Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG w Fabii 1

Temat utworzony · 129 Posty · 30675 Wyświetlenia
  • a jaka sekwencję zakładasz?

  • [quote="szymon189"][quote="MariuszK"][quote="szymon189"]Moje jeszcze jedno pytanie, czy trzeba później coś w dowodzie zmieniać? Bo jestem umówiony na piątek na montaż IV generacji 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Wbijają Ci pieczątka GAZ[/quote]Rozumiem, że z dokumentami, które otrzymam jadę do Wydziału Komunikacji, czy jeszcze muszę jechać na stację diagnostyczną? I ile takie coś kosztuje?[/quote]

    Potrzebny Ci będzie rachunek od uprawnionego instalatora/zakładu + homologacja na butle.
    Koszt takiej operacji to o ile pamiętam - 90zł (opłata manipulacyjna?, nie mylić ze skarbową)

    Konkretne info:
    [quote]Zawiadomienie o dokonaniu montażu instalacji
    przystosowującej pojazd do zasilania gazem

    Kto może załatwić sprawę
    Właściciel (właściciele) pojazdu, członek najbliższej rodziny, domownik lub pełnomocnik – jeżeli posiada pisemne pełnomocnictwo właściciela (właścicieli) pojazdu.

    Wniosek
    Wniosek można pobrać w punkcie obsługi klienta, ze stojaka znajdującego się na korytarzu wydziału lub TUTAJ

    Wymagane dokumenty

    1. Wypełniony wniosek wraz z podpisami właścicieli pojazdu lub podpisem pełnomocnika, jeśli został ustanowiony;
    2. Dowód rejestracyjny;
    3. Karta pojazdu (jeżeli została wydana);
    4. Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem;
    5. Faktura VAT albo rachunek za montaż instalacji;
    6. Dowody osobiste właścicieli i pełnomocnika, jeżeli został ustanowiony;
    7. Dokumenty firmy – jeżeli wniosek składa firma (wyciąg z KRS, REGON, umowa spółki lub inne)

    Uwagi: w przypadku dowodów rejestracyjnych wydanych przed datą 22.08.2002 r. zachodzi konieczność ich wymiany na nowy.

    Opłaty
    Zawiadomienie o dokonaniu montażu instalacji gazowej nie podlega opłacie skarbowej
    Jeżeli ustanowiono pełnomocnika – 19,00 zł na pełnomocnictwo (zwolnione z opłaty skarbowej: pełnomocnictwo udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu, pełnomocnictwo udzielone przez osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej z powodu ubóstwa) Opłatę można uiścić w kasie Urzędu Miasta Wodzisławia Śl. (pokój nr 15) lub na konto Urzędu Miasta Wodzisławia Śl. nr 38 1050 1070 1000 0023 1455 3385.

    Sposób i miejsce załatwienia sprawy
    Wypełniony wniosek wraz z załącznikiem należy złożyć w Wydziale Komunikacji i Transportu – referat rejestracji pojazdów sala nr 01A

    Uwagi: funkcjonuje system kolejkowy – bilety do pobrania w punkcie obsługi klienta.

    Termin załatwienia sprawy
    Od ręki.[/quote]
    Wniosek
    http://www.powiatwodzislawski.pl/pliki/2008/12/wniosek-zmiany.pdf

  • Instalacja IV generacji STAG zainstalowana. Na opinie trzeba trochę poczekać. Jak na razie jest ok:) Teraz pytanie do was, bo dzisiaj jechałem w trasę i jadać 110km/h osiągałem obroty 30 tyś. Czy jest to dobrze?

  • Pewnie myślałeś o 3tys obrotów . Prędkości i przełożenie są ścisłe związane z obrotami wału i rodzaj paliwa nie ma na to wpływu.

  • Czyli wszystko ok? Bo mało kiedy spoglądam na obroty 😛 <!-- s:P --> Tak chodziło mi o 3 tys

  • pytanie ile wam spala lpg silnik 1,2 12v

  • [b]skodzian[/b], Moja Fabia w trasie przy rozsądnej jeździe (100-110 km/h) pali ok. 7,5 - 8 l/100km, po mieście sprawa wygląda już mniej różowo i wychodzi 11-12 l/100 km. Instalacje mam Staga 300+ na wtryskiwaczach Hana - na forum założyłem kiedyś wątek dot. instalacji w silniczku 1.2 HTP i tam masz całą specyfikację.

    Mam zrobione na instalacji już/dopiero ok. 4 tys. (montaż 02.06.2011) i jak na razie, byłem tylko raz u gazownika, żeby podniósł mi temp. przechodzenia na gaz z 30 na 40 stopni, gdyż przy 30 stopniach od czasu do czasu lubiła sobie zgasnąć na wolnych obrotach bezpośrednio po przejściu na gaz, po korekcie temp. i sprawdzeniu ustawień problem ustał i wszystko śmiga jak należy.

  • Ja mam założoną instalację KME wtryski valteki czerwone ,zrobiłem ponad dwa tyś km i jak narazie wszystko ok ,spalanie średnio do 8u litrów ,temperatura przejścia z benzyny na gaz 30 stopni ,na trasie wyciągła mi ponad 160km/h na gazie

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 14-08-2011, 21:45[/i] ][/size]
    Trasa Warszawa-Karwia nad morzem +jeszcze jakieś wyskoki ,i z powrotem do Warszawy w sumie prawie 1200 km spalanie lpg średnio 6,6/100km :hurra: <!-- s:hurra: -->

    [

  • Odnawiam temat.

    Poszukuję odpowiedniej instalacji LPG do mojej Fabiony.
    Moja Fabka 1,4 16V 101KM rok 2001.

    Proszę o sugestie konkretne na temat producenta instalacji, orientacyjnej ceny montażu, jakich podzespołów unikać a jakie wybrać.
    Zależy mi na NIE AWARYJNOŚCI sekwencji.