Witaj na forum Fabia Club Polska

Nawigacje/GPS

Temat utworzony · 64 Posty · 40152 Wyświetlenia
  • [quote="zawada"]Na szczęście należe do ludzi, którzy jeśli czegoś nie zrobią do końca to szlag ich trafia :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]

    witaj w klubie :zdrowko: mam tak samo

  • a propos klubu...możesz mi przesłać info co i jak trzeba zrobić aby zostać klubowiczem 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-03-2011, 10:32[/i] ][/size]
    oczywiście na Prv 😉

  • Witam
    Jestem użytkownikiem nawigacji [b]MIO MOOV 330 Europe Plus[/b].
    Jest pomocna w trasie , mapa w miarę aktualna , ale czasami potrafi wyprowadzić mnie w pole.
    Wczoraj jechałem[b] na trasie Szklarska Poręba - Czerniawa Zdrój[/b] i postanowiłem wypróbować jaką trasę wytypuje mi w/w nawigacja ...... no i się przejechałem. :mur: <!-- s:mur: -->
    Niezależnie jaką opcję wybrałem , tj.[b]< trasa krótka>[/b] , czy też [b]<trasa szybka>[/b] - obydwie były do bani :przestraszony:

    [img]http://img818.imageshack.us/img818/3042/dsc0038ar.jpg[/img]
    .... wyprowadziła mnie[b] w wąskie , górzyste dróżki [/b]znajdujące się w Centrum Świeradowa Zdrój , na których w dodatku odbywają się remonty nawierzchni (podwozie mojej Skody kilkoma ,,schowanymi'' kamieniami oberwało ).
    Chcąc , czy też nie musiałem baczniej przyglądnąć się mapie i wprowadzić pewne poprawki do wytypowanej trasy , tj. [b]dodać punkt via.[/b]

    [img]http://img713.imageshack.us/img713/7538/dsc0040dx.jpg[/img]

    .... trasa OK , szeroka - przejechałem bez problemu.
    Dzisiaj (z ciekawości) skorzystałem [b]z mapy Targeo [/b] ... i jak widać , bez dodawania [b]punktu via[/b] ta mapa ,, myśli po mojemu''.

    [img]http://img18.imageshack.us/img18/7859/mapatz.jpg[/img]

    [b]Z biegiem czasu zaczynam żałować , że kupiłem sobie nawigację MIO MOOV 330 Europe Plus.
    ... nie ma to jak zwykła mapa.[/b]

    [b]P.S.[/b]
    Funkcja [b]<drogi gruntowe>[/b] w nawigacji mam wyłączoną. 😕

  • [b]WZÓR[/b] Jak dla mnie nawigacja jest dobra w mieście w trasie to wielkiej filozofii nie ma wystarczy dobrze zaplanować trasę i bez problemów można wszędzie trafić.

  • Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zapytać jaką polecacie nawigację, w przypadku gdy zależy mi na działaniu jej w oparciu o dostarczone mapy (wszelkie odblokowania i hacki celem wgrania np AutoMapy gdzieś z nazwijmy to mniej oficjalnych mirrorów nie wchodzą w grę) oczywiście wskazana byłaby rozsądna cena, tak do 500 zł maks.

  • [quote="nicram"][b]WZÓR[/b] ... wystarczy dobrze zaplanować trasę i bez problemów można wszędzie trafić.[/quote]
    Jak dla mnie logika wyznaczenia takiej trasy przez nawigację jest idiotyczna.
    W przypadku wybrania opcji [b]<trasa najkrótsza>[/b] , to pomimo stromych wzniesień i kupę wędrujących kuracjuszy na drodze jest OK , a w przypadku [b]<trasa najszybsza>[/b]... jedno wielkie nieporozumienie.
    ... jak sam mam planować i przewidywać korzystniejszą trasę przejazdu i wskazywać punkty via , to po co mi nawigacja - sam auto w/g zwykłej mapy do celu poprowadzę.
    [quote="robcio"]Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zapytać jaką polecacie nawigację, w przypadku gdy zależy mi na działaniu jej w oparciu o dostarczone mapy (wszelkie odblokowania i hacki celem wgrania np AutoMapy gdzieś z nazwijmy to mniej oficjalnych mirrorów nie wchodzą w grę) oczywiście wskazana byłaby rozsądna cena, tak do 500 zł maks.[/quote]
    Zamiast kupowania nawigacji polecam np. wyznaczenie sobie trasy na http://maps.google.pl<!-- m --> i wydrukowanie jej (z obrazkami).
    .... jak widzę lepiej się na tym wychodzi.

  • Wzór no niestety nie bardzo to wchodzi w grę, jeżdżę sporo, nawigacji chciałbym używać tam gdzie jeszcze nie byłem, jeżdżę przeważnie sam, nawigowanie z kartki w takich okolicznościach czy uczenie się czasami jednorazowej trasy nie jest wygodne ani bezpieczne...
    A przerabiać nawigacji z pewnych względów nie nogę, szukam takiej która by się sprawdzała "z pudełka"

  • [b]robcio[/b] > jeździsz głównie po Polsce? Jeśli tak to nie ma lepszej nawigacji aniżeli Automapa i MapaMap.
    W obu przypadkach powinieneś znaleźć urządzenia z mapą do 500zł. Te z MapaMap będą dużo tańsze. I niekoniecznie gorsze.

  • [quote="robcio"]... nawigowanie z kartki w takich okolicznościach czy uczenie się czasami jednorazowej trasy nie jest wygodne ani bezpieczne...
    A przerabiać nawigacji z pewnych względów nie nogę, szukam takiej która by się sprawdzała "z pudełka"[/quote]
    Mi takie nawigowanie nie stwarzało problemu.
    Od czasu , gdy kupiłem nawigację zdarza się , że czasami błądzę na trasie ... , a żona dogryza mi i śmieje się twierdząc , że przez te ,,pudełko'' przestałem myśleć. :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • comfort właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło 🙂 dzięki wielkie 🙂 <!-- s:) -->
    Oczywiście wszelkie inne sugestie mile widziane.

    WZÓR ja nie mam żony to mnie nie będzie nikt dogryzał 😄

  • Jeżeli będziesz się wahać pomiędzy tymi dwoma mapami, to weź też pod uwagę prostotę obsługi nawigacji.
    MapaMap jest banalnie prosta, w przeciwieństwie do Automapy, która jest przeładowana funkcjami.
    Poziom dokładności map w Polsce jest bardzo podobny w obu przypadkach.

    Jeżeli będziesz kupować GPS z MapaMap zwróć uwagę na to, żeby mapa była w wersji TOP. EASY jest okrojona.
    Aktualizacje map są wydawane 4x w roku. Można wykupić abonament za cały rok z góry.
    Bardzo szybko wprowadzają zmiany w przebiegu dróg i nowo wybudowane odcinki. Warto sobie zaktualizować mapę przed wyjazdem.

  • [b]robcio[/b] ja jeszcze dodam od siebie tyle, byś przy kupnie zwrócił uwagę na pamięć ja w mojej jestem w stanie zapodać max 2GB, przez co nie mogę wprowadzić auto mapy na europę i pozostałem tylko przy polsce. Druga sprawa weź sobie wielkość matrycy powyżej 4 cali, ja mam 3,5 i stwierdzam, że jest nieco mała.

  • Lark 50.3. Kupiłem za 240zł z przesyłką i kartą micro SD. Ekran jest słabo czytelny w słońcu, ale komendy głosowe i strzałka wskazująca drogę są wystarczające nawet kiedy światło pada na ekran. Polecam, jestem osobą, która ma bardzo słabą orientacje w terenie i przed podróżą nawet nie patrzę na mapę którędy jechać - ustawiam gps i jazda.

  • Witam
    Czy ktoś już aktualizował i przetestował swoją nawigację [b](Mio Moov)[/b] i czy warto wydać te[b] €70[/b] na jej zakup?
    ... po ostatnich ekscesach z tą mapą mam mieszane uczucia co do jej aktualizacji.
    => http://eu.mio.com/pl_PL/sklep-mio_europa-mapa-na-karcie-sd-2011.htm<!-- m -->

  • Użytkując nawigację Navroad 460 zauważyłem, że oryginalna bateria jest oględnie mówiąc kiepska. Postanowiłem ją wymienić.

    Co potrzeba:

    • nawigację 😉 <!-- s;) -->
    • baterię od telefonu komórkowego, np. Nokia. Ja użyłem jakiejś znalezionej baterii z Sony Ericssona (była odrobinę węższa). Ważne, żeby:
    • miała napięcie 3.7V
    • mieściła się w obudowie GPSa
    • lutownicę z cienkim grotem + cyna, pasta, dwa krótkie przewody
    • taśmę izolacyjną
    • (zalecane) taśmę dwustronnie klejącą
    1. Wykręcamy 4 śrubki z obudowy
    2. delikatnie podważając obudowę uwalniamy zatrzaski
    3. odpinamy baterię
    4. odklejamy folię ochronną z baterii (NIE TNIEMY KABLI!) - między przewodem idącym do GPSa, a baterią jest elektronika.
    5. odlutowywujemy starą baterię od elektroniki, jednocześnie patrząc, gdzie plus, gdzie minus (zwykle oznaczone na płytce z elektroniką)
    6. lutujemy kabelkami połączenie między nową baterią, a elektroniką
    7. zabezpieczamy wszystko taśmą klejącą
    8. podpinamy baterię
    9. podpinamy GPSa pod zasilanie zewnętrzne, czekamy 2 - 3 minuty, aż bateria się trochę podładuje (rozładowała się podczas lutowania)
    10. sprawdzamy, czy GPS działa na baterii. Jeśli wszytko jest ok, składamy go do kupy.

    Pół godzinki roboty i można cieszyć się nową baterią, która podtrzyma GPSa ok 2 godzin.

    Obecnie pracuję nad podłączeniem do GPSa transmitera FM, co by nie musieć ciągnąć kabli do radia, żeby sobie film w czasie postoju obejrzeć.

  • Panowie i panie, co powiecie na TomTom'a XLL 27IQ refurb edition :?: Cena dość rozsądna - 250 zł. 🙂 <!-- s:) --> Czekam na opinie...

  • na [url=http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?p=3733508]TYM FORUM[/url] piszą i dobrze i źle. MNie się nazwa źle kojarzy - refurb -> refurbished -> odnawiany 😉 <!-- s;) -->

  • Refurb - mapy były odnawiane i aktualizowane - na 2 lata... 🙂 <!-- s:) -->

    http://allegro.pl/tomtom-xxl-europa-42-lcd-5-iq-routes-fotoradary-i1953393643.html

    Znalazłem linkacza do niego na Alle(dro)go , skąd podałeś mi stronę forum, aktualizacja 25 zł. kosztuje. Zastanawiam się czy to aby dobry wybór przy bieżących aktualizacjach :?: Choć czytałem, to masz rację i mam obawy co do tej nawigacji. Sama sylwetka nie wystarczy. Znajomy raz tak powiedział: "Ważna jest karoseria. Ale najważniejsze jest to, co się ma pod klapą." 😉 Teraz jest straszna kicha i tworzy sięjedno duże pytanie: CO ROBIĆ :?: :???:

  • A do czego ta nawigacja ma Ci służyć? Będziesz jeździł tylko po Polsce czy po Europie również?

  • Po Polsce, to bym korzystał mapę, co nie znaczy, że z GPS-a bym podpatrzył trasę. 😛 Głównie, to Niemcy , Francja, Szwajcaria, Włochy... Ogólnie Europa zach. 😉 <!-- s;) -->