Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 152775 Wyświetlenia
  • Kabel OBD2 z interfejsem OP-COM da radę w VW? Bo ja kompletnie nie ogarniam jak to powinno działać i czy w ogóle 🙂 <!-- s:) -->

  • Kabelek OP-COM pasuje do Opla/Vauxhalla/Saaba. Do skody masz kable z serii VAG.

  • Jak dokonac adaptacji przepustnicy za pomoca programu VAG 4.9. Zaopatrzylem sie w program i kabel takze mam juz komunikacje z fabia. Moze ktos ma instrukcje do tego programu :?: <!-- s:?: -->

  • Cześć

    Instrukcja postępowania wygląda następująco:

    Adaptacja przepustnicy w silnikach VAG
    Poniżej opisano sposób przeprowadzenia adaptacji nastawnika przepustnicy. Procedura dotyczy
    wielu pojazdów VW/AUDI/SEAT/SKODA wyposażonych zarówno w przepustnicę typu Drive-By-Wire
    (sterowaną całkowicie elektrycznie) jak też posiadających przepustnicę sterowaną za pomocą
    tradycyjnej linki połączonej z pedałem gazu. W tym ostatnim przypadku (gdzie między pedałem gazu i
    przepustnicą jest linka), adaptacja przepustnicy może być przeprowadzona pod warunkiem, że pojazd
    nie jest wyposażony w zawór regulacji biegu jałowego (ISV). Pojazdy wyposażone w ten zawór nie
    posiadają elektrycznych silniczków sterujących pracą przepustnicy.
    Z informacji bardziej oczywistych: silniki TDI nie posiadają nawet przepustnicy
    Oto wybrane przykłady sytuacji, po których powinno się przeprowadzić omawianą tu procedurę:
    -> Akumulator pojazdu został odłączony, ponownie podłączony lub się rozładował.
    -> Sterownik silnika został wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie zainstalowany.
    -> Zespół przepustnicy został przeczyszczony, wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie
    zainstalowany.
    -> Pedał przyśpieszenia został wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie zainstalowany.
    Aby prawidłowo przeprowadzić procedurę adaptacji przepustnicy, muszą zostać spełnione
    następujące warunki:
    -> Brak błędów a pamięci sterownika silnika.
    -> Napięcie akumulatora przynajmniej 11.5 V
    -> Przepustnica w pozycji: "Bieg jałowy" (noga z gazu).
    -> Przepustnica czysta!
    -> Wyłączone urządzenia elektryczne pobierające dużą ilość energii elektrycznej (ogrzewanie szyb,
    foteli, klimatyzacja, oświetlenie zewnętrzne)
    -> Temperatura płynu chłodzącego pomiędzy 5 a 95&ordm;C
    PROCEDURA ADAPTACJI PRZEPUSTNICY W POJAZDACH Z TRADYCYJNĄ LINKĄ GAZU(ale bez zaworu
    regulacji biegu jałowego):
    Zapłon włączony, silnik nie pracuje!
    [Wybór]
    [01 - Silnik]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "098" (lub grupę "001" w niektórych pojazdach wyposażonych w sterowniki SIMOS
    i Marelli np. silniki ADY i AEE).
    [Idź!]
    [Przełącz na Nastawy - 04]
    Po przełączaniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
    "Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i
    zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
    System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można
    ponownie przełączyć na :
    [Bloki pomiarowe - 08]
    ...i gotowe.
    PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE
    MOŻE BYĆ URUCHOMIONY.


    PROCEDURA ADAPTACJI PRZEPUSTNICY W POJAZDACH Z PRZEPUSTNICĄ DBW(Sprawdź czy
    komunikacja z silnikiem jest realizowana przez protokół KWP-1281 - informacja widoczna w lewym,
    górnym rogu ekranu "Odczyt z sterownika"). Niektóre przykłady pojazdów, w których sterownik
    silnika wykorzystuje KWP-1281 ( rok prod. 2000 + 😞 Golf / GTi / Bora / Jetta / Nowy Beetle / Audi TT
    1.8 T
    Zapłon włączony, silnik nie pracuje!
    [Wybór]
    [01 - Silnik]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "060".
    [Idź!]
    [Przełącz na Nastawy - 04]
    Po przełączaniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
    "Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i
    zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
    System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można
    ponownie przełączyć na :
    [Bloki pomiarowe - 08]
    ...i gotowe.
    PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE
    MOŻE BYĆ URUCHOMIONY.


    PROCEDURA ADAPTACJI PRZEPUSTNICY W POJAZDACH Z PRZEPUSTNICĄ DBW (protokół KWP-
    2000)(Sprawdź czy komunikacja z silnikiem jest realizowana przez protokół KWP-2000 - informacja
    widoczna w lewym, górnym rogu ekranu "Odczyt z sterownika"). Niektóre przykłady pojazdów, w
    których sterownik silnika wykorzystuje KWP-2000 ( rok prod. 2002 + 😞 / A4 / Passat / Touareg.
    Zapłon włączony, silnik nie pracuje!
    [Wybór]
    [01 - Silnik]
    [Nastawy podst. - 04]
    Wybierz grupę "060".
    [Idź!]
    Na górze ekranu powinna pojawić się informacja: Nastawy podstawowe: OFF. Kliknij przycisk:
    [ON/OFF/Dalej]
    Powinien pojawić się komunikat: Nastawy podstawowe: ON.
    Po przełączaniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
    "Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i
    zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
    System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym ponownie
    kliknąć:
    [ON/OFF/Dalej] wyłączając w ten sposób Nastawy podstawowe.
    Na górze ekranu powinna pojawić się informacja: Nastawy podstawowe: OFF
    [Gotowe, powrót]
    PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE
    MOŻE BYĆ URUCHOMIONY.

    Pozdrawiam Michał

  • dzieki 🙂 <!-- s:) -->

  • Czyli [url=http://moto.allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i1596664038.html]TYM VAG"iem[/url] zdziałam cos w mojej fabce? czy lepiej wydać trochę więcej na coś lepszego?

  • [b]zdono[/b], do prostej diagnostyki - zczytania błędów i ich skasowania to wystarczy.

  • Ja kupiłem na allegro kabelek ODB II, który miał współpracowac z każdym oprogramowaniem. Oczywiście z każdym, oprócz windows 7 64-bitowy - czyli taki jaki ja posiadam. Kabel chętnie komuś oddam. Bo komputera przeinstalować nie zamierzam.

  • [quote="pexeso"]Ja kupiłem na allegro kabelek ODB II, który miał współpracowac z każdym oprogramowaniem. Oczywiście z każdym, oprócz windows 7 64-bitowy - czyli taki jaki ja posiadam. Kabel chętnie komuś oddam. Bo komputera przeinstalować nie zamierzam.[/quote]
    ja tez mam Windows 7 64-bitowy.. ale na aukcjach piszą ze jest kompatybilny...

  • [quote="zdono"]ja tez mam Windows 7 64-bitowy.. ale na aukcjach piszą ze jest kompatybilny...[/quote]

    Dokładnie. I ja się zfrajerowałem, bo dałem pozytywny komentarz sprzedawcy, zanim sprawdziłem czy działa. Potem, sprzedawca obiecał, że prześle mi poprawne oprogramowanie i na tym się skończyło.

  • [quote="pexeso"][quote="zdono"]ja tez mam Windows 7 64-bitowy.. ale na aukcjach piszą ze jest kompatybilny...[/quote]

    Dokładnie. I ja się zfrajerowałem, bo dałem pozytywny komentarz sprzedawcy, zanim sprawdziłem czy działa. Potem, sprzedawca obiecał, że prześle mi poprawne oprogramowanie i na tym się skończyło.[/quote]
    to nie dobrze.. 😞 <!-- s:( -->

  • Z 64bitowym systemem są ogólnie jeśli chodzi o jakiekolwiek interfejsy diagnostyczne problemy bo 64bity to komputerowo ujmując nieco inne adresowanie urządzeń i inna organizacja (bardziej restrykcyjna) dostępu do urządzeń i niestety jeśli chodzi o soft diagnostyczny to nieoceniony okazuje się Windows XP...

  • http://www.viaken.pl/<!-- m --> - podaj, do jakiego samochodu (koniecznie rocznik), dobiorą, działać będzie.

  • ja kupilem kabel na stronie ktora zapodal [b]zlloty[/b] .. kupilem polskiej produkcji za 79 zeta i dziala z 3ma roznymi VAGami .. system vista

  • [quote="wolfmark"]Co myślicie o tym :

    http://allegro.pl/kabel-interfejs-vag-vw-audi-seat-skoda-program-pl-i1595988252.html<!-- m -->[/quote]

    Zwróć uwagę, że napisane na aukcji jest: "Działa na Windows 98 2000 XP Vista 7(wersja 32bit lub 64 z dodatkiem windows xp mode)". Ja kupiłem identyczny kabelek i na 64-bitowym nie działa. A bawienie się w wgrywanie xp mode to zbytek czasu.

    Cokolwiek, jesli masz w laptopie system inny niż windows 7 - to kupuj 🙂

  • Witam

    Chciałbym abyście mi pomogli co nie co z VAG'iem. Używam VAG'a 208 PL.
    Chciałbym się dowiedzieć czy mam moduł komfort w samochodzie ale, gdy próbuje połączyć się za pomocom kompa z Układem Komfortu to wyskakuje mi komunikat, że nie może się z nim połączyć.

    Zamieszczam tu screeny jakie udało mi się zrobić, gdy byłem podłączony do samochodu:
    [img]http://i787.photobucket.com/albums/yy155/Zyziu195/Fabia/Screen_5.jpg[/img]
    [img]http://i787.photobucket.com/albums/yy155/Zyziu195/Fabia/Screen_4.jpg[/img]
    [img]http://i787.photobucket.com/albums/yy155/Zyziu195/Fabia/Screen_3.jpg[/img]
    [img]http://i787.photobucket.com/albums/yy155/Zyziu195/Fabia/Screen_2.jpg[/img]
    [img]http://i787.photobucket.com/albums/yy155/Zyziu195/Fabia/Screen_1.jpg[/img]

    Z góry dziękuję za pomoc.

  • Padł już komuś kiedyś sterownik w fabii 1,4 16V 75 km ? Auto jeździe może nie całkiem jak powinno , jest troszkę przymulone ale jak się depnie to idzie . Na zimnym silniku mam taki objaw , że podczas przyśpieszania czuje cykliczne że tak się wyrażę przymulanie jak nacisnę mocniej na gaz to się trochę zmniejszają . Silnik na wolnych obrotach pracuje nawet równo ale podczas jazdy coś jest nie tak . Miałem kilka razy błąd 16825 czyli błędny przepływ par paliwa . Miałem wymieniany 3 razy zaworek par paliwa ten na nadkolu i później dostałem diagnozę w byłym serwisie skody , że to nie zaworek i namiar na elektronika samochodowego . Elektronik zdiagnozował , że to sterownik silnika ( ja mam magneti mareli ) dlaczego stwierdził , że sterownik bo odpiął podczas pracy silnika wężyk podciśnienia z tegoż zaworka i autko zaczeło falować obrotami ale check się nie pojawił , odpiął kable z tego zaworka podczas pracy silnika i dalej checka nie było . Powiedział , że dla niego to sterownik silnika i koszt 700 zł . A ja na to , że wymieniam ale jak to nie będzie to to za sterownik nie zapłacę a on na to że już nie jest taki pewien ( oczywiście było to ubrane w słówka ) . :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> Spalanie w normie nie narzekam dynamika mogła by być lepsza ale musiałbym się przejechać inną fabią dla porównania . Macie jakieś pomysły co to może być ?

  • To może być kwestia kabla. Jaki masz?