Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] TSI - Rozrząd

Temat utworzony · 518 Posty · 153486 Wyświetlenia
  • Witaj Tomuś...oczywiście, że jestem zadowolony bo inaczej być nie może...Ty masz nowy rozrząd bo starszy model auta gdzie rozrząd był wadliwy więc u Ciebie powinien być już spokój. Ja mam auto z 2012 r. więc mam nadzieję, że z wyeliminowanymi już usterkami 😉 <!-- s;) -->

  • Ostatnio coraz więcej słyszę o problemach z silnikami TSI, mam tu głównie na myśli rozrządy - chodzi o napinacz (podobno droga sprawa) oraz o czujniki doładowania turbiny.
    Czy ktoś ma jakieś niepokojące doświadczenia lub info w tym temacie :?: <!-- s:?: --> , prosiłbym o podzielenie się tym na forum, napewno to ułatwi podjęcie decyzji potencjalnym osobom o kupnie auta z taką jednostką napędową.
    Wiem jest już parę tematów dotyczących TSI, jednak chciałbym to jakoś zebrać do kupy i wszystkie główne problemy ująć tutaj w jednym wątku.

  • z mojej wiedzy - problem dotyczył silnika 1.4 TSI - tam było coś nie halo z napinaczem

  • No właśnie czytałem już w paru miejscach, że ich wytrzymałość sięga 30 - 40 tys. km, a ewentualna wymiana wraz z częścią w ASO to koszt 2 tys. zł

  • [quote="MirekS"]No właśnie czytałem już w paru miejscach, że ich wytrzymałość sięga 30 - 40 tys. km[/quote]
    no ale ten przebieg robisz jeszcze na gwarancji, "poprawione" elementy[b] chyba[/b] mają dłuższą żywotność - jak w przypadku fabiowego silnika HTP 😕 <!-- s:/ --> ale tego nie jestem w 100% pewny.

  • Witajcie.
    Z mojej wiedzy wynika że 1.2 TSI ma problem z rozrządem.
    Dużo wątków na temat 1.2 TSI jest na czeskim forum http://www.skodahome.cz<!-- m --> lub tu [url=http://forum.skodahome.cz/forum/236-motor-12-tsi-14-tsi/http://forum.skodahome.cz/forum/236-motor-12-tsi-14-tsi/]silniki 1.2 i 1.4 tsi[/url]

    W jednym z tematów jest odpowiedź z centrali skody w Czechach

  • [url=http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=44276&postdays=0&postorder=asc&start=0]Temat z OCP - silnik 1.4 TSI[/url]

    info z forum Skodovka :
    [quote] [b]DJ_TRANCE [/b]: silniki 1.2 TSI w szczególności kuleją niestety, ale to było do przewidzenia. NIedługo z CC700 zrobią 460 KM... kwestia czasu...[/quote]

  • W tej octawi napinacz to już chyba wogule nie pracuje, ostatnio słuchałem silnika golfa i taki hałas dochodził tylko na zimnym po około minucie cichł, masakra te TSI.

  • [b]TOMUŚ[/b], mogłbyś wkleić ten tekst z centrali Skody ? - nie moge się go doszukać ...
    [quote="TOMUŚ"]W jednym z tematów jest odpowiedź z centrali skody w Czechach[/quote]

  • Prosim Kapi 😄 <!-- s:D -->

    Děkuji za Váš email.
    K Vašemu dotazu Vám sděluji, že Váš vůz nespadá do dílenské servisní akce týkající se výměny rozvodového mechanismu motorů 1,2 TSI. U Vašeho vozu byl již montován motor s inovovaným rozvodovým mechanismem.

    S pozdravem

    Ing. Vladimír Kutnar, PST - Péče o zákazníka
    SKODA AUTO a.s., V. Klementa 869, 293 60 Mlada Boleslav, Czech Republic
    T +420 326 8 16100, F +420 326 8 16221, eF +420 326 8 46414
    <a href="mailto:Vladimir.Kutnar@skoda-auto.cz">Vladimir.Kutnar@skoda-auto.cz</a>, http://www.skoda-auto.com
    0

    Jeszcze jest tam gdzieś wypowiedź skody na słowacji. Nie wiem czy ktoś chce. 🙂

  • Silniki tsi są testowane na klientach. A jak coś wyjdzie po gwarancji to klient za to zapłaci. Przeważnie są to kwoty duże

  • Mam taki wrażenie że jak się na jedynce pociśnie dużo gazu na raz to wtedy wolnieje , a jak się ciśnie pomału to ładnie się zbiera

    Poza tym już mam problem z obrotami na zimnym silniku i pod średnim obciążeniem prądowy np. radio włączone.

  • :!: Uważajcie :!: <!-- s:!: -->
    Uważajcie drodzy użytkownicy i użytkowniczki silnika 1.2 tsi na:
    Problem z rozrządem.
    Skoda podobno użyła jakiś niskiej jakości rozrządu i teraz są problemy że on przeskoczy o jeden ząbek.

    Jak zwykle skoda nie za bardzo do tego. jedni piszą że wymieniają inni że nie 😕 . To wszystko zależy jakich serwis ma mechaników. Jak jest dobry mechanik któremu zależy na dobrym wizerunku firmy to wymieni, a inny to ... 😕 .

    Źródło http://www.skodahome.cz ; dział silniki 1.2/1.4 TSI

  • Nawet z tłumaczem nie da się tego czytać. Napisz w skrócie o co tam chodzi i jakie największe przebiegi maja 1.2 TSI. Ja nie mogę narzekać (przebieg 7500km - tak, wiem to dopiero "dotarcie"), gdyby nie ten metaliczny dźwięk szczególnie przy zimnym silniku, to byłby zadowolony w 100%.

  • A tłumaczenie poprawne tłumaczenie to:
    Na Państwa życzenie informujemy , że Państwa wóz jest poza akcją serwisową (wymianą rozrządu). Wasz wóz jest wyposażony w ulepszony (bez wad) rozrząd.

    Dotyczy to silnika 1.2 TSI.

    Tłumacz google nie jest najlepszy. Lepiej jest poświęcić mnóstwo czasu wolnego i wziąć duży słownik czesko-polski i jechać z koksem 🙂 <!-- s:) -->

    W dziale silniki 1.2 TSI chodzi o to że skoda montowała niskiej jakości rozrządy. Poza tym ludzie tam piszą o falowaniu obrotów oraz o padaniu turbosprężarki.

    Rozrządy padały od 11500 km , 15000 km w zależności jak się jeździ i na jaki się egzemplarz trafi.

  • W moim TSI na razie blisko 20tys i wszystko gra, żadnych metalicznych dźwięków i szarpań.

  • znalazłem "coś" w niezrozumiałym języku dla mnie 😕 <!-- s:/ -->
    [url=http://vwts.ru/forum/176433.html]> KLIK <[/url] wygląda ciekawie .... 1,2 TSI 77kW

  • Kapi, to ruskie forum 😛 <!-- s:P -->

    co się dało to odpaliłem google tłumacz i wyszły mi takie hieroglify tłumaczone (tj. I post tego tematu 😉 😞

    [quote]"Silnik 1,2 TSI silnik 77kW zastępuje 1,6 75 kW."
    Moja znajomość z tym silnikiem nie zacząć od wymiany oleju i iskra, jak zwykle, ale z tłokiem wymiany. Podczas montażu silnika produkowanego mały fotoreportaż.
    silnik 1.2 przebieg TSI 18000 Powód -. bez kompresji w trzecim cylindrze tłok Trzeci cylinder tłoki Nowy blok Instalacja tłoki w bloku skrzyni korbowej korek wału korbowego (wykonane przez tokarza na oryginalnej próbki) napęd pompy oleju uszczelka głowicy blok z jednostkami montażu obudowy termostatu do głowicy filtra oleju obudowa turbosprężarki kolektora dolotowego i przepustnicy cam łóżko pompa paliwa i cewki wysokiego napięcia otwór w dnie cam pod szablonem, który nie byłem w zespole. Gdyby na zamówienie. rozrządu napinacz łańcucha rozrządu sieci sklepów obuwniczych smoczka Arbor pod wał korbowy uszczelnienie osłony przedniej części silnika fazy procesu dostosowawczego jest bardzo prosta. Wału korbowego i wałka rozrządu utknęły w martwym punkcie łańcucha rozrządu jest rozciągnięta, możemy tylko dokręcić śrubę na wałku rozrządu koła. pokrywy rozrządu I jeszcze zrobić zdjęcie pokrywy silnika, ale zapomniałem. To był bardzo zajęty untwisting chippy śruby samo pokrycie. Śruby ze stopu aluminium i ponownego wykorzystania przerwy.[/quote]

    Może coś pomoże 🙂 i sądzę, że zrozumiecie, o co tutaj się konkretniej rozchodzi :]

  • 1.2 tsi 85KM z października 2010, przebieg 8000 km, póki co żadnych problemów z silnikiem.

  • Przy 1.2 TSI występował problem z łańcuchem rozrządu. Z tego co można wyczytać w necie to sprawę naprawili, także teraz nic tylko brać TSI (bo tańsze i szybsze 😉