Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85562 Wyświetlenia
  • norek ma racje tak to jest jak sie czyta posta tylko po lepkach 😞 przepraszam 🙂 z samego centralnego nie ma takiej opcji 🙂 teoretycznie 🙂 z centralki zamka idzie tylko impuls - wiec teoretycznie szlo by zrobic taki myk ze dajesz dodatkowy przekaznik na awaryjne podlaczasz ale nie bede sie o tym rozpisywal bo po pierwsze trzeba by duzo kombinowac 🙂 a po drugie lepiej, taniej, bezpieczniej, 🙂 i sprawniej bedzie ci jesli kupisz sobie dodatkowo alarm dedykowany pod swoj sentral 🙂 taki zestaw zamkniesz sie w cenie 90 zl 🙂 wiec mysle ze nie ma co kombinowac z przekaznikami itd 🙂 jakos przyzwyczailem sie ze centralny odrazu montuje sie z alarmem 🙂 inaczej sie poprostu nie oplaca finansowo i czasowo 2 razy wykonywac te same czynnosci 😄 <!-- s:D -->

  • a czy taki uniwersalny centralny montuje sie bez zadnych problemow?nie trzeba nic tam przerabiac albo dorabiac?podalbys jeszcze jezeli mozesz nazwe firmy i cene.i czy jest sterowany pilotem,bo ja alarmu nie mam i nie chce ale taki zamek bym se zamontowal.

  • montaz tego to nie jest zadna skomplikowana sprawa prosty schemat kilka przewodow plus minus raczej trudno sie pomylic jedyny problem mozesz miec przy dopasowywaniu ciegien w uniwersalnych sa zazwyczaj proste a w fabce potrzebne sa troszke powyginane 🙂 wiec moze ci to troche czasu zejsc ale to terz nie jest problem poszukaj na allegro i napewno znajdziesz dedykowane do naszych fabek 🙂 <!-- s:) --> wszystkie ciegna wtedy bedziesz mial odpowiednio uksztaltowane z pelnym opisem gdzie co jak pozdrawiam

  • Otwarcie fabii z zamka nie powoduje zgaśnięcia diody , alarm nadal jest uzbrojony , ciekawe jest że jak otworzę wtedy drzwi kierowcy to syrena nie wyje , przy kazdych innych drzwiach wyje , pilotem można otwierać bez problemu . Nie wiem czy to ma znaczenie ale sama wkładka zamka cięzko teraz chodzi a kiedyś było wszystko w porządku. Wie ktoś co to może być :mur: <!-- s:mur: -->

  • Jeśli alarm jest fabryczny, to działa on tak, że kluczykiem możesz otworzyć i masz jakiś czas (30 sek?) na to żeby włączyć stacyjkę - wtedy alarm się rozbraja.
    Przy innych drzwiach nie ma potrzeby dawać opóżnienia i wyje do razu.
    Pilot oczywiście rozwiązuje sprawę całkowicie w chwili odryglowania.
    Sprawdź czy tak będzie u Ciebie.

    Zakładając oczywiście że masz sprawną krańcówkę.

  • no o zamek, zwłaszcza jak masz pilota trzeba dbać, bo nieużywany poprostu skoroduje i wogóle przestanie się ruszać (wyczyść i przesmaruj, preparat 2 w 1 kosztuje ok 7pln), ale nie widze powodu, żeby to miało wpłynąć na autoalarm. Co do objawów o których piszesz, to rzuć poprostu okiem do instrukcji od alarmu, czy tak nie ma być (u mnie kluczykiem tylko rygluję drzwi, jak włącze alarm pilotem i otworzę poprostu drzwi kluczem to będzie wyć).

  • [quote="moi"], jak włącze alarm pilotem i otworzę poprostu drzwi kluczem to będzie wyć[/quote]
    No bo trzeba rozróżnić alarm fabryczny i montowany np. w ASO czy gdzie tam...

  • Tak jest to alarm fabryczny z tym opóżnianiem o 30 sekund syreny po otwarciu drzwi zamkiem

  • Tak jak w temacie. Założyłem nowy temat, bo nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytania w dotychczasowych postach. Mam centralny zamek nie oryginalny, lecz dedykowany do Fabii zamontowany przez ASO przed wydaniem samochodu z salonu, dobre 7 lat temu. Ostatnio coraz więcej używam autko i drażni mnie niezmiernie trafianie kluczykiem do dziurki, szczególnie jak jest ciemno. Z tego co wiem, wystarczy zakupić sterownik z pilotami, choćby na allegro i podłączyć do tego centralnego zamka i będzie działało. Jednak nie mam pojęcia jak to zrobić i gdzie wogóle powinienem szukać centralki? Elektryk ze mnie marny, ale jeśli nie będzie to takie skomplikowane to może sam sie podejmę... Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam

  • też mam zamiar kupić sobie taki dedykowany do fabi+sterownik.ale jak to podłączyć? może ktoś wie i by to opisał na zrób to sam?

  • witam, zamierzam podłączyć centralkę z pilotem do fabrycznego zamka i tu mam zagwostkę, czy zamek w fabii sterowany jest plusem (+) czy minusem (-) ?

  • A czy taki "uniwersalny" zestaw bedzie pasował do Fabii ?

    http://moto.allegro.pl/item305768196_alarm_dragon_central_zamek_4_2_drzwi_7_lat_gwaranc.html<!-- m -->

    "Fachowcy-sprzedawcy" twierdzą , że tak ale zawsze tak mówią.

    Może jakiś prawdziwy fachowiec się wypowie !

  • te siłowiniki ci wystarczą wiec spoko , do tyłu jak chcesz to polecam kupić org dół siłownik i zasilanie przez przekażnik ( sygnał z alarmu jest za słaby do otwerania - siłownika , może słuzyc tylko jako sterowanie przekażnikiem ) i chula jak ta lala :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • Zasilanie przez przekaźnik - czyli zasilanie z centralki ? ma przekaźnik wewnątrz czy trzeba dodatkowo dokupić ?
    Alarmu chyba nie będę montować - niech sobie leży może się kiedyś przyda jak już jest w komplecie. Kupiłbym sam centralny ale w tym zestawie podobają mi się piloty. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • jak kupisz sam centralny to tylko bedziesz miał 4 drzwi ,
    centralny nie ma osobnego sterowania na klape bagażnika
    jeżeli zamontujesz alarm to w tedy w centralce alarmu i na pilocie masz dodatkowo obwód
    do otwerania np bagażnika wystawiany jest na około 15 s + , który musisz podłaczyć do sterowania przekażnika , a przez przekażnik + z akumulatora na siłownik bagażnika i oczywiście do masy

  • też chętnie bym sobie założył centralny zamek.. kosztuje mniej więcej 100zł .. a u mnie chcą za założenie 500zł 😛 więc trochę bym zaoszczędził, ale się boje że coś popsuje 🙂 <!-- s:) -->

    chyba że ktoś ma jakiś dobry schemacik, i by mógł mi pomóc..

  • Witajcie

    Mój problem polega na świrowaniu przekaźnika z alarmu. Objawia się to w ten sposób że gdy otwieram drzwi pilotem centralny zamek głupieje cały czas zamyka się i otwiera na przemian gdy już ruszę przestaje ale co parę sekund odcina dopływ paliwa i szarpie autem. Słychać przy tym przełączanie przekaźnika. Sprawdzałem obydwa piloty i dzieję się to samo przy obu.
    Pytanie czy wymiana przekaźnika pomoże czy jest to związane z czymś innym?
    No i gdzie on może być schowany.

  • A lampka w kabinie reaguje na otwieranie i zamykanie drzwi?

  • Tak reaguje

  • Zapomniałem dodać że auto jest zagazowane od 3 tygodni. Chyba od tego czasu alarm głupieje. Wczoraj nie mogłem na gazie wrócić z pracy do domu tak szarpało autem. Po przełączeniu na benzynę problem znikł. Wieczorem wyciągnąłem bezpiecznik z instalacji gazowej bo mi alarm popiskiwał. Wydał mi się jakby trochę luźny (niedociśnięty) ale nie wiem na pewno bo było już ciemno. Po kilku godzinach musiałem pojechać jeszcze coś załatwić więc postanowiłem jeszcze raz sprawdzić czy na gazie pojedzie. Włożyłem bezpiecznik odpaliłem i o dziwo nic niepokojącego się nie działo. Dzisiaj rano też problemu nie było ale mimo wszystko dałem auto do sprawdzenia tam gdzie instalowali mi gaz. Jak sądzicie czy to była przyczyna niedociśniętego bezpiecznika a może coś podłączyli pod alarm i to robi się zwarcie gdzieś?