Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55045 Wyświetlenia
  • Można obstawiać nie wpiętą wtyczkę do silnika elektryki szyb, jeśli coś było grzebane. Potem ewentualnie sprawdzić bezpieczniki i sprawdzić, czy idzie do silnika napięcie.

    Gdyby nie chodziły z samego przycisku, nie ma problemu, coś w sterowaniu. Ale jeśli nie chodzą też przez kluczyk, chyba trzeba pomyśleć o samym silniku, ale z tego co wiem, one często nie padają.

  • [quote="MatCar17"].... Potem ewentualnie sprawdzić bezpieczniki ...[/quote]
    Miałem czas i trochę pogrzebałem.....
    Preparat do styków (KONTAKT S61) zrobił swoje .
    Otworzyła się szyba , ale z oporem.
    Muszę jeszcze przeczyścić przełączniki i dostać się do wiązki przy silniczku .... mam nadzieję , że po tych ,,zabiegach'' będzie już OK!!!

    Dzięki za odpowiedź. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Cześć i Witam wszystkich.

    Panowie piszę z prośbą o pomoc.
    Odnośnie mojego problemu, nie działa mi silniczek podnoszenia prawej szyby przedniej. W zeszłym tygodniu auto oddałem do elektryka i poinformował mnie, że cały mechanizm był wymieniany i silniczek wraz z sterownikiem jest nie oryginalny, a także, gdy się podłączy kable do niego, to szyba kierowcy przestaje również działać. Prosił bym o jakąś poradę, bądź jeśli jest ktoś mi w stanie określić jaki silniczek jest zamontowany w oryginale. Odwiedziłem Serwis Skody w Pile, ale niestety cenę którą podali mi jest wg. mnie troszkę wygórowana jak na taki element 730 zł. Gdy poprosiłem o numery oznaczenia elementu "Pan" z sklepu krótko i zwięźle odpowiedział mi że mi nie poda i tyle w tym temacie.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  • Z tą ceną to ich chyba p... Ja tydzień temu wymieniłem kompletny mechanizm podnoszenia szyby i zapłaciłem za oryginał 270 zeta więc 730 to mogą sobie w d.. wsadzić

  • 270 zł to kosztuje oryginalna blacha z prowadnicami (zamiennik 165 zł, wymieniałem niedawno), natomiast koledze chodzi o silniczek z przekładnią.

  • Kto z forumowiczów zrobi ładne fotki kostek podnośnika szyb lewego i prawego. Mam wrażenie , że kable są pozamieniane. Wymieniłem prawy silnik ze sterownikiem i nadal nie działa. Po podłączeniu nie działa ani lewa ani prawa szyba. Jak odłączę sterowanie od strony kierowcy prawego okna lewe działa prawa nie, mimo, że steruję z prawego.
    Czy może być uszkodzony lewy sterownik ?
    Czy prawy będzie działał bez lewego.?
    Czy uszkodzenie lewego będzie miało wpływ na prawy?

  • Czy są może dostępne schematy płytki sterowania el. szybami? Nie otwiera mi się przednia lewa szyba i na 99% jest to wina uszkodzonego przekaźnika na płytce. Drzwi prawe się otwierają. Mechanizm jest sprawny, bo ręcznie szyba się otwiera i zamyka. Co do silniczka nie jestem pewien, ale powinien działać. Może ktoś ma taki schemat? Bo ciężko jest znaleźć używany silnik z modułem sterowania a za nowy chcą ok. 700 zł:/
    Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

  • Mój silniczek podnoszenia szyby (lewy przód) ma nr 601959801 ( MR6 400550F - dodatkowe oznaczenie). Na allegro znalazłem używany silnik http://allegro.pl/item1162396732_skoda_fabia_silnik_podnoszenia_szyby.html<!-- m -->
    Sprzedawca powiedział mi, że ma taki sam tylko z nr 601959801A.

    [b]Moje pytanie jest czy ta literka A na końcu robi jakąś różnicę?[/b]

  • [quote="MatCar17"]... Ale jeśli nie chodzą też przez kluczyk, chyba trzeba pomyśleć o samym silniku, ale z tego co wiem, one często nie padają.[/quote]
    ... już nie jest OK. :dobani: <!-- s:dobani: -->
    Byłem w serwisie - silnik padł , a klawisz przy drzwiach pasażera również do wymiany. :mur:
    Silnik 700PLN :szok: ... po urlopie poszukam coś tańszego.

  • Witam
    Kupiłeś ten silnik do swojej Skody ? ... jak tak to napisz , czy pasuje.
    Także mam do wymiany , ale prawy przód.

  • można szukać na autoszrotach. Silniczek do sterowania wentylacji nowy 490zł na szrocie za 30zł 😄 warto pogrzebać czasem... 😉 <!-- s;) -->

  • Silniczek z allegro działa bez żadnego problemu. Bardzo dobry sprzedawca. Za nowy silniczek w sklepach powiedzieli mi około 700zł!! Ja kupiłem za 150 zł i jest w bardzo dobrym stanie.
    Ze szrotami był problem, bo gdzie nie dzwoniłem to "Fabi nie ma i nie mieliśmy":)

  • [quote="UnhollySeth"]Silniczek z allegro działa bez żadnego problemu. Bardzo dobry sprzedawca. Za nowy silniczek w sklepach powiedzieli mi około 700zł!! Ja kupiłem za 150 zł i jest w bardzo dobrym stanie.
    Ze szrotami był problem, bo gdzie nie dzwoniłem to "Fabi nie ma i nie mieliśmy":)[/quote]
    Dzięki za info. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witam,

    Czy w autkach, które nie miały w wyposażeniu szyb elektrycznych producent był na tyle wspaniałomyślny, żeby doprowadzić instalację elektryczną tych szyb do drzwi?

    Wiem, że w VW tak było robione, wystarczyło podpiąć nowe boczki pod kostki, które były w drzwiach, czasem trzeba było też wpiąć brakujący bezpiecznik i tyle. Jak to jest w Skodzie?
    Moja Fabia to 1.2 benz., 40KW w wersji Fresh.

    Help

  • Witam.Myślę,że producent z powodów iście ekonomicznych nie był na tyle wspaniałomyślny by wyposażać nasze autka w wiązki do dodatkowego wyposażenia typu:Przednie halogeny przeciwmgielne,elektryczne szyby,elektryczne lusterka,centralny zamek,alarm i inne tego typu fajerwerki.Osobiście posiadam Fabię 1.4MPI 2001r w wersji Basic czyli całkowity golas,który posiadał do instalacji radia tylko kostkę zawierającą zasilanie radia,brak było nawet anteny na dachu(tylko zaślepiony otwór montażowy) oraz brak instalacji chociażby na przednie głośniki.Podczas montażu "dodatków" nie zauważyłem również nadgorliwości producenta co do elementów ponadplanowych.Co zrobić dają tylko to co trzeba i już.Na dzień dzisiejszy mój Basic nie jest już taki golas,ale to już moja zasługa.Pozdrawiam.

  • pierwszy raz slysze zeby nawet anteny nie dali :orany: to juz przesadzili 😛 <!-- s:P -->

  • [b]bregande[/b], nie mam instalacji do szyb elektrycznych, trzeba samemu wszystko doprowadzić

  • Od jakiegoś czasu mam problem z boczną szybą kierowcy. Mianowicie gdy naciskam przycisk do połowy (manualne opuszczanie) szyba sie nie opuszcza, lecz gdy nacisne do końca to działa poprawie (automatycznie idzie na dół) Gdy szyba jest na dole i naciskam do połowy do góry (manualne podnoszenie) to działa, automat tez działa.
    (Czyli nie działa tylko manualnie na dół)
    Domyślam się ze to przełącznik..Co z nim się mogło stać?

  • Mógł się zabrudzić. Rozebranie go na części nie jest trudne i tańsze od zakupu nowego lub używanego.
    Zdemontuj i przemyj jakimś specyfikiem do elektroniki. Np. tym:

    http://allegro.pl/plyn-do-elektroniki-cx-80-contacx-400ml-nie-wd-40-i1601207050.html<!-- m -->

    Jak to nie podziała to napisz. Mam panel do szyb.

  • ja rozebralem i wyczyscilem patyczkiem z wata nasaczonym perfumem i dziala tak juz 3 lata 🙂 <!-- s:) -->