Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG w Fabii 1

Temat utworzony · 129 Posty · 30655 Wyświetlenia
  • witam
    zastanawiam sie nad zagazowaniem mojej FABI przypomne 1,2 [b]HT[/b][color=red][b]P[/b][/color] 64 KM 12V-czyba?
    czy ktoś na taki silniczek zagazowany
    interesi mnie wszystko na ten temat - tylko plis temat LPG a nie pierdoły

    spalanie , firma , itd wiecie

    wielkie dzięki

  • Ja mam zagazowany ale 1.4, więc na temat 1.2 nie mogę się wypowiedzieć. Napewno czeka Cię minimum 3 genracja bo masz plastikowy kolektor.
    Może to trochę Ci pomoże:
    http://www.motolpg.friko.pl/fotoradary.htm<!-- m -->

  • Fabia, kto tu odbiega od tematu to nie wiem. Wejdz na ta stronke co mirek dal linka, to zobaczysz co tam jest, to moze zmienisz zdanie.
    Niestety mlody chyba nikt w klubie nie ma zagazowanego 1.2, nie wiem czy wogole jest sens to robic. Az tak duzo jezdzisz?? Jakie masz spalanie??

  • Jeśli masz jakieś pytania to Ci odpowiem w miarę możliwości, zawsze będziesz miał jakiś odnośnik, tylko że do nieco innej pojemności.
    Po ogłędzinach i wielu wywiadach z ludźmi i różnymi autkami, moja decyzja padła na Landi Renzo, ale każdy będzie zachwalał to co ma, taka mentalność polaka
    Spalanie:

    • trasa w miarę stała prędkość ok. 140 to około 8 litrów
    • miasto w zimie około 10 litrów
    • miasto w lecie około 9 litrów
    • cykl mieszany w zimie około 9.5 litra
    • cykl mieszany w lecie około 8.5 litra
      Może coś pomogłem, poszczególne wartości pomnóż sobie razy 1.84 i poczujesz sporą różnicę na portfelu 🙂 <!-- s:) --> . Jak wyliczę średnie zużycie z 20 tys km to podam, bo pora na podsumowanie.
  • Dalje jestes zainteresowany gazem.
    Tutaj znalzlem bardzo fajny kalkulator oplacalnosci instalacji gazowej

    [url=http://www.moto-oferty.pl/index.php?action=gas]kalkulator[/url]

  • Witam wszystkich

    Jestem z Krakowa jeżdżę Fabią 1.4 60KM 2001r, chciałem się was zapytać gdzie najlepiej ( i w miare tanio) w Krakowie założyć gaz sekwencyjny. Niektórzy z was przejechali na gazie już pewnie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów więc myśle że będziecie w stanie mi pomóc i napisać gdzie dobrze montują i jest profesjonalna obsługa.

  • Gdybym wiedział że kupię takiego diesla nie bitego i nie katowanego to bym się skusił a tą fabię mamy od nowości więc jest pewna i po długich przemyśleniach zdecydowaliśmy ją zagazować.

  • Nie masz potrzeby montować sekwencji do tego silnika bo i nie masz plasikowego kolektora. Zaoszczędzisz wiele kaski. Ja mam zagazowany właśnie ten silniczek co u Ciebie, instalacją II generacji i spisuje się znakomicie. Przejechane 45 tys. km.
    Przy montażu musisz zmienić filtr powietrza i świece, osobiście zalecam NGK-i są bardzo dobre do gazu.

    Co do warsztatu proponuję:
    [b]Autoryzowany serwis i montaż instalacji LPG
    ALFA Auto-Gaz
    30-002 Kraków, ul. Zbożowa 2
    tel. (012) 423-30-90
    tel. kom. 501 354 067 lub 503 139 840[/b]

    Goście którzy założyli ten zakład pracowali kiedyś w sławetnym Fugazi które niestety zeszło po ich odejściu nieco na psy i jako pierwsi w małopolsce zajmowali się montażem instalacji przez co mają największe doświadczenie. Parę autek ode mnie z pracy już się u nich gazowało jeżdżą do dziś bez problemowo, moje obie skodzinki również jeżdżą bez zarzutu. Osobiście ich polecam.

  • Jak dzwoniłem do jakiegoś zakładku montującego instalacje gazowe, podałem model i rocznik to mi powiedzieli że ma plastikowy kolektor, poza tym ociec sie nie zgodzi na inny niż sekwencyjny i tak bardzo sceptycznie podchodzi do gazu. Ojciec najchętniej zamieniłby tą Fabie na jakiegos diesla ale jak pisałem wcześniej tą Fabie mamy od nowości i jest "pewna". Polecano mi takie stacje Auto-Gaz " EcoCars" ul.Mysliwska 51, auto-gaz ul. Darwina 60, KRAKGAZ naprzeciwko Selgrosa, BKZ auto al. Jana Pawła II 39, Godula Moto Sport Makuszyńskiego 9A. Najlepsza wydaje się Godula ale tam instalacja kosztuje aż 4200 zł ze strojeniem na hamowni ( nie wiem czy to strojenie na hamowni jest potrzebne, myśle że podpięcie pod kompa i wyregulowanie wystarczy ) , BKZ auto chcą 3500 zł, czy znacie może którąś z pozostałych jakie wymieniłem ?

  • Jeżeli masz silnik 1.4 MPI 60PS 44kW który podałeś to niemożliwe by był tam plastikowy kolektor, gdyż wszystkie te silniki wychodziły na metalowym.
    Z stacji które wymieniłeś słyszałem jedynie o KRAKGAZIE, że potrafią spiepszyć robotę, reszty nie znam.
    Ja za moją instalkę II generacji Landi Renzo zapłaciłem 2250 z butlą w kole oczywiście i jeszcze raz mówię do tego silnika nie ma potrzeby pakować III generacji, no chyba, że na kasce nie zależy 🙂 <!-- s:) --> .

  • [quote="Dziewiarz"]Najlepsza wydaje się Godula[/quote]

    Po czym tak stwierdzasz?? Ja slyszalem (czytalem) wiele niezbyt pochlebnych opinii.
    Ale nie dotyczace montazu gazu dodam.
    Ja bym posluchal Mirka, ma on w Naszym klubie duza renome 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Zygus"]
    Ja bym posluchal Mirka, ma on w Naszym klubie duza renome 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ach [b]Łukasz[/b] :zawstydzony:

  • Ja również zgadzam się z [b]Mirusiem[/b] 😄 <!-- s:D -->
    Też mam gaz w swojej fabce i ten sam silnik co Ty- [b]Dziewiarz[/b]
    Mam gaz II generacji /to co pisał Miruś/ i metalowe kolektory, jeśli masz w zapasie kase to możesz założyć III /pewnie sekwencja jest lepsza/ ale mnie osobiście II spokojnie wystarcza :] /tym bardziej że mam przejechane 93 tys 😞 /- ale oczywiście decyzja zależy tylko od Ciebie 🙂 więc powodzenia 🆗

  • Ja w swojej Fabii 1.4 MPI 60KM 2002r.też mam II generację LPG od 45 tyś km (w sumie 83 tyś.km) i nie zauważyłem zużycia silnika.Jak było na początku tak i jest nadal.Oczywiście świece NGK.A co do kolektora to zajżyj pod pokrywę silnika i pod maskownicą plastikową w tylnej części silnika znajduje się srebrny aluminiowy kolektor.Powodzenia !!!

  • Inne:
    Fugazi Landi Renzo - 3400 - Lindego 5
    Sowier MultiGaz, Landi - 3600 - Wrocławska97
    Emida Skoda - 4000 - 4500 - Conrada
    Pegaz - Landi - 3400 - Lindego
    Murawski Skoda - 4500 - Wieliczka
    Autoimar SKODA - 3500 - niestety Warszawa

    http://www.auto-wimar.pl/moduly/promocje/index.php?id_informacji=26&opcja=pokaz<!-- m -->

    ale zawse można negocjować
    Ja równiez szukam i mam zamiar zagazować swoja Fabię tylko, że moja to 1.2 HTP trzy cylinderki i plastikowy kolektor.
    Nie wiem jeszcze gdzie to zrobię, Mi pasuje aby to było ASO Skody mam jeszcze rok gwarancji, będę negocjował z InterAuto na Kocmyrzowskiej i myślę sie powołać na ceny w AutoWaimar.
    To ASO jest chyba najlepsze wKrakowie i okolicy 50 km.
    Jeżeli będziesz miał jakieś jeszcze namiary daj znać.
    Miałem r ownież ofertę instalacji Prinsa, chyba holenderska, lecz nie mam żadnego doświadczenia ani info poza tym co w Inetrnecie.
    Może KOLEDZY z FCP pomogą wybrac dobrego instalatora, gdyz bez tego najlepsza instalacja poprostu zniszczy nam żtcie samochód i kieszeń!!!!!!!!!!
    Dlatego uśmiecham się do KOLEGÓW 😄 😄 😄 😄 i proszę również o pomoc opinie o zakładach instalacyjnych w Krakowie.
    Z góry dzieki!!!

  • Wystarczy zostac klubowiczem FCP a napewno gadka w InterAuto bedzie przyjemniejsza 😄 <!-- s:D -->
    Mamy tam normalnie rabat na robocizne 10%, a na czesci 15%.
    Mysle ze jakbys sie pojawil Fabia z naklejka FCP i podal sie na klub w rozmowie z kierownikiem moglbys co nieco utargowac. Choc nie obiecuje 😄

    Masz jeszcze opcje wyjazdu do Wawy. Nie jest daleko, mi ostatnio udalo sie objechac w jedna strone za 60zl. Nie wiem tylko czy uda im sie zamonotwac w jeden dzien. Jesli dojdzie koszt noclegu to juz robi sie to mniej oplacalne.

    To tyle jesli chodzi o zakladanie gazu w ASO.

    Z drugiej strony wielu kolegow (nie ja) napisze ci olej gwarancje rob poza ASO. To tez jest mysl, ale musisz juz sam zdecydowac co waznijesze. Gwarancja czy nizsze koszta instalacji.

  • Ja powiem OLEJ GAZ 🙂 <!-- s:) --> więcej z tym problemu i nerów niż to warte...

  • [quote="Zygus"]Masz jeszcze opcje wyjazdu do Wawy. Nie jest daleko, mi ostatnio udalo sie objechac w jedna strone za 60zl. Nie wiem tylko czy uda im sie zamonotwac w jeden dzien. Jesli dojdzie koszt noclegu to juz robi sie to mniej oplacalne.[/quote]

    Montaż trwa max 7h

    [quote="Zygus"]Z drugiej strony wielu kolegow (nie ja) napisze ci olej gwarancje rob poza ASO. To tez jest mysl, ale musisz juz sam zdecydowac co waznijesze. Gwarancja czy nizsze koszta instalacji.[/quote]

    Dokładnie tak w ASO przepłacisz ładnie ponad 1000 zł, pół auta byś wymienił za to.

  • [quote="MirekS"]Montaż trwa max 7h[/quote]

    Jak dzwoniłem do Goduli to powiedzieli że ze strojeniem na hamowni trwa do 3 dni 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Dziewiarz"][quote="MirekS"]Montaż trwa max 7h[/quote]

    Jak dzwoniłem do Goduli to powiedzieli że ze strojeniem na hamowni trwa do 3 dni 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :szok: :szok: :szok:
    To bym im ładnie podziękował i powiedział by się w D... pocałowali :rotfl: :hyhy: , tam nie ma co robić 3 dni, byłem cały czas przy montażu i widziałem. Jak oni tak robią to na chleb nie zarobią.