Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Ogrzewanie - temat zbiorczy

Temat utworzony · 71 Posty · 15987 Wyświetlenia
  • Witam mam problem z moją Skodzianką mam ją już od p-onad 2 lat i przez dwie zimy grzała bardzo słabo w mrozy -20,-30 co były było w aucie bardzo zimno,po upływie około 20minut w samochodzie robiło się ciepło czym to może być spowodowane.Dodam jeszcze że samochód przy każdym mrozie odpala za pierwszym razem więc nie wiem w czym może tkwić ten problem :zly: <!-- s:zly: --> może wy mi pomożecie ????

  • może termostat zawiesza się w pozycji otwartej. Proponuje jeszcze zajrzeć: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7245<!-- m -->

  • Prócz sprawdzenia termostatu, wymień sobie jeszcze filtr pyłkowy.

  • witam,
    od jakiegoś czasu mam problem z ogrzewaniem i klimatyzacją manualną.

    Chodzi o to, że straciłem mozliwość regulacji temperatury ogrzewania jest tylko min i max. Na wszystkich zakresach pomiędzy leci gortące.

    Nie działa również klima w momencie jej włączenia zapala się kontrolka a/c i nic się nie dzieje, nie włącza się sprężarka, nie zmieniaja obroty, nie wzrasta spalanie.

    Czy wiecie czym to może być spowodowane dodam iż od miesiąca nie ma ani śladu żadnych błędów, wiązka jest też w dobrym stanie jeszcze.

    pozdrawiam

  • może ma tak niski poziom "płynu" w układzie, że nie załączy sprężarki.

  • Jeśli chodzi o czynnik w układzie klimatyzacji to był uzupełniany w sierpniu i nie miał wielkich ubytków przez ostatni rok, jeśli natomiast chodzi o ciecz chłodzącą to jest również okej

  • [quote="krasus"]Nie działa również klima w momencie jej włączenia zapala się kontrolka a/c i nic się nie dzieje[/quote]

    Poniżej +4*C klima się nie włączy.A kontrolka bedzie się świeciła.Tak ma być to normalne.

    [quote="krasus"]straciłem mozliwość regulacji temperatury ogrzewania jest tylko min i max[/quote]

    Ja tez . Już dawno. To awaria silniczka nastawu klap czy jakos tak. ( tak mi kiedyś powiedzieli w aso)Koledzy na forum próbowali sobie z tym poradzić. Z tym że reanimowali potencjometr od nastawów. Musisz poszukać.

  • hmm u mnie w zeszłym roku nawet przy ostrym "-" można było z powodzeniem włączyć klimę więc nie mam tego ograniczenia, zadałem pytanie w "zrób to sam - jest tam podobny wątek" więc do śmieci z tym tematem 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="krasus"]hmm u mnie w zeszłym roku nawet przy ostrym "-" można było z powodzeniem włączyć klimę więc nie mam tego ograniczenia,[/quote]
    nie ma takiej opcji, każda fabia tak ma

  • hmm no możliwe, co nie zmienia faktu że było +9 i też się nie włączyła

  • VAG, odczytaj błędy. Byc moze "padł" Ci któryś z czujników. Klima ma szereg zabezpieczeń, temperatura to tylko jedno z nich.

  • Powitać,

    Standardowo - to mój pierwszy post na tym forum, piszę bo mam problem 😄 z szukajki korzystałem, znalazłem kilka tematów prawdopodobnie zbliżonych ale żaden w 100% nie odpowiedział na pytanie WTF się dzieje z moją Skodzinką 🙂 <!-- s:) -->

    Pacjent - F1 kombi z 2001, wersja Elegance, klima półautomat (jestem 3 właścicielem od marca).
    Problem - pokrótce opisany w temacie, ale rozwinę. Po zakupie klima i ogrzewanie działały bez problemów (częściej korzystałem z grzania niż z klimy, w PL w końcu mieszkam 🙂 ) przez 2 miesiące. Pewnego niepięknego (+10 stopni) dnia przed dłuższą trasą przestało działać ogrzewanie - objawiło się to tym, że niezależnie w jakiej pozycji było pokrętło od temperatury - z kratek nawiewu leciało i leci tylko zimne powietrze - obojętne, czy nawiew był włączony, czy tylko leciało powietrze od silnika.

    Dodatkowo okazało się, że klima także nie działa - ponieważ był to chłodniejszy okres, przez jakiś czas jej nie włączałem, więc nie dam głowy, czy nie przestała działać kilka dni wcześniej. Dodatkowy objaw po trasie - zapaliła się kontrolka temperatury silnika - poziom płynu chłodniczego spadł poniżej min. dolałem, zgasła, myślałem, że się zapowietrzył, po trasie odpowietrzyłem wyczytaną w necie metodą "odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego na zimnym silniku, temp. grzania na full i rozgrzej silnik, zakręć korek i voila" - niestety nie działa (płyn nie schodzi). Sprawdziłem bezpieczniki - metodą na oko - żaden nie jest przepalony.

    Ostatnio zaobserwowałem, że wskazówka temperatury silnika zostaje na 1.3 skali (wcześniej bardzo szybko znajdowała się na połowie skali i trwale tam siedziała).

    Ma ktoś jakiś pomysł (i najlepiej rozwiązanie problemu? 🙂 )
    Będę wdzięczny,

    Pozdrawiam,
    Sochers

  • Powiem tak niestety wygląda to na uszczelkę pod głowicą . Chyba , że ta kontrolka temperatury to była kontrolka poziomu płynu chłodzącego to wtedy jeszcze możliwe , że termostat ( nie napisałeś dokładnie , która się zapaliła ) . Co do klimy ja bym tych dwóch rzeczy nie wiązał ze sobą ( zupełnie nie zależne dwa obwody ) klima się nie włącza jak np ciśnienie środka chłodniczego spada poniżej wartości dopuszczalnej ( np jakiś wyciek w instalacji (przeważnie chłodnica ) albo brak serwisu klimy przez X lat ) albo np padnięta cewka elektromagnesu na sprężarce , spalony bezpiecznik ( ale przeważnie jest jakiś powód ) . Co do wskazówki to może być awaria czujnika temperatury ale bardziej obstawiam padnięty termostat i jak to jest termostat to bym nie zwlekał z jego wymianą . Napisz co to była za kontrolka .

  • Z niedziałającą klimą to musisz jechać na kompa, bo wróżką nikt nie jest.
    Mógł paść nastawnik klapy nagrzewnicy i już np. nie ustawisz sobie temperatury.
    Jak u mnie klima nie startowała to miałem jakiś czujnik temp. padnięty, ale wszystko zczytane z kompa.

  • Dzięki za odpowiedzi.

    Diabolo, to była kontrolka "temperatury silnika/poziomu płynu chłodniczego" - sprawdziłem, faktycznie było mało, dolałem, zgasła, więc nie mam powodu podejrzewać że to uszczelka pod głowicą. Dwa razy w Twojej wypowiedzi pada słowo termostat 😉 więc możliwe, że to. W sobotę jadę na regulację gazu, więc przy okazji sprawdzę na komputerze czy coś o klimie wyjdzie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, chętnie poczytam 😉 warto wiedzieć więcej 😄 <!-- s:D -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-07-2011, 20:34[/i] ][/size]
    Jestem po wizycie w warsztacie i po regulacji gazu - niestety (a może stety?) problem leży gdzie indziej. Okazało się, że problematyczna (przynajmniej tylko na razie) jest lewa wiązka przewodów na podłużnic - ta, w której puszczono wężyk od spryskiwacza tylnej szyby - po podpięciu pod komputer powywalało kilka błędów, błąd danych na szynie CAN, błąd danych z przekaźnika, itp., itd. Generalnie na 4 podejścia do przeskanowania błędów tylko 1 się udało, 3 pozostałe wywaliły się w różnych momentach diagnostyki, a po tym jedynym które się udało, zerwało się połączenie z komputerem - błąd danych. Więc ponieważ koszta wymiany wiązki w ASO idą w tysiące :szok: , szukam elektryka do naprawy i wtedy będę działał dalej.

    Inny temat o wiązce:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2344&postdays=0&postorder=asc&start=0
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=2&t=2615&start=195

  • Witam,

    dmuchawa działa (podstawowa wersja), zmiany biegów na pokrętle także, ale gdy pragnę ciepła w aucie przekręcając pokrętło na ciepło temperatura powietrza z dmuchawy nie zmienia się, silnik temp 90 * C i nic. Wymieniałam jakiś czas temu fabryczne radio i wyciągałem panel z pokrętłami, jaka może być przyczyna tego problemu?

    Dziękuję za porady!

  • [quote="galileo"]wyciągałem panel z pokrętłami,[/quote]
    Tu szukałbym przyczyny. Jeśli nie masz klimy to temperaturę (lewym pokrętłem) ustawia się manualnie tzn. za pomocą cięgna (przy klimie robi to elektonika).
    Myślę, że z pokrętła wyczepiło się cięgno i z tąd problemy.
    Musisz to rozebrać i poskładać jeszcze raz.

  • Też stawiałbym na linkę. Ewentualnie termostat się przyblokował?

  • [b]zlloty[/b], kolega pisze, że grzebał przy nawiewach. Linka czy cięgno, jak zwał tak zwał. Trzeba rozbierać jeszcze raz i poskładać do kupy (za przeproszeniem 😄 <!-- s:D --> )

  • Albo mogło się coś ułamać w panelu i nie obraca. W razie czego mam do sprzedania sprawny panel (wyjęty z powodu montażu klimy) za klubowe pieniądze 😉 <!-- s;) -->