Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62902 Wyświetlenia
  • to daj namiary na siebie :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • Witam wszystkich, proszę o wasze na poniższy temat.

    Wczoraj podjechałem do speca od klimy co by odgrzybianie i napełnienie czynnikiem dokonać (auto kupione używane).Okazało się że:

    1. Ciśnienie czynnika jest OK
    2. Przy włączeniu przycisku klimy silnik reaguje obrotami
    3. Sprężarka/agregat się NIE załącza w efekcie czego zimna brak
    4. Agregat po podłączeniu napięcia bezpośrednio z aku działa i chłodzi
    5. Napięcie w kostce agregatu jest jakieś dziwne 11,5 V to trochę za nisko chyba i dlatego agregat się nie uruchamia

    Czy szanowni klubowicze spotkali się z podobnym problemem? Podejrzewam że jest jakieś sterowanie/czujnik do tego napięcia?

  • Sprawdz czujnik temepratury, czujnik cisnienia. W fabi nie ma wylacznika wlacz-wylacz. W zamian jest zawor regulujacy przplyw czynnika chlodzacego ktory jest sterowany napieciowo.

  • Używam kilimy od zgodnie z zaleceniami instrukcyjnymi, a teraz podczas upałów praktycznie cały czas. Od dwóch dni zauważyłem, że po jakimś czasie zaczyna coś gwizdać (dzwięk z komory silnika) czasami samo przestaje a czasami muszę użyć przycisku AC tzn. wyłączyć i włączyć klimę i przestaje. Generalnie kilimka działa ok. tylko ten dziwny hałas?

  • Napiszcie proszę czy można do fabi założyć kilmatyzację ale nie oryginalną
    Orginalna jest dosyć droga :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> .
    Czy istnieją jakieś zamienniki?

  • istnieją, ale koszt to jakieś 3500 - 5000 pln, poszukaj w necie np. webasto

  • w ASO za zalozenie oryginalnej wolali rok temu 4000 zl. Zawsze mozesz pouszkac z rozbitkow .. ostatnio na allegro widzialem kompletna z rozbitego VW LUPO 1.4 za 1,500 zeta .. ale zaplacic za uzywke potem za robocizne w niepewnym zakladzie to moim zdaniem wydac ta 4000 i miec nowke oryginalna zalozona w ASO 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]Wojtas[/b], Gdzie w serwisie klima kosztuje 4000 zł

  • Wszytsko mozna kwestja funduszy. Najlepsyzm wyjsciem jest sprzedaj ta fabie co masz i kup sobie z klimatyzacja i lepszym wyposarzeniem. Na to samo wyjdzie jak dolozysz w granicach 4 tys do auta

  • [quote="wadmed"][b]Wojtas[/b], Gdzie w serwisie klima kosztuje 4000 zł[/quote]

    w Koszalinie

    [b]Bartek[/b] wole juz dorzucic te 4 tys i zalozyc do swojego auta ktore mam od nowosci i wiem co jest w nim grane niz kupowac uzywana fabie i ryzykowac czy cos z nia jest nie tak itd .. 😛 a wogole sprzedawac fabie zeby kupic fabie to moim zdaniem bardzo niemadre rozwiazanie :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Wojtas"][quote="wadmed"][b]Wojtas[/b], Gdzie w serwisie klima kosztuje 4000 zł[/quote]

    w Koszalinie

    [b]Bartek[/b] wole juz dorzucic te 4 tys i zalozyc do swojego auta ktore mam od nowosci i wiem co jest w nim grane niz kupowac uzywana fabie i ryzykowac czy cos z nia jest nie tak itd .. 😛 a wogole sprzedawac fabie zeby kupic fabie to moim zdaniem bardzo niemadre rozwiazanie :dobani: <!-- s:dobani: -->[/quote]

    myslalem ze jestes tak zakochany w fabi zetylko to auto i zadne inne 🙂 hehe dlatego zaproponowalem zmiane na fabie ale jak chcesz to swojej to jak najbardziej jest to mozliwe z tym ze bardzo drogie

  • [quote="Bartek1112"]myslalem ze jestes tak zakochany w fabi ze tylko to auto i zadne inne 🙂 <!-- s:) --> ...[/quote]

    i dobrze myslales 😛 ale w swojej 😛

    a jak mi urosnie brzuch to kupie sobie wtedy cos wiekszego 🙂 np paska b6 :hyhy:

  • To juz lepiej superba 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"]jak mi urosnie brzuch to kupie sobie wtedy cos wiekszego 🙂 np paska b6 :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]

    [b]Loneczko[/b] nie pozwól na brzuch :orany:

  • WITAJ KOLEGO

    Gdy przy włączonej klimie słychać od czasu do czasu (tz. SYCZENIE) - ??.
    Jeżeli to jest (syczenie) - do wymiany ZAWÓR ROZPRĘŻNY _ 180zł ASO + nabicie
    POZDRAWIAM niuniek54 :ups: <!-- s:ups: -->

  • mam problem z sterowaniem klimatyzacją ustawiam temperaturę na 18 st/C klima stabilizuje temperaturę do 18 a po kilkunastu kilometrach z wszystkich kratek nawiewu bucha ciepłe powietrze tek jakby ktoś przestawił regulację na 28st/C po wyłączeniu nadmuchu wszystko wraca do normy czy ktoś spotkał się z podobnym problemem

  • mam ten sam problem...jezdze z tym już od zeszłego lata jak kupilem moją fabkę :mur: przyczyną jest posuty silniczek przy klimie...tzn klima działa, ale nie trzyma temperatury :mur: narazie tego nie wymieniam bo koszt silniczka 350zł...jak nie zmienie autka i bedzie mnie to wpieniac to najwyzej wtedy wymienie :zabawa: <!-- s:zabawa: -->

    pozdrawiam

  • Mam także coś w tym stylu ,tyle że nie przy klimie a przy zwykłym grzaniu.Z klimą dzała OK.Jednak jak chcę podgrzać zimą to mam zimne lub gorące , brak ustawień pośrednich.W aso też gadali o tym silniczku ,ale chyba jakaś sciema, bo co wizyta wprowadzają nowe nastawy do komp "albo gdzieś tam" i wszystko działa przez jakię 6-7 mieś a potem tosamo. :mur: <!-- s:mur: -->

  • w zeszłym roku odgrzybiałem klimatyzacje jakoś sierpień....powiedzcie mi czy muszę powtórzyć to i w tym?czy da się zrobić to samemu?

  • Hmm to zależy od ciebie, ale gadałem z gościem z servisu i on twierdzi ,że raz na 2 latka wystarczy. A samemu mozna takimi zestawami w sprayu .Jedne wystarczy psiknąc do wylotów powietrza, a inne trzeba :"odpalic"( wcisnąc żeby cały czas leciało) i włączyć klime na obieg zamkniety i poczekać. Wszytko jest opisane na tych preparatach.Czy efekt odgrzybiania jest taki sam to nie wiem. Pozdro.