Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Rozrząd PB - temat zbiorczy

Temat utworzony · 465 Posty · 76606 Wyświetlenia
  • rozrząd, uszczelka i zimering to koszt około 80 złotych a wymiana nie powinna być droższa niż drugie tyle

  • Tak jak mówią przedmówcy powinieneś się zmieścić w kwocie 150 zł z wymianą. Jeśli bardzo dzwoni (z pewnością jest rozciągnięty) to wymieniaj nie wahając się, a odczujesz dużą różnicę w kulturze pracy silnika.

  • w tczewie za wymiane rozrządu krzycza 300zł z robocizną

  • Ja płaciłem jakieś 220 PLN razem z robotą. 146 tys to dość sporo jak na jazde na jednym rozrządzie bo ponoć około 90 wytrzymują i i już zaczynają dzwonić, ale to też zależy...

  • Witam,
    Osobiście mam Fafkę 1.4 16V roko produkcji 2005 przyznam się, że jeszcze nie wymieniałem rozrządu, mam już najechane 105 tys. W książce serwisowej napisane jest, że rozrząd należy wymienić po upływie 5 lat, po 95 tys należy dokonać oględzin a po 120 tys nalezy go wymienić.
    U mnie w serwisie skody zażyczyli sobie prawie 1200 zł części+pompa wody + robocizna. W innym warsztacie znowu około 600-700 zł. I mam dylemat gdzie dokonać wymiany rozrządu ?? Jestem z Płocka, możecie coś polecić ?

  • Witam kolegę z płocka!!

    Co do rozrządu to mogę Ci załatwić dobre ceny na wszystko w serwisie VW w Płocku, akurat jutro będe tam jechał na wymianę miski, ojeju, i całego zawieszenia.

    Jak jesteś zainteresowany to daj mi dokładne dane auta 1,4 16V ile koni, jakie oznaczenie silnika a najlepiej VIN na PW to jutro podpytam co ile i za ile.

  • Uwierzcie lub nie, rorząd w mojej fabi (jak twierdzi mechanik) nie był ruszany od nowości... ale gdy kupiłem autko to silnik chodził jak traktor, normalnie jakby śrub nawrzucać do środka...

    Po wymianie rozrządu.... Błoga cisza i cudowny dźwięk silnika 🙂 <!-- s:) -->

    (za wymiane w anglii zapłaciłem 250 Funtów... ;/)

  • Witajcie,

    Mój ojciec ma Fabię z 2002 roku, silnik AZE 44kW. Z tego co widzę w postach na FCP jest to motor napędzany łańcuchem. Zatem nie obowiązuje tu zasada wymiany rozrządu co 100 tys lub co 5 lat, jak w większości silników na pasku (?) Podpowie ktoś co w tej maszynie należy wymienić przy przebiegu 75tys? 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdr

  • Rozrządu na pewno nie musisz wymieniać, "standartowe" elementy tylko.

  • Dzięki. W silniku nic nie dzwoni, zresztą nie za bardzo ma po czym, bo jak napisałem - auto ma ledwie 75 tysięcy zrobione przez 9 lat 😉 <!-- s;) -->

  • Eeee... To masz w sumie nowe autko 😛 <!-- s:P -->
    Skoda moja walnie za 3 tygodnie 8 lat, a ma dopiero 82,5k km przejechane 😉

  • Rozumiem, że do AZE idą [url=http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=932]takie świeczki?[/url]

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-10-2011, 17:39[/i] ][/size]
    [quote="Tofik"]Eeee... To masz w sumie nowe autko 😛 <!-- s:P -->
    Skoda moja walnie za 3 tygodnie 8 lat, a ma dopiero 82,5k km przejechane 😉 [/quote]
    To autko ojca 🙂 Kupił je fartem od faceta, który jeździł tą Fabią od większego święta 🙂 Rzeczywiście wygląda jak nówka... Środek jak z fabryki, podwozie czysciutkie, zero korozji... wygląda jakby niedawno z salonu wyjechała 😉 Moja 2 tygodnie temu skończyła 4 lata, przebieg ma ten sam i wygląda na intensywniej używaną 😉

  • Skoro tyle stała, to lepiej od razu zainteresuj się pompą wspomagania kierownicy (wywal gąbkę, dobrze zaizoluj elektronikę) i sławetną wiązką, dzięki temu jest szansa, że zaoszczędzisz 1500 zł.
    Pewnie niebawem odezwą się łożyska kolumny McPersona (lubią rdzewieć nieużywane), cylinderki w bębnach z tyłu, uszczelka pod głowicą i pod pompą wody (wraz z pompą). No i tuleje wahaczy przednich też będziesz musiał wcześniej, czy później wymienić. Tyle z moich doświadczeń ze skodą, która po 8 latach miała na liczniku 64 tys km.

    Co do paska wielorowkowego (żeby nie było, że off-topic;), to jak widzisz jakieś pęknięcia, itp. to wymieniaj, nie zastanawiaj się - koszt relatywnie neiwielki, a jak Ci pęknie w trasie to wtedy będzie ból.

  • Witam

    Pasek rozrządu wymieniałem przy przebiegu 90tys Założyłem oryginał i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby gdybym rozrząd wymienił przy przebiegu 150tys (czyli po 60tys)

  • Sprawdz w instrukcji. U mnie pasek byl na 60 tys.

  • [color=#FF0000]PRZENIOSŁEM TEMAT DO OGÓLNEGO O ROZRZĄDZIE SILNIKÓW BENZYNOWYCH[/color]

    [b]maninnew[/b] poczytaj wcześniejsze pościki i może dojdziesz do jakichś wniosków 😉 Im częstsza zmiana tym spokojniejsza głowa, ale wg mnie nie ma co przesadzać. Najważniejsze żeby zmieniać wszystko (pasek, rolki, napinacze, pompę wody itp) i w miarę z pewnych firm. U mnie producent pierwszą wymianę przewidział na 120 tys. kilometrów, a dokonałem ją przy przebiegu 90 tys. kilometrów. Kolejną przewiduje przy przebiegu 150-160 tysięcy, ale znając swoje podejście to pewnie przy 150 tysiącach wymienię. Zobacz (jak kolega wyżej radzi) co producent przewiduje dla Twojego silnika i tego się trzymaj 😉 <!-- s;) -->

  • Witam
    Też chciał bym wymienić rozrząd ale nie wiem jaki mam.
    Posiadam silnik 1.4 MPi 55KW (według ks) i 68KM (według katalogu skody)
    Facet w sklepie jak go pytałem to powiedział że przy 55KW to jest 16V i ma 75KM
    Więc mam pytanie jaki ja mam tam silnik 😄 <!-- s:D -->

    No i sprawdzałem na allegro po silniku 1.4 MPi to wyskoczyły mi same łańcuchy

    Z tąd moje pytanie jaki mam kupić rozrząd i jaki mam silnik

  • [b]Switala18[/b], jaki masz kod silnika? wtedy będziemy wiedzieć na 100%.
    Ale prawdopodobnie masz ten sam motor co ja czyli rozrząd napędzany łańcuchem 🙂 <!-- s:) -->

  • mój błąd teraz zobaczyłem dobrze nie wiem co mi się ubzdurało z tym 55KW
    Mam 1.4 mpi 50KW 68 KM

    No to jest pewne a jaki rozrząd do tego silnika ??

  • Rozrząd masz napędzany łańcuchem.