Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151511 Wyświetlenia
  • Co do cen to się nie wypowiem( na pierwszy rzut oka wydają się kosmiczne -lepiej sam poszukaj części) , ale rzeczywiście po odczycie tych błędów można stwierdzić:
    1.Że istnieje możliwość uszkodzenia Czujnika Strumienia Powietrza Masy (G70)(przepływomierz powietrza MAF) błąd 16485 informuje o niewłaściwym sygnale G70, co przejawia się też poprzez utratę mocy silnika. Wg mnie, zanim go wymienisz należało by pooglądać ten czujnik , czy nie jest pęknięty i nie puszcza powietrza - Ale najpierw pierwsza czynność jaka w takim przypadku powinna być wykonana to sprawdzenie filtra powietrza .
    2. Błąd 19464 Czujnik pozycji wałka rozrządu CMP G40 - oznacza odczyt poza limitem górnym i jest prawdopodobnie do wymiany.
    3. Błąd 19463( [b]JAK W TEMACIE[/b]) Czujnik pozycji wałka rozrządu CMP G40 -OZNACZA BRAK SYGNAŁU TEGO CZUJNIKA - przed ewentualną wymianą sprawdzić przewody oraz szczelinę czujnika .
    powodzenia

  • Wielkie dzięki! 🙂 <!-- s:) -->

    Dodam jeszcze, że mechanik przy tej pierwszej konsultacji o której pisałem w poście powyżej usunął te błędy z komputera, ale powiedział, że zaraz znów się zapalą i będę musiał przyjechać. Jednak przejechałem jakieś 30km i nic się nie zapaliło. Teraz zastanawiam się czy ten problem dalej istnieje, ale już się nie wyświetla w komputerze, czy też może to był błąd komputera i po skasowaniu wszystko jest ok...

  • takie błędy same sie nie pojawiają.
    uszkodzenie "przepływki" (MAF) nie zawsze oznacza utrate mocy - wiem z autopsji. silnik ma moc ale błąd jest i pali jak smok.
    co do innych błędów - prozaiczne pytanie : czy mechanik podpiął kompa na warsztacie czy wziął auto " na przejażdżkę" ? w 1.9 TDI czasem pojawia się usterka pompowtryskiwaczy - uszkodzone przewody elektr. ale nie wiem jak w 1.4 tdi :???: <!-- s:???: -->
    zajedź do kogoś kto sie zna na dieslach (TDI)

  • Mechanik tylko podpiął kompa i dał mi wydruk z tymi dwoma błędami i je usunął. Jednak nie mam do niego zbyt dużego zaufania, dlatego stwierdziłem, że najpierw zasięgnę rady na forum 🙂 <!-- s:) -->

    no będę musiał poszukać kogoś takiego bo troszkę mnie to martwi, szczególnie jak powiedziałeś o tym spalaniu, muszę zwrócić teraz na to uwagę.

  • Koledzy i koleżanki! Mam pytanko. Czy ktoś jest w posiadaniu kodów adaptacyjnych i czy chciałby się nimi podzielić? Dziś ustawiałem koledze nowe funkcje w audi A6 i na forum audi się postarali, bo kodów jest tam mnóstwo. Tutaj nic nie znalazłem, a nie wiem czy we wszystkich autach z grupy VW są takie same kody. Jeżeli ktoś z was może pomóc, to bardzo proszę. Pozdrawiam.

  • osobiście używam informacji [url=http://de.openobd.org/skoda/fabia_6y.htm]z TEJ STRONY[/url]
    ale nie wszystko działa gdyż zależy to od wersji modułu m.im. komfortu jaki jest zamontowany.

  • Dzięki. Może ktoś będzie miał jeszcze coś po polsku?

  • witam podlaczylem dzis auto pod vaga i zrobiłem Auto Scan i wukrylom mi taki bląd 17511 Rząd cylindrów 1, sonda 1, za mała moc obwodu grzewczego. co to znaczy czy sonda lambda siada???

  • Zapoznaj się z regulaminem obowiązującym na tym forum !

  • Koledze z pracy w Polówce z końca 2003 roku z silnikiem 1.2 12V zaświeciła się kontrolka Check Engine. Jeździł z nią tak ok 200km po czym silnik zaczął kuleć, szarpać, tracić na mocy. Teraz po zapaleniu chwilę świeci, a potem już mruga. Podpiąłem ją pod vaga i wykazało mi następujące błędy:

    [quote]
    VAG-COM Version: Release 409.1-US

    Chassis Type: 9N - VW Polo
    Scan: 01,02,03,08,09,15,17,19,37,44,45,46,55,56,69


    Address 01: Engine
    Controller: 03D 906 032 C
    Component: 1,2l/2V SIMOS3 00HS2501
    Coding: 00021
    Shop #: WSC 31414
    WVWZZZ9NZ4D043661 VWZ7Z0C8104844
    3 Faults Found:
    16556 - Fuel Trim: System Too Rich: Bank 1
    P0172 - 35-10 - - - Intermittent
    16500 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P0116 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    16687 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P0303 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    Readiness: 0000 0000


    Address 09: Cent. Elect.
    Controller: 6Q2 937 049 C
    Component: 00 BN-SG. 2S07
    Coding: 17420
    Shop #: WSC 31414
    1 Fault Found:
    01598 - Drive Battery Voltage
    07-00 - Signal too Low

    [/quote]

    oraz z drugiego PL

    [quote]16556 System zbyt bogaty (strona 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    16500 Czujnik temperatury silnika zakres/możliwości
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    16687 Brak zapłonu cylinder 3
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY[/quote]

    Samochód tak jakby nie chodził na wszystkie tłoki. Co należy sprawdzić i co może być przyczyną?

  • odnawiam posiadam błąd 17909 przekaźnik pompy ... gdzie go znajdę i co się mogło stać ??

  • [quote="FIGO-23"]odnawiam posiadam błąd 17909 przekaźnik pompy ... gdzie go znajdę i co się mogło stać ??[/quote]
    NIc się nie musiało z nim stać - wyciągnij go i wyczyść stopki, bo penie są zaśniedziałe i powodują zwarcie ( częsta przypadłość)( koszt nowego ok9 zł) . Znajdziesz go za dolnym lewym panelem pod kierownicą ( trzeba demontować)

  • Witam, jestem tu nowy ale jedno wiem na bank, jeśli dobry fachowiec kreci licznik to nie da rady tego zweryfikować. W nowych samochodach gdzie dane zapisują się nie tylko w pamięci licznika, nie wystarczy zmienić tylko tej wartości. Trzeba również podmienić dane dla komórek pamięci wszystkich podzespołów np. skrzyni biegów, pompy paliwa lub wspomagania, elektryki świateł itp. wszystko zależy od modelu i typu autka.
    Dobrze ustawiony przebieg jest nie do rozpoznania, a zaświadczenia o prawdziwości przebiegu wystawiane przez rzeczoznawców, tak naprawdę są zaświadczeniami o zapisach w komputerze, które mógł zrobić dobry fachowiec. Dla F2 TDI amator ustawia tylko licznik i to można zweryfikować nawet w serwisie, fachowiec demontuje licznik ustawia pamięć wewnętrzną, a następnie po zamontowaniu z powrotem wymusza przepisanie tej pamięci do pozostałych elementów samochodu. Tego nie sprawdzi nikt, no chyba że na takim sprzęcie na którym potrafią oczytać dane ze sformatowanych dysków twardych z PC i to jeszcze przewierconych wiertarką http://www.fcp.pl/forum/images/smiles/msn-wink.gif<!-- m -->
    pozdrawiam

  • [quote="iroger"]Dla F2 TDI amator ustawia tylko licznik i to można zweryfikować nawet w serwisie, fachowiec demontuje licznik ustawia pamięć wewnętrzną, a następnie po zamontowaniu z powrotem wymusza przepisanie tej pamięci do pozostałych elementów samochodu. [/quote]

    Nie znam się na tym dokładnie jak jest to rozpracowane w samochodach, ale w komputerach gdyby ktoś ci sformatował dysk to po pierwsze sam możesz sobie odzyskać dane dysponując odpowiednim programem np. GetDataBack i nie musisz szukać specjalistycznej firmy chyba ,że przewiercisz pamieć na wylot ale wtedy już autka nie odpalisz.

    Druga sprawa data formatu załóżmy ,że pliki są skasowane specjalnym programem do nieodwracalnego usuwania danych (kilkunastokrotne nadpisanie plus inne bajery)ale na każdym kompie nawet amator odczyta datę kiedy był postawiony system od nowa, bo dane o tej dacie są już w nowych (skorektowanych danych)
    Powtarzam nie jestem elektronikiem samochodowym ale wydaje mi się ,że każda operacja dokonana w komórkach pamięci systemu posiada jakąś datę np. datę ponownej reinstalacji systemu pamięci a to mi już wystarczy ,żeby auta nie kupić.

    Teraz kwestia wymuszenia przepisania danych do innych komórek pamięci jak dokładnie się to robi?

    Z tego co wiem czas pracy pompy wtryskowej czy też wspomagania jest liczony i zapisywany w komórkach pamięci w motogodzinach a pamięć licznika jest w km, a więc według jakiego algorytmu komputer pokładowy samochodu przelicza te dane?

  • Właśnie rozglądam się za interfejsem do Fabii z 2004r. Nie zależy mi na jakimś profesjonalnym ponieważ nie będę nim zarabiał ale chciałbym zdiagnozować sobie i ojcu usterkę jeżeli zaświeci się kontrolka. Mój ojciec ma również Fabię z 2004r.
    Zatanawiam się nad czymś takim np:
    http://allegro.onet.pl/vag-com-kkl-obd2-usb-black-vw-audi-seat-skoda-i1285723530.html<!-- m -->

    Co sądzicie o takim kablu? W opisie jest że obsługuje [quote]SKODA wszystkie modele od 1994 do 2004 roku[/quote].
    Co się zmieniło w 2004r. i po czym mogę poznać że na pewno obsłuży moje auto?

  • [quote="black_diablo"]Co sądzicie o takim kablu?[/quote]
    podobają mi się takie opisy pisane głównie przez panie ( ręka trzymajaca fejsa na zdjęciu z aukcji - przyp. autora)
    ten z aukcji to na pewno jakiś "chińczyk"
    [url=http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103]ja polecam >>> viaken-a <<<[/url]

  • [quote="homesleep"]Ostatni znalazlam kilka artykułow w kwestii oryginalego przebiegu...wynika z nich ze za pomoca VAG i kabla mozna odczytac oryginalny przebieg auta...co Wy na to? czy ktos probowal? najzwyklejszy VAG i kabelek z allegro za 70zl pozwoli ocenic czy licznik nie został cofnięty?? :dobani: <!-- s:dobani: --> chyba zbyt proste...[/quote]

    tym kabelkiem za 70 zł mozesz miec problem to sprawdzić

  • Ostatnio przy wymianie pompy wspomagania kierownicy podzieliłem stan licznika przez ilość roboczogodzin (odczyt z VAGa), wyszło mi 50. Czyli ilość rbh * 50 km/h dawało przebieg. Po wymianie pompy licznik rbh był wyzerowany, wnioskuję więc, że ta wartość zapisana jest w sterowniku wbudowanym w pompę.
    Gdy odłączałem akumulator, ilość rbh nie reserowała się, więc domyślam się, że jest zapisana w pamięci trwałej. Tyle z moich obserwacji.

  • Tak jak jzu zostalo napisane. Jesli ktos dobrze zrobi swoja robote i pozmienia przebiegi we wszystkich sterownikach to nie ma takiej mozliwosci aby odczytac cos innego niz ten ktos chcial. Pamiec EEPROM czy Flash to nie dysk magnetyczny. Nie da sie zrobic odzyskiwania danych.

  • co jakiś czas świeci mi kontrolka check a wyskakuje mi tak błąd 16804 system katalizatora poniżej progu wydajności strona1.co to może oznaczać