Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85562 Wyświetlenia
  • Witam,
    Kiedyś na forum było sporo postów odnośnie problemów z zamarzającymi zamkami w Fabce. Za jakiś czas pewnie problem znowu sie pojawi ale ja mam pytanie troche z innej beczki choć wynika właśnie z tej przyczyny. Mam oryginalnie - fabrycznie montowany centralny i alarm z piloltem w kluczyku. Czy ktoś wie jak zaryglować taka Fabkę bez uzbrajania alarmu ? ? ? ?
    Liczę na pomysłowość i wiedzę Kolegów.

    Pozdrawiam wszystkich


    Marcin

  • Zeby zaryglowac auto bez uzbrajania auta to tylko kluczykiem w zamku. Z pilota sie nie da.
    Choc nie wiem kiedys cos slyszalem ale nie jestem pewien. Mianowicie jak klikniesz na pilocie zamknij raz to ci zaryglowuje i uzbraja, natomiast jak drugi raz wcisniesz zamknij to chyba wylacza alarm. Ale musialbys sprawdzic ta wiadomosc bo nie jestem pewien czy to tak bylo

  • Pierwsze słyszę by zamki zamarzały :roll: , mam jedną z pierwszych fabek i wszystkie możliwe zimy już są za nią, ale zamki nigdy mi nie zamarzły. U mnie centralny był fabryczny, a alarm dokładałem i jedyna możliwość zaryglowania bez użycia alarmu to kluczykiem w zamku. Natomiast takiej funkcji jak [b]Zygus[/b] pisze z pilotem u mnie nie ma 😢 .

  • [quote="MirekS"]Natomiast takiej funkcji jak [b]Zygus[/b] pisze z pilotem u mnie nie ma 😢 .[/quote]

    ja tez nie wiem czy jest taka opcja, gdzies kiedys obilo mi sie to o uszy, ale nie sprawdzalem tego. byc moze jest taka opcja, a moze jej wogole nie ma.

  • [quote="MirekS"]Pierwsze słyszę by zamki zamarzały.[/quote]

    Rzeczywiście źle się wyraziłem. Nie zamki tylko czujniki alarmu zamontowane w zamkach czy gdzieś tam. Moja Fabka jest z 2002 roku i w serwisie mówili że one tak już mają. Nie wiem czemu???
    Jak pytałem też o możliwość ryglowania bez włączania alarmu to powiedzieli też że takiej możliwości nie ma, ale przecież nie ma ludzi wszystko wiedzących - zwłaszcza w serwisie:-)
    Może ktoś z Was też to przechodził?

    A z tym dwukrotnym naciskaniem kluczyka to raczej nie wchodzi w grę (jak pamiętam próbowałem tego ale nie działało). Ale było to ostatniej zimy więc jeszcze sprawdzę.
    A przy zamykaniu kluczykiem też nie działa. Automatycznie włącza alarm.

    A z innej beczki. Jak zacytować post żeby pokazał się ładnie w rameczce:-) ?

    [color=red]Miales wylaczone BBCode dlatego nie zacytowalo ci.[/color]

  • ja mam 2 przyciski .. jedym uzbrajam alarm i domykaja sie szyby, drugi sluzy tylko do centralnego... jesli chodzi o zamykanie kluczykiem to nie mam z tym problemu, zamykam i alarm sie nie uzbraja

  • Czy zna ktoś adresy jakiś szrotów w okolicy warszawy lub łodzi? Potrzebuję kupić zamek do prawych drzwi.

  • Mam problem ze stykiem w drzwiach, przez co alarm mi sie uzbraja przy otwartych drzewiach i zamyka sie centralny, swiatla zostawiam czasami wlaczone na parkingu bo kurde brzeczeki mi tez nie dziala no i swiatelko mi gasnie w aucie gdy tez mam otwarte drzwi. wszystko przez ten jakis styk czy guziczek w drzwiach. nie wiecie czy da sie to naprawic samemu? czy musze jechac do serwisu 😞 bo tam sobie policza a to pewnie jakas pierdola bedzie.

  • Podejrzewam, że masz uszkodzony zamek w drzwiach, a dokładnie tą część elektryczną jest ona wymienialna.

  • Dzieki [b]Miruś[/b] za rade do zamka sie jeszcze nie dobierałem bo nawet nie wiem jak, ale jak bedzie okazja to zobacze. Moze to wina własnie tej czesci elektrycznej w zamku. Znajac Ciebie to pewnie masz racje 😄

  • HEJ !
    Nie wiem jak to zrobić, jestem raczkujący jeżeli chodzi o majsterkowanie w Fabci...

    Ja na szczęście mam podobny problem tylko z drzwiami przednimi, od strony kierowcy - swoje drzwi zamykam na klucz an pozostałe na pilota.
    Nie wiem jak sie do tego nawet zabrać!
    Tapicerka to nie problem co dalej?????
    Podobnie chyba jak T~Y!
    Ja czekam na przegląd roczny pod koniec czerwca planuję, cghyba , że moż mi ktoś powie jak to zrobić. :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Mam problem z odlaczeniem kostki od zamka centralnego w drzwiach kierowcy.
    Musze zmienic podnosnik do szyby, ale nie moge bo mi przeszkadza kabel, ktory przechodzi przez ten podnosnik. Moze ktos mi jakos pomoc?

  • Chodzi Ci o kostkę w słupku? Czy w środku drzwi?

  • chodzi o kostke przy zamku.
    pojechalem z tym do aso bo nie chcialem polamac tego... koles szybko w sumie to wyjal - polamal... zobaczylem to dopiero pod domem .... cholerne aso...

  • Nie widziałem tej kostki, ale przyglądnij się czy nie ma tam otworu z plastikiem w środku który należy przesunąć jakieś 3 mm, przynajmniej jest tak w większości kostek jakie mamy w fabiach.

  • tak ja montowałem centrala z alarmem 🆗 <!-- s🆗 -->

    z tyłu nie ma problemu
    z przodem jest troche gimnastyki

    ja coś to namiary masz na dole :dobani:

  • Nowa Fabia i mam problemik (brak czasu podjechać do ASO). Chodzi o diodę centralnego zamka w drzwiach kierowcy przy kołku. Generalnie po zaryglowaniu powinna migać – sygnalizuje wówczas włączenie blokady zamków (nie mam autoalarmu) W moim przypadku po prawidłowym zaryglowaniu raz miga i jest ok, a za następnym otwarciem i zamknięciem przestaje i tak różnie. Czytałem instrukcje i wiem, że dwukrotne naciśnięcie przycisku ryglowania w ciągu 2 sek. powoduje wyłączenie blokady zamków i wówczas dioda nie miga niestety tego nie robiłem więc powinna migać po każdym zamknięciu auta. Sprawdzałem także zamknięcie drzwi i bagażnika i wszystko jest dobrze domknięte. Może ktoś miał coś podobnego?

  • [quote="Bogi"]...Przede wszystkim jaki masz pilot ? Składany kluczyk ?[/quote]

    Mam nie składany klucz z dwoma przyciskami jeden do otwierania drugi do zamykania.
    Wczoraj wieczorem zostawiając auto na parkingu dioda pulsowała, dziś rano przyjechałem do pracy też pulsowała wróciłem z pracy zostawiłem na parkingu zaryglowałem i nie pulsuje zawsze naciskam TAK SAMO świetna zabawa. Niestety w ASO elektryk dziś tylko do 15.oo co sie zna.

  • Witam

    Mam to samo, dioda od czasu do czasu "załacza sie" ale glownie "milczy" zakladam ze to kwestia jakis styków, moze samej diody. nie ma reguły kiedy sie wlaczy a kiedy nie. Bede z tym walczył jak bedzie troche cieplej. Czy ktos sie orientuje gdzie ta dioda jest podpieta "wsrodku" chodzi mi o podpiecie tej diody pod alarm ale nie za bardzo chce mi sie przepychac kabel przez drzwi

    Krzychu (TDI)

  • [quote="Bogi"]Jeszcze mi do głowy przychodzi czy przypadkiem to nie będzie wina zamka wewnętrznego drzwi a konkretnie mikrostyku. Możliwe że już dogorywa i niedługo się zepsuje.[/quote]

    Mh mam nowe autko z grudnia i zamek ma już dogorywać ???, ostatnio jednak dioda wiecej mruga więc jakby sie polepszyło. Dzieki za informacje.