Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki przednie/tylna

Temat utworzony · 238 Posty · 28922 Wyświetlenia
  • PODAJE DLA ZAINTERESOWANYCH:W KRAKOWIE NA UL.BATOREGO W SKLEPIE SKODY KUPIłEM KPL.WYCIERACZEK DO PRZODU ,Są TO PODRóBKI POLSKIEGO PRODUCENTA ALE IDEALNA KOPIA ORGINAłU ZE SPOJLERKIEM BARDZO CICHE DOBRZE ZBIERAJA ,POLECAM WSZYSTKIM NO I CENA 28 PLN ZA KPL.

  • [quote="TOM16V"]W KRAKOWIE NA UL.BATOREGO W SKLEPIE SKODY [/quote]

    Tyle razy jeździłem batorego, ale ni piernik nie mogę skojarzyć tam sklepu skody, możesz mniej więcej określić w którym to miejscu jadąc od karmelickiej.

  • Przy koncu Batorego po lewej stronie taki sklep z białymi kratami to tam.

  • Będę tam przejeżdżał to wstąpię, dzięki 🙂 <!-- s:) --> .

  • Witam.

    Tym razem juz na powazanie zaczynam sie interesowac tematem wycieraczek bo moje juz maja naprade dosc.

    Mam w zwiazku z tym male pytanie:

    • czy warto doplacac (i to nie malo w stosunkowo) do wycieraczki "wygietej" od strony pasazera?
      Czy to wygiecie cos daje? Nie mam porownania, w serii sa wygiete ale nie mialem jeszcze wymiany na proste i nie wiem czy sa roznice w jakosci "wycierania" szyby.
      W ofercie Valeo i Bosha sa i proste i "wygiete" ale koszt "wygietej" jest 30-40% wyzszy.
      Warto doplacic?
      Czy moze dla zwyklego "uzytkownika smiertelnika" efekt jest niezauwazalny?

    Dzieki za sugestie.
    ZABER

  • witam!

    Jakies 1.5 tygodnia w stecz też miałem ten problem :rozpacz: i zastanawiałem się czy kupić bosha czy moze wymienić w ASO...zrobiłem całkiem inaczej :zakrecony: poszedłem do sklepu motoryzacyjnego i pan polecił mi bardzo tanie pióra za 26zł kpl przód i tył...od tego czasu padałoparę razy i muszę powiedzieć, że ładnie zbierają 🆗 zresztą jeżeli przetymają mi tylko zimę to i tak dobrze najwyżej na wiosnę wymieniejuż na lepsze, a;e poki co jest sii 🆗 dodam tylko BOSH 72zł 3sztuki, a w ASO 71 2 szt. przód więc :dobani: <!-- s:dobani: --> pozdrawiam

  • Z tego co wiem to skodowskie wycieraczki to bosh. Osobiscie polecam Valeo, jestem z nich bardzo zadowolony. Wczesniej w lagunie mialem i super sciagaly wode, pozniej w fabce 3 razy bosh i jakos nie jestem do nich przekonany 3 razy zmieniac wycieraczki w 2 lata? Widocznie trafilem na towar do dupy.
    Valeo godne polecenia i cena rozsadna.

  • Raczej zywotnosc wycieraczek zalezy nie od czasu a od tego ile jezdzisz, no i w jakich warunkach. Ja mam od pol roku Bosh i juz powoli mysle o ich zmianie ale "przezyly" juz 30kkm wiec raczej maja prawo. Wg. mnie to grunt aby prawa miala spojler - lepszy docisk wycieraczki do szyby.

  • Ładna ta ruda maruda 🆗 i silniczek super :super: teto brakuje mi w moim zielonym smoczku :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> pozdr.

  • [quote="yenerau"]Raczej zywotnosc wycieraczek zalezy nie od czasu a od tego ile jezdzisz, no i w jakich warunkach. Ja mam od pol roku Bosh i juz powoli mysle o ich zmianie ale "przezyly" juz 30kkm wiec raczej maja prawo. Wg. mnie to grunt aby prawa miala spojler - lepszy docisk wycieraczki do szyby.[/quote]

    eee tam 🙂 <!-- s:) -->

  • napisales ze 3 razy zmieniles wycieraczki w 2 lata - wg mnie to nie jest JEDYNY wyznacznik - mogles przeciez w tym czasie przejechac 160kkm, na dokladke po gorach etc i jezeli w takich warunkach zmienialbys tylko 3 razy wycieraczki to raczej nie byly by one do dupy.

    a swoj post zaczalem od slowka "raczej" wlasnie po to aby wyeliminowac z rozwazan m.in. 10letni okres ekspoatacji.

    Celem mojego postu nie byly wycieczki pod niczyim adresem, tylko zwrocenie uwagi abysmy brali pod uwage wszystkie mozliwe czynniki wplywajace na ocene wycieraczek - ani czas, ani warunki nie sa jedynym czynnikiem wplywajacym na zuzycie.

  • Reasumujc : przez 2 lata zmieniac 3 razy wycieraczki przy normalnym uzytkowaniu auta w Polskich warunkach to przesada.

  • ja mam tylko pytanko[b]Hildek[/b], skoro juz musiales zmieniac wycieraczki 3 razy to czemu ciagle na te same. kupiles wczesniej wiecej kompletow. nie mogles po pierwszym czy drugim razie zmienic na innej firmy??

  • [quote="Zygus"]ja mam tylko pytanko[b]Hildek[/b], skoro juz musiales zmieniac wycieraczki 3 razy to czemu ciagle na te same. kupiles wczesniej wiecej kompletow. nie mogles po pierwszym czy drugim razie zmienic na innej firmy??[/quote]

    Pierwsze oryginalne byly bosha, o czym sie po czasie dowiedzialem.
    Drugie kupilem, bo musialem na trasie zmienic z powodu mocnej ulewy i akurat na stacji mieli bosha.
    Trzecie kupil chyba mi ojciec przy okazji i nie mowilem mu co ma kupic - sam dokonal wyboru.
    W koncu sobie sam kupilem porzadne i 2 razy tansze 😛 <!-- s:P -->

  • a mam pytanko, kupiłem niedawno roczna fabke i jak teraz deszczyk spadl zauwazylem ze na dole szyby wycieraczka niezbyt zbiera wode tylko jakby guma sie podwijala (wyglada to tak jakby zrobila 5-6 kresek z wody i dalej zbiera wode;P) czy jest wina tej gumy (lotka to sie zwie tak? ) czy tez mechanizmu wycieraczki, docisku czy cóś takiego? jak spryskiwaczem chlapne na szybe;) to wycierczka przez kilka ruchów chodzi dobrze, wiec moze to coś z nią jest nie tak? Pieniadz niby nie wielki wymienic cala wycieraczke, jednak po co wymieniac cala jesli np okazlaoby sie ze to tylko kwestia gumy i zawsze na piwko by byla reszta kasy;))

  • wg mnie kwestia wycieraczki -za 40zl masz spokojnie komplet 2 wycieraczek. Nie wiem, czy jest sens zmieniac same pioro - to chyba chwilowe rozwiazanie (jak jest mocno guma - pioro - wygiete, to za slabo dociska wycieraczka i jest cala do wymiany, same pioro nic nie da)

  • Zauważyłem że, podczas pracy, przednia wycieraczka (od strony kierowcy) uderza o słupek, i w efekcie w jednym miejscu "odłupała" lakier do żywej blachy. Fabię mam od niedawna i zastanawiam się jaka może być przyczyna. Zmierzyłem tą wycieraczkę i ona ma 52 cm. Z innych postów, jakie znalazłem na temat wycieraczek wynika, że kupuje się wycieraczki 53 cm. Nie wydaje mi się aby wycieraczka krótsza o 1 cm powodowała ten problem. Wycieraczka "parkuje" poprawnie czyli nie jest to problem nieprawidłowego montażu ramienia wycieraczki.

  • niektóre pióra maja reulacje centymetr w lewo centymetr w prawo jak nie siedzi centralenie na ramieniu to przesun w kierunku kierowcy jak nie ma regulacji to albo przytnij troche wycieraczke jak sie da nie uszkodzic zaczepu albo wymien pióra

  • Czolem.

    Wymienilem wycieraczki przednie na nowe.
    Wybor padl na Valeo Silencio.
    Wycieraczki sa bardzo dobre, dobrze zbieraja i sa bardzo ciche (pewnie sa to efekty nowosci, oby sie jaknajdluzej mylil).
    Maja jednak jedna wade - o ile w ciaglym ruchu sprawuja sie bardzo dobrze zbieraja w obie strony super to przy chwilowym/czasowym uzyciu wycieraczek podczas drogi powrotnej wycieraczki szczegolnie od strony kierowcy rozpyla sie mgielka kropli wody na szybie.
    Nie wiem czy to jakas wada konstrukcyjna czy moze to jest wina mniejszego i to o wiele mniejszego niz fabryczny spoilera na wycieraczce.
    Jest to troche denerwujace ze mam super wytarta szybe w za chwile jest cala w kropelkach mzawki (oczywiscie odpada fakt ze mzawka leci z nieba, tak samo dzieje sie przy uzyciu spryskiwacza), tak ze w wiekszosci razy trzeba poprawiac az do usuniecia wycieraczka i wyschniecia tej wody z szyby.

    Pozdrowienia
    ŻABER

  • [b]w.ig[/b],
    Spróbuj przekręcić wycieraczkę razem z ramieniem trochę niżej, możliwe że ktoś wcześniej ją zdejmował i wycieraczka wychodzi za daleko a nie chodzi całkiem na dół