Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z ABS /czujniki/pompy/inne - temat zbiorcz

Temat utworzony · 181 Posty · 46809 Wyświetlenia
  • [quote="luk1985"]Witam czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi gdzie sie znajduje czujnik Abs[/quote]
    przy każdym kole jest po jednym czujniku, znajdują się one w piastach, czy też w najbliższej okolicy piast (nie wiem dokładnie)

  • Witam, mam problem, ponieważ świeci się kontrolka abs i asr.
    na vagu wykazało uszkodzoną pompę. Jeśli spotkaliście się z podobnym problemem to proszę o napisanie lub jak to naprawic.
    Pozdrawiam

  • primo : witaj na forum. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    secundo : szukanie nie gryzie :
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=981&highlight=pompa+abs
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=3896&highlight=pompa+abs
    jeśli te tematy nie pasują do Twojego przypadku, coż... nie wiemy jaki błąd wystąpił u Ciebie :mysli:

  • Witam ponownie mam pytanko odnosnie czujnika ABS A wiec wymieniłem juz czujnik ABS i mam problem odnosnie kontrolek bo jak swieciła tak dalej świeci i pytanie brzmi czy trzeba usunąc ten błąd przez komputer?

  • [quote="luk1985"]czy trzeba usunąc ten błąd przez komputer?[/quote]

    Tak, choć jest grupa błędów która po określonej (ustalonej programowo) ilości razy diagnostyki po rozruchu silnika kasuje się sama jak błąd już nie występuje, jednak nie wiem czy ten błąd do tej grupy należy.

  • cze mam pytanko na temat fabi u mnie teraz jak jest wilgotno tez sie zapala abs zrobiles cos z tym dzieki z odp

  • Jak świeci to nie działa ABS, najlepiej podpiąć pod vaga.

  • Mam ten sam problem. Świeci się ABS i ASR, oczywiście nie działa.

    Na diagnostyce wskazało na czujnik w prawym przednim kole.
    Mechanik wymienił czujnik i dalej to samo. Sprawdził kabel - przewodzi, mechanicznie wszystko super, zero luzów, hamulce idealne.

    Jedyna uwaga: na starym czujniku SMAR, a smar może być tylko z łożyska, które jest OK.
    Prośba o sugestię.

    Pozdrawiam

  • [quote="Ememems"]Jedyna uwaga: na starym czujniku SMAR, a smar może być tylko z łożyska, które jest OK[/quote]
    niekoniecznie ok.
    może pierścień na piaście uległ uszkodzeniu ?
    albo chiński czujnik zamontowany który nie działa ? normalnie jak nie dasz 100-120 za czujnik to ma prawo nie działać ale też mogę się mylić.
    ja temat "chińskiego" przerabiałem i też na prawym przodzie.
    najpierw kabel miałem złamany wewnątrz izolacji, potem ten czujnik.... po wymianie na "właściwe" części wszystko działa jak należy.

    ABS i ASR sa zależne od siebie i jak ABS ma awarię to obydwa nie działają.

    ciekaw jestem jak u ciebie się temat zakończy.

  • [quote="kapi"][quote="Ememems"]Jedyna uwaga: na starym czujniku SMAR, a smar może być tylko z łożyska, które jest OK[/quote]
    niekoniecznie ok.
    może pierścień na piaście uległ uszkodzeniu ?
    albo chiński czujnik zamontowany który nie działa ? normalnie jak nie dasz 100-120 za czujnik to ma prawo nie działać ale też mogę się mylić.
    ja temat "chińskiego" przerabiałem i też na prawym przodzie.
    najpierw kabel miałem złamany wewnątrz izolacji, potem ten czujnik.... po wymianie na "właściwe" części wszystko działa jak należy.

    ABS i ASR sa zależne od siebie i jak ABS ma awarię to obydwa nie działają.

    ciekaw jestem jak u ciebie się temat zakończy.[/quote]

    Kupiłem czujnik ATE, za 160,00zł mimo to nie ma efektu. Kolejna diagnoza na kompie i dalej to samo. Mechanik obstawia łożysko, ze względu na smar który był na starym czujniku - a nie ma prawa go tam być. Łożysko OK, bez luzów a jednak chyba będzie wymiana.

  • Witam znów mam problem ze skodziną, od niedawna zaczeła się palić kontrolka ABS (czasami się paliła czasami nie) i dzisiaj zapaliła się znowu kontrolka ABS i ręcznego hamulca i zaczął piszczeć (sygnalizacja nie wiem czego). Oczywiście gdy próbowałem czy działa ABS to nie działał wogóle nie wiem co już z tym autem przebieg auta teraz będzie 70tyś km rocznik 2004.

  • Witam. lóknij na słynną wiązkę . Czy to auto jest po powodzi?

  • właśnie nie jest po powodzi bo w piotrkowie stało więc tam nie bylo. Gdzie tą wiązkę mogę znaleźć bo na temat skody jestem zielony?
    ps on się czasami włącza i wyłącza. czasami czujnik nie jest zapaprany? czy możliwe to?
    Pozdro Maciek

  • Na forum gdzies byly zdjecia gdzie jest nieszczesna wiazka w fabii. Szukajka tu pomoze. 🙂 <!-- s:) -->

  • znalazłem jednak musi to być zepsuty czujnik ABS'u tylko nie wiem który muszę pod VAGa go podłączyć

  • Witam. Pytanie zwrotne: w którym miejscu było auto bite ? Może z przodu lub boku od strony kierowcy ?

  • [quote="MAREK FABIA"]Witam. Pytanie zwrotne: w którym miejscu było auto bite ? Może z przodu lub boku od strony kierowcy ?[/quote]
    ewidentna awaria wiazki... takierzeczy to tylko .... wiązka.
    kto naprawiał ten samochód niech idzie kozy paść ... :dobani: <!-- s:dobani: -->
    co do poduszki - nawet wyjęcie kluczy może spowodowac błąd. najpewniej zdjąć kleme z aku.

  • Chłopaki 🙂 <!-- s:) -->
    Samochód pracuje do momentu kiedy ma prąd, co nie? Jeżeli świeci się kontrolka ładowania tzn., że alternator się popsiuł 🙂 Wspomaganie jest elektryczno-hydrauliczne, więc jeżeli brakuje prądu to pompa wspomagania nie będzie działać. Spróbuj zdjąć klemy przy działającym silniku - wspomaganie zaraz się wyłącza 🙂 a reszta szopek? Brak prądu?

    Ja uważam, że jest to problem tylko z alternatorem. Być może nie dokręcili kabli do alternatora? Może przy uderzeniu uszkodził się - z zewnątrz uszkodzenie nie widoczne, a w środku coś się działo, aż się zadziało? Z tego co wiem, potrafi też pęknąć obudowa alternatora.
    Napisz więcej szczegółów już po oględzinach.

  • Panowie, co Was tak wzięło na odgrzewanie kotleta na Święta - teraz jest czas na jajka..
    Ostatni post był Wysłany: 28-11-2008, 20:18.
    Proszę nie ciągnąć dalej tematu (chyba, że autor sobie tego zażyczy).

  • [b]wolfmk[/b], ale zawsze coś nowego mozna wnieśc do watku 😄 bo "ta" fabia na pewno gdzies jeździ :super: <!-- s:super: -->