Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85581 Wyświetlenia
  • Wydaje mi się, że bez elektryka się nie obędzie, trzeba całkiem wypiąć alarm i zlokalizować co się w nim uszkodziło.

  • Witam. Mam pytanko - coś mam z centralnym w tylnych drzwiach. Potrzebuję się dowiedzieć jak rozmontować szybę od mechanizmu podnoszenia jej tak abym mógł zdjąć blachę i dostać się do środka drzwi.

  • ryssni - poszukaj materiałów na temat uszczelniania tylnych drzwi. Gdzieś jest opisówka ze zdjęciami, jak je rozmontować.

  • Dzięki 🙂 <!-- s:) --> poszukam tej opisówki

  • Witam. Mam fabie 1.4 16V i jest problem z alarmem. Pewnego razu po prostu nie chciał się samochód zamknąć z pilota. Nie zamyka się z ani jednego ani drugiego kluczyka. Po przekręceniu kluczyka w zamku zamykają się wszystkie drzwi i bagażnik. Co to może być ?

  • Proponuję sprawdzić czy po otwarciu każdych drzwi świeci się lampka w podsufitce? Bo możliwe, że któryś zamek padł.
    I druga sprawa, czy przypadkiem nie wymieniałeś radia na jakieś inne?

    Ja miałem taki sam przypadek. Posypało mi się radio. Wymieniłem na inne i od tego czasu alarm nie reagował na przyciski pilota. Jak się okazało, trzeba było przełożyć piny w kostce zasilającej radio i problem znikł.
    Powodzenia!

  • Ja mam podobny problem tylko że u mnie nie działa pilot nie chce sie zamykać z pilota tylko z kluczyka byłem w serwisie to powiedzieli że pilot do wymiany.Cena 1000zł koszmar lepiej kupić nowy zestaw z pilotem na allegro.

  • Witam,

    czy ktoś z Szanownych Kolegów miał styczność z czymś takim?

    http://moto.allegro.pl/sterownik-seat-skoda-felicja-fabia-octavia-i1403801034.html<!-- m -->

    Pozdrawiam.

  • Witam,

    przeszukałem dział i jest już kilka tematów podobnych jednak nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

    W mojej fabince (2004r.) mam fabryczny centralny zamek, sterowany tylko kluczykiem od strony kierowcy. Gdy przestało działać otwieranie drzwi od pasażera, wszyscy (nawet w ASO) mówili mi że będzie trzeba wymienić całą kasetkę zamka, jednak okazało się że miałem tam pneumatyczne siłowniki spięte z guzikiem zamknięcia drzwi i wymiana samego siłownika pomogła.

    Czy takcie coś jest normalne? Czy w salonie zrobili mi kuku i centralny zamek zamontowali po kosztach, do samochodu który go nie miał?

    Chciałbym teraz zamontować otwieranie drzwi z pilota, po przeczytaniu kilku tematów na forum wnioskuję, że mniej problematyczne (i niedużo droższe) będzie założenie całego systemu alarmu, niż samo otwieranie centralnego pilotem.

    Czy takie coś: http://allegro.pl/show_item.php?item=1381328283<!-- m --> się do tego nada? Czy to czasem nie jest jakiś bubel i nie powinienem szukać czegoś innego/lepszego?

    Kolejne pytanie dotyczy montażu el.szyb (tylko przód) jak się do tego zabrać, znaczy nie chcę tego robić sam, tylko co muszę kupić? Czy jakieś uniwersalne zestawy pomogą, czy muszę szukać konkretnych części?

    No i na końcu, czy wiecie gdzie w Krakowie, to wszystko mi szybko i dobrze zamontują 🙂

    Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi,
    Darek

  • [quote="canni"]Czy takcie coś jest normalne?[/quote]
    tak,
    [quote="canni"]Czy w salonie zrobili mi kuku i centralny zamek zamontowali po kosztach, do samochodu który go nie miał? [/quote]
    nie - tak zakładają centralny "dokładany".
    [quote="canni"]Czy to czasem nie jest jakiś bubel i nie powinienem szukać czegoś innego/lepszego? [/quote]
    zależy od budżetu - możesz kupić za 100 i za 1000 a spełniać bedzie te same funkcje.

    [quote="canni"][i]El. Szyby - [/i]Czy jakieś uniwersalne zestawy pomogą, czy muszę szukać konkretnych części?[/quote]
    wymiana blach w drzwiach i jakiś uniwersalne rozwiązanie, albo z rozbitka poszukać już gotowca razem z przyciskami.
    [quote="canni"]No i na końcu, czy wiecie gdzie w Krakowie, to wszystko mi szybko i dobrze zamontują [/quote]
    zobacz w dziale [b]polecane warsztaty [/b]

  • Dzięki za info, takich informacji potrzebowałem, dziś naprawiałem zepsutą wkładkę zamka, trochę się nadenerwowałem przy ściąganiu tapicerki, ale w końcu poszło... (Wkładka była zaśniedziała i musiałem ją wybijać od środka 😕 <!-- s:/ --> )

    Pozdrawiam 🙂

  • WITAM

    Tez się nad tym zastanawiałem ale ten z wersja z kluczykiem scyzorykiem za ok 105 zł.

    Montował juz ktoś coś takiego w Fabii I

    Pozdrawiam

  • Też jestem zainteresowany zainstalowaniem centralnego, ale dowiedzialem się że to koszt około 800-1200zł to odpuściłem...

  • koszt centralnego zamka to od 80 do 200 zależy czy zakłada się uniwersalny czy dedykowany a montaż jest prosty
    ja u siebie zakładałem ponad rok temu uniwersalny centralny i działa do tej pory
    pozdro

  • lisiu może posiadasz instrukcje w wersji elektronicznej jak założyć, bądź możesz polecić jakiś uniwersalny zamek do samodzielnego montażu?
    Ewentualnie może ktoś z forumowiczów może pomóc.

  • Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki,

    przeczesałem forum i niestety nie natrafiłem na żadną informację, w związku z czym postanowiłem się dopytać. Czy orientujecie się gdzie w Poznaniu jest jakiś dobry zakład montujący centralne zamki i jednocześnie alarmy?
    Kompletnie się na tym nie znam dlatego też nie chce się podejmować tego sam.
    Co do podzespołów to co sądzicie o firmie STIG (http://www.stig.pl<!-- w -->) i oferowanych przez niego centralnych zamkach i alarmach?

  • Mam fotki z montażu siłowników do centralnego zamka i otwieranej klapy. Wszystko to pochodzi z zestawu uniwersalnego pracującego bez zarzutów od prawie roku.Chętnych na fotki proszę o mail. Pozdrawiam.

    Ps. do kolegi SERWET. Jak dotrę na SPOT w Poznaniu 16'go pod TESCO to pogadamy na temat centralnego. Pozdrawiam.

  • MAREK FABIA super będę wdzięczny za wszelkie informacje.

  • Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz, otóż po otworzeniu auta (pilotem) odryglowują się wszystkie drzwi tak jak trzeba. jednak jeśli otworzę drzwi od kierowcy, to przy ich zamknięciu zaryglowują się automatycznie drzwi tylne oraz pasażera (3).Wcześniej taka <funkcja> nie była <aktywna>. szczerze mówią to <bawiłem się> ostatnio trochę pilotem ;/ ma ktoś może pomysł/wiedzę jak powrócić do poprzedniego stanu? z góry dzięki za wszystkie sugestie i próby pomocy 🙂 <!-- s:) -->
    pzdr

    [i][color=#FF0000]Staraj się dawać odpowiedni prefix [F1],[F2],[F1 i F2] przed nazwą tematu. Tym razem zrobiłem to za Ciebie. Na przyszły raz zapoznaj się z obowiązkową lekturą -> [/color][url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6758][color=#FF0000][b]Regulamin[/b][/color][/url] [/i]
    [color=#008000]Pozdrawiam [b]sid[/b][/color]

  • Ja bym zaczął od odpięcia akumlatora i powiedzmy po 10min podłączenia go z powrotem.