Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85549 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od dłuższego czasu (jak tylko przyszła jesień) borykam się z problemem samoczynnie zamykającego się zamka centralnego. Sytuacje można opisać krótko: otwieram drzwi wsiadam sobie do środa i zamykam drzwi po czym samoczynnie zamykają mi się wszystkie drzwi - niekiedy jest tak, że same się zamkną i otworzą (tak jakby gdzieś było zwarcie od dużej wilgotności powietrza). Możecie pomóc w temacie? Jakieś wskazówki, gdzie szukać przyczyny ? Dodam, że latem tego problemu nie ma, bo jest po prostu sucho i ciepło...

    Pozdrowienia,

  • A słuchaj... czy jak wszystko jest ok (czyli latem) to masz tak, że jak otworzysz auto z pilota i nie otworzysz drzwi, to auto po jakimś czasie samo się zamknie??

  • [quote="Krzychu_W"]A słuchaj... czy jak wszystko jest ok (czyli latem) to masz tak, że jak otworzysz auto z pilota i nie otworzysz drzwi, to auto po jakimś czasie samo się zamknie??[/quote]

    Niestety nie mam centralnego z pilota... tylko z kluczyka.

  • Witam, ja mam podobny problem. U mnie na postoju wszystkie drzwi(oprócz tych od kierowcy) same się zamykają, otwierają, zamykają i otwierają. I tak w koło. 😞 <!-- s:( --> CZasami to trwa chwilę a czasami bardzo długo. Jak zamknę samochód pilotem to jest OK:)
    Pomóżcie :zalamany:

  • a u mnie z kolei 2 razy sam się wyłączył z centralnego zamka; zostawiłam auto jak zawsze zamykając je z pilota (zawsze sprawdzam czy faktycznie drzwi są zamknięte), a po pracy zastałam otwarte z zamka drzwi :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • Prawdopodobnie zwarcie w elektryce, proponuję zacząć od sprawdzenia "słynnej" wiązki na podłużnicy...

  • zajechałam na parking, zamknęłam samochód z pilota, bolce się pochowały, dla pewności wzięłam za klamkę i co widzę? wszystkie bolce odpuszczają i mogę dostać się do środka (tyle że alarm zaczyna wyć); zamykam jeszcze raz, drugi, trzeci, sytuacja się powtarza; w końcu zamykam drzwi kluczykiem a tu nadal przy złapaniu za klamkę bolce odpuszczają :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> wpadam w lekki popłoch, bo jak tu gdziekolwiek zostawić samochód, do którego każdy może bez problemu wejść... na koniec po kolei otworzyłam i zamknęłam każde drzwi po czym zamknęłam z pilota - i już bolce nie odpuściły przy próbie otworzenia z klamki

  • miałem dokładnie to samo. Dokładniej zimą, gdy po sporych mrozach przyszła odwilż. Mój kłopot polega na tym, że dostałem kiedyś delikatnego strzała w tył i kufer się troszku podniósł- w efekcie przemopkła krańcówka zamka bagażnika. Problem rozwiązałem za pomocą suszarki i niewielkiej porcji wazeliny (dla zabezpieczenia przed wilgocią). Nic nie rozkręcałem, po prostu przedmuchałem ciepłym powietrzem.
    Proponuję sprawdzić czy po deszczu nie ma śladów wilgoci na wewnętrznej części progu (po kabinowej stronie uszczelki). Jeśli jest to najprawdopodobniej zatkały się kanaliki odrowadzające wodę z drzwi i zbiera się wilgoć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozebranie i oczyszczenie/suszenie wszystkich zamków. Lenie mogą posłużyć się suszarką albo poczekać aż słoneczko samo wysuszy.
    Oczywiście te zabiegi nic nie pomogą, jeśli:
    a) oprócz wody naniosło jakiegoś syfu, który nadal będzie zwierać
    b) którąś z krańcówek szlag trafił

  • Mój problem jest z tej samej beczki ale zachowanie centralnego jest nieco inne. Mam centralny fabryczny. To co zauważyłem u siebie to to, że:

    1. centralny sam się rygluje i tylko rygluje. Nigdy nie miałem przypadku samoczynnego odryglowania.
    2. Najczęściej do zaryglowania dochodzi podczas otwarcia drzwi kierowcy z klamki (niezależnie czy otwieram z wnętrza czy od zewnątrz) i odbywa się praktycznie w momencie pociągnięcia za klamkę. Wszelakie operacje z innymi drzwiami nie powodują żadnych problemów.
    3. Po otwarciu drzwi (jeżeli otwarcie przebiegło normalnie) mogę do woli nimi machać na "wszystkie" strony i nic się nie dzieje.
    4. W większości przypadków, delikatne pociągnięcie za klamkę i otwarcie drzwi nie powoduje zaryglowania. Ryglowanie jest bardzo częste przy energicznym otwarciu z klamki.
    5. Centralny rygluje się także po zatrzaśnięciu drzwi kierowcy. I tu znów, przy delikatnym zamknięciu najczęściej jest OK.
    6. Czasami zdarza się też, że do zaryglowania dochodzi samoczynnie. Np. otwieram autko, wsiadam do środka, zamykam drzwi odpalam, a za chwilę sam się rygluje.

    Dodam jeszcze, że problemy zaczęły się 2 lata temu jesienią. Latem był spokój, a od ostatniej jesieni znów problemy. Co ciekawe jednak, latem nawet po deszczach nie było problemu.

    Czy macie jakieś sugestie do mojego przypadku?

    Przejrzałem sporo postów o tym temacie i większość sugeruje dwie przyczyny: wiązka lub mikrostyki w zamku. I tutaj moje pytanie:
    Jak zdiagnozować usterkę bez większych nakładów finansowych. Czy WAGiem coś podejrzę? Jak zdiagnozować zamek, a jak wiązkę?

  • u mnie wiazka dokładnie kosci łaczace dzwi z budą własnie jestem w trakcie wymiany

  • Uszkodzony jest wyłącznik (mikrostyk) w zamku drzwi lewych, na początek wystarczy wyczyścić i będzie ok.

  • [b]pablaris[/b], jak dostac sie do mikrowlacznika :?: ja rozebralem drzwi na tyle co moglem czyli zdjalem tapicerke i odkrecilem blache ale do tylniego zamka nie ma dojscia 😕 ja mam takie jazdy ze jak zamykam guzikiem tylko od centralnego (bez uzbrajania alarmu) to zamyka wszystko .. jak zamykam guzikiem z alaramem + centralny to prawy tyl mi sie nie zamykma 😕 Dlatego moje pytanie .. Jak dostac sie do tych mikrowlacznikow i jak je wyczyscic :?: <!-- s:?: -->

  • A ja mam do was pytanie, jaki jest rozmiar klucza do odkręcenia 2 śrub mocujących zamek?
    Chodzi mi o dwie śruby zaznaczone na czerwono [url=http://212.87.229.197/sruby.jpg]tutaj[/url].
    Doczytałem gdzieś, że w Passacie to są śruby Star M8 ale nie wiem czy takie same są w Fabce, i czy to M8 to jest rozmiar klucza czy gwintu

  • [quote="Wojtas"][b]pablaris[/b], jak dostac sie do mikrowlacznika :?: ja rozebralem drzwi na tyle co moglem czyli zdjalem tapicerke i odkrecilem blache ale do tylniego zamka nie ma dojscia 😕 ja mam takie jazdy ze jak zamykam guzikiem tylko od centralnego (bez uzbrajania alarmu) to zamyka wszystko .. jak zamykam guzikiem z alaramem + centralny to prawy tyl mi sie nie zamykma 😕 Dlatego moje pytanie .. Jak dostac sie do tych mikrowlacznikow i jak je wyczyscic :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    pogrzeb dokładnie w forum, gdzieś ktoś kiedyś władował instrukcję "how to" razem z fotkami.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 26-04-2010, 11:50[/i] ][/size]
    [quote="imcpan"]A ja mam do was pytanie, jaki jest rozmiar klucza do odkręcenia 2 śrub mocujących zamek?
    Chodzi mi o dwie śruby zaznaczone na czerwono [url=http://212.87.229.197/sruby.jpg]tutaj[/url].
    Doczytałem gdzieś, że w Passacie to są śruby Star M8 ale nie wiem czy takie same są w Fabce, i czy to M8 to jest rozmiar klucza czy gwintu[/quote]
    może być problem- jak mi lampka w bagażniku przestała gasnąć próbowałem się tam dostać. Niestetyy żadna ze standarodowych "gwiazdek" nie pasowała. Nie wiem czy to nie są jakieś nieszczęsne połówki.

  • po wymianie tylnich zamkow ciagle mam problem z zamykaniem .. kolejny etap wymiana sterownika alarmu ... jak tego dokonac we wlasnym zakresie :?: czy trzeba podlaczac pod vaga aby ustwic domykanie szyb itd :?: domykanie mam w obecnej chwili ... jak to sie ma do programowania nowych kluczykow :?: chcialem kupic zestaw z kluczykiem scyzorykiem .. ile kosztuje taka wymiana kluczykow :?: czy lepiej dac sobie siana i kupic zestaw tylko z pilotem :?: <!-- s:?: -->

  • LEPIEJ ZESTAW z pilotem nowa centralka musi posiadac funkcje domykania szyb

  • na allegro sa zestawy za ok 60 zl z taka funkcja ... a jak ma sie sprawa z dorobieniem kluczyka ..programowanie immobilisera itd ... ile moze kosztowac taka operacja :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="Wojtas"]na allegro sa zestawy za ok 60 zl z taka funkcja ... a jak ma sie sprawa z dorobieniem kluczyka ..programowanie immobilisera itd ... ile moze kosztowac taka operacja :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    dorobienie grotu to koszt 25zl a do scyzoryka mozna przełozyc imobilizer ze zwyklego klucza goscie to robia na miejscu programowanie immobilazera to co sie orientowałem to ok 50 ale to było ok pół roku temu

  • jesli chcesz przelozyc imobilajzer to po co go programowac aha to nie jest takie proste u mnie dorabianie ZWYKŁEGO kluczyka do fabi to koszt 300zł :szok: <!-- s:szok: -->

  • cos czuje ze kupie ze zwyklym pilotem 😞 <!-- s:( --> takie ceny to masakra 😮