Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325771 Wyświetlenia
  • po to że się spytałem myślałem że ktoś palił ja ostatecznie kiedyś paliłem ale teraz sie boje bo tata mnie goni od samochodu 😄 ale efekty były niezłe 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Gregory"]po to że się spytałem myślałem że ktoś palił ja ostatecznie kiedyś paliłem ale teraz sie boje bo tata mnie goni od samochodu 😄 ale efekty były niezłe 😄 <!-- s:D -->[/quote]
    spoko, pogadamy za pare lat, jak zdasz prawko, zarobisz se na auto i będziesz nim palił gume na pewno 😄 😄 😄

  • Ciacho, za parę lat czyli za rok to będę miał już swój samochód,kupie coś mocniejszego ale na początek Fabka mi wystarczy dobry samochód,ekonomiczny.mały i piękny !!

  • kupić samochód to jedno, ale utrzymać samochód to już zupełnie inna sprawa. Palenie gumy nie niszczy tylko opon, które często są znikomym kosztem w porównaniu do całej reszty tego co może się posypać.

  • [quote="MirekS"]Ja jeszcze dodam z swej strony, że prócz chłodzenia turbiny, trzeba się jeszcze delikatnie obchodzić z gazem dopóki silnik nie uzyska temp pracy turbina by pracowała właściwie musi się jeszcze rozgrzać. Turbo nie lubi też gwałtownego wciskania gazu, powinno się to robić płynnie do uzyskania pełnej mocy nie gwałtownie.[/quote]

    Właśnie MirekS ma racje. Wg mnie dużo ważniejsze w TSI jest nie wkręcanie zimnego TSI na pełne obroty niż "wystudzanie" jak jest ciepły. Mówią o tym też w instrukcji.
    W 1.2 TSI są dwie chłodnice. Ta druga do turbiny ma napęd elektryczny i może działać nawet przez 15 minut po wyłączeniu silnika.
    Dlatego myślę że owszem nie należy wkręcać auta na 7tyś obrotów i wyłączać, ale nie ma też sensu stać i czekać aż się ostudzi, gdyż turbinę ostudzi przeznaczona do tego chłodnica(nie mówiąc już o tym że w fabii TSI nie ma wskaźnika temperatury silnika - są tylko lampki czerwona i niebieska, przynajmniej u mnie).

  • [quote="Imroath"](nie mówiąc już o tym że w fabii TSI nie ma wskaźnika temperatury silnika - są tylko lampki czerwona i niebieska, przynajmniej u mnie).[/quote]

    Jak masz ekranik Maxi-DOT-a to masz kontrolki/wskaźniki temperatury cieczy chłodzącej i paliwa oraz na komputerze wyświetlaną temperaturę oleju. Przy tym nie wyświetla się już niebieska kontrolka tempertatury - trzeba patrzeć na wskaźnik.

  • Moje pytanie do Skody do Czech w sprawie m.in turbo

    "[b]Dear Sirs,

    I am awaiting for skoda fabia II - 1,2 TSI 85 kM and I have some doubts especially in technical data thus you are kindly asked about inform me in topics as follows:

    1. if there is necessity of cooling turbocharger after driving, I know that 1,2 TSI 85 kM has installed seperated special cooling system of it? Do you have any technical documentation of following engine?

    2. acc to your opinion what is the best way to correct utilizing this engine? I do not want to demage the engine because of not all necessary info about it?

    I would be very grateful to transfer this e-mail to technical departament.

    best regards[/b]"

    odpowiedź

    "[b]Dear Sir

    The 1.2 TSI has dual-circuit cooling: one circuit to cool the engine and the other to cool the compressed air. The circuits are separated into a maximum of two connection points, facilitating the use of a joint equalizer container.
    The compressed air cooling circuit contains cooling of turbocharger and electrical pump of aftercooling.
    That means, you don’t need any special procedures after engine stop. However generally for your engine should be good take a one minute rest on idling engine speeds after high speed driving on highway and so on.
    Best way to use of engine and Škoda Fabia is be comply with the prescribed service intervals. Another information you can find at user manual at http://new.skoda-auto.com/com/service/documentation/fabia/pages/06-2010.aspx<!-- m -->
    Driving Tips at page 136
    General maintenance at page 152
    We hope that our answers help you and wish you many happy miles with your Škoda.
    Best regards

    Irena Kohoutová
    <a href="mailto:info@skoda-info.cz">info@skoda-info.cz</a>
    Škoda Info-Line 800 600 000[/b]"

    mam nadzieje, że to cosik pomoże

    pozdro 🙂

  • A więc nic nowego.
    Świat się nie zawali jeżeli znajdzie się te kilkadziesiąt sekund na parkingu aby wszystko się "ułożyło".
    Przynajmniej ja się tak staram jak tylko nie zapomnę!.

  • Pytanie głownie dla ludzi z południa. Ktoś był by zainteresowany virusowaniem autka ??
    Zabieg ten będzie przeprowadzony w Katowicach u aligatora jak ktoś chętny niech pisze 😉 <!-- s;) -->
    Co do ceny będzie się wahać w okolicach 1k jeżeli uda się uzbierać 10 samochodzików.

    Cytuj:
    Bardzo mi miło że zbiera się kolejna lista. Żeby nie było nieporozumień jakie zdarzyły się ostatnim razem chciałbym przypomnieć po krótce zasady grupowego chipowania w DYNOSOFT.

    1. 10 lub więcej osób
    2. Usługa obejmuje diagnostykę, pomiary przed i po na hamowni obciążeniowej 4wd, wykonanie indywidualnego oprogramowania sterującego silnikiem. Cena 1000zł
    3. Promocja dotyczy seryjnych silników, maksimum jedna modyfikacja (wtryski lub trochę większe turbo lub fmic itp).
    4. Żeby ustalić termin wizyty, należy do mnie zadzwonić, jednak nie wcześniej niż przed zebraniem się się minimum 10 osób. Jak będzie już lista min. 10 osób ustalę zgrubsza w jakich terminach (przedział 1-3 tygodni zależnie od liczby chętnych) w których będzie się odbywało grupowe chipowanie.
    5. Bardzo proszę o przyjeżdzanie sprawnymi pojazdami. Z przykrością muszę stwierdzić, że w poprzednich edycjach często zdarzało się że przyjeżdzały samochody niesprawne. Dlatego bardzo proszę o nieprzyjeżdzanie samochodami którymi gołym okiem widać wycieki np. w układzie dolotowym, w zaworze EGR, z wahaniami mocy podczas przyspieszania, z pojawiającym się trybem awaryjnym itd. W przypadku przyjechania samochodem z takimi usterkami należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.
    6. Promocja dotyczy samochodów z silnikami benzynowymi oraz diesela. Rezerwujemy sobie prawo do nie wykonania tuningu np. jeżeli nie zajmujemy się danym typem silników (np. nie tuningujemy już sterowników 8 bitowych 1Z AAT AEL TDS, starych 1.8T na lince itp). Dlatego w przypadku starszych lub niestandardowych pojazdów proszę o telefon przed wpisaniem się na listę.
  • A ile pali jezdzac tylko w miescie? Czytałem ze po wiekszym przebiegu ponoc problemy ze skrzynią biegów ( prasa motoryzacyjna ) ile w tym prawdy?

  • co znaczy "większy przebieg" ??
    200 tys, 500 tyś może milion ? 😉 <!-- s;) -->
    spalanie zależy od łącznika fotela z pedałem gazu 🙂 czyli kierowcy . Możesz jeździc ekonomicznie ale tez możesz dawać w gwizdek i wtedy bedzie palic jak smok.
    auto należy do grupy ekonomicznych w eksploatacji i znam "jedną sztukę" co ma 300 tyś km przelatane i nie wygląda na tyle... i co ważniejsze - nic złego sie nie dzieje bo kierownik wie jak sie posługiwać samochodem ( pozdrawiam kierownika 😉 ).
    :zdrowko:

  • znajomy na Arose z silnikiem SDI 1,7 przebieg 260 tyś. km i z silnikiem i skrzynią wszystko OK

  • Czyli nie ma sie co martwic :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • do palenia gum jeśli ktoś chce i lubi zawsze kupi używane tanio i je zużywa taka jest moja opcja 😉 <!-- s;) -->

  • Witam chciałem się zapytać jak sprawują się wam Skodzianki LPG+Gaz?? :luka: <!-- s:luka: -->

  • szybciej zarzniesz silnik niz zedrzesz opony 🙂 <!-- s:) -->

  • chyba benzyna + LPG 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Wojtas"]chyba benzyna + LPG 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Rzeczywiście moja pomyłka 🙂

  • Mi sprawowała się wyśmienicie, przejechałem coś 80 tys. km, ale niestety są i minusy częstsza wymiana świec, filtra powietrza, jazda na przeglądy, wieczny problem z kołem zapasowym, częstsze czyszczenie przepustnicy i niestety częsta wizyta na stacji benzynowej (max mogłem wlać 37,5 litra). Reasumując to wszystko koszty zbliżone do diesla, a dużo mniej zachodu z eksploatacją.