Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55010 Wyświetlenia
  • jak dostać się do drzwi podobnie jak do tylnych http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=1748<!-- l -->

    i tutaj http://www.youtube.com/watch?v=B_wtbh1vtEs

  • W mojej F1 z tyłu mam korbotronic, myślę nad założeniem elektryki i chciałbym się dowiedzieć czy muszę kupować prowadnice czy mogą zostać te co mam teraz a dokupić tylko silniczki?

  • Witajcie,
    U mnie dzisiaj zauważyłem że nie otwiera mi się szyba prawa przednia w mojej F1 2003 1,9 SDI 😞 <!-- s:( -->
    Co najgorsze nie otwiera mi się ani a przełącznika kierowcy ani z przełącznika pasażera, nawet z kluczyka.
    Co sprawdziłem:

    • bezpiecznik pod numerem 46
      Sprawny, zamieniłem nawet miejscami tym z lewych drzwi i nic się nie dzieje, sprawdzony multimetrem jest przejście

    • przełącznik szyb pasażera
      Sprawny tak podejrzewam, multimetr pokazuje przejście po jego naciśnięciu i brak przejścia po zwolnieniu nacisku (między którymi pinami już nie pamiętam)

    • otwieranie/zamykanie szyb z kluczyka
      Dla prawej strony nie działa ani otwieranie ani zamykanie, lewa strona wszystko okej

    • napięcie na wtyczce podłączeniowej wychodzącej z drzwi od strony pasażera
      Dziwna sprawa - brak napięcia między pinem 1-2, 2-3, 3-1 :zdziwko:

    Do tej pory nie było żadnych problemów z prawą stroną, żadnych zgrzytów czy przerwania w działaniu.

    Proszę pomóżcie co może być przyczyną i czego mam szukać ??
    Coś się gdzieś rozpięło ?? Skąd totalny brak napięcia ?? Na mój rozum raz obwód powinien się zamykać przez np. piny 1-2 i np. 2-3 ale mogę się mylić.
    Chyba można wykluczyć padnięty silnik ??
    Czy podpięcie pod VAG'a może pomóc ??

    [b]EDIT[/b]
    [b]Problem rozwiązany[/b]

    Problemem był brak styku wtyczka-gniazdo które ujrzymy odłączając peszel gumowy między karoserią a drzwiami :hurra:
    Poruszałem przewodami przy wtyczkach i działa :super:

  • Witam
    Jestem chyba już kolejna osoba która chce zmienić swoje otwieranie szyb z mechanizmu manualnego (korbotronic) na elektryczne w fabii I. Chciałbym założyć coś takiego:
    http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol<!-- m --> ... 30030.html
    Więc zastanawiam się które by było lepsze. Trudne to by było w podłączeniu i jak to się sprawuje w ogóle. Chciałbym to zrobić na innych przełącznikach np. skokowskich bo te mi się nie za bardzo widzą. Więc proszę o jakąś pomoc w tym temacie 😉 .Wyczytałem ze ten komplet z pierwszego linku ma przełączniki od golfa III.

  • Witajcie,
    Dziś, po drodze do pracy, otwarłem okno, szyba zjechała na sam dół i nie chce się podnieść. Naciskając przełącznik słychać, że silnik pracuje, rozebrałem drzwi (na bardzo szybko, bo siedzę w pracy). Szyba jest w szynach, na samym dole, nie mogę przez to wyjąć blachy. Poradźcie proszę jak się tam dostać i co znów mogło tamstrzelić?

    edit:podjechał kumpel i na 4 ręce udało się ją podnieść, ogólnie- zerwała się linka (szczęśliwie nigdzie nie uciekła), jeden ciągnął za linkę, drugi trzymał szybę i operował przęłącznikiem. Reszta napraw po pracy.

  • Jak Ci się uda podnieść szybę na tyle, żeby ją poluzować w uchwytach, to po prostu wymieniasz blachę. Jak się nie uda, to musisz rozwiercić nity, które trzymają prowadnicę.
    Koszt blachy z prowadnicą (zamiennik) to coś koło 160 zł. U mnie przyczyną było silne trzaśnięcie drzwiami.

  • linki przemieliło, wymieniłem blachę, koszt 110 + 17 wysyłka. Dzięki za odpowiedź.
    A zrodziły mi się jeszcze 2 pytanka:

    1. poprzednią naprawę mechanizmu i tą wykonywałem na śniegu/deszczu w efekcie przestało działać automatyczne domykanie szyb (przekręcając zamek i przytrzymując kluczyk szyby działają). Poprzednim razem problem ustąpił po nadejściu upałów. Wnoszę, że coś tam ewidentnie zamokło. Tylko co (nie chce mi się czekać do następnych upałów 🙂 <!-- s:) --> )?
    2. Bolec od blokowania drzwi, przy poprzedniej robótce wypadł mi cały drucik z mechanizmu, dziś miałem więcej czasu, poprawiłem łobuza, jednak tak fantastycznie, że następne 20 min spędziłem próbując otworzyć drzwi, zna ktoś jakieś materiały jak powinien wyglądać montaż ustrojstwa (w tej chwili go odpiąłem)?
  • Właściwie problem mam ten sam jak niejednokrotnie tutaj wymieniany - szyba od strony pasażera nie chce się otwierać. Czasami sama szyba, czasami całe drzwi. Dwie wizyty u mechaników jak dotąd nie przyniosły rezultatów.

  • Witam wszystkich 🙂 <!-- s:) -->
    Chciałbym sobie zamontować elektryczne szyby do swojej fabii, ponieważ nie mam:( a chciałbym je mieć . Zamówiłem już taki zestaw :
    http://allegro.pl/szyby-elektryczne-golf-4-vw-polo-vw-t5-fabia-i3588954383.html
    Zastanawiam się właśnie czy w tym zestawie będzie jakaś instrukcja jak to zrobić aby to działało. Chciałbym żeby ten bezpiecznik był tam gdzie wszystkie są bezpieczniki od całego samochodu. Teraz prośba do was czy jest ktoś kto montował taki zestaw czy on jest trudny do zmontowania. Pytałem się tez w aso to powiedzie mi ,że oni mogą mia to zamontować za 400zł, wiec nie wiem czy samemu to robić czy lepiej im dać auto żeby oni mi to zrobili. Za pomoc będę bardzo wdzięczny 🙂 .

  • u mnie coś strzeliło przy próbie otwarcia no i nie otwiera się szyba. Ma ktoś jakieś sugestie, gdzieś słyszałem o jakimś plastikowym elemencie, że często pęka tylko jak to się nazywa, może ktoś ma numer ???

  • Jeżeli dobrze pamiętam to ten elemencik kosztuję trochę w serwisie. Ale jak się bardzo uprzesz to samemu da się go naprawić/dorobić.

  • aż tak źle nie było poszedł ten kwadratowy plastik, przy okazji wymieniłem oba

    http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-podnosnika-szyb-fabia-leon-toledo-i3576071931.html<!-- m -->

  • Podepnę się tu bo nie chce zaczynać nowego postu. Szyby obie mam zamknięte już od kilku miesięcy. Początkowo nie działały przez tydzień, potem zaczęły działać przez kilka dni po czym przestały na stałe. Sprawdziłem kabelki w drzwiach i poza jednym zwarciem co mi zamykało drzwi w wybranych przez siebie momentach wszystko było ok. Zwarcie wyeliminowane. Kabelki całe. Napięcie do sterownika szyb dochodzi, ale już do silniczka nie. Kluczykiem nie da się otwierać ani zamykać. W zasadzie to szyby po raz pierwszy przestały działać po moim kilkukrotnym podnoszeniu i obniżaniu ich za pomocą kluczyka w zamku .
    Wymieniłem silniczek ze sterownikiem (moj oryginalny ma numerek 401350A7, natomiast nowy 401355A6), ale zadziałało. Z tym że po kilku minutach przestało. Po zdjęciu klemy zaczyna ponownie na kilka do kilkunastu minut działać i potem wyłącza obie szyby. Wymieniłem listwę z przyciskami- nic nie zmieniło. Podmieniłem identyczny moduł komfortu i dokładnie ten sam efekt. Działa przez trochę w trybie awaryjnym i odłącza. Próbowałem go przekodować za pomocą Vaga 409.1. Weszłem do 046 ( moduł komfortu) i tam miałem kodowanie 00019. Żeby dorzucić opcję z otwieraniem dwóch szyb z przodu należy dodać wartość 64 do 019( lub cokolwiek ktoś inny tam ma), czyli w moim przypadku 83. Niestety po potwierdzeniu wartości wracają do 00019. Nie mam pojęcia czemu. Mam takie przeczucie, że jak sterownik silniczka kierowcy uwalony jest to moduł komfortu odłącza elektryczne sterowanie szybami po kilkunastu minutach od powstania nowej sytuacji. A mój nowy sterownik silniczka opuszczania szyby ma inne numery i może trzeba jakąś adaptację wykonać czy coś.
    Proszę pomóżcie bo już mam dość jazdy z powykręcanymi osłonami, a wiosna idzie. Pozdrawiam

  • [quote="rafi274"]Podepnę się tu bo nie chce zaczynać nowego postu. Szyby obie mam zamknięte już od kilku miesięcy. Początkowo nie działały przez tydzień, potem zaczęły działać przez kilka dni po czym przestały na stałe. Sprawdziłem kabelki w drzwiach i poza jednym zwarciem co mi zamykało drzwi w wybranych przez siebie momentach wszystko było ok. Zwarcie wyeliminowane. Kabelki całe. Napięcie do sterownika szyb dochodzi, ale już do silniczka nie. Kluczykiem nie da się otwierać ani zamykać. W zasadzie to szyby po raz pierwszy przestały działać po moim kilkukrotnym podnoszeniu i obniżaniu ich za pomocą kluczyka w zamku .
    Wymieniłem silniczek ze sterownikiem (moj oryginalny ma numerek 401350A7, natomiast nowy 401355A6), ale zadziałało. Z tym że po kilku minutach przestało. Po zdjęciu klemy zaczyna ponownie na kilka do kilkunastu minut działać i potem wyłącza obie szyby. Wymieniłem listwę z przyciskami- nic nie zmieniło. Podmieniłem identyczny moduł komfortu i dokładnie ten sam efekt. Działa przez trochę w trybie awaryjnym i odłącza. Próbowałem go przekodować za pomocą Vaga 409.1. Weszłem do 046 ( moduł komfortu) i tam miałem kodowanie 00019. Żeby dorzucić opcję z otwieraniem dwóch szyb z przodu należy dodać wartość 64 do 019( lub cokolwiek ktoś inny tam ma), czyli w moim przypadku 83. Niestety po potwierdzeniu wartości wracają do 00019. Nie mam pojęcia czemu. Mam takie przeczucie, że jak sterownik silniczka kierowcy uwalony jest to moduł komfortu odłącza elektryczne sterowanie szybami po kilkunastu minutach od powstania nowej sytuacji. A mój nowy sterownik silniczka opuszczania szyby ma inne numery i może trzeba jakąś adaptację wykonać czy coś.
    Proszę pomóżcie bo już mam dość jazdy z powykręcanymi osłonami, a wiosna idzie. Pozdrawiam[/quote]

    rafi274, kodowania znajdziesz w dziale "zrób to sam" , tam zakładałem dosyć obszerny temat.
    druga sprawa - w VAG-u spróbuj ustawić kody WSC / VZ / importer. może się okazać, że bez tych wartości sterownik nie przyjmie kodowania.
    trzecia - spróbuj przełożyć sam silniczek wewnątrz zamka - na swoim przykładzie stwierdzam, że każda literka jest ważna i może powodować problemy z działaniem zamka lub całego systemu.

  • [quote="kapi"][quote="rafi274"]Podepnę się tu bo nie chce zaczynać nowego postu. Szyby obie mam zamknięte już od kilku miesięcy. Początkowo nie działały przez tydzień, potem zaczęły działać przez kilka dni po czym przestały na stałe. Sprawdziłem kabelki w drzwiach i poza jednym zwarciem co mi zamykało drzwi w wybranych przez siebie momentach wszystko było ok. Zwarcie wyeliminowane. Kabelki całe. Napięcie do sterownika szyb dochodzi, ale już do silniczka nie. Kluczykiem nie da się otwierać ani zamykać. W zasadzie to szyby po raz pierwszy przestały działać po moim kilkukrotnym podnoszeniu i obniżaniu ich za pomocą kluczyka w zamku .
    Wymieniłem silniczek ze sterownikiem (moj oryginalny ma numerek 401350A7, natomiast nowy 401355A6), ale zadziałało. Z tym że po kilku minutach przestało. Po zdjęciu klemy zaczyna ponownie na kilka do kilkunastu minut działać i potem wyłącza obie szyby. Wymieniłem listwę z przyciskami- nic nie zmieniło. Podmieniłem identyczny moduł komfortu i dokładnie ten sam efekt. Działa przez trochę w trybie awaryjnym i odłącza. Próbowałem go przekodować za pomocą Vaga 409.1. Weszłem do 046 ( moduł komfortu) i tam miałem kodowanie 00019. Żeby dorzucić opcję z otwieraniem dwóch szyb z przodu należy dodać wartość 64 do 019( lub cokolwiek ktoś inny tam ma), czyli w moim przypadku 83. Niestety po potwierdzeniu wartości wracają do 00019. Nie mam pojęcia czemu. Mam takie przeczucie, że jak sterownik silniczka kierowcy uwalony jest to moduł komfortu odłącza elektryczne sterowanie szybami po kilkunastu minutach od powstania nowej sytuacji. A mój nowy sterownik silniczka opuszczania szyby ma inne numery i może trzeba jakąś adaptację wykonać czy coś.
    Proszę pomóżcie bo już mam dość jazdy z powykręcanymi osłonami, a wiosna idzie. Pozdrawiam[/quote]

    rafi274, kodowania znajdziesz w dziale "zrób to sam" , tam zakładałem dosyć obszerny temat.
    druga sprawa - w VAG-u spróbuj ustawić kody WSC / VZ / importer. może się okazać, że bez tych wartości sterownik nie przyjmie kodowania.
    trzecia - spróbuj przełożyć sam silniczek wewnątrz zamka - na swoim przykładzie stwierdzam, że każda literka jest ważna i może powodować problemy z działaniem zamka lub całego systemu.[/quote]

    Dzięki za odpowiedz Kapi.
    Kody USC etc są ustawione cały czas i nic mi sie tam nie zeruje, choć i to próbowałem zmienić. Kodowanie w 046( moduł komfortu) mogę zmienić jedynie z 19 na 67 co nie wprowadza nic nowego. Podmieniłem też silniczek, zdjąłem klemę. Zawsze to samo po około 10 minutach przestaje działać. Jedna sprawa którą ostatnio zauważyłem to to, że w trybie awaryjnym otwieranie drzwi działa tylko w drzwiach w których szyba się otwiera. Nie mogę otworzyć szyby drzwi pasażera z miejsca kierowcy. To trochę zastanawiające. Oczywiście element z przyciskami wymieniony. Chyba będę musiał kable jeszcze raz przejrzeć 😞 <!-- s:( --> silniczek kupiony sprzedać i kupić z identycznym numerem jak poprzedni.

  • siemanko 🙂 <!-- s:) --> od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem fabianki 1.4 16v BBZ i mam kilka pytań odnośnie elektrycznych szyb

    1. Zaraz po zakupie szyby po naciśnięciu przycisku opuszczania otwierały sie same do końca a ponowne naciśnięcie zatrzymywało je. jakiś czas stemu po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu go szyby juz nie opuszczaja sie same po jednym naciśnięciu tylko musze trzymać przycisk do końca czy ktoś ma pomysł co moglo się stać ?

    2. Domykanie szyb z pilota moja fabia ładnie otwiera i zamyka szyby z pozycji kluczyka w zamku ale już z pozycji pilota to nie działa szukałem tematów o tym ale nic nie zabardzo pasuje a mianowicie po podłączeniu się VCDS i zalogowaniu się do modułu komfortu mogę zmienić funkcje typu otwieranie tylko drzwi kierowcy a po 2 razie całego auta albo blokowanie drzwi po przekroczeniu 15 km zamyka się auto ale ni jak nie mogę dostać sie do "długiego kodowania" jak to jest opisane w większości manual na temat domykania szyb z pilota może ktoś się orientuje w czym problem czy to wina modułu czy VCDS ? moduł kofortu 6Q2

  • Podpinam się do tematu, u mnie wygląda to tak, w przednich drzwiach szyby elektryczne, w prawych drzwiach po lekkim naciśnięciu przycisku szyba jedzie w dół do puszczenia przycisku, po całkowitym naciśnięciu szyba zjeżdża automatycznie do końca, z zamykaniem tak samo.
    Lewa strona lekki nacisk, szyba jedzie w dół, a mocny nacisk nie powoduje automatycznego opuszczenia szyby....do góry tez działa połowicznie.
    Ale ostatnio zapalił sie check (od drugiej sondy lambda), nie kasowałem go, bo byłem na urlopie, ale jak sam zgasł przy którymś odpaleniu auta, to zaczęła działać lewa szyba...niestety do czasu zgaszenia silnika.....po odpaleniu kolejnym juz znów działała połowicznie.
    Błędów na kompie nie wyświetla.... ???
    Co można sprawdzić?
    Próbowałem opcji otworzyć szybę i przytrzymać 3 sek przycisk, ale wtedy słyszę takie szybkie cykanie w drzwiach, mimo wszystko tak zrobiłem i w dolnym położeniu i górnym i nic....

  • Spróbuj parę razy zamknąć i otworzyć szybę z przycisku.
    Ja ostatnio też miałem jazde z szybami i otwieranie i zamykanie pomogło.

  • [quote="TOMUŚ"]Spróbuj parę razy zamknąć i otworzyć szybę z przycisku.
    Ja ostatnio też miałem jazde z szybami i otwieranie i zamykanie pomogło.[/quote]
    wczoraj wieczorem spróbowałem kilka razy otworzyć i zamknąć i po może 4 razie szyby nie dało sie zamknąć....
    dopiero po wsadzeniu kluczyka do zamka i przekręceniu i przytrzymaniu go w pozycji zamykania drzwi, szyba się zamknęła

  • Cześć,
    to i ja dorzucę się do tematu. Ostatnio w mojej F2 miałem problem z elektrycznymi szybami i do tego centralny zamek zaczął mi wariować. Szyby przestały całkowicie działać z panelu na drzwiach kierowcy, rzadko działała szyba pasażera sterowana z drzwi pasażera. Wymieniłem przycisk...niestety to nie było to. Zacząłem więc drążyć temat, sprawdziłem bezpieczniki, zdjąłem boczek i posprawdzałem miernikiem czy dochodzi napięcie i czy są przejścia. Co się okazało najlepiej pokaże zdjęcie poniżej...
    [img]http://i64.tinypic.com/o016dy.jpg[/img]
    Po naprawie wygląda tak...
    [img]http://i65.tinypic.com/9vdz47.jpg[/img]
    I wszystko znowu działa prawidłowo.

    Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na demontaż gumowej osłony pomiędzy drzwiami a słupkiem. Od strony słupka wystarczy odblokować zaczep podnosząc część ze strzałką i już jest dostęp do wiązki. Od strony drzwi należy wcisnąć osłonę do środka drzwi.
    [img]http://i66.tinypic.com/14m96o2.jpg[/img]