Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49049 Wyświetlenia
  • Ja bym popatrzył na w jakim stanie są wtyczki co idą do wtrysków ponieważ mogą być zaśniedziałe ale czemu wszystkie wtryski

  • ile masz na gazie przejechane?

  • [quote="manii"]ile masz na gazie przejechane?[/quote]
    Na gazie około 110 000 km a w sumie mam 175 000km
    a co??? :orany: <!-- s:orany: -->
    Wtyki sprawdzałem są ok, nie są zaśniedziałe

  • cos slyszalem ze kolo 100kkm wytrzymuja wtryski na gazie ale obecnie wszystko sie zmienia a stosowales jakis srodek do czyszczenia wtryskow dolewany do benzyny (STP) czy cos w tym stylu?

  • blad wszystkich wtryskow....bo pewnie byly odpinane nie sugerowal bym sie tym za bardzo

  • [quote="manii"]cos slyszalem ze kolo 100kkm wytrzymuja wtryski na gazie ale obecnie wszystko sie zmienia a stosowales jakis srodek do czyszczenia wtryskow dolewany do benzyny (STP) czy cos w tym stylu?[/quote]
    Nie nic, nie stosowałem żadnego środka do czyszczenia wtrysków.
    No tak były odpinane ale nadal mój problem nie jest rozwiązany :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • 😄 <!-- s:D --> Miłośnicy i użytkownicy Skody Fabii!!! Od czerwca aż do wczoraj jeżdziłem z zakładu do zakładu i z serwisu do serwisu i nikt nic nie wiedział co jest. aż w serwisie w Siedlcach zgadli co było. Wymienili parownik i zawór gazowy. Bo jak postał przez noc to gaz się przedostawał do komory silnika i razem z benzyną przy odpaleniu miał problem.
    Teraz jest OK!!! :super:
    Odpala jak należy.
    Pozdrawiam wszystkich na forum

  • Witam mam taki problem z moją fabiom 1.2 jak jest zimna nie odpala za pierwszym razem tylko muszę kręcić ze trzy razy co to morze być proszę o pomoc z góry dziękuje

  • Nie wiem czy o to chodzi , ale moze musisz lekko dłuzej przytrzymac rozrusznik. A nie tak na jeden ' klik' i już. Ja tak mam że jak już prawie odpaliła to nie puszczam i trzymam jeszcze z sekundke . To normalne w naszych kosiarkach. 😉 <!-- s;) -->
    Natomiast jeśli nie ma to znaczenia i i tak nie odpala to pewnie cos innego i tzreba poszukać. ( np; świece sie kończą)

  • wiesz kręcenie dłużej nic nie daje i tak za trzecim załapie ale czasem jak zima to i za pierwszym ap ropo świec sam nowe przejechana na nich ze 2 tys

  • Czy to się zaczęło dziać w momencie gdy temperatury na zewnątrz spadły w okolice "0"? Moja rada:

    Jako że silniki zasilane poprzez układ wtryskowy pod zwiększonym ciśnieniem niż atmosferyczne potrzebują tzw doładowania. Chodzi o to iż w momencie przekręcenia kluczyka z pozycji "0" na pozycje "Start" uruchamia pompę paliwa która dając ciśnienie na układ doładowuje wtryski do pierwszego rozruchu. Dlatego też przed pierwszym rannym odpaleniem zalecam przekręcić kluczyk i nie odpalać - usłyszysz dźwięk pompy paliwa...po jakiś 3-4 sekundach normalnei odpal...bez gazu. Powinna normalnie zapalić.

    jeśli nie warto wtedy sprawdzić układ WN oraz sprawdzić czy nie masz wytraconej wody w paliwie - dolej na wszelki wypadek denaturatu (0,5 na pół zbiornika paliwa) - jako że dykta jest mieszalna z wodą...spali się w komorze spalania wyciągając całą wodę z układu paliwowego.

  • [quote="bloku"]Jako że silniki zasilane poprzez układ wtryskowy pod zwiększonym ciśnieniem niż atmosferyczne potrzebują tzw doładowania. Chodzi o to iż w momencie przekręcenia kluczyka z pozycji "0" na pozycje "Start" uruchamia pompę paliwa która dając ciśnienie na układ doładowuje wtryski do pierwszego rozruchu. Dlatego też przed pierwszym rannym odpaleniem zalecam przekręcić kluczyk i nie odpalać - usłyszysz dźwięk pompy paliwa...po jakiś 3-4 sekundach normalnei odpal...bez gazu. Powinna normalnie zapalić. [/quote]
    ale w fabiach pompa uruchamia sie po otwarciu drzwi kierowcy

  • Tak z tym że doładowanie jest jednokrotne - także po przekręceniu kluczyka następuje dopiero doładowanie wtrysków. Przy otwarciu drzwi następuje uruchomienie pompy - układ dostarczania paliwa (zresztą tak też jest opisane w schemacie elektrycznym)

  • Miałem podobny problem zimą po przebiegu 45kkm - okazało się iż serwisy krakowskie nie czyściły przepustnicy przy przeglądach rocznych. Po wyczyszczeniu przepustnicy temat zniknął, dodam iż konieczne było jej wymontowanie bo syf był niewiarygodny. Podobno trzeba adaptować przepustnicę po takiej operacji, jednak u mnie przy odpiętej klemie przed demontażem nie zauważyłem takiej konieczności...

  • witojcie,
    ostatnio Fabia wykrecila mojej mamie niezly numer. Przestaly dzialac swiatla mijania, nie dziala wentylator,a dzisiaj nawet nie chciala odpalic( zapala sie stacyjka,kontrolki gasna, po przekreceniu kluczyka do oporu-totalna cisza)
    Bezpieczniki ok, akumulator ok, reszta elektryki sprawdzajac zgrubsza- sprawna. Ktos ma jakis pomysl o co kaman?
    pozdro

  • Witoj, 🙂 <!-- s:) -->
    Weź akumulator do ciepłego miejsca i niech postoi tak około 2 godziny. Potem sprawdź stan naładowania jeżeli jest mało naładowany (a w twoim przypadku na 100%) to go naładuj . Świeżo po ładowaniu zapodaj go do auta i spróbuj go zapalić. Jeżeli Ci załapie za trzecim lub czwartym razem to normalka - teraz są wielkie mrozy.
    Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj - każdy z nas (użytkowników forum) coś Ci poradzi dobrego do twojego problemu. 🙂
    Pozdrawiam.

  • TOMUŚ, jak napisalem wyzej, akumulator jest ok....
    Zaczelo sie od tego ze wczoraj moja mama wracala samochodem wlasnie bez nawiewu i swiatel. Z tym zaplonem to dzisiaj rano doszlo.

  • wiążka ?? a jak nie dawaj odczyt z vaga

  • Ja mialem to samo. Wszystko przestalo dzialac. Alternator wymienilem. Nie swieci sie przypadkiem kontrolka aku?

  • FIGO,kabelek zamowilem dopiero,jutro ma dotrzec i bedzie odczyt.
    Sputnik,opiszesz dokladniej co Ci padlo??? Tez dopuszczam taka hipoteze,ale czemu pojedyncze rzecy padly...