Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kierunkowskazy - temat zbiorczy

Temat utworzony · 85 Posty · 20897 Wyświetlenia
  • [b]MŁODY[/b], przyjedź to pogrzebiemy w Twojej fabii.

  • Witam,
    Czy da się zmienić ustawienie kierunków polskim VAGiem?
    Mam od kilku dni kabel i łączy się tylko przez polskiego VAGa 4,9.
    Przez VAG-COMa w żadnej wersji nie wykrywa interfejsu.
    Porty ustawione są prawidłowo, wiec albo kabel do kitu, albo wszystkie programy które mam.
    Jeśli komuś się udało zmienić ustawienia polskim VAGiem, proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam

  • [quote="robert74"]Jeśli komuś się udało zmienić ustawienia polskim VAGiem, proszę o podpowiedź.[/quote]
    przeczytaj temat od początku - procedura jest taka sama niezaleznie od programu.
    a nie łaczy się z VAG-COM, bo trzeba COM-a ustawić. wtedy bedzie ok.

  • [quote="kapi"]
    a nie łaczy się z VAG-COM, bo trzeba COM-a ustawić. wtedy bedzie ok.[/quote]
    Pisałem że porty ustawione prawidłowo, a temat czytałem od początku i nie chcę czegoś spartolić.
    To nie XP czy 7 że jak przyjadę z pracy to postawię od nowa, auto muszę mieć cały czas sprawne.
    Pozdrawiam,

    Niestety mój moduł nie obsługuje tej funkcji:((

  • Witam, mam moduł 6Q2 937 049. Według moich podejrzeń to nici zarówno z ulepszenia kierunkowskazów i wycieraczek, ale prosiłbym o opinię kogoś bardziej znającego się 🙂 No i ewentualnie jak można vagiem tak krok po kroku to poustawiać. Na niemieckojęzycznej stronie byłem, ale póki co to czarna magia 🙂 <!-- s:) --> Pozdrawiam.

  • Witam. Żeby otrzymać wszystkie fajerwerki które można wyciśnąć z BSI trzeba mieć moduł 6Q1937049 D. Idzie to zrobić Polskim Vagiem. Procedura jest taka sama dla wszystich programów VAG, a mianowicie ustawień dokonuje się w zakładce centralnej elektryki BSI pod zakładką "adaptacja".Tam w okno kanał wpisujemy np: 3 i można odczytać czas grzania podgrzewanych lusterek - standard to grzanie bez ograniczeń czasowych - stałe, czyli wartość 254 ( w zupełności starczy wartość 8 co w przeliczeniu to 5,5 minuty). W kanale 4 jak wyżej zmieniamy czas grzania tylnej szyby (standardowo jest to 20 minut)Wartość fabryczna 29 lub 254 - grzanie bez ograniczeń czasu - grzanie do ponownego wyłączenia Kanał 5 to kanał dotyczący pokrywy bagażnika ( temat mi nieznany z powodu braku nieoryginalnego otwierania klapy,którego ów kanał dotyczy). Kanał 6 to kierunki komfortowe i tam możemy wklepać wartość od 0 do 5 co zmieni ilość cykli kierunków po częściowym podniesieniu manetki kierunków. Kanał 7 to kanał dodatkowego przetarcia wycieraczek przednich po uprzednim ich spryskaniu przez płyn i ponownym przetarciu np: po 15 sekundach od powrotu wycieraczek na miejsce spoczynku.Kanał 8 związany jest z tematem spryskiwacza lamp przednich ( temat nie do końca znami z powodu braku w aucie takich cudów). Mam nadzieję, że trochę naświetliłem temat. Moduły z końcówką "D" można wyhaczyć na Allegro za 70 zł. Pozdrawiam.

  • Ja dołożę coś od siebie do tego co napisał Marek wyżej.

    Kanał 001 - odłączenie zacisku 30G - można ustawić czas, po którym zostanie on odłączony. Zakres 1-253 min = 0,66-173 domyślnie jest 29 = 20 min

    kanał 002 - czas podgrzewania przedniej szyby (ustawienia jak wyżej)

    kanał 003 - czas podgrzewania lusterk (opisał już Marek)

    kanał 004 - czas ogrzewania szyby tylnej ( opisał już Marek)

    kanał 005 - nie mam pojęcia co to jest. Po niemiecku Heckdeckelfernentriegelung

    kanał 006 - komfortowa praca kierunkowskazów (opisał już Marek)

    kanał 007 - wycieraczki przód (opisał już Marek)

    kanał 008 - tutaj ustawia się co ile spryskań przedniej szby mają się włączyć spryskiwacze reflektorów. Zakres 0 - 10

    kanał 009 - nie wiem co to jest

  • [quote="MAREK FABIA"]Żeby otrzymać wszystkie fajerwerki które można wyciśnąć z BSI trzeba mieć moduł 6Q1937049 D.[/quote]
    Jeśli nie mam na końcu "D" to nic z tego co??

  • Niestety... Ale są na allegro takie moduły z "D" na końcu, nawet za 70PLN 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="xrolex23"]Niestety... Ale są na allegro takie moduły z "D" na końcu, nawet za 70PLN 😉 <!-- s;) -->[/quote]
    ten moduł posiada tylko te opcje co opisał [b]koleś[/b]? bo jeśli tak to interesowały by mnie tylko te kierunkowskazy. Czyli nasuwa sie pytanie czy opłaca sie wydawać 70zł po to aby kierunkowskazy mrugały 3 razy.. 😛

  • [b]zdono[/b], zadalem sobie to pytanie wczesniej i stwierdzilem ze nie ma sensu 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="koleś"]kanał 005 - nie mam pojęcia co to jest. Po niemiecku Heckdeckelfernentriegelung [/quote]
    otwieranie tylnej klapy z pilota - ?

  • [quote="Wojtas"][b]zdono[/b], zadalem sobie to pytanie wczesniej i stwierdzilem ze nie ma sensu 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Też doszedłem do tego wniosku.. 🙂

  • BSI o numerze 6Q2 937 049 F ma komfortowe kierunki.

  • a na co pozwala moj moduł? "6Q1 937 049"

  • [b]Kapi[/b] taki ma. Pozwala na montaż tempomatu.

  • [quote="koleś"][b]Kapi[/b] taki ma. Pozwala na montaż tempomatu.[/quote]
    a jeszcze cos?

  • [quote="zdono"][quote="koleś"][b]Kapi[/b] taki ma. Pozwala na montaż tempomatu.[/quote]
    a jeszcze cos?[/quote]
    chyba nie ... chyba że o czymś nie wiem 😉 <!-- s;) -->

  • Panowie tak czytam o tych modułach i zastanawiam się jaki ja mam (kabelek w drodze, a rozbierać się nie chce za bardzo)... Bo z tego co piszecie, ten lepszy z końcówką D to ma w opcjach tempomat czy spryskiwacze na lampy... A jeśli ja mam takie rzeczy na wyposażeniu auta to mogło by znaczyć, że mam szansę na ten lepszy moduł aby włączyć sobie te 3 mrugnięcia kierunkowskazem, czy to nie ma reguły?

  • Koledzy a do BSI od silniczka spryskiwaczy reflekttorów dochodzi plus czy minus?