Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55045 Wyświetlenia
  • Patyczki nasączone spirytusem pomogły.. 😉 <!-- s;) -->

    Dzięki

  • trzeba bylo nawilzyc perfumem a spirit w gardlo 😄 <!-- s:D -->

  • kurde problem powrócił.. i w sumie jest jeszcze gorzej.. bo teraz żadna szyba nie idzie automatycznie.. 😞 <!-- s:( -->

  • mowilem zeby uzyc perfum, przyciski sie nawalily 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]zdono[/b], zrób tak: włóż kluczyk w zamek, opóść szybki do samego dołu i podnieś do samej góry.
    Tak mi się coś wydaje, że po grzebaniu w panelu trzeba je jakby zaprogramować na nowo.

  • [quote="Wojtas"]mowilem zeby uzyc perfum, przyciski sie nawalily 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Ale patyczki nie były dużo nasączone.. 😛

    [quote="koleś"][b]zdono[/b], zrób tak: włóż kluczyk w zamek, opóść szybki do samego dołu i podnieś do samej góry.
    Tak mi się coś wydaje, że po grzebaniu w panelu trzeba je jakby zaprogramować na nowo.[/quote]
    Ok zrobię tak.. ale po odłączeniu i złozeniu działały... ale potem z czasem przestały.. wiec odpowiedź [b]Wojtas[/b] jest bardziej prawdopodobna.. 😛

  • [b]zdono[/b], zrob jak pisze [b]koleś[/b], dodam tylko ze jak opuscisz a pozniej podniesiesz to przytrzymaj przyciski ok 5 sekund na dole i w gorze .. mi tak rozprogramowaly sie jak montowalem klime

  • zdjąłem klemę, założyłem, zaprogramowałem tak jak pisał [b]koleś[/b] i działa.. 🙂 <!-- s:) -->

    Dzięki 🆗

  • [b]zdono[/b], jako autor tematu mozesz kliknac "pomógł"

  • Witam
    W mojej Fabii mam następujący problem z elektrycznie otwieranymi szybami.
    Wkładam kluczyk przekręcam go w pozycję 1, załącza mi się elektryka i gdy nastąpiło to przy zamkniętych drzwiach to przez krótką chwile 3-4 sekundy mogę bez problemu sterować opuszczaniem i podnoszeniem szyb. Po tym czasie nie ważne w jakiej pozycji była szyba następuje jej zablokowanie (blokują się także drzwi) i żadne próby jej poruszenia nie przynoszą efektu.
    Gdy jednak w momencie przekręcenia kluczyka drzwi będą otwarte wówczas mogę swobodnie sterować szybą bez żadnych problemów. Po zamknięciu drzwi problem również nie występuje, aż do kolejnego "restartu" elektryki.
    Mam nadzieje że ktoś wie jak wyleczyć moją Fabie 🙂 <!-- s:) -->
    pozdrawiam

  • należałoby podłaczyć samochód pod kompa i sprawdzić działanie krańcówek.
    czy jest on wersją europejską ? ( nie anglikiem? ) bo tam były zamki w drzwiach inne.
    [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=257348]Zobacz TUTAJ.[/url]

  • Jestem drugim właścicielem tej Fabii ale samochód z polskiego salonu więc "angielskie" problemy raczej odpadają.
    Jeśli chodzi o krańcówki to będzie różnica w działaniu jeśli chodzi o sterowanie szyby przy otwartych i zamkniętych drzwiach?

  • Od wiosny szwankują mi elektryczne szyby :zly: <!-- s:zly: -->
    Wygląda to tak:
    Wsiadam do auta chce otworzyć włącznikiem od strony kierowcy i nic nie reaguje wogule , na drugi dzień wsiadam ale otwiera się tylko szyba od pasażera od kierowcy nie chce .Innego dnia działa wszystko jak trzeba innego znowu od kierowcy się otworzy od pasażera nie nie ma reguły są to losowe przypadki czasami wszystko działa dobrze parę dni a potem znowu nie
    Od strony pasażera zawsze się otwiera i zamyka
    Sprawdzałem na innym sprawnym przełączniku i to samo zresztą mój w innej skodzie działa ok
    Macie jakieś pomysły gdzie szukać usterki zanim udam się do elektryka i wydam parę złociszy za naprawę tego

  • Witam. Szukaj pod przelotkami gumowymi między drzwiami,a słupkiem. Na połączeniach potrafią się dziać cuda. Zaopatrz się w preparat do styków i do dzieła. Przeczyść,wyczyść,wypsikaj i może wróci wszystko do normy. Powodzenia. Pozdrawiam.

  • [quote="MAREK FABIA"]Witam. Szukaj pod przelotkami gumowymi między drzwiami,a słupkiem. Na połączeniach potrafią się dziać cuda. Zaopatrz się w preparat do styków i do dzieła. Przeczyść,wyczyść,wypsikaj i może wróci wszystko do normy. Powodzenia. Pozdrawiam.[/quote]

    jak sprawdzę dam znać co wyszło

  • Z opisu wnioskuję, że to brak styku, zaśniedziałe styki, uszkodzony przewód w miescu rochomych (jw. połączenie drzwi) - możesz mieć przetartą izolację przewodu i jak jest wilgoć masz połączenie do masy, robi się zwarcie i brak sterowania. Ogólnie przewody do sprawdzenia.

  • Witam panowie. Wymieniałem ostatnio podnośnik szyby (ta blachę z prowadnicami) od strony kierowcy i dzisiaj zauważyłem, że nie działa jak należy przełącznik szyb, bo jak się naciśnie mocniej przełącznik to szyba sama powinna podnieść się lub opuścić do końca a tak nie jest. Nie działają obydwie szyby. Normalne otwieranie działa jak należy. Gdzie szukać przyczyny?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 18-09-2011, 19:13[/i] ][/size]
    OK już rozwiązałem problem 🙂 Okazało się, że trzeba szyby "nauczyć" otwierania się 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="WZÓR"][quote="MatCar17"]... Ale jeśli nie chodzą też przez kluczyk, chyba trzeba pomyśleć o samym silniku, ale z tego co wiem, one często nie padają.[/quote]
    ... już nie jest OK. :dobani: <!-- s:dobani: -->
    Byłem w serwisie - silnik padł , a klawisz przy drzwiach pasażera również do wymiany. :mur:
    Silnik 700PLN :szok: ... po urlopie poszukam coś tańszego.[/quote]

    Ten "klawisz" wystarczy rozebrać i przeczyścić gumę, która zwiera styki. Z reguły pomaga.

  • Mam F2 w której posiadam elektryczne szyby.Gdy zamykam auto na otwartych szybach z kluczyka zamek blokuje się central ale szyby pozostają otwarte, jeśli natomiast zamykam drzwi wkładając kluczyk w drzwi przekręcając w prawo i przytrzymując to szyby podjeżdżają pod górę i blokuje się central.
    W związku z tym mam pytanie czy idzie zaprogramować komputer tak żeby otwarte szyby po zamknięciu centrala z pilota też podjeżdżały pod górę???

    Doradźcie coś.Może ktoś miał podobną sytuację i to zrobił.

    P.S.
    Jeśli temat poruszany był już na forum to proszę o sugestie bo ja nic nie znalazłem na ten temat w wyszukiwarce.

    Pozdrawiam

  • Gdzieś był poruszany chyba...
    Co do twojej sprawy, to nie wiem jak jest w Fabiach drugiej generacji, ale w Fabiencji 1 jest tak samo. Nie zamkną się okna z pilota tylko z bębenka. A jeżeli chciałbyś pewnie coś takiego zrobić, to pewnie do jakiegoś "szpeca" jechać, co się zajmuje tymi sprawami.