Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62902 Wyświetlenia
  • Orientujecie się panowie jakie serwisy, gdzie i jaki jest koszt montażu klimatyzacji w skodzie ;]

  • jeśli chodzi o cenę to gdzieś około 3 tyś. a gdzie zapytaj [b]Wojtasa[/b] montował rok temu, pewnie ma namiary 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja montowalem w 2010 w lipcu i zaplacilem 2500 zl .. tylko ze to jest kolo Lublina (ale warto bylo podjechac) nr kontaktowy : 602 534 939 .. Klima do tej pory dziala bez zarzutu

  • [quote="Wojtas"]Ja montowalem w 2010 w lipcu i zaplacilem 2500 zl .. tylko ze to jest kolo Lublina (ale warto bylo podjechac) nr kontaktowy : 602 534 939 .. Klima do tej pory dziala bez zarzutu[/quote]

    W swojej fabce masz alternator 90A?

    Ja przymierzam się do dołożenia klimy (właśnie w lublinie u tego gościa) ale z tego co wyczytałem w aucie z klimą są alternatory 90A (moja ma chyba 70A). Koszt wymiany jakiś kosmiczny by nie był (150-200 alternator + montaż) ale wolę się upewnić przed całą operacją.

  • Przy klimie trzeba by był mocniejszy alternator bo słabszy nie będzie na tyle wydajny, wymień tym bardziej, że masz TDI które potrzebuje więcej prądu niż benzyna.

  • Mam pytanie. Czy w momencie wciśnięcia AC powinien włączyć się któryś wiatrak ( są dwa ) W poprzednim innym aucie po włączeniu klimy , wiatrak załączał się od razu. Pewien mechanik do którego juto jadę twierdzi że powinien się włączać. Moja klima czasem nie działa ( jak było gorąco około 20 stopni ) to nie chłodziła. Temperatura spadła, klima działa.
    Proszę o sugestie co się dzieje, bo nie chcę by mnie naciągali na niepotrzebne naprawy.

    F1 2001r.

  • wiatrak nie powinien się włączać równocześnie z załączeniem klimy, dopiero po około 10 - 20 sekundach a dokładniej po wzroście ciśnienia w układzie, jeżeli wcześniej działał to proponuję ruszyć palcem i delikatnie potraktować młotkiem, po zimie może mieć problem z wystartowanie, w żony Passacie już miałem kupić nowy wiatrak lecz po wyjęciu i terapii wstrząsowej działa już miesiąc

  • Coś już wiem.
    Po podłączeniu przyrządu ( komputera ) wyświetlony był błąd czujnika G263 przy parowniku i jakiejś klapki chyba w panelu sterowania ( koleś nie sprecyzował dokładnie ), ale powiedział że za mocno się tym nie przejmować. Czujnik wymieniony na nowy- błąd skasowany.
    Pozostaje kłopot z wiatrakiem.! Po wymianie czujnika, mniejszy wiatrak się załącza po kilku sekundach od włączenia klimy, natomiast duży nie. Mechanik uważa ze należy ten wiatrak wymienić na nowy bo nie może tak być. Ale jak silnik jest porządnie nagrzany to ten wiatrak działa.
    Może wie ktoś z Was jak to powinno działać ?

  • nalezy zrobić test elementów wykonawczych i sprawdzić czy wiatraki dzialają poprawnie, bez testów na pałę bym nie wymieniał, wprawdzie nie wiem jak powinny one w twoim aucie funkcjonować ale sądzę że ten większy powinien włączyć się przy dużych upałach lub wysokiej temp. silnika

  • Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale według mnie jest tak:

    Stojąc przodem do silnika widzimy 2 wentylatory, ten po lewej jest mniejszy i uruchamia się podczas pracy klimatyzacji. Tak jak kolega już wspomniał - kilkanaście sekund po uruchomieniu klimatyzacji i zapewne służy tylko do jej celów. Po prawej widzimy duży podstawowy wentylator. On z kolei uruchamia się gdy temp. silnika przekracza 90 stopni. To akurat udało mi się zaobserwować.

  • nie wiem jak jest w Fabii ale część autek mam tak że wentylator od klimy pracuje na 2 zakresach, wolniejszy a przy dużym wzroście ciśnienia w układzie załącz się na max. obroty, nowsze konstrukcje wentylatorów mają sterowanie kompem i prędkość wzrasta w zależności od wysterowania jakie otrzymuje z kompa

  • Po wczorajszej wycieczce Corsą 1.3 CDTI z klimatyzacją stwierdzam że jednak klima jest fajna. Zastanawiam się tylko ile mogą kosztować mnie części (a raczej co powinienem kupić, poza kompresorem klimy) i czy da radę założyć to samemu?

    Na wydatek rzędu 2.5 tys złotych mnie niestety nie stać, więc pod Lublin nie pojadę.

  • alternator, gdyż pobór prądu będzie zdecydowanie większy.

  • [quote="nicram"]alternator, gdyż pobór prądu będzie zdecydowanie większy.[/quote]

    No tak, kompresor, do tego jak wcześniej napisali alternator 90A, a nie 70. Chłodnica klimatyzacji? Czym to się różni od zwykłej, gdzie się to montuje, z czym to siem je? 😛 <!-- s:P -->

  • prawdopodobnie chodzi o skraplacz, montowany jest między chłodnicą a wentylatorem.

  • Witam,
    szybka relacja świeżo po montażu klimy.

    Dojechałem na 8 rano (o tej zaczynają pracę), od razu auto trafiło do warsztatu a ja zabrałem auto zastępcze (Rover, diesel, delikatna padaka w porównaniu z fabką ale 200km się udało zrobić). Pozwiedzałem okolice (Kazimierz dolny - ok. 80km w jedną stronę od warsztatu, ok godzinka jazdy; Radzyń Podlaski - ok 15 km od warsztatu; Puławy etc.) i wróciłem - czekałem tam jeszcze z godzinkę może trochę lepiej zanim skończyli (jest poczekalnia - można pooglądać TV - DVBT, napić się kawy / herbaty, z tego co wiem to można się do internetu podpiąć). Zakończyli pracę ok 17:30. Zamontowana klima to oryginalna klima z fabii (części z niemiec i czech z serwisów) oczywiście używana.
    Po odpaleniu na zimnym silniku chłodzi prawie natychmiastowo, czekam na upały aby dokładniej przetestować. Spalanie też się okaże za miesiąc jak będzie wychodziło - napiszę dokładniej o ile się zmieniło.

    Koszt: oficjalnie wg. allegro 2800 ale można się targować 🙂 <!-- s:) -->

    Dane kontaktowe gdyby ktoś był zainteresowany:
    Allegro: [url]http://allegro.pl/my_page.php?uid=6436248[/url]
    Tel.: 602 534 939, 81 85 74 243, 503 120 876
    Google maps: [url]http://goo.gl/maps/45fR[/url] (to jest dokładnie jego posesja - po zjeździe z trasy 19 na Borki pierwszy dom po lewo)
    Pracują od poniedziałku do piątku więc ja musiałem dzień urlopu wykorzystać.

    Naprawdę polecam, gość jest konkretny i naprawdę miły.

    Podzrawiam,
    Jarek.

  • Mam pytanie odnośnie klimatyzacji Climatic, bo trochę się zakołowałem.

    W cenniku Fabii jest napisane: "Climatic - klimatyzacja manualna", w Polo dla porównania: "Klimatyzacja z regulacją manualną Climatic".

    W swoim słowniczku VW pisze o Climatiku już jako o klimie półautomatycznej: http://www.volkswagen.pl/leksykon/424/<!-- m -->

    U mnie w Fabii (rocznik 2012) panel wygląda tak (przepraszam za zdjęcie, nie mogłem znaleźć lepszego w internecie):
    [img]http://ipocars.com/imgs/a/g/r/k/w/skoda__fabia_1_2_12v_climatic__rcd__nsw_top_award_2011_13_lgw.jpg[/img]

    W Fabii z 2008, czyli sprzed liftu jest napis Climatic, oznaczenia temperatury przy pokrętle oraz jakiś czujnik, którego teraz nie ma.
    [img]http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C25/27/43/C25274356_7.jpg[/img]

    Czym w teorii różni się klimatyzacja manualna od półautomatycznej - wiem. Ale jak sprawdzić która jest zamontowana?
    I czy padłem ofiarą marketingu Skody czy po prostu zniknął napis, a działanie pozostało?

  • [quote="djcargo"]jak sprawdzić która jest zamontowana? [/quote]
    widać to po oznaczeniach temp. przy pokrętle.
    [quote="djcargo"] czy padłem ofiarą marketingu Skody[/quote]
    nie tylko Ty 🙂 <!-- s:) -->

    generalnie - teraz Climatic to zwykła ręczna klima.

    na OCP już znaleźli rozwiązanie problemu - wymiana panelu z gałkami na "odpowiedni" oraz dołożenie 2 czujników temp. w kratkach oraz wylocie na nogi.

  • ile kosztuje założenie klimy ? mam wersję comfort jak to coś pomoże,auto zostaje na dłużej więc myślę żeby jeszcze z mechaniki klimę dołożyć

  • [quote="ushu"]ile kosztuje założenie klimy ?[/quote]

    [b]Wojtas[/b] zakładał i płacił coś 2600 jak pamiętam.