Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76745 Wyświetlenia
  • http://www.allegro.pl/item860315181_sony_cdx_gt620u_usb_gratis_gwarancja_bcm.html<!-- m -->
    Ja mam takie .gra jak dla mnie bardzo dobrze.podświetlenie zielony,niebieski no i oczywiście USB i wyjście AUX.

  • z tego wynika ze włożyłeś je odwrotne i zacisnąłeś zapadni ramki która jest w około radia z radiem
    spróbuj delikatnie rozruszać ( góra - dół ) i je wyciągnąć
    a później włożyć odwrotnie
    pomocny będzie długi płaski cieniutki śrubokręt

    zwróć uwagę na budowę tych chwytaków

  • ja polecam radyjko z wejściem USB z tyłu,
    fajna sprawa, nie wystaje Ci pendrive z przodu radia,
    a dojście do schowka aby schować końcówkę kabelka USB jest bardzo łatwe.

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->

    Mam radio Skoda Dance w mojej Fabii II - niestety nie mam na to radio gwarancji (samochód sprowadzony z Niemiec; stał trochę u kupca w Polsce itp...) - radio pracowało bardzo dobrze, tylko kilka razy na samym początku po zakupie samochodu straciło pamięć programów - na przeglądzie w ASO przy sprawdzaniu samochodu na VAG-u wykryli jakieś błędy na radiu związane z zasilaniem, ale powiedzieli, że mogło to być spowodowane słabym naładowaniem akumulatora...

    Przed samymi Świętami radio "stanęło dęba" - nie chce się wogóle włączać automatycznie przy włączaniu stacyjki, a przy wcisnięciu przycisku włączania(ten duży przycisk na środku) widać, jak załącza się na ok. pół sekundy i gaśnie (na ekranie pokazuje się czarny cienki pasek i to wszystko - zaraz gaśnie z powrotem...)

    Mam na szczęście w zestawie kable do podłączenia nieoryginalnego radia i sprawdziliśmy inne radio - działa bez problemu - bo bałem się, że jest coś z przewodami zasilającymi, ale jednak chyba coś jest nie tak z samym radiem Wygląda mi na to, że coś się stało w "okolicy" włącznika radia...

    Czy ktoś może mi pomóc i doradzić, co mam z tym robić i czy jest sens naprawiać takie radio??? Nie mam na niego gwarancji i ciekawy jestem, czy takie radia się wogóle naprawia i ile to kosztuje...

  • Widzę, że nikt Ci nie odpowiedział więc doradzę tyle, byś uzbroił się w płytę, a potem poszedł do najbliższego salonu i udał wielce zainteresowanego kupnem auta z starego rocznika wraz z radiem oczywiście.

  • Witam!!!Chciałbym prosić o wypowiedzi użytkowników tego radyjka.Dziękuję!!!!

  • nie znam modelu lecz miałem parę radyjek pioneer i zawsze bylem zadowolony bezawaryjne 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam.

    Pytanko takie jak w temacie czyli czy ktoś z was orientuje się może jak wyjąć to radyjko z Fabii 1 bez oryginalnego zestawu do demontażu?

    Tak przy okazji to czy razem z samochodem dostawaliście na jakiejś kartce kod do tego radia, czy działało na zasadzie komfortowego kodowania? Niestety moje po wyjęciu akumulatora zaczęło wołać o kod, którego nie mogę nigdzie znaleźć. Nie wiem czy ścigać poprzedniego właściciela (niestety małe prawdopodobieństwo sukcesu, gdyż samochód mam już 2 lata i kupowany był przez pośrednika) czy może udać się do ASO? Miał ktoś może podobny problem?

  • ja miałem problem z kodem kiedyś w innym aucie, jest forum samochodowe gdzie możesz takie info otrzymać.
    spróbuj tu: http://forum.polskastrefa.eu/sprzet.radia/t,kody,do,radia,13/1051<!-- m -->

  • Hej podłącze się pod ten topic. Szukam właśnie radyjka takiego do 300-350zł koniecznie z USB obecnie mam radio 4x45W blaupunkt ale się popsuło więc szukam czegoś nowego. Znalazłem takiego top4:

    1. Pioneer DEH 2200 UB (jak w głównym topicu - 270zł)
    2. LG LAC-5900 (290zl)
    3. Kenwood KDC-W4044 UGY (350zl)
    4. Sony CDX-GT39U (320zl)

    Przyznam szczerze, że pioneer średnio mi się podoba z designu, najbardziej z tej 4ki podoba mi się LG, ale nikt nie ma na ten temat żadnej opinii więc nie wiem czy to kupić bo jednak oni nie są raczej specami od radyjek do samochodów. Chętnie też posłucham innych propozycji!

    z góry dzięki za odp 🙂 <!-- s:) -->

  • ja miałem 2 radia Kenwooda i były spoko, więc polecam tą firmę

  • ja polecam Pioneer'a .. mam jeden z modeli juz ok 4 lat i nie mam problemow 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja tez polecam pionka. Miałem parę radyjek tej f-my i nigdy nie narzekałem.
    kenwooda też kiedyś miałem, ale pionek lepiej sobie radził.
    ostatnio miałem takie jvc [img]http://lh4.ggpht.com/_K7n9AMOU_7E/StdeXndSDRI/AAAAAAAAAIk/yHA8U3HRgZw/s640/DSC00007 (2).JPG[/img] i powiem szczerze ze byłem miło zaskoczony, ale ty tej f-my nie bierzesz pod uwagę.

  • Ostatnio takie nabyłem za 220 zł na Allegro. Zamontowałem bez problemów. Działa idealnie. USB ma, wszystkim można sterować. Jedyny minus to niewidoczne w dzień napisy na przyciskach (wersja z zielonym podświetleniem). Ale poza tym - rewelacja.

  • Jak w temacie. Oczywiście dobrze by było, jakby dobrze grało 😉 <!-- s;) --> CD nie jest potrzebny.

    Znalazłem BLAUPUNKT MELBOURNE SD 27, ponoć dobre i niedrogie, ale chyba wyszło ze sprzedaży, na allegro tylko używane.

    Co podpowiecie?

  • Witam,
    Od wczoraj mam problem z radiem. Podłączone wszytko było ok. Pamięć trzymało (kable pozmieniałem). Wczoraj wyciągałem żeby poprawić kostkę mini-iso (aux-in). i radio zgasło. Przestawiłem kable i radio działa tylko po stacyjce. Macie jakiś pomysł ??. Jest może jakiś bezpiecznik przy akumulatorze ?? dzięki i pozdrawiam Rafał

  • _reg5

  • Prawdopodobnie jak wyciągłeś radio to uszkodziłeś jakiś przewód choćby podczas ponownego montażu, lub też jak pociągłeś wiązką mogł się wysunąć jakiś przewód od podtrzymania zasilania z tulejki elektrycznej (był słabo zagnieciony).

  • Ostatnio miałem okazję posłuchać sobie radyjek na "ściance". Parę wniosków:

    • jeśli chcesz kupić radyjko do 200 zł z full wypas bajerami, to nie oczekuj cudownego dźwięku. Bas szmatławy, brak mięsistości, dźwięk brzmi jak "po spraniu kolorów". Sprawdziłem ok. 10 radyjek, wszystkie podobnie.
    • wybór był między JVC (popularne obecnie 411-stki), jakiś Pioneer i porównywalny cenowo Kenwood 4404. Z tych radyjek JVC grało wg mnie naładniej, tuż tuż za nim był Kenwood, Pioneer odstawał. Za to JVC, jak na mój gust, ma kompletnie zryty i niepraktyczny desing, Pioneer jeszcze ujdzie, Kenwood - klasyczne umieszczenie guzików, wygodne. Koniec końców zdecydowałem się na Kenwooda, gdyż:
    • brzmi nieźle,
    • nie trzeba być mistrzem Braila, żeby znaleźć stosowny przycisk, wszystko jest pod ręką,
    • ma USB i CD (choć raczej mało z niego korzystam), jeszcze jakiś AUX się znajdzie
    • podświetlane na zielono, żadnych tam niebieskich latarni morskich.

    Dodatkowo do radyjka kupiłem mikro pendrive 8 Gb (100 zł na allegro), wystaje 3 mm z radia, więc nie ma ryzyka przetrącenia, wyrwania, itp.

    Z całego zestawu jestem bardzo zadowolony, jednego mi tylko brakuje - losowego odtwarzania wszystkich utworów na pendrive (można tylko "szuflować" utwory w danym folderze), co mają wyższe modele. Niemniej możliwość wyboru katalogu jakoś łagodzi ten mankament.

    No i oczywiście + 25 zł za listewkę maskującą po demontażu fabrycznego MS 202.

    EDIT
    no i +20 zł za separator antenowy.

    Trochę off-top wyszedł, niemniej idea ta sama.

  • [b]wawrzkok[/b], czy przedstawione na zdjęciu radyjko to JVC KD-G541? Jak tak możesz coś więcej o nim opisać etc.? bo w chwili obecnej sam na takie poluję i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje