Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81212 Wyświetlenia
  • LPG

    • miasto średnio ok 11-12l/100
    • trasa 8 - 9l/100
      (dane realne z kajecika)
  • Jeżdżę Fabią od 2 tygodni 1.4 16v 75KM za 2 tygodnie wyszło

    • miasto różnie pokazuje 7,8-10,2l (nie przekraczam 90km/h) spokojna jazda bez deptania przy ruszaniu
    • trasa np Kraków-Końskie(kieleckie) najmniej mi pokazało 5,4l (90-130km/h)

    no ale jak pisałem sonda do wymiany, teraz będzie więcej czasu to muszę pilnie ją wymienić, myślę nad instalacją lpg ;/ miesięcznie robie od 1400-1600 km

  • :hurra: <!-- s:hurra: --> [b]TOMUŚ[/b], Pora zimowa krótkie odcinki(15km) i auto na dotarciu wychodziło mi 8,2l na 100km na trasie 85kilometrów 80% trasa reszta miasto wyszło mi 5,9l na 100km wg wskazań kompa, noga raczej lekka bo auto na dotarciu i ogólnie taki mam styl jazdy paliwo zwykła 95tka jak dla mnie zdecydowanie za dużo ale zobaczymy auto ma przejechane 1050km więc może jeszcze się dociera, więc podziwiam Tomuś.

  • No powiem ci, że więcej pali Twój z TSi z Turbo, niż mój bez, spalanie średnie w stopce,
    a na motostat historia tankowań. Ja jężdże, po 3 km po mieście i w zimie wyszło mi ok. 8,2 - 8,3, a na trasie 5,5, po 15 km jazdy mam jakieś 6,5l/ 100 km

  • Mi teraz w zimowej scenerii wychodzi średnio 6, 6.1 L pb 98 przy tym że auto trochę pogrzeje na postoju zanim wyjadę nim do pracy. Myślę że to nie jest źle. A czasami na autobanie pocisne te 130, 140. Te tsi to tak do 120 no 130 mało palą a powyżej 130 paliwo się leje lepiej jak z kranu 🙂 <!-- s:) --> . Potem mamy wyniki średnie ponad 8 L.

    PAMIĘTAJCIE

    im lżejsza noga tym mniej spalicie paliwa a co idzie dalej więcej kymy. A przy przyśpieszaniu nie można też być ślamazarnym tylko przyśpieszać z życiem ale nie na pełnej... tylko tak pomiędzy pełna a bardzo wolno. Kolejna rzecz którą ludzie popełniają nagminnie to wciśnie tego gazu tak ze 3/4 i czeka a benzynka leci wielkim strumieniem. I mnóstwo jej w postaci nie spalonej trafia do katalizatora . Po jakim czasie katalizator szlag trafia i jest wielki lament, bo mi to czy tam to. A tak jak sie ciśnie na gaz pomału ale z życie to benzynki idzie mniej i katalizator sie cieszy bo go nie niszczysz. Każdy musi wyczuć jak jego auto przyśpiesza i tak przyśpieszać. Oczywiście z rozwagą

    To tyle mojej gawędy i glęndzenia 🙂

  • A moja 1,2/40kv 2004r pali średnio 11-12l w zimę w mieście co do trasy to potrafi 7l jak i 9 spalić nie wiem dlaczego takie duże różnice nigdy nie przekraczam 100km/h no prawie nigdy 🙂 <!-- s:) --> chyba coś nie tak ?

  • Akurat wyjeździłem pierwszy cały bak, auto jest na etapie docierania...około 700 km na baku...w cyklu mieszanym : autostrada/miasto/powiatowe/wojewódzkie - średnie spalanie komputer pokazuje 6 l / 100 km...

  • [quote="kombajn_93"]A moja 1,2/40kv 2004r pali średnio 11-12l w zimę w mieście co do trasy to potrafi 7l jak i 9 spalić nie wiem dlaczego takie duże różnice nigdy nie przekraczam 100km/h no prawie nigdy 🙂 <!-- s:) --> chyba coś nie tak ?[/quote]

    No raczej coś nie tak.

  • Mi 1.2 40kW paliła 6.5 benzynki, gazu mi pali ciut poniżej ośmiu. Myślę, że to nawet fajny wynik 🙂 <!-- s:) --> Rozkład to pół na pół trasa/miasto.

  • Ok zatankowałem 3 bak tak na próbę 98oktanów z shella, przyjmuje że silnik już dotarty(przejechane 1300km) według wskazań kompa trasa do pracy (15km) jest też cieplej, 6,6l więc jest poprawa, zobaczymy jak będzie dalej.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 01-03-2012, 15:44[/i] ][/size]
    A zapomniałem że te 15km pokonuje z pełnym obciążeniem czyli trzech dryblasów i ja czyli razem tego będzie ze 380kg nadwagi.

  • [quote="dark"][quote="kombajn_93"]A moja 1,2/40kv 2004r pali średnio 11-12l w zimę w mieście co do trasy to potrafi 7l jak i 9 spalić nie wiem dlaczego takie duże różnice nigdy nie przekraczam 100km/h no prawie nigdy 🙂 <!-- s:) --> chyba coś nie tak ?[/quote]

    No raczej coś nie tak.[/quote]

    Nie jest powiedziane, miasto miastu nierówne, godziny szczytu również, no i odcinki. Wiele czynników ma wpływ na spalanie.

  • Miałem Fabie 1.2 54 KM i maksymalne spalanie w zimie w korkach to było 7,5 ale nie więcej.

  • [quote="SirAlk"]Ok zatankowałem 3 bak tak na próbę 98oktanów z shella, przyjmuje że silnik już dotarty(przejechane 1300km) według wskazań kompa trasa do pracy (15km) jest też cieplej, 6,6l więc jest poprawa, zobaczymy jak będzie dalej.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 01-03-2012, 15:44[/i] ][/size]
    A zapomniałem że te 15km pokonuje z pełnym obciążeniem czyli trzech dryblasów i ja czyli razem tego będzie ze 380kg nadwagi.[/quote]

    U mnie na stacjach shell niestety nie ma benzynki 98 oktanów - masz fajnie 😉 <!-- s;) -->

    sprzedają tylko Euro super 95 no PB, VPower (95 oktanów)
    i V Power Racing 99 oktanów.

  • Racing ma chyba 100 oktanów. Podobno na racingu auto jest mocniejsze i żywsze

    Różnica pomiędzy eurosuper 95 , a v-power 95 jest duża . Auto jest mocniejsze ma "lepszego kopa" i mniej jej spala. Ale żeby taki wynik uzyskać to trzeba co najmniej 3 pełne baki jej wyjeździć. Ogółem trzeba jej trochę wyjeździć żeby dojść do prawdziwego efektu i jej działania.

  • [quote="pietrass"][quote="SirAlk"]Ok zatankowałem 3 bak tak na próbę 98oktanów z shella, przyjmuje że silnik już dotarty(przejechane 1300km) według wskazań kompa trasa do pracy (15km) jest też cieplej, 6,6l więc jest poprawa, zobaczymy jak będzie dalej.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 01-03-2012, 15:44[/i] ][/size]
    A zapomniałem że te 15km pokonuje z pełnym obciążeniem czyli trzech dryblasów i ja czyli razem tego będzie ze 380kg nadwagi.[/quote]

    U mnie na stacjach shell niestety nie ma benzynki 98 oktanów - masz fajnie 😉 <!-- s;) -->

    sprzedają tylko Euro super 95 no PB, VPower (95 oktanów)
    i V Power Racing 99 oktanów.[/quote]

    A sorry może coś pokręciłem może to był VPower

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-03-2012, 16:45[/i] ][/size]
    [quote="anubis"]Tak ogólnikowo przytoczę posta z google, co moim zdanie ma sens, jeśli nie to mnie poprawcie ale sam się do tego stosuję:

    Którą benzynę wlać do baku – ile to już razy każdy z nas stawał przed podobnym dylematem? Co jeśli zyskamy trochę mocy bez potrzeby modyfikacji silnika? Może ktoś z Was myśli, że jego autu należy się „lepsze” paliwo? A może spalanie 98-ki jest mniejsze i w końcowym rozrachunku uda nam się zaoszczędzić parę groszy?

    Nic z tych rzeczy. Jedynym efektem zatankowania Super Plusa może ewentualnie być nasze ego dłuższe o 3 oktany. Jestem przekonany, że nie ma na świecie osoby, która nie wiedząc jakie paliwo zostało wlane do baku, byłaby w stanie po zachowaniu samochodu odgadnąć czy ma ono 95 czy też 98 oktanów.

    Zacznijmy od ustalenia czym jest liczba oktanowa i jaki efekt jej wartość ma na działanie silnika. Otóż wyższa liczba oktanowa nie wiąże się z większą mocą uzyskiwaną przez silnik (kaloryczność 98-ki jest nawet nieco niższa!). Mówi nam tylko i wyłącznie o tym, jak dużą skłonność do samozapłonu ma dane paliwo. Im jest wyższa, tym mniejsze są szanse na wystąpienie tzw. spalania stukowego, które ma wpływ na szybsze zużycie niektórych części silnika.

    Wysokooktanowa benzyna jest właściwie potrzebna jedynie silnikom z wysokim stopniem sprężania (proporcją pomiędzy maksymalną a minimalną objętością cylindra). Dlatego też nie ma sensu lać jej do baku, jeśli nie zaleca tego producent, bo w efekcie zostawimy tylko więcej pieniędzy w kasie stacji.[/quote]

    No ogólnie się zgadzam z tymi faktami, ale znając jakość naszych paliw to zwykła 95 ma oktanów 90 i mnóstwo niepożądanych dodatków, więc istnieje szansa że 98 ma oktanów 95 i mniej syfu. To oczywiście tylko moja teoria.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-03-2012, 16:48[/i] ][/size]
    Faktem jest też to że zalecanym paliwem do fabii 1.2 TSI zalecanym paliwem jest 95tka.

  • Anubis ma oczywiście rację, a dla niedowiarków link do ciekawego artykułu;)

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=88086&highlight=#88086<!-- m -->

  • [quote="dark"][quote="kombajn_93"]A moja 1,2/40kv 2004r pali średnio 11-12l w zimę w mieście co do trasy to potrafi 7l jak i 9 spalić nie wiem dlaczego takie duże różnice nigdy nie przekraczam 100km/h no prawie nigdy 🙂 <!-- s:) --> chyba coś nie tak ?[/quote]

    No raczej coś nie tak.[/quote]

    Coś nie tak jest na pewno ponieważ potrafi zgasnąć niespodziewanie na dojazdach silnik drga obroty falują jak dam np na półtora tyś to lata do góry i do dołu nagrałem filmik może nie pokazuje dokładnie tego no ale zawsze to jakiś obraz o co chodzi i nie wiem co jest grane czy któraś sonda padła czy wywalić kata i wstawić strumienice a może świece zapłonowe bo raz sie zapaliła i facet w serwisie powiedział że to cewka zapłonowa i zbyt bogata mieszanka może to ona świece są praktycznie nowe bo mają 5 tyś km. Nie mam porównania bo od nowości nią jeżdżę i nie zauważyłem jakiejś utraty mocy ale ten samochód sie toczy nie jedzie no chyba że go podkręcimy do 5 tyś obrotów to w tedy może jakoś sie przemieszcza ale w tedy nawet nie che myśleć jakie bym miał spalanie jak mi przy jak najbardziej ekonomicznej wychodzi mi w zimę 11-12l http://youtu.be/ZdUG17jFS4g

  • Kupowałem autko w lecie zeszłego roku i do instrukcji dostałem aneks, w którym jest napisane, że zalecane jest lanie paliwa 98, a stosowanie 95 obniża osiągi silnika, to pewnie ma związek z podniesieniem mocy silnków (bez ich zmiany) i jakością sprzedawanego u nas paliwa.

  • [quote="pietrass"]Kupowałem autko w lecie zeszłego roku i do instrukcji dostałem aneks, w którym jest napisane, że zalecane jest lanie paliwa 98, a stosowanie 95 obniża osiągi silnika, to pewnie ma związek z podniesieniem mocy silnków (bez ich zmiany) i jakością sprzedawanego u nas paliwa.[/quote]

    Na klapce wlewu paliwa jest informacja o liczbie oktanowej paliwa zdatnego do danego silnika w instrukcji obsługi też jest taka informacja, u niemiaszków można też lać 91nke ale informują o możliwym spadku mocy silnika. 98 można lać ale według instrukcji to nie da większej mocy ani mniejszego spalania. Dla potwierdzenia pytałem jeszcze dilera co lać powiedział że 95tke. 98 lało się do silników VW FSI (do których VW się teraz nie przyznaje) chyba jak się nie mylę wolnossące 1.6 FSI 115kM itp.
    nie mylić z turdodoładowanym TFSI z grupy VW

  • Wiem co pisze w instrukcji więc napisałem wyraźnie, że dostałem aneks (dodatek do instrukcji) i przytoczyłem co w nim napisano, dla zainteresowanych mogę zrobić focię i posłać na emila.