Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Rozrząd PB - temat zbiorczy

Temat utworzony · 465 Posty · 76606 Wyświetlenia
  • [b]moi[/b], Twoje pytanie dotyczy Fabia 1 ? Jeśli nie, to zmień prefiks w temacie. Prefiksu się nie wpisuje, tylko wybiera z pola po lewej (przy nazwie tematu).

  • tak chodzi o 1, już się poprawiam. przepraszam- nie zauważyłem pola

  • [quote="moi"]thx za podpowiedzi.
    mam tylko jedno pytanko:
    dzwoniłem właśnie do Śliwki na sewris, powiedziano mi, że okres wymiany rozrządu w moim silniczku (16v, 59kw) wynosi 120k km. I kurde nie wiem już co robić. ma ktoś pomysł na zweryfikowanie tych informacji? w instrukcji słowa o tym nie ma...[/quote]

    Jak juz słychać pracę rozrządu należy pomyslec o wymianie nie ma co patrzeć na przebieg. Skutki nie wymienienia mogą byc duzo bardziej kosztowne, nie warto ryzykować.

  • problem w tym, że nie słychać... choć przyznam, że głuchy jestem (zawodowo zajmuję się obsługą mm koncertów to i ucho już kiepskie). Jakie są skutki wiem. Zaliczyłem kiedyś taką akcję w dukato- żeby śmieszniej było właściciel- stary mechanik, też nic nie słyszał.
    Chodzi tylko o to czy po 90kkm już ryzykuję, czy mogę spokojnie jeździć w okolice 120kkm- 30kkm dla mnie to prawie rok jeżdżenia. A w związku z ostatnimi wydażeniami, jak nietrudno się domyślić , nie zarobiłem w tym miesiącu wiele. Stąd moje ciśnienie czy zapożyczać się i robić teraz czy poczekać.
    Niestety w jednym aso mówią 120, a w drugim 90...
    wiem, że najlepiej wymienić jak najszybciej, ale... możesz podpowiedzieć w co się wsłuchiwać? po czym poznać, że to już pora?
    sorki, że tak męczę ale jestem w trudnej sytuacji (do finansów dodaj sobie problemy onkologiczne w rodzinie). Płakać mi się chce.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 26-04-2010, 13:40[/i] ][/size]
    no i mam już kompletnie namieszane w głowie: pan z aso w TG tiewrdzi, że po 90kkm wykonuje przegląd rozrządu a wymianę zaleca w okolicach 105kkm- jako, że 120k to maksymalna granica. Żeby śmieszniej było zadzwoniłem do drugiego serwisanta u śliwki, który stwierdził, że to kategorycznie 90kkm. RĘce opadają...

  • Przy 90 tyś lepiej już wymienić rozrząd takie jest moje zdanie, z tego co pamiętam tak jest także przyjęte.

  • Panowie są dwa rodzaje pasków, na 90 i 120 tys. W zależności od rodzaju silnika jest jeden z nich. Ja u siebie założyłem ten na 120. Ty jeżeli nie wiesz jaki maz i raczej Ci się nie uda tego ustalić bo co ASO to będzie inna opinia to lepiej wymień przy 90. W razie zerwania paska będziesz miał po silniku. Pamiętaj, że wymienia się cały rozrząd. Zwróć przy okazji uwagę na pasek wielorowkowy bo mimo, iż nie będzie miał pęknięć może już być wytarty.

  • ja wlasnie przekroczylem 80 kkm, w styczniu planuje zmienic rozrzad, na allegro jest fajny zestaw wraz z pompa wodna za ok 470 zl. Rolki INA i paski Contitech, z tego jak sie orientuje to nawet z tej firmy zakladaja w fabrykach do silnikow .. ale an 100% dowiem sie po zmianie 🙂 <!-- s:) -->

  • to może tak: zadałem pytanie w serwisie skody- w moim silniczku pasek powinno się obejrzeć po 90kkm i zależnie od jego stanu można dojeździć do 120kkm.
    mój pasek był w raczej kiepskim stanie, choć reszta rozrządu w zdecydowanie lepszym. Tymniemniej jak już się tam dostałem to wymieniłem.
    Zaskoczyła mnie tylko jedna rzecz: mój rozrząd powinien mieć 4 rolki. Okazało się, że są tylko 3. Ba! nie ma nawet gdzie zamontować czwartej 🙂 <!-- s:) -->
    no ale skoro 90kkm przejechała na 3, to chyba (mam nadzieję) teraz też problemu nie będzie.
    pzdr i thx za porady

  • Witam Kolegę. Mam podobny problem proszę o kontakt na maila [ <a href="mailto:wojtek9293@z.pl">wojtek9293@z.pl</a><!-- e --> ] miałbym do kolegi w związku z tym pytanie.

  • A mógłby ktoś napisać co ile sie wymienia w mpi?1.4 skoda fabiaI 2002r,68KM.przebieg 60000tyś.

  • [b]Rubin85[/b] jeśli masz pytanie, a nie możesz znaleźć przez szukajkę tego co chcesz, postaraj się założyć nowy temat, ale nie podpinać się pod taki sam lecz z innym [b]motorem[/b] bo się robi mały chaos.

    W Twoim silniku nie jest przewidywana wymiana przez skodę, wymienia się wtedy jak będzie się głośno łańcuch tłukł.

  • dobra sorry i :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> dzieki

  • [quote="MirekS"][b]Rubin85[/b]
    W Twoim silniku nie jest przewidywana wymiana przez skodę, wymienia się wtedy jak będzie się głośno łańcuch tłukł.[/quote]

    W mojej, serwisowanej przez poprzedniego właściciela w ASO, łańcuch był wymieniany koło 60k km.

  • Witam.
    Czeka mnie w niedalekiej przyszłości wymiana rozrządu. Czy mogę to zrobić sam?
    Ogólne pojęcie o mechanice mam ale mechanikiem samochodowym nie jestem mam też komplet podstawowych kluczy , ale czy to wystarczy czy znacie jakieś manuale do tego czy raczej dać 200 zł i nie ryzykować? Wiem ,że w niektórych autach wymiana rozrządu jest w miarę prosta a w niektórych trzeba demontować połowę tego co jest pod maską.

  • ja tez mam taki silnik ... ogolnie to bym wolal oddac do warsztatu .. ale jezeli ktos to opisze i pokaze jak zrobic to w "domowych" warunkach to moze sie skusze 😄 <!-- s:D --> mnie czeka wymiana na wiosne

  • zdecydowanie odradzam takie zabiegi samonaprawcze. co chodzi o rozrząd potrzebny jest warsztat. niestety jest to dosyć skomplikowana sprawa więc bez doświadczenia w kręceniu śr[b][color=#FF0000]u[/color][/b]bek odradzam. czasami potrzebne są specjalne klucze, narzędzia. a niekiedy pewne śr[b][color=#FF0000]u[/color][/b]by potrafią się zerwać a wtedy potrzebny jest zaprzyjaźniony ślusarz który zrobi za grosze co trzeba. także panowie, co chodzi o rozrząd to warsztat zaprasza. przynajmniej dostaniecie jakąś gwarancję w przypadku awar[b][color=#FF0000]ii[/color][/b] silnika. a awar[b][color=#FF0000]i[/color][/b]e są czasami [b][color=#FF0000]***[/color][/b] drogie


    ort + regulamin

  • [b]dominik[/b], każdy robi jak chce - zależy od zasobności 😉 <!-- s;) -->
    jednak starsze konstrukcje silników są na tyle proste że można to ogarnąć samemu 😉 i specjalne narzędzia nie sa konieczne 😉 ale mile widziane.
    [b]Pyetrek[/b], podeślij oznaczenie kodowe silnika oraz dane samochodu (PW) - zobaczę jak serwisówka to opisuje...

  • Witam,

    Po wymianie łąńcucha rozrządu zaczęło mi coś stukać w samochodzie. Stuki słychać po wjechaniu na nierówność. Stuki słychać wydaje mi się, że po prawej stronie. Warsztat stwierdził, że to drążek kierowniczy. Po wymianie nic się nie zmieniło. Czy jest jakaś szansa, że przy wymianie rozrządu mogło coś zostać źle skręcone i stuka nie nierównościach.

    Proszę o pomoc i pozdrawiam

  • Raczej nie, prędzej bym obstawiał, iż jeden z łączników stabilizatora się wysypał.

  • Sprawdź mocowanie węży idących do chłodnicy sprawdź czy dokręcili dobrze poduszkę silnika bo na pewno go opuszczali ogólnie wszystko co po prawej stronie się znajduje pomacaj i zobacz czy wszystko dociąhneli