

    Cennik najbardziej popularnych instalacji gazowych:

    Instalacje I generacji

    * do samochodów z zasilaniem gaźnikowym od 1300zł
    

    Instalacje II generacji:

    * do samochodów z wtryskiem jednopunktowym od 1600zł
    * do samochodów z wtryskiem wielopunktowym od 1800zł
    * do samochodów z wtryskiem wielopunktowym i plastikowym kolektorem z dożywotnią gwarancją na kolektor ssący od 2100zl
    

    Instalacje IV generacji:

    * do samochodów 3 i 4 cylindrowych od 2200zl
    * do samochodów 5 i 6 cylindrowych od 3000zl
    * do samochodów 8 cylindrowych od 4000zł
    * do samochodów 12 cylindrowych od 8000zl
    

    [/quote]

  • 1 bak paliwa -> ~700 km / m-c -> ~10.000 km / rok.
    przy takim przebiegu szkoda zachodu. więcej szkody wyrządzi niż dobrego bo :
    [b][i]" auto na gazie musi jeździć " [/i][/b]

  • Na 1 bak paliwa -> 560-600 km

  • Zostań przy benzynie, jak jeździsz po mieście, to musisz uwzględnić, że zanim autko przełączy się na gaz, musi się najpierw nieco rozgrzać na benzynie, żeby reduktor nie zamarzł. W zimie te 4 km to niemal całe przejedziesz na benzynie.

  • tak jak koledzy - zostań przy benzynie.

  • Ja dziennie pokonuje około 25-30 km, ale w większości jest to jazda po 5 km. Potem znów odpalanie i tak w kółko. Dopiero od 3 miesięcy pracuję z dala od domu ale trasę 30 km pokonuję tylko 10 razy w miesiącu. Na chwilę obecną nie wydaje mi się żeby montaż instalacji gazowej w mojej Fabce był dobrym rozwiązaniem a co dopiero u Ciebie.

  • 1.4 16V z 2003r zakupiona pół roku temu obecnie ma 266kkm... zastanawiam się na d montażem gazu - może jakieś rady??

  • [b]kolpol1[/b], mamy takie same silniki .. jak dobrze wiedziec ze mozna nim az tyle nakrecic 😄 <!-- s:D --> ... ja mam obecnie ok 90 kkm ...

    co do gazu .. jezeli jezdzisz nim na codzien to sie nawet nie zastanawiaj ... ma byc jeszcze drozej 😕 a gaz zworci sie po ok 1 roku .. ja co prawda nie planuje montazu gazu ale ostatnio jezdze nim ok 300 - 400 km miesiecznie takze montaza mija sie z celem ... ale moze kiedys jak benzyna bedzie po 6 zeta to trzeba bedzie sie zastanowic

  • Zastanawiam się pod względem tego czy silnik mi wytrzyma... Opłacalność jest oczywista dziennie robię około 50km... więc po niecałym roku by się pewno zwróciło... Autko zadbane - silniczek chodzi ładnie - znajomy od którego kupiłem jeździł nim w firmie - starał się o niego dbać /nie on płacił tylko firma więc robił co było trzeba... olej i filtry zmieniany co 10kkm/. Jeżeli gaz to masz może jakieś konkretne propozycje - generacja, producent..??

  • A możesz polecić jakiś zakład??

  • [quote="anubis"]Jeśli się mogę włączyć, to proponuje ci instalację najprostszą, bez żadnych komputerów, sterowników itp, jak to ją nazywają 'do żuka'.
    Ja mam taką u siebie założoną firmy LOVATO i jeżdżę już bez żadnych problemów i niedomagań z jej strony od nowości, czyli 11 latek.

    Pozdrawiam.[/quote]

    Kolego Anubis.....instalacja tzw. do żuka to instalka I generacji - rzeczywiście bez żadnej , jakiejkolwiek elektroniki i sterowników i itp . Czy aby jesteś pewny że coś takiego masz u siebie ? Nie masz choćby emulatora wtryskiwaczy ? Nie masz na pewno emulatora sondy lambda który jest niezbędny ? Może masz jednak gaz II generacji .... ten nie najprostszy.
    Pytam z ciekawości.

  • [quote="anubis"]Nie bonifacy, tak jak napisałem, instalka 'od żuka'[/quote]

    A to ciekawe .....Emulacje wtryskiwaczy BP idzie zrealizować na prostym układzie przekażnikowym ale jednak jakąś tam puszke masz . Z sondą lambda chyba tak już prosto to nie jest . Jeśli nie masz jej emulatora to są odczytywane przez ECM wartości rzeczywiste podczas pracy na LPG . Czy są one właściwe ? Nie zapisują się błędy ? Możesz w każdej chwili przełączyć na BP i jechać bezproblemowo ? Kolejne pytanie - jak następuje u Ciebie przełączenie na gaz? Przełącza się automatycznie czy trzeba nacisnąć , przełączyć guzior ? Masz , nie masz krokowca na przewodzie zasilającym gaz ? Masz tam zwykły register , czyli śrube ? Kolejne pytanie - czy jakby mimo wszystko chciał zamontować taką instalacje , taką jaką twierdzisz że masz to ( jeśli by się znalazł wykonawca ) Wydział komunikacji dokonałby wpisu w Dowód rejestracyjny ? Nie przytocze na teraz odpowiednich przepisów , ale wiem że na dzień dzisiejszy aby dostać takową adnotacje w DR to trzeba zainstalować w aucie z katalizatorem conajmniej gaz II generacji . Jest jednak furtka - instalator rozpisze na wyrost fakturke i inne niezbędne dokumenty . Znajdziesz takiego ? Twoja rada jest pożyteczna ? Mimo tego napisz to o co Cię pytałem wcześniej. Pozdrawiam.

  • 🙂 <!-- s:) --> Dajcie już spokój tej instalacji. Kto ma blisko do anubis-a ?

    Rzut oka pod maskę wszystko wyjaśni.
    anubis wrzuć fotkę tej instalacji żeby była jasna sprawa 🙂

  • a wracając do tematu - znacie jakiś godnych polecenia gazowników w krakowie lub wieliczce?? Słyszał ktoś o STANGAZIE w wieliczce??

  • A ja nie polecam FUGAZZI, zakładałem gaz u nich, ładnie zamontowane, ale zaczęły mi falować obroty i nie potrafili tego zrobić, pojechałem to gościa, który u nich pracował i ma własny zakład i zrobił mi to. Dysze podciśnienia dali mi nie w tym miejscu co powinna być i do tego była częściowa zatkana klejem montażowym. FUGAZZI zapłaciło za to, bo wiedzieli, że spieprzyli, a ja powiedziałem, że im rachunek przyniosę, ale wystarczył telefon i ja nic nie płaciłem, oni się wyrównali między sobą.

  • Sorki za odkop.

    Wertuję ostatnio temat instalacji do swojej Fabii.

    A mianowicie Fabia II 1.2 6V 60KM. Wiem że silnik typu kosiarka, ale robię dziennie ok 130 km. Mam pewne obawy, zapewne jak każdy kto zakłada LPG.

    Czy jest tu ktoś kto ma gaz w takim silniku??

    Wszystkie sugestie i komentarze mile widziane 🙂

  • Postanowiłem zagazować swoją fabię. Będzie to już drugi samochód na LPG (z pierwszym nie miałem problemów a przejechałem 110 kkm w niecałe 3 lata).
    Postanowiłem skorzystać z usług poznańskiej firmy Auto Gaz ul. Lutycka 97.
    Będzie to Lovato IV generacji, 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Koszt 2350 zł.

    No i fabia zagazowana. Jak narazie wrażenia pozytywne, ale trudno coś więcej zaobserwować jak przejechało się dopiero kilka km. Jutro jadę w dłuższą trasę (w sumie 500-600 km) to coś więcej będę mógł powiedzieć.