Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] TSI - Rozrząd

Temat utworzony · 518 Posty · 153586 Wyświetlenia
  • Marcio > Od Śliwki jak najdalej 😄 bo jak sam widzisz to tam walki kręcą 🙂 Polityka u Śliwki od wielu lat się nie zmieniła 😄 <!-- s:D -->

    Jedź z tym gdzieś indziej . Serwisów skody czy Vw mamy pod dostatkiem 🙂

  • W sumie nie jest groźny diabeł jak go malują. Ja też jestem po wymianie rozrządu i na razie jest spokój.
    Moim zdaniem jest lepiej mieć 1.2TSI i wiedzieć o jego wadach .

  • Witajcie!

    Piszę do Was po raz pierwszy, ale jak mam nadzieję nie ostatni 😉 <!-- s;) -->
    Jeżdżę Fabką II 1.2tsi z 2010r (model na 2010) - bez gwarancji (jestem drugim właścicielem, a pierwszy zaniedbał sprawę)
    Mam problem z serwisem... od paru dni silnik przy odpaleniu głośno mi chodzi. Najpierw myślałem że to z powodu niskich temperatur, ale zaniepokojony podjechałem do autoryzowanego serwisu...

    w odpowiedzi dowiedziałem się, że:

    1. łańcuch rozrządu się wydłużył... wymiana to 1450zł (zestaw naprawczy łańcucha rozrządu + robocizna)
    2. luźne przewody paliwowe (60zł)

    Zadzwoniłem po wizycie do swojego mechanika z zapytaniem o cenę u niego... w odpowiedzi usłyszałem, że jest na to akcja serwisowa, bo sprawa była głośna jakiś czas temu. hmm, poczytałem trochę na internecie i znalazłem...

    1. rozrząd to TPI 15D8

    Przechodząc do pytania... zadzwoniłem do skody, powołując się na tą akcję, ale oni po numerach nadwozia stwierdzili, że nie ma zlecenia na nic innego jak tylko na TPI 24W6, co już przeszedłem (podkładki w sprężarce).

    Czy wiecie co można zrobić jeszcze? do kogo się zwrócić o przeprowadzenie, bądź o wysłanie zlecenia na powyższą akcję? czy istnieje możliwość przeskoczenia tego problemu bez zlecenia?

  • Witam.
    Powiem tak - jest ciężko 😞 <!-- s:( -->
    Jedynie co mi przychodzi, to musisz napisać do centrali skody w Mlada Boleslav w Czechach. Wiadomość musi być napisana najlepiej po czesku, bo po angielsku różnie może być.
    Napisz jaki region lub województwo lub miasto reprezentujesz to może będę w stanie Ci pomóc - nakierować na odpowiednie aso.
    Sam też miałem problem z rozrządem ale mi na gwarancji naprawili. Problem tkwi w tym że Skoda oficjalnie nie ogłosiła że jest akcja serwisowa tylko jak komuś się rozrząd zepsuje to mu zrobią.

  • Czy serwisowałeś auto w innym serwisie-warsztacie?Aby uznano gwarancję auto nie musi być serwisowane w ASO, ale jest jeden warunek - wypełniona książka serwisowa z pieczątką choćby innego warsztatu.Ważne jest aby udokumentować regularność przeglądów.Ja miałem problem z lakierem i dlatego że prowadzę książkę serwisową w warsztacie nie należącym do sieci, ale pilnuję wpisów to auto zostało naprawione bez zająknięcia.

  • Możesz spróbować listownie w centrali Skoda Polska w Poznaniu. Poza tym odwiedził bym inne aso, tak dla zasady.

  • Nie wiem na ile info na temat jakichkolwiek zmian VW w silnikach TSI są prawdziwe (oprócz obecnej podmianki na pasek) , ale ktoś pisał na forum czeskim o łańcuchu, napinaczu i kole zębatym. O dwóch poprzednich dużo było, ale o tym 3 elemencie nikt tutaj nie wspominał. Może ktoś potwierdzić? Podobno od listopada to wymieniają...

  • Łańcuch z napinaczem wymieniają cały czas, a koło zębate :?: to nie wiem 😕 <!-- s:/ -->

  • U mnie wymienili rozrząd przy 11 tys , przejechałem 9 tys i sytuacja się powtarza. Znowu hałas przy rozruchu.Masakra 😞 <!-- s:( --> . Ciekawe co teraz powie ASO?

  • Aso ci nic nie powie tylko musi to zrobić. Bo zapewne masz gwarancje 🙂 <!-- s:) --> . Mi już po paru tysiącach jakoś dziwnie ten rozrząd się zachowuje. Słychać takie odgłosy jakby zawory czy popychacze dzwoniły tylko na zimnym silniku. Potem jest cicho. Także nie wiem co robić bo za niedługo kończy mi się gwarancja.

  • MarcinTSI z którego roku samochód?

    Tomuś czytałem, że przy tych dźwiękach na zimnym silniku i po 50k km robili. Ale jak dzwoni i gwarancja to tylko Aso 😕 <!-- s:/ --> imo.

    Też czasem wsłuchuję się w silnik na zimnym i nie wiem czy lekki dźwięk chyba łańcucha jest normalny (1500km). Kumpel powiedział, że jak na łańcuch to i tak cicho i że to na pewno dlatego, że nowy.
    Podobno ma/może być głośniej, a on i tak by się nie przejmował, bo to norma... Może jakieś przewrażliwienie? Nie wiem już.

  • Ja wam powiem, że u mnie 21tys stukło i też się zastanawiam czy jest jakiś metaliczny dźwięk na zimnym czy nie. Żona mnie opierdziela, że jestem przewrażliwiony 😄 <!-- s:D -->. Gwarancja mi się miesiąc temu skończyła i niby w ASO rozrząd na przeglądzie przejrzeli ale wg nich wszystko jest ok dlatego nic nie ruszali przy nim ale ja bym im tam do końca nie wierzył z tym dokładnym przejrzeniem dlatego też pożyjemy zobaczymy co będzie dalej.

  • Autko jest z kwietnia 2011. Wykupiłem dodatkową gwarancje więc ich pomęczę. Umówiłem się na środę na diagnostykę. Tego dzwięku nie można przegapić,to tak brzmi jakby się młockarnie uruchomiło. 2,3 sekundy rzężenia i nastaje cisza. Mało to przyjemne 😞 <!-- s:( -->

  • To ten dźwięk potem całkowicie ustaje?

    Jestem ciekaw jak chodzi taki już powiedzmy normalny, rozjeżdżony TSI na biegu jałowym. Jaki ma dźwięk. Bo jakiś swój mieć musi. Ma ktoś dostęp do filmiku , który to pokazuje/"udźwięczy"?

    Eferat, ja przy mojej żonie mam całkowity zakaz czytania czegokolwiek...bo przy odpowiedniej ilości przekonujących postów pewnie uwierzyłbym, że prowadzę nie Fabię, a np. czołg. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Cela"]To ten dźwięk potem całkowicie ustaje?

    Jestem ciekaw jak chodzi taki już powiedzmy normalny, rozjeżdżony TSI na biegu jałowym. Jaki ma dźwięk. Bo jakiś swój mieć musi. Ma ktoś dostęp do filmiku , który to pokazuje/"udźwięczy"?

    Eferat, ja przy mojej żonie mam całkowity zakaz czytania czegokolwiek...bo przy odpowiedniej ilości przekonujących postów pewnie uwierzyłbym, że prowadzę nie Fabię, a np. czołg. 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Słyszałeś malucha czy cinquecento z zajechanym rozrządem :?: To to jest taki klang że uszy więdnął 🙂 .

    Na twoim miejscu bym im to pare razy zglosił i wszystko miał w Dyy . Jakby coś się stało to ty jesteś kryty bo mówisz że to zgłaszałeś jak to było w dziwnym stanie a że serwis to olał to ciebie to nic nie obchodzi 😄 . Fabia je bardzo bardzo milszym pojazdem niż czółg 😄 .
    Pamiętajcie :!: Wymianę rozrządu mają wam wpisać w książkę serwisową i koniec. Bo jak wam tego nie wpiszą to macie kape cokolwiek wywalczyć ze Skodą. 3 wymiany łańcucha to możemy domagać się wymiany silnika na nowy lub wymiany nowego wózu 🙂
    Podobno jest tak że Vw od golfa w górę daje TSI z paskiem a do tych tanich wsadzane jest łańcuch.

  • Tomuś u mnie jeszcze jakiegoś "wypaśnego" dźwięku nie ma 😉 , nie wiem jak u kolegi powyżej. Tylko ja pytałem jak chodzi TSI normalnie. Nie zajeżdżony, ale też nie po wyjeździe z salonu. Tylko załóżmy przy 10 k km, jednak bez zgłaszania jakichś problemów. Czyli... jak TSI brzmi w ogole jako silnik. Poprawnie. 🙂 Co ma być dla nas wzorem. Wyznacznią. Kierunkiem. 😉 <!-- s;) -->

    Jak mi się uda nagrać mój silniczek to wrzucę tutaj, będę wiedział czy mam zacząć się bać. Toż to niespełna 1500km na liczniku 😉 .

    Jak idzie się z taką sprawą do ASO, a oni mówią: to tak ma być, to gdzie mają odnotować sam fakt mojego przybycia i zgłoszenia czegoś według mnie niepokojącego?

    W golfach też były łańcuszki, teraz w VII ma być podobno pasek. W Octavi III też. Ale już w Rapid dalej łańcuch...

    Jakby mi mieli silnik wymieniac to wolałbym chyba, żeby coś straszego a pewniejszego wrzucili. 😄

  • co do dźwięku normalnie pracującego silnika to jest głośniejszy niż silniki 1.4 16V na pasku, postaram się wrzucić Ci filmik, generalnie słychać takie "ćwierkanie"... dementując: do VW i Audi wkładają identyczny silnik 1.2 TSI jak do skody, więc tutaj nie ma spisku 😉 generalnie u mnie po wymianie zestawu rozrządu jest ok, żadnych niepokojących dźwięków podczas rozruchu... najbardziej wkurzają mnie trzeszczące plastiki w okolicach tylnych drzwi, po 25 000 to tak nie bardzo świadczy 😕 <!-- s:/ -->

  • Dzięki za info! Z chęcią posłucham Twojego silniczka. Sam też coś nagram w weekend. 🙂 <!-- s:) --> Audi chyba tylko sobie inaczej nazywa, a reszta zostaje.

  • Wysłuchali i teraz czekam na decyzje producenta co dalej z tym kwiatkiem będzie. Ogólnie jest cichutki jak by dopiero z salonu wyjechał tylko te 2,3 sekundy masakry po rozruchu. Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • No cóż mi przy ok 20 pary tysiącach też wymienili "rozrząd".
    Z tym że bardzo szybko powrócił moment terkotnięcia przy zimnym rozruchu. Zdarza się co rusz albo przeciwnie jakiś dłuższy czas go nie ma.
    Nie wiem co może być powodem ASO też nic nie widzi (nie słyszy) jakiegoś problemu.