Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG w Fabii 1

Temat utworzony · 129 Posty · 30675 Wyświetlenia
  • jaką założyć instalację do 1,2 12v czy ktoś jeżdzi na stag 4 listwa omvl takie coś mi zaproponowai za 2200zl lub brc za2500 wasze opinie i propozycje.

  • Ja mam zwykla instalacje chyba za 1000 zl i jest ok czego chciec wiecej od Fabii no chyba ze zamierzasz sie polaczyc z nia na dlugo wtedy oplaca sie zainwestowac wiecej 😉 <!-- s;) -->

  • Ja również mam tą najtańszą instalacje (nie miałam za bardzo wyboru bo autko już miało LPG), ale jakby zakładała nową to wolałabym dołożyć 🙂 <!-- s:) -->

  • Fabia HTP 2007 w salonie Auto Sliwka przerobiona na gaz od nowego. Przejechane 230 tysięcy. Po ok 140 tys regeneracja głowicy silnika prowadnice jakieś były nie tak (naprawde nei wiem o co chodziło ale auto muliło) Prócz tego 2 miesiące temu wymieniany reduktor bo jakaś maź się dostawała na wtryskiwacze i świeciła sygnał za duża mieszanka gazu. Zreszta ten sygnał znów swieci. Poza tym miesiąc po zakończeniu gwarancji musiałem wymienić komputer sterujący instalacją. Ale i tak jestem zadowolony bo koszty jazy sa duuuzo mniejsz eniż na benzynie choć wkużają mnie te problemy z tą mieszanką gazu
    spala ok 7,5 l na 100 w trasie i jakieś 8,5 - 9 w trasie a jak jadę np do Niemeic przy prędkości ponad 130 km/h to juz jest koło 12-13

  • 13 litrów gazu w trasie to żadna oszczędnoś bo paliwa przy prrędkości średniej110-120 spala max 6-7 litrów

  • [quote="skodzian"]jaką założyć instalację do 1,2 12v czy ktoś jeżdzi na stag 4 listwa omvl takie coś mi zaproponowai za 2200zl lub brc za2500 wasze opinie i propozycje.[/quote]

    Ja mam Stag 4 i w zupełności spełnia swoje zadanie w moim silniku.

    Co do spalania - gdy robiłem trasę Kraków - Gdańsk ze średnią prędkością 90 km/h, to spalanie miałem na poziomie 9 l/100km.

    Po mieście (Krakowie, więc praktycznie same korki) 12l./100km w mroźne dni.

  • [quote="skodzian"]13 litrów gazu w trasie to żadna oszczędnoś bo paliwa przy prrędkości średniej110-120 spala max 6-7 litrów[/quote]

    Moja fabia gazu w trasie spala około 8,3 l/100 km, ale na klimie i z prędkościami do 130-140 km/h. Wydaje mi się, że to nie tak dużo. Jestem zadowolony. Zwłaszcza, że jestem przed pierwszą regulacją (po 1 kkm).

  • W swojej Fabii, mam gaz od stycznia tego roku. Sekwencja ofc.
    Po jeździe po okolicznych miejscowościach ala jazda w mieście, 8~9l/100km

    Mój rekord w spalaniu jakoś w luty, trzaskające mrozy w trasie, 7l/100. Jeździłem ok 100~110km/h
    W jeździe mieszanej, raz na tydzień w dłuższej trasie, potem po mieście kilkanaście, nawet kilkadziesiąt km i po mieście tu gdzie mieszkam, czyli po wioskach spalanie 8l/100 także bardzo przyzwoity wynik.
    Teraz lato, letnie koła, inaczej mi się jeździ, jakby więcej KM dostała Fabka i spalanie pewnie ok 9 wyjdzie ;d

  • [quote="kolpol1"]a wracając do tematu - znacie jakiś godnych polecenia gazowników w krakowie ??[/quote]

    Fugazi na zbożowej.

    Poza tym Ty masz plastikowy kolektor, więc LPG od 4 generacji w górę.

  • [quote="MirekS"]Fugazi na zbożowej. [/quote]
    Fugazi jest na Lindego, a na Zbożowej jest Alfa Auto i pracują tam goście, co wcześniej pracowali w Fugazi.

  • Też zakładałem gaz w Alfie, zero problemów. Tylko przy montażu upewnij się, że na bak jest certyfikat TDT (certyfikat wystawiony przez UDT jest nieważny) ;>

  • [quote="Puti78"][quote="MirekS"]Fugazi na zbożowej. [/quote]
    Fugazi jest na Lindego, a na Zbożowej jest Alfa Auto i pracują tam goście, co wcześniej pracowali w Fugazi.[/quote]

    Sorry przejęzyczyłem się chodziło mi o alfę, dwa auta miałem zagazowane właśnie u nich.

  • Paliwo wciąż idzie w górę więc znów zastanawiam się nad zmianą na gaz. Sprawdziłem kalkulatorem i wyszło tak:
    [img]http://i51.tinypic.com/7122pz.jpg[/img]
    [img]http://i51.tinypic.com/11kv1c9.jpg[/img]
    [img]http://i56.tinypic.com/pyt55.jpg[/img]

    Jaką firmę powinienem jak coś wybrać? Bo zastanawiam się dokonać instalacji [url=http://www.gazautomix.pl/montaz-instalacji.html]tutaj.[/url]

  • ja dziś odebrałem samochód z montażu lpg KME wtryski VALTEKI reszta TOMASCTTO 1900 zl

  • [b]szymon189[/b] jeśli nie zamierzasz zmieniać auta, a przebiegi masz rzędu 12 tys. to założyłbym instalację i cieszyłbym się jazdą, wiadomą jest sprawą, że w pierwszym roku na plus nie wyjdziesz, ale potem jest już tylko z górki. Najważniejsze jest tylko by LPG zostało dobrze zamontowane. Ja w obydwóch autach miałem Landi Renzo i zero problemów także osobiście to polecam w sumie przejechane 100tys km, na forum są też auta z innymi instalacjami i również sobie chwalą.
    Natomiast jest też i druga strona medalu - dodatkowe przeglądy i wymiany części, wiecznyyyy problem z kołem zapasowym szczególnie uciążliwe przy dziecku i wózku, dwukrotnie częstsze wizyty na stacjach LPG, dlatego ostatecznie podjąłem decyzję o przejściu na TDI i combi.

  • Dodatkowe przeglądy? Jak to wygląda i jaki jest tego koszt? Boję się właśnie, że po zamontowaniu gazu będę musiał częściej coś wymieniać w swoim samochodzie. Obecnie robię przeglądy w stacji diagnostycznej i wynosi mnie to ~100 zł.

    Mam pytać o sam gaz i sekwencje?

  • Ja przy gazie reg. co 15tys.km wymieniałem świece i filtr powietrza i gazu i jeździłem na reg. instalacji. Prócz tego coroczny przegląd tech. będziesz miał droższy chyba o 60 zł (czyli 160pln).

    Co do rodzaju instalki wszystko zależy jaki masz silnik jak stary czeski to IIgeneracja jest ok jeśli jednak 16V i plastikowy kolektor to już bez IV generacji się nie obejdzie.

  • 160 zł + za filtr (30zł?) + świece (50 zł?) = ~240 zł
    Silnik chyba mam AZE-1.4 8V 60KM

  • [quote="szymon189"]
    Silnik chyba mam AZE-1.4 8V 60KM[/quote]

    To masz ten silnik co ja miałem wystarczy II generacja.

  • No więc tak:

    1. silnik stary, 8V, to dobrze, z tymi silnikami raczej nie ma problemów z gazem.
    2. zużycie gazu będzie o ok 20 - 30% większe niż benzyny (kwestia m.in. efektu psychologicznego - tańsze paliwo, to mocniej depnę)
    3. przegląd z wbiciem do dowodu - +60 zł
    4. przeglądy gwarancyjne instalacji co 10k km (60 zł z wymianą filtra fazy lotnej)
    5. gaz to rózne, małe drobiazgi - szybsze zużywanie się układu wydechowego, świec,
    6. jak bedziesz miał pecha, to gaz będzie ci działał nieprawidłowo i wtedy dopiero zaczyna się zabawa.

    Z moich obserwacji wynika, iż gaz opłaca się montować wtedy, gdy auto robi 20k km rocznie i więcej. Z moich wyliczeń wychodzi, że 100 km na gazie to 25,5 zł (na trasie), natomiast na benzynie to jakieś 7 -8 zł więcej.