Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62902 Wyświetlenia
  • [quote="szylus"]bo trzeba kokpit podobno rozebrać.[/quote]
    Poczekaj jeszcze z tym serwisem bo jest tu paru kolegów którzy wiedzą co i jak żeby nie rozbierać. Może napiszą.

  • [quote="szylus"]ten wężyk o którym mówisz też mi się zsunął tylko z drugiej strony - zasięgałem opinii telefonicznej w serwisie i powiedzieli że mi założą za 100zł, bo trzeba kokpit podobno rozebrać.[/quote]

    Z drugiej tzn z której?? Wszystko się da rozebrać, tylko ciężko później złożyć i dopasować 😄 <!-- s:D -->

  • Witam!

    Nie wiem gdzie umieścić ten wątek, może w optycznym będzie dobrze. Kupiłem Fabię, lecz nie ma klimatyzacji. Znacie gdzieś kogoś, kto dokupywał klimatyzację do samochodu? Gdzie mogę coś takiego załatwić? Czy w ogóle można kupić klimę do auta?

  • Dołożyć zawsze można, ale czy to ma sens ze względu na koszty :?: <!-- s:?: --> Lepiej mi się wydaję sprzedać i kupić autko z klimą.

  • UDAŁO SIĘ - znalazłem wylot klimy. Po zdjęciu schowka otwór znajduje się za tranzystorem dmuchawy, wysoko (polecam poświecić latarkę) - trzeba mieć bardzo małą rękę aby tam się dostać (ja moją wsadziłem ale do dziś mam szramę)

  • Mogłby ktos z was zrobic zdjęcie w którym miejscu w Fabi znajduje się otwór na który nakłada sie gumowy wąż którym powietrze wędruje do schowka??

    Ja właśnie przerabiam zwykły schowek na klimatyzowany, kupiłem zaworek i go zamontowałem oraz wąż gumowy. pozostało mi ustalenie miejsca w którym wepne sie do systemu chłodzenia.

    Z góry dzieki za fotki...

  • Witam
    Problem polega na tym, że przycisk AC się załącza (dioda świeci) natomiast nie włącza się już sama klimatyzacja. Byłem w servisie, klimatyzacja jest napełniona i szczelna. Mój znajomy mechanik powiedział mi, że nie dochodzi prąd to elektromagnesu i dlatego klimatyzacja się włącza. Sprawdzaliśmy bezpieczniki znajdujące się po lewej stronie kierownicy (te z boku tapicerki), ale wszystko było w porządku. Czytając książkę do Fabii, wiem że są jeszcze inne bezpieczniki, które mogą odpowiadać za elektrykę do klimy, ale nie wiem gdzie to znaleźć?
    Moja Fabia: 2001 rok, 1,9 SDI. Proszę o jakąkolwiek pomoc
    Pozdrawiam

  • Auto było sprawdzane pod kompem ?

    Oprócz bezpieczników w kabinie, są jeszcze tylko w obudowie akumulatora ( nad aku ).

    pozdro

  • [quote="Mikey1983"]Witam
    Problem polega na tym, że przycisk AC się załącza (dioda świeci) natomiast nie włącza się już sama klimatyzacja. Byłem w servisie, -
    Jakie błędy wyszły w serwisie na kompie ?!

  • Najwidoczniej byłem w kiepskim servisie, bo na komputer mi nie wchodził 😞 <!-- s:( --> . Wiec najbliższa moja wizyta to komputer do sprawdzenia. Coś jeszcze może wchodzić w rachubę?

  • Za dużo elektroniki w tym aucie 🙂 <!-- s:) -->

    A klima jakby nie było półautomatyczna więc komputer ma na nią spory wpływ.

    pozdro

  • Podobny miałem przypadek jeżeli chodzi o załączanie się klimy. Problem był ze sprężarką klimy. Sprężarka się załącza się za pomocą elektromagnesu i mi ten elektromagnes padł. Jeżeli chodzi i prąd który nie dochodzi może być ze czujnik temperatury zewnętrzej padł i nie pozwala załączyć sprężarki

  • Jutro mam wizytę w servisie 🙂 <!-- s:) --> , tym razem polecanym z tego forum czyli GANINEX z Katowic. Mam nadzieje, że będzie to tylko jakaś drobna usterka. A jeżeli padł mi ten właśnie elektromagnes w sprężarce, na jakie koszty trzeba się przyszykować?

  • [quote="Mikey1983"]Jutro mam wizytę w servisie 🙂 <!-- s:) --> , tym razem polecanym z tego forum czyli GANINEX z Katowic. Mam nadzieje, że będzie to tylko jakaś drobna usterka. A jeżeli padł mi ten właśnie elektromagnes w sprężarce, na jakie koszty trzeba się przyszykować?[/quote]

    Mi w serwisie powiedzieli jak ten elektromagnes padł to najlepiej całą sprężarkę wymienić więc tak zrobiłem. Nowa kosztuje 1100-1200 ja kupiłem na allegro używaną za 400 zł i odpukać śmiga. 🙂

  • Byłem w servise w Ganinex Katowicach, zdiagnozowali mi usterkę. Jest to czujnik temp. przy wylocie parownika- G263. Za diagnostykę dałem 150 zł. Natomiast za naprawę (koszt czyjnika 80 zł + robocizna 350 zł) chcą 450 zł. Narazie odmówiłem. Czy ten czujnik to samo co Czujnik temp. zewn? Mam napisany kod tego produktu : 6Q0907543D. Czy ktoś może poleci jakiś warsztat w okolicach Katowic co wymienią ten czujnik za niższą kwotę niż 350 zł?

  • Nie jest to czujnik temperatury zewnętrznej.

    Poczytaj [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=4470&highlight=g263]tutaj[/url] i w linkach tam znalezionych.

    350zł to już niezła sumka - nie lepiej zrobić to samemu?

    pozdro

  • Dzięki za linki, ale myśle ze nie dam rady tego zrobić, wiec dalej pozstaje kwestia tych servisów w okolicach katowic? A gdzie mogę kupic ten czujnik temperatury parownika? jakieś linki sklepów?

  • Zrobiłem w końcu tą klimę, zapłaciłem za czujnik 90 zł , a za wymianę 350zł. Ale najważniejsze ze chłodzi. Niestety przy wymianie wyszła na jaw inna usterka. Mam coś nie tak z "elewatorem wentylacji chłodzącym klimatyzacje" o numerze katalogowym 6X0999455C 970? Czy jest to to samo co silniczek wentylacji chłodnicy? Numery katalogowe ze strony się zgadzają http://skoda.wtychach.pl/seek.php<!-- m --> W servisie powiedzieli mi że chodzi o jakieś II stopnie ciśnienia klimatyzacji. Ze niby pierwszy stopnień (9 bar) mi nie chodzi i załącza się od razu drugi stopień 16(bar). Nie wiem w ogóle o co chodzi? Może ktoś mi wytłumaczy czy warto sie tym przejmować albo przynajmniej powiedzie gdzie to się znajduje i czy można to samemu wymienić?

  • witam kolegów mam problem nie załącza sie sprężarka klimy , czynnik jest ,. Gdzie szukać przyczyny , prosze o każdą wkazówke .

  • Uważam, że po nazywaniu NAS [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=58453#58453]żenującymi[/url], a następnie 142 min później prosić nas o pomoc jest nie na miejscu :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> . Skoro [b]Ci[/b] nie odpowiadamy zwróć się do swej lubej alfy o pomoc.