Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 142277 Wyświetlenia
  • U mnie sprawa zdiagnozowana, niekoniecznie pomyślnie... maglownica do regeneracji 😕 <!-- s:/ -->

  • Regenerowane maglownice zazwyczaj nie chodzą długo. Przyczyna może być pompa od wspomagania, czujnik skrętu lub sama maglownica, uszkodzona wiazka poza tym może być akumulator na wykończeniu jak ktoś wcześniej wspomniał. Pozdrawiam

  • Obawiam się że na nową w tej chwili po prostu mnie nie stać 😕 <!-- s:/ -->

  • Panowie... nie wiem co sie stało... pewnego dnia odpalałem Fabke na popych(słaby akumulator... jak odpaliła to nie było wspomagania:o... z tego co kojarze to jest tam popma TRW... mam tylko nadzieje ze pompa wspomagania nie jest powodem usterki... Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to prosze pisac... z góry dziekuje za pomoc... pozdrawiam...

  • A jak odpaliłeś na popych to po minucie nie zgasła sama ?? oczywiście na zapalonym silniku

  • Jeżeli bateria jest słaba to jednym z jej objawów jest właśnie zanik wspomagania z prostej przyczyny jest ono elektro-hydrauliczne.

  • Witam jest to mój nowy samochód nigdy wcześniej nie miałem skody dlatego chciałem zapytać poprawność działania układu wspomagania kierownicy
    przy jeździe wszystko ok pracuje lekko a w czasie hamowania i skręcania zaczyna sie ,
    dziwne zachowania ponieważ za ciężko chodzi tak jak by wcale nie było dziwne skoki albo jest i nagle znów niema A na 😕 postoju jak lekko kierownica skręcam to chodzi lekko jak chce szybciej skręcić to znów się pojawia ten problem "wyłączenia" 😕 <!-- s:/ -->

  • Jak dobrze pamiętam jest pompa dwusekcyjna - juz się kończy. Trzeba dać do regeneracji. I to jak najszybciej. Za jakiś czas może całkowicie odmówić posłuszeństwa i będzie autko bez wspomagania....baaa...będzie tak jakbys miał kręcić przy wyłączonym silniku.

    Sprawdź też czy nie ma wycieku i czy jest dobry poziom płynu w zbiorniczku.

  • .[quote]Sprawdź też czy nie ma wycieku i czy jest dobry poziom płynu w zbiorniczku.[/quote]

    • trzeba wyciągnąć akumulator razem z obudową. jesli nie ma płynu tzn. że przekładnia się rozciekła i objawy są podobne do opisywanych przez Ciebie.
      przekładnie lepiej dać swoją do regeneracji niż kupować "zregenerowaną".
  • No właśnie, czy każdy mechanik byłby w stanie taką regenerację przeprowadzić?
    Mam podobne objawy, tzn. czasami podczas jazdy zaczynają falować światła i słychać wspomaganie i często to wspomaganie po jakimś czasie "zanika" a do większych miast troszkę mam i jest to trochę kłopotliwe.

  • przekładnia wspomagana to nic innego jak siłownik hydrauliczny dwustronnego działania.
    teoretycznie każdy może ją naprawić poprzez wymiane wszystkich uszczelnień, ale po takiej naprawie długo ona nie podziała.
    Specjalizujące się w tym firmy robią jeszcze próby szczelności a co niektórzy dają 1 lub 2 lata gwarancji na taką naprawę.
    czasem okazuje się że elementy pracujące wewnątrz korpusu nadają się do szlifu lub napawania - to "wychodzi" po rozebraniu przekładni.
    pozdr.

  • Dzieki za podpowiedzi 🙂 <!-- s:) --> a czy ktos moze wiedziec ile kosztuje taka regenaracja pompy wspomagania?

  • witam mam problem ze wspomaganiem, zaswiecila sie kontrolka od wspomagania oraz jest calkowity brak wspomagania. Czy ktos wie o co moze chodzic. Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Pozdrawiam

  • Możliwe że czujnik skrętu. Najlepiej jakbyś z czytał błędy to by łatwiej było znaleźć usterkę.

  • No i w końcu znalazłem winowajcę moich kłopotów ze wspomaganiem.
    Skończyło się niestety na wymianie pompy 😕 <!-- s:/ -->
    1300zł pompa TRW z 24 mies. gwarancją, 200zł wymiana w ASO + płyn do wspomagania

  • Witam

    Jestem po wymianie czujnika skrętu i wreszcie odzyskałem wspomaganie. Vagiem ustawiłem siłę na max, co w warunkach miejskich bardzo mi odpowiada. Pompa na jałowych obrotach ma ok 2000-2500rpm, a przy kręceniu skacze do 3800. Czy może to wpłynąć na jej żywotność? Kodowanie wspomagania ustawiłem na 00160, a standardowo było 00110 (najsłabsze wspomaganie). Jakieś doświadczenia i porady w tej kwestii?

    Pozdr

  • Widzę, że czujnik hula jak trzeba:). Co do ustawień wspomagania, to możesz być pewien, że skraca się żywotność pompy. Pytanie tylko o ile. Trzeba byłoby policzyć. Pozdrawiam.

  • ja u siebie tez ustawilem sile max... tak juz z pol roku smigam.... zaczelo mi przeszkadzac tak silne wspomaganie. Musze je zmniejszyc, bo jak wsiadam do innych aut ze wspomaganiem to mam wrazenie, ze nie maja wspomagania 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam!

    Mam problem taki iż jak wkładam kluczyk do stacyjki to czekam aż sie świece nagrzeja i wtym czasie wszystkie kontrolki sie swieca gdy sie nagrzeje wtedy wszystko gaśnie zawsze przynajmniej tak było od dwóch dni mam tak ze kontrolka od wspomagania nie gasnie i pali sie dopoki nie uruchomie silnika.
    Moja fabia to 1.9 tdi 101 KM 2000 rok .
    Wiem że pompa od wspomagania w tych autkach to jest notoryczny i normalny problem, moje pytanie brzmi czy to sa poczatki padniecia pompy wspomagania czy tez brakuje płynu do wspomagania i czy wie ktos moze jak dojsc do zbiorniczka od wspomagania wiem ze jest ona pod bateira ale co i jak trzeba zdemontowac zeby tam wejsc to nie wiem.
    Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

  • [quote="michal0026"]od dwóch dni mam tak ze kontrolka od wspomagania nie gasnie i pali sie dopoki nie uruchomie silnika. [/quote]
    jesteś pewny że wcześniej było inaczej?

    ja tak miałem w mojej poprzedniej fabii SDI z 2000r. że kontrolka wspomagania gasła dopiero pod odpaleniu, (czy też w momencie odpalania, jak kto woli) i wszystko było ok

    moim zdaniem tak ma być i nic sie nie dzieje